Jun 06, 2024, 10:46:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.166 poruka u 18.755 tema - 20.952 članova - Poslednji član: sdiInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Genski doping !  (Pročitano 22631 puta)

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Genski doping !
« Odgovor #45 poslato: April 18, 2009, 09:25:56 pre podne »
 ;D ;D ;D s obzirom da ćeš se takmičiti za Terzu jesi li ikada na ovu temu pričao sa njim, da ti kaže svoje mišljenje...?
Pogledaj Biger Stronger Faster i 99% će ti biti KRISTALNO jasno.
Možda idemo zajedno za Jelah pa ćemo da popričamo na ovu temu.

Najsmešnije mi je što 99% ljudi krene sa ovakvim načinom razmišljanja a kroz godinu dve promene mišljenje za 300 stepeni.
Ja sam natural ali odobravam hemiju  ;) ali pametno i promišljeno
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Genski doping !
« Odgovor #46 poslato: April 18, 2009, 11:17:48 pre podne »
;D ;D ;D s obzirom da ćeš se takmičiti za Terzu jesi li ikada na ovu temu pričao sa njim, da ti kaže svoje mišljenje...?
Pogledaj Biger Stronger Faster i 99% će ti biti KRISTALNO jasno.
Možda idemo zajedno za Jelah pa ćemo da popričamo na ovu temu.

Najsmešnije mi je što 99% ljudi krene sa ovakvim načinom razmišljanja a kroz godinu dve promene mišljenje za 300 stepeni.
Ja sam natural ali odobravam hemiju  ;) ali pametno i promišljeno

ne lazi nisi natural,clen i eff su hemija dada ;D ;D

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Genski doping !
« Odgovor #47 poslato: April 18, 2009, 11:54:59 pre podne »
Onda se dobro spremi,pre svega psihicki. Ja ti zelim svu srecu! ;)

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: Genski doping !
« Odgovor #48 poslato: April 18, 2009, 12:28:46 posle podne »

Najsmešnije mi je što 99% ljudi krene sa ovakvim načinom razmišljanja a kroz godinu dve promene mišljenje za 300 stepeni.
kako bre Bebac za 300 stepeni-pa to znaci da se vraca na isto :D...
salim se loma...

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: Genski doping !
« Odgovor #49 poslato: April 18, 2009, 06:11:43 posle podne »
Samo pr.ajte brata ;)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Genski doping !
« Odgovor #50 poslato: April 18, 2009, 08:41:44 posle podne »
al se nekad dobro jelo

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Genski doping !
« Odgovor #51 poslato: April 23, 2009, 08:35:20 pre podne »
svakih 6 minuta jedna osoba umre od nikotinizma..a ti jedan savat...batali ti taj fax!

pa brate kad bi isto toliko bilo korisnika steroida koliko ima i pusaca,onda bi  sigurno ta brojka bila drugacija ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.560
Odg: Genski doping !
« Odgovor #52 poslato: April 23, 2009, 01:04:55 posle podne »
i niko nije konkretno nesto napisao o genetskom dopingu...

http://www.youtube.com/watch?v=Ivzs6ji7mMs

Genetski doping u stvari koristi istu tehnologiju koja se predstavlja genetsku terapiju u cilju lecenja odredjenih bolesti ali najcesce distrofije misica. Znaci genetskim terapijama , mozemo  obnoviti, ojacati bilo koji deo odnosno organ naseg tela (kosti , misici , vezivno tkivo itd i to  u vrlo kratkom vremenskom periodu... naravno to jos u potpunosti nije razvijen princip i dovoljno istrazena oblast medicine ali je svakako brzo napredna. Cela prica pocinje jos u 1988 kada se izolovao gen koji je odgovoran za misicnu distrofiju. Znaci u teoriji ukoliko se ljudski organizam rodi sa nekom anomalijom ili oslabljenim genom , koji nosi informaciju za odredjenu funkciju u organizmu, konkretno za rast i funkciju misicnih stanica , genetskom terapijom se moze povratiti taj nedostatak i ponovo ugraditi informacija. Odnsono ukoliko je gen "pokvaren " mozemo ga lako zameniti zdravim genom. Sva ta prica se zasniva na desifrovanju ljudskog DNK koda , jer laicki receno ukoliko znamo samo "adresu" stanovanja gena u kodu , samo u tom slucaju mozemo vrsiti uticaj na njega.

Naravno prvi experimenti su poceli na jadnim misevima:) , kojima je ubrzigan serum koji  stimulise rast misicnog i vezivnog tkiva - rezultat je superiorniji mis koji je sa duplo vecom misicnom masom od prosecnog!!!!

Princip po kome funkcionise sve to je manje visse poprilicno jednostvan :

serum se sastoji od bezopasnog virusa - da ne zaboravimo virusima se odavno u medicini manipulisalo u cilju pravljenja vakcina i drugih lekova , obicna vakcina se sastoji od posebno uzgajanog virusa najcesce u kokosijim jajima , koji  je znatno oslabljen ali dovoljno jak da izazove raekciju u organizmu i pokrene imuni sistem da daje odgovor i stvori antitela na odredjene bolesti... recimo grip... boginje i druge virusne infekcije...

U ovom slucaju se koristi oslabljen virus koji nosi sa sobom ojacan gen i implicira se u misic i preko proteinskog omotaca koji sadri svaki virus dolazi i zakacinje se za odredjeno odnosno zeljeno mesto u ovom slucaju misicnu stanicu... (PRIKAZANO NA FILMU GORNJI LINK) on kao sto vidite ispusta genetski materijal koji dalje  pokrece deobu i rast misicnih celija...Sinteticki virus koji se koristi u toj celoj manipulaciji se zove Repoxygen(retovirus ili adenovirus). Inace njegova upotreba je primenljiva i na ubacivanje gena za erythropoietin (EPO) hormon koji stimulise stvaranje crvenih krvnih zrnaca, koriscen kod bicilkista , trkaca i uglavnom sportova kod kojih je potrebna izdrzljivost, ali o tome ovde je vec bilo reci...

Kao sto vidite , mogucnosti koriscenja genetskog dopinga su neogranicene, kako u medicini ali tako i u sportu gde se sigurno on vec zloupotrebljava... Potencijal je veliki npr.. g.d. se moze izazvati kreiranje vecih krvnih zrnaca koja su  u mogucnosti da sa sobom nose vecu kolicinu kiseonika i samim tim povecaju izdrzljivost atlete itd...

Nravno na kraju postavljaju se mnoga eticka pitanja vezana sa g.d. kuda to vodi pre svega? generalno aklo posmatramo sa stanovista rizika zdravlja iako je danas tehnologija jako napredna zloupotreba moz dovesti do fatalnih posledica, jer je citava ova oblast jos mlada s obzirom kolike su njene mogucnosti i koliko ce se ona jos razvijati.
Elem , ljudski organizam je jedan savrseni sklop svih molekula i tkiva i ograna koji cine jednu funkcionalnu jedinicu ! ukoliko se ta ravnoteza poremeti , pitanje je sta bi sve taj "leptirov efekat " mogao da izazove.

Jedno je sigurno u celoj toj prici , a to je ukoliko na sve ovo dodamo kloniranje , farmaceutsku industriju , neizbezna je cinjenica da cemo ubrzo gledati sportiste hibride , koji trce brze, skacu visse, udaraju jace...

u prilog postavljam jos nekoliko linkova koji su delimicno bile vodilje za ovaj skromni tekst :

http://www.kansascity.com/sports/story/614667.html

http://www.playthegame.org/theme-pages/gene-doping.html



Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Genski doping !
« Odgovor #53 poslato: April 23, 2009, 02:55:58 posle podne »
svakih 6 minuta jedna osoba umre od nikotinizma..a ti jedan savat...batali ti taj fax!

pa brate kad bi isto toliko bilo korisnika steroida koliko ima i pusaca,onda bi  sigurno ta brojka bila drugacija ;)


ako je verovati nekim statistikama vise ljudi je probalo bar jednom steroide u zivotu u nekom obliku neg cigare (tu racunam i kortiko) a ako racunamo i kontrc pilule onda je to zaista pozamasan broj....
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Genski doping !
« Odgovor #54 poslato: April 23, 2009, 03:26:15 posle podne »
svakih 6 minuta jedna osoba umre od nikotinizma..a ti jedan savat...batali ti taj fax!

pa brate kad bi isto toliko bilo korisnika steroida koliko ima i pusaca,onda bi  sigurno ta brojka bila drugacija ;)


ako je verovati nekim statistikama vise ljudi je probalo bar jednom steroide u zivotu u nekom obliku neg cigare (tu racunam i kortiko) a ako racunamo i kontrc pilule onda je to zaista pozamasan broj....

ne mozes da racunas upotrebu steroida koji se koriste za lecenje jer su doze daleko ispod one koja se koristi u dopingu...to ti je isto ko da si rekao ,,ne pusim ja,ali zapalim 1-2 cigare s vremena na vreme''.Ja sam samo rekao da kad bi svaki 2 covek koristio steroide kao sto se koriste i cigare,ona cifra od 3-4% smrtnih slucajeva bi bila daleko veca,jer ljudi su skloni preterivanju u svemu pa cak i ako se to negativno odrazava po zdravlje..

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Genski doping !
« Odgovor #55 poslato: April 23, 2009, 03:40:38 posle podne »
ma ok ali od AAS ako ne koristimo propratne sups kao ins,diuretike itd. stvarno moras biti izrazito veliki debil pa UMRETI od koriscenja njih....posto sam licno upoznao ljude idijote koji su pucali po 8 grama depoa u ramena pa su opet zivi,daleko od toga da im sve funkcionise kako treba ali mrtvi nisu....jer zaista treba koristiti steroide 30 godina i to jako jako nepravilno da bi UMRO opet kazem...

ko sto rekoh i te 3 smrti koje se navode u BFS su verovatno uzrokovane necim drugim a ne grupom lekova nazvanom STEROIDI vec nekim propratnim sredstvima koja mogu ubiti za nekoliko minuta ( vec rekoh ins,diuretici,DNP)


najgore sto s enekom moze desiti od nepravilne upotrebe steroida jeste razbiajnje HPTA,ginekomastija,oziljci uzrokovani teskim homr poremecajem....ali smrt jako jako tesko


a i sam si svestan da svaki drugi koji udje u tertanu koristi steroide i ostalo tako da o cemu pricamo...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Genski doping !
« Odgovor #56 poslato: April 23, 2009, 10:41:57 posle podne »
ma ok ali od AAS ako ne koristimo propratne sups kao ins,diuretike itd. stvarno moras biti izrazito veliki debil pa UMRETI od koriscenja njih....posto sam licno upoznao ljude idijote koji su pucali po 8 grama depoa u ramena pa su opet zivi,daleko od toga da im sve funkcionise kako treba ali mrtvi nisu....jer zaista treba koristiti steroide 30 godina i to jako jako nepravilno da bi UMRO opet kazem...

ko sto rekoh i te 3 smrti koje se navode u BFS su verovatno uzrokovane necim drugim a ne grupom lekova nazvanom STEROIDI vec nekim propratnim sredstvima koja mogu ubiti za nekoliko minuta ( vec rekoh ins,diuretici,DNP)


najgore sto s enekom moze desiti od nepravilne upotrebe steroida jeste razbiajnje HPTA,ginekomastija,oziljci uzrokovani teskim homr poremecajem....ali smrt jako jako tesko


a i sam si svestan da svaki drugi koji udje u tertanu koristi steroide i ostalo tako da o cemu pricamo...
ma i da je 200 ljudi.. to nije nista odnosno koliko ljudi koristi aas.. mozda i jesu od steroida.. ali ne od nepravilne upotrebe nego veomaaaaaaaaaaaaaaaaaa nepravilne .. znaci ono sto ti pricas 1g+ i to dugo..

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Genski doping !
« Odgovor #57 poslato: April 23, 2009, 10:53:46 posle podne »
pa da,a da biste zaradili rak pluca ne morate cak ni pusiti nego biti u okruzenju pusaca eto o stetnosti
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.560
Odg: Genski doping !
« Odgovor #58 poslato: April 24, 2009, 11:19:29 pre podne »
pa da,a da biste zaradili rak pluca ne morate cak ni pusiti nego biti u okruzenju pusaca eto o stetnosti

dok kad je rec o AAS-u tu mozemo slobodno da budemo u okruzenju bildera... nece nam nista biti hahhahaha  znas tako mozes sve da opravdas pusenjem :) recimo drogiras se, pijes alkohol , ali nije to sve nista strasno s obzirom da pusenje steti zdravlju hahahah

Van mreže SNAKE

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Genski doping !
« Odgovor #59 poslato: April 26, 2009, 10:42:30 posle podne »
pouzdano znam da takvi kao sto je onel:ja nikad nisam i nikad necu.........to je sranje..........itd se najvise napale na hemiju i koriste je preko svake mere i granice,pa poisle kriv aas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kriv je mozak decko i nista vise!!!!!!!!
ako neces ne moras niko te ne tera ako oces uradi to kako treba.a boli me ......sta ti je tasj neko reko na predavanjju za fax o aas
sto vec nije receno milion puta!!!!!!!!!!!!!
nema ljutnje ali ovakve rasprave mi idu na .........zivac.svako ima pravo na svoje misljenje ali isto tako mora da pazi gde ce to misljenje da iznese!!!!!!ne mogu ja da odem na sever i da vicem PARTIZAN JE SAMPION!!!!!! i da ocekujem da me zovu na pice posle toga.
tako i ti na bb forumu posle ovoga ne mozes da ocekujes da cemo svi da tapsemo i da niko nece da napusava.
nema ljutnje stari!
ako neces da se bocnes sa aas ne moras,ako oces procitaj ovde bar ima od a do s!
p.s. JA NIKAD NISAM I NIKAD NECU TO JE SRANJE I OD TOGA SE NE DIZE KITA :):):):):):):):):)
KAD BUDEM PRESAO 50 I KAD NE BUDEM MOGAO DA K.... ZENU BAR CU IMATI OPRAVDANJE....TO JE OD AAS:):):):):):):)::)
                                               
                                             ZIVELI!!!!!!!


                     :):):):):):):):):):):):):)