April 26, 2024, 03:47:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0  (Pročitano 16260 puta)

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« poslato: Maj 01, 2009, 10:02:21 pre podne »
Ovaj clanak ste vec mozda sreli ne internetu ima ga na dosta foruma, za one koji nisu evo ga odje sada.....
svejedno ja sam se licno uverio u vecinu dole recenog, a vas sud prepustam vama i vasem licnom iskustvu



Sta vam prvo padne na pamet kada cujete pojmove kiselo, bazno, pH?  Da li je to asocijacija na neke ''naucne'' termine, ili neko bledo secanje na osnovnu skolu, gde smo po prvi put videli kako lakmus papir menja boju, u zavisnosti od sredine u kojoj se nalazi? Kisele ili bazne sredine...
Koliko vas je milijardu puta culo kako vam pH posle jela opada u ustima, pa cete ga povratiti gutanjem orbit zvaka? Da li su se potrudili da vam objasne sta je pH? Ne, potrudili su se da ubace ''naucni'' termin u reklamu, ne bi li dobili na ozbiljnosti i validnosti. No, da ne tupim, vec da predjem na temu.
Svaka tecnost, svaki rastvor mogu biti kiseli ili bazni. Tu se podrazumevaju doslovce sve tecnosti, od telesnih tecnosti, preko pica( pivo, kafa), do morske vode.  Kiselost ili baznost se posmatraju ili izrazavaju preko pH.  pH je potencijal vodonika(potential of Hydrogen). pH skala ima vrednosti od 0 do 14, pri cemu je  0 najkiselije, 14 najbaznije.  pH stomacne kiseline je 1, vina 3,5, obicne vode je neutralan, 7,  venska krv je 7.35, aretrijska 7.40, prasak za pecivo ima pH oko 12.  Idealna vrednost pH za ljudsko telo je blaaago bazna, u granicama od 7.35-7.45.
Odrzavanje ravnoteze kiselosti i baznosti u nasem telu znaci regulisanje koncentracije vodonikovih jona u nasim telesnim tecnostima. Kiselina je supstanca koja ima molekul ili jon koji nosi vodonikov atom i predaje ga u rastvor. Baza je supstanca koja ima molekul ili jon koji vezxuje za vodonikov jon i tako ga uklanja iz rastvora.

Po pitanju hrane...ona se deli na hranu koja formira kiselu ili baznu reakciju u nasem telu, tj. da li ostavlja kiselinski ili bazni ostatak u nasem telu. Vazno je imati na umu, po ovoj klasifikaciji se gleda kakav ucinak hrana ima na nase telo, a ne da li je hrana kisela ili bazna sama za sebe, ili da li nama ima kiseli ukus. Hrana koja ima kiseli efekat, donosi i ostavlja vodonikov jon u nasem telu, cineci sredinu naseg tela kiselom, hrana koja ima bazni efekat odnosi vodonikov jon, cineci sredinu naseg tela baznom. Cesta zabluda je da hrana, koja ima kiseo ukus, ostavlja kiseo ucinak na nase telo. To nije tacno, a najpoznatiji primer je limun. On je uzasno kiseo, ali on ima bazno dejstvo na nase telo jer posle varenja iza njega ostaju minerali koji odnose vodonikove jone iz tela, i na taj nacin doprinosi stvaranju bazne sredine u nasem telu.
Jos jedna od zabluda, koje su na snazi, je da je hrana, koja ima kiseo efekat na nase telo, losa za nas(jeste , vecim delom, ali ne u potpunosti). Kiselo i bazno suprotnosti i jedno nije nuzno bolje od drugog.
Najzastupljenija hrana koja ostavlja kiseli efekat je junk hrana i hrana bogata zivotinjskim proteinima. Bazni efekat ostavljaju spanac, soja, sargarepa, suvo grozdje, limun, pomnorandza, mandarina. Kad se pogleda ova kratka lista, lako se da videti da ljudi pretezno jedu hranu koja ostavlja kiseli efekat na nase telo. Nazalost, konzumiranje 'kisele' hrane u velikim kolicinama izaziva dosta zdravstvenih problema, drugacije receno - preterano kisela srednia u nasem telu je osnova i uzrok sirokog spektra bolesti kojima covek podleze. Npr, kisela sredina unistava kosti, jer telo mora da krade minerale iz kostiju ne bi li sprecilo da pH krvi postane kisela.

Poenta price je da treba odrzavati ispravan pH u nasem telu, odrzavati ravnotezu kiselog i baznog konstantnom. Odnos, najpriblizniji idealnom, bi bio 4 dela 'bazne' hrane i jedan deo 'kisele' hrane - to vazi za one koji vezbaju, i pale se na vezbanje, fitnes i sl. - vezbanje samo po sebi stvara kiselu sredinu u telu. Za one koji ne vezbaju, vec zive normalno, povoljan odnos za unos hrane  bi bio 2 bazno : 1kisleo.
Kiseli pH se najcesce javlja zbog 'kisele' ishrane, a tome dobrano potpomazu emotivni stresovi, izlozenost raznoraznim toksinima, i bilo koji procesi koji celiji oduzimaju kiseonik. Posledice kiselog pH i kisele ravnoteze su: smanjena sposobnost tela da apsorbuje minerale i oatale hranljive cinioce, smanjena proizvodnja energije na celijskom nivou, smanjena sposobnost za obnavljanje celija, smanjena sposobnost tela za detoksifikaciju od teskih metala, a to sve vodi ka kasnijem, neminovnom brzem ili sporijem propadanju imunog sistema.
Jos jednom, ako je neka hrana kisela, to ne znaci da takav efekat ostavlja na nase telo. Sledece tabele, pregledi i klasifikacije su za one koji zele da nastimuju svoj telesni pH. 0-7 je kiselo, 7-14 je bazno, 7 je neutralno. 'Kiselo' telo je magnet za bolesti, ono sto jedete i pijete ce uticati koliko ce vas telesni pH pasti. Najvaznija je ravnoteza.

POVRCE SA BAZNIM EFEKTOM
Kupus, brokoli, plavi patlidzan, sargarepa, celer, krastavac, zelena salata, zeleni pasulj, zeleni grasak, beli luk, crni luk, pecurke, rotkvice, biber, psenicna trava, lubenica, spanac, bundeva, krompir, paradajz(ni voce ni povrce, al' ajde), karfiol, paskanat, cvekla...

VOCE SA BAZNIM EFEKTOM
Limun, jabuka, jagoda, malina, kupina, ribizla, kajsija, kokos, suve smokve, grozdje, grejpfrut, pomorandza, mandarina, banana, kruska, breeskva, suvo grozdje, zeleni limun,  tropsko voce, avokado, visnje, ananas...

RAZNO SA BAZNIM EFEKTOM
sokovi od voca i povrca(imati na umu da sok nije isto sto i samo voce ili povrce), mineralne vode, probiotske kulture, melasa, granule lecitina, ljute papricice, cimet, kari,  djumbir,  senf, morska so, jabukovo sirce, zacinsko bilje( velika vecina).

Minerali sa baznim pH su kalcijum pH12, magnezijum pH9, natrijum pH14, kalijum pH14, cezijum pH 14. 

 

'KISELO' POVRCE, VOCE I ZITARICE
Tikvica, maslina, kukuruz, socivo(lece), borovnica, brusnica, svo konzervirano i glazirano voce, sljive i suve sljive(one ostavljaju bazni ostatak ali imaju kiseli efekat na telo), svi pasulji osim zelenog, sve vrste pirinca, jecam, kukuruzni skrob, raz, psenica, ovas...

'KISELE' NAMIRNICE
Belo psenicno brasno i bilo sta spravljeno od istog, hleb, sojino mleko, bademovo mleko, pirincano mleko, puter, sir, procesirani sir, sladoled, orasi, kikiriki, puter od istog, pa zatim 'kiseli' zivotinjski proteini iz slanine, govedine, junetine, svinjetine, ribe(losos, sardine, saran, tuna, bakalar, stuka,  curetine, skoljki, jastoga, racica, zecetine, srnetine, kobasica, organskog mesa, potom ulja(suncokretovo, kukuruzno, laneno, maslinovo, susamovo, kanabisovo, avokado ulje, ulje od safranike), mast, secer(bilo koji),

'KISELA' PICA I OSTALO
Pivo(pH2.5), vino, zestina, kafa(pH4), kakao, raznorazna bezalkoholna gazirana i negazirana pica(koka kola pH2), svi lekovi, sinteticke psihodelicne droge, pesticidi, herbicidi, duva...

Obzirom da postoji dosta ovakvih klasifikacija, sto u stampanoj formi, sto na netu, nekako se izdvojila grupa namirnica za koju jos precizno nije utvrdjeno kakav efekat ostavlja na nase telo. Tu spadaju: piletina, jaja, cajevi, med, kombuha, lan, mleko, lesnici, bademi, organsko mleko, jogurt, seme suncokreta........

Posmatrano sa tacke pH vrednosti tabela bi otprilike ovako izgledala (od baznih ka kiselim):
pH 9.0 Limun, lubenica
pH 8.5 Dinje, grozdje, persun, kivi,  kruske, ananas,  suvo grozdje, umeboshi sljive, sokovi od povrca i voca, susene smokve, susene urme, papricice, mango, papaja, maline, mandarine, crni luk.
pH 8.0 sveze urme i smokve, slatke jabuke, kajsije, banane, sargarepe, celer, beli luk, avokado, grejpfrut, zelena salata, nektarine, breskve, bundeve, spanac, brokoli.
pH 7.5 kisele jabuke, cvekla, kupus, karfiol, djumbir, krompir, jagode, masline
pH 7.2-7.3 bademi, domaci krastavcici, articoka, tresnja, krastavci, domaci med, pecurke, zrelei sveze masline, rotkvice, seme susama, paradajz, maslinovo ulje, razni zacini, umebosi sirce, kafa u zrnu, kokosovo i laneno ulje.

pH 5.0 vestacki zasladjivaci
pH 5.5 govedina, gazirana pica, belo brasno, lekovi, svinujetina, jagnjetina, testa i kolaci od belog brasna, przena hrana, svi seceri, pivo, cigarete(fabricke), curetina, kvasac, rafinisana so, obicna i jodirana, beli pirinac, ulje od pamuka, sirce(sva osim jabukovog).
pH 6.0 riba, vocni sokovi sa secerom, cigarete(od svezeg duvana), kiseli krastavcici, melasa, hleb od ovsa, raza, jecma, pirinca, kazein(protein mleka), rafinisane zitarice(tipa corn flakes), skoljke, vino, mast, palmino ulje, zasladjeni jogurt, kikiriki, brusnice, kakao, procesirani sir.
pH 6.5 sir, kecap, majonez, integralni pirinac, kokice, kukuruzni hleb, kafa, kozje mleko, sojino mleko, sojin sir, kravlje mleko, guscetina, skoljke, curetina, bademovo i susamovo ulje, pachetina, suncokretovo i grozdjano ulje.
pH 6.7-6.8 sljive, suve sljive, kokos, kozje mleko(homogenizovano), kravlje homogenizovano, i vecina proizvoda od istog, senf, pistaci, razni pasulji, pasterizovan med, semenke bundeve i suncokreta, vanila, alkohol...

 

Kako bi neutralisali jednu casu koka kole koja ima pH 2, potrebno je 32 case vode koja ima pH 10.
U svetu emocija  baznu sredinu stvaraju  mir, meditacija, molitva,  ljubav, dobrota, a kiselu preteran zamor, bes, strah, stres, ljubomora.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2009, 10:18:10 pre podne »
Citat
U svetu emocija  baznu sredinu stvaraju  mir, meditacija, molitva,

ja se bum usral od ovoga  ;D ;D

e pa kakve sve gluposti ljudi nece gutati jbt da covek ne poveruje

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2009, 10:47:12 pre podne »
jos samo da nam ubaci neku dijetu po mesecevim menama i bog da nas vidi :D ;D  8)

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2009, 12:01:56 posle podne »
Citat
U svetu emocija  baznu sredinu stvaraju  mir, meditacija, molitva,

ja se bum usral od ovoga  ;D ;D

e pa kakve sve gluposti ljudi nece gutati jbt da covek ne poveruje


Tacno sam znao sta ce da izozove paznju :) al nisam hteo da diram "originalno delo autora" pa sam preneo u celosti.
To svakako ne  menja hemiju naseg tela koja je takva kakva je.

@MarK3

Ne jurcaj odma' ko june, komentar je bio saljiv na ovaj "peace brother" fazon clanka, a nauci da citas izmedju redova, ili uzmi casove iz hemije sta da ti kazem :)



JBTE pa jel mora sve bukvalno da se shvata i crta???
Malo citanja "sa razumevanjem", mislim 'ebe se i meni za te meditacije, al nisam hteo da budem cenzor, nego citajte sta valja.
« Poslednja izmena: Maj 01, 2009, 12:04:31 posle podne Bare »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2009, 01:36:19 posle podne »
Citat
U svetu emocija  baznu sredinu stvaraju  mir, meditacija, molitva,

ja se bum usral od ovoga  ;D ;D

e pa kakve sve gluposti ljudi nece gutati jbt da covek ne poveruje


Tacno sam znao sta ce da izozove paznju :) al nisam hteo da diram "originalno delo autora" pa sam preneo u celosti.
To svakako ne  menja hemiju naseg tela koja je takva kakva je.

@MarK3

Ne jurcaj odma' ko june, komentar je bio saljiv na ovaj "peace brother" fazon clanka, a nauci da citas izmedju redova, ili uzmi casove iz hemije sta da ti kazem :)



JBTE pa jel mora sve bukvalno da se shvata i crta???
Malo citanja "sa razumevanjem", mislim 'ebe se i meni za te meditacije, al nisam hteo da budem cenzor, nego citajte sta valja.

wtf?

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2009, 01:49:36 posle podne »
 Mozete vi da na primer te meditacije i sva ostala stanja smirenosti smatrate za budalastine ,ali to je tacno da svi ti stresovi koje sebi dodatno bezpotrebno pravimo kao sto su bes,ljubomora,zavist,mrznja...lose uticu na organizam,i uticu na njegovo starenje i njegovu  losu aktivnost.Takodje svi znamo ,mozda ne svi ali oni koji su bili izlozeni strasovima,da kada je covek jako uznemiren ,nervozan...ne moze na primer da jede gubi osecaj za glad i kada jede u takvom stanju hrana se nece dobro asimilovati,posle ga boli stomak itd.Sigurno mu se to nece desiti    kada si u nasmejanom i prijatnom drustvu,potpuno rasterecen.Tada da pojedes i vnago prijace ti ;D(nemojte me shvatati bukvalno) I neka se zadrzi u takvom stanju,tada da jede i sve najlepse i najzdravije opet ce izgledati i osecati se lose jer organizam jedva sta da prihvata kako treba.Varenje katastrofa.Pogledajte kako samo izgledaju srecni i zaljubljeni parovi,izgledaju oko 7 godina mladje u odnosu na svoje godine,a kako izgledaju sami i utuceni ljudi.A takva stanja vode direktno u bolest.Ne kaze se dzabe da 80 % bolesti poticu iz glave,i da se upravo prvo tu i lece menjanjem misli u pozitivnom smeru,i vracenje razmusljanju u optimisticnom pravcu.
« Poslednja izmena: Maj 01, 2009, 01:52:46 posle podne NemanjaBG »

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2009, 03:21:21 posle podne »
Pa radite ono sto vas cini srecnim i zadovoljnim i to je to ;D ;D Sad ko sta voli da radi , necu da ulazim u to :D :D A ovo sto je Nemanja rekao, potpuno se slazem sa tim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2009, 06:47:01 pre podne »
ja nemanja pobogu..
pa ti imas ili nemas ni 20 godina vec rpicas kao da si presao 2 rata i 12 cunaimija jbt...
o kakvom ti blazenstvu i miru pricas.
jos treba da krenemo da pricamo o tome kako trea da se ide u crkvu da bi se dobili misici i ziveo zdravo i dugovecno i onda u picku matreinu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #8 poslato: Maj 02, 2009, 11:05:07 pre podne »
Nemanja istina je to sto kazes....
tacnije kada je covek pod hronicnim stresom , opada mu vrlo lako imunitet i onda moze da zakaci svasta... ali jbg , ti to kako si opisao , sta sad treba otici na Himalaje, postati budista i odseci se od celog sveta... e pa jedino tako ces izbeci stres !!!!
ono sto je provereno i sto radi su vitamini , multiminerali i zdrava ishrana fizicka aktivnost.... a ovo izmisanje tople vode jing jang da bi se napacenim ljudima uzele pare to je i visse nego jadno...

sad cu da ti objasnim kako to funkcionise... neko ko nema mnogo mozga(jer kao sto si rekao sve potice iz glave) onako napacen od necega sto mu se desilo u zivotu ili mu se desava umesto da krene od sebe i nekog logicnog razmisljanja kako da sebe ishcupa iz govana ili da napravi drugaciji pristup problemima sta vec.. on krene tako nekoj alternativnoj medicini gde je video reklamu koja ispada da resava sve zivotne probleme... znaci sve impotenciju , stres na poslu , stres u kuci itd... i naravno procita tako neki program jing jang , kiselo groko sta vec... i ode na konsultacije kod tih muvatora gde mu oni jos visse nasole "pamet"... i nakraju mu kazu sta bi trebalo kkoje preparate da uzima i naplate mu naravno i konsultaciju i preparate koji su naravno njihovi ili od firme skojom su sklopili ugovor da to promovissu ... celu tu zajebanciju ... e sad desi se cudo , odnosno taj famozni Placebo efekat , onda nadjes pobornike tog programa i ljude koji se kunu da to radi i funkcionisse... sto ce naravno samo neko vreme ...

mislim keep it real homie:) sta sad kad ti se nesto desava treba sedeti  i meditirati? pa tako jbt moze ceo zivot da ti prodje bezveze u meditaciji... mislim zivi zivot jbg , nesto sto te nervira a nem mozes  nista uciniti- izbegavaj , sto mozes da promenis promeni, nekad se kanalishi , nekad izbaci bes iz sebe itd
« Poslednja izmena: Maj 02, 2009, 11:07:04 pre podne pirat »

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #9 poslato: Maj 02, 2009, 11:49:26 pre podne »
Za sve sam ja kriv treba sam da obrisem onaj deo o meditacijama.

@Pirat
Moguce da si ovaj tekst o kiselinama/ bazama, ne razmisljajuci preterano, strpao u isti kos sa raznim meditacijama i isceliteljima, iskreno ne znam kako si to uspeo al nema veze.
Verovatno ti broj mojih postova ne govori previse pa si zbog toga skeptican ili sta?
Najcrnje je sto ja tebe kapiram i u potpunosti podrzavam, al tebe je ovaj glupi i nebitni deo deo o blazenstrvu i miru (neko ga je ocigledno ubacio iz sebi znanih razloga) potpuno odveo na drugu stranu, ja nisam hteo da ga brisem namerno, al ocigledno sam trebo, jer je je ceo topic otiso na pogresnu stranu, al i nema veze, iz svega covek nauci ponesto.
...
Mexicanci piju recimo tekilu sa ljutim papricicama i solju? Verovatno ima razlog, slazes se.
...

Sto bi reko Mark3
"...Pa radite ono sto vas cini srecnim i zadovoljnim i to je to..." i kraj price.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #10 poslato: Maj 02, 2009, 12:21:33 posle podne »
ne to sa bazama i kisleinama nema tri blage veze s mozgom , svako ko iole razume kako telo funkcionise shvata da je ovo sto si napisao notorna glupost .... koja nema veze sa brojem postova... o boze ...
 
a sto se tice gutanja orbit zvaka ;D e pa taj koji je to napisoa se posetno zajebo ako je mislio da moze da pljune po orbitu tek tako... jer orbit zvake i uopste zvake su revolucija u stomatoloskoj industrijji i uopste odrzavanju higijene zuba... i ja cu ti odmah objasniti i zasto.... orbit je koncipiran zaista da postize i regulise ph vrednost u ustima.. a glavna supstanca koja je odgovorna za to je pljuvacka ! zvakanjem zvake posle jela pojacano se luci pljuvacka i s obzirom da u orbitu nema pravih nego vestackih secera jos plus novije generacije sadrze i neke druge supstance koje jacaju zubnu gledj , postizu svez dah itd... zvaka predstavlja savrsen deo arsenala za borbu protiv karijesa...

a ti jbg , veruj u sta hoces , to je tvoja stvar...  u svemu na karju krajeva mozes naci neku jebenu logiku , samo je pitanja dal je to ispravna logika...

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #11 poslato: Maj 02, 2009, 03:06:53 posle podne »
Onda lepo napisi kako funckionise hemija tela, znas ocigledno nesto sto evo ja prvi ne znam.
 Recimo ko za orbit, ako vec tu pH ima ulogu kako onda ne bi imao u zelucu?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.539
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #12 poslato: Maj 02, 2009, 05:30:55 posle podne »
e decko , pa nisam ti ja macka da imam devet zivota da tebi objasnjavam neke stvari , orbit ima ulogu kao sto sam ti rekao kao zvaka podstice lucenje pljuvacke  a pljuvacka odrzava ravnotezu ph u ustima , jer se u njoj nalaze enzimi amilaza konkretno itd... nema ti orbit nikakve veze sa zelucem ... niti bi na zdrav ogranizam tako lako moglo da se utice sa odredjenom hranom na kiselost i baznost bilo cega...naravno da ako uzmes odredjenu hranu da ce ti se u toku procesa varenja u zelucu biti jaca kiselost zbog jednostavno enzima ali to se odmah posle toga uspostavi ravnoteza... nista to nem nikakvog daljnjeg niti znacajnijeg uticaja...
 ... necu visse da uopste raspravljam o o ovome , ti kako hoces , vec sam ti jednom rekao...
cuj ti njega zasto mexikanci piju tekilu sa solju i ljutim papricicama .... zasto Srbi piju pivo i jedu sarmu ? zasto kinezi jedu pirinac i ribu? zasto rusi piju vodku?

ili ovo da bi neutralisali jednu  casu koka kole... treba ne znam okliko vode ... znaci super prosto super ...

znaci ponovo ovako glupim pitanjem dokazujes kako nemas blage veze o toj tematici ,da ne razumes, a i da ne citas sta ja napisem ...

Znaci hrana , kao hrana utice na organizam i pokrece razne hemijske procese , ali zdrav organizam ima mnoge mehanizme koji to regulisu medju kojima je i izbacivanje H jona a i rastvaranje odredjenih molekula u procesima ATP zacije da bi se doslo do istog...


Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #13 poslato: Maj 02, 2009, 08:41:19 posle podne »
E aj za promenu izbaci decka i macke iz ove teme? Moze?
Ako imas sta da kazes o tomi odlicno, a mene zaobidji, u redu?
Ja sam ovo postovo jer masa ljudi defitnitivno ima totalnu neravnotezu u ishrani, koja naravno da ne moze da se stvori od jednog obroka,  ali 25-35+ godina zivota neravnoteze itekako moze da se stvori.
Uostalom sto su nam bolnice ovoliko pune?
Mozda ne pucaju svi toliko od zdravlja kao ti (a nisu ni toliko pametni, jer da vidim da kad trebas da odgovoris konkretno onda nisi macak sa 9 zivota) pa im ovo i znaci nesto?
No Boze zdravlja aktiviracu ja ovu temu za par godinica kad svi budete poceli o ovome da mislite, