April 19, 2024, 12:15:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: 50-god, osteop., trening  (Pročitano 3781 puta)

Van mreže Boa

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
50-god, osteop., trening
« poslato: April 27, 2009, 12:35:13 pre podne »
Drago mi je vidjeti da postoje ljude svjesni pravih cari dobrog izgleda, koje ukljucuje naravno prije svega zdravlje pa sve ostalo sto spada u domen psiho-fizicke stabilnosti.
Imam nekoliko pitanja u vezi mene ali o tome cu kasnije, naprije me zanima nesto vezano za trening moje mame:)
Inace, ukratko da se predstavim posto sam ovdje nova: imam 26 godina, o nekim fizickim detaljima cu drugi put kada se budemo konsultovali oko treniranja, dugo sam u sportu iako zadnjih godina samo rekreativno :), u teretani sam od kraja srednje skole mada istini za volju kao i mnogi ne bas pretjerano informisana sam pocela da se bavim treningom i pravila mnooge greske ali dobro. Srecom vec izvjesno vrijeme zivim sa sredjenom percepcijom mnogih stvari vezanih za ovo sve...:)

Znaci, pitanje je trening za moju mamu: Ima 55 godina, odlicno izgleda i sve ali naravno kao i svi koji ne treniraju postanu opusteni isl. i dobro su upakovani u garderobu, ali kada se skinu nisu bas najzategnutiji, jedino sto njoj samo smeta je taj dio kod tricepsa. Znate vec na sta mislim. Sve zene pa i mnoge djevojke i muskarci imaju katastrofa opusten taj dio.
Ona bi ga naravno htejla zategnuti, da nestane to "truckanje" a nije bas da slusa sta bi trebala ekstremnije promjeniti za prave rezultate, s obzirom da je ostalim zadovoljna.
Visoka 172, 58 kg, vozi steper ne pretjerano dugo ali svaki dan, insistira samo na vjezbama za tricepse isl.
Zanima me sta mislite oko treninga za nju, posto ima dijagnozu osteoporoze (svi smo se iznenadili...), da ju ne forsiram puno sa tezinama ili opusteno?
Inace i ona je svojevremeno provodila vrijeme u teretani ali obaveze i ostalo, zna se vec..
Koliko je efikasno uopste trenirati samo triceps od citavog tijela, meni je to malo bezveze ali tesko je neke stvari ljudima objasniti ili ih zainteresovati u najmanju ruku, a posto mi je mama zelim joj najbolje pa eto ako neko ima neko potrebno znanje oko treninga 50-godisnjaka a ukljucena je i osteoporoza?!

Tnx

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 50-god, osteop., trening
« Odgovor #1 poslato: April 27, 2009, 01:18:31 posle podne »
pozdrav boa
bas ovih dana indenticno pitannje sam dobio pa da ne lazem sigurno 20-ak puta i bas zanimljivo,ali sve zene KAZU da imaju problem sa tim delom tela ili ajd da se tacno izrazim TRICEPSOm kako i ti kazes i sto je jos cudnije svima je to doslo preko zime,neocekivano,nenadano itd itd itd-i ono sto je bitno sve bi da to nekako skinu.
pa sam se onda naslusao i prica kako su super na svim delovima ali eto taj deo kada bi nekako mogao da se skine,ali u toj celoj prici su one meni davale odmah i odgovr tj pricale su mi o dijetama sa 2 litra vode i 3 jabuke te da ce uz pomoc toga da skinu "to" sto im smeta,pa recimo o 70 ponavljanja u seriji..itd itd itd itd...
ja licno mislim,a gotvo sam siguran u to da to i nije taoliki problem ali svaka zena ima problem jer nisu relane uglavnom prema sebi...
da ne duzim...za pohvalu je to sto majka u tim godinama u opste i razmislja u tom pravcu i kamo srece da je tako slucaj sa svim zenama..
mislim da je samo potrebno da majci objasnis da od besomucnog treniranja tricepsa verovatno u beskonacnom broju ponavljanja nema nista..
mozda trening ruku 2 puta nedljno sa tezinma koje su ekvivalnete njenim godinima i njenom slucaju osteoporoze,ali neka se sve vodi na ne vise od 12 ponavljanja!!!
neka vezba i tricpes i biceps na jednom trenignu i to u kombinacijia..jedna vezba za triceps a jedna za biceps..
rezultat moraju da budu vidljivi za 30-ak dana

Van mreže Boa

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: 50-god, osteop., trening
« Odgovor #2 poslato: April 27, 2009, 04:12:21 posle podne »
E, hvala na odgovoru! Znaci ok je tako, i u principu da ju pustim ako vec ne zeli citavo tijelo da radi, da uzme samo ruke da trenira, a za ostalo hajde bar voli steper da vozi :)
A nadam se da ce se malo kasnije ufurati i u ostalo, covjek tacno treba da bude i psiholog pa ih postepeno uvodi u sve to ::)
Mogu misliti kako tebi ljudi sa istim pricama zivac svaki put dobro protresu kad im moras objasnjavati nesto sto ne kontaju :), ali hajde malo po malo pa cu valjda i ja svoju povuci dalje od tricepsa :)

Pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 50-god, osteop., trening
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2009, 07:11:44 posle podne »
pa nije problem da ja nekome objasnim kada ima smisla i sluha i hoce da slusa sta kazem..i ne samo ja..nego tako je sa svim ljudima koji pokusavaju svoje znanje da preneseu
ali problem je onda kada te neko gleda kao u sarena vrata dok se ti lomis i pricas i nakon 20 minuta LIVE SHOW TALK-a,ona kaze...ma ok...ali ja ipak mislim....................
over and out je onda

Van mreže x3mwoman

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 280
Odg: 50-god, osteop., trening
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2009, 02:01:49 posle podne »
Srbija je zemlja pogata kravama i teladima! Uvek bila i biće... Al' za ispašu neka biraju nekog drugog čobanina a vala i drugu livadu.

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: 50-god, osteop., trening
« Odgovor #5 poslato: Jul 08, 2009, 10:13:11 pre podne »
Draga Boa,
Sasvim sam sigurna da i ja mogu pomoci oko problema mame sa svojim iskustvom.
Imam 53 godine, vredno i uredno treniram sa licnim trenerom jos malo pa godinu dana.
Vrlo dobro radim i puno sam zadovoljna,pocela sam jer mi je dosadio i aerobik i pilates i joga
i sve sto sam radila do tada.Tek vezbajuci u teretani sa pravim tezinama,40kg iz bench-a,
60 kg cucanj,shvatila sam sta je trening pravi.Dakle, da ne gnjavim pocela sam naivno
sa 1kg u usla u ozbiljne vode ;)
I te kako sam zategla ruke koje su zavidno visile  :o  i mislim da je ne moguce raditi pojedinacne
vezbe, mislim samo za triceps i postici dobre rezultate.Mislim da se mora raditi celo telo.
Naravno da Pedja MNOOOOOGO bolje zna ovaj deo i pametno ga je poslusati.
Predlazem da ubedis mamu da prvo radi teretanu a posle steper sto je super,ja tako radim.
Razumem i maminu osteoporozu i bojazan  jer se nalazimo u istoj grupaciji sa slicnim rizicima.Citala sam da
samo rad sa tegovima moze da zaustavi pa cak i  da popravi osteoporozu a ostali sportovi samo mogu da uspore.
To je  podatak koji je mami vrlo vazan i googlaj po net-u pronadji clanke, ja se ne secam koji je to sajt bio.
Sigurna sam da ce taj podatak mamu motivisati da krene u teretanu.
Pozdrav, zelela sam da pomognem  i verujem da nisam BAS  ;D mnogo udavila.

Van mreže Boa

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: 50-god, osteop., trening
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2009, 02:07:46 posle podne »
ej mimi hvala na komentaru, to me je izmedju ostalog i zanimalo - iskustvo iz prve ruke (po pitanju godina), cisto da ne budem dzelat mami svojim preporukama :), tj. da ju ne tjeram da radi nesto sto mozda nije najbolja opcija za stanje i ostalo... Ona sada radi i malo siri dijapazon vjezbi, ali istina sve je drugacije kada se ide u teretanu jer je malo ljudi koji ce u kontinuitetu izdrzati sa radom u kucnoj atmosferi iako su uslovi slicni kao u teretani, ali trudim se tjerati sve oko sebe dok ne steknu "uslove" da se bace u gym..
Btw svaka cast na treningu koji radis!!!
Sve najbolje u daljem radu! :)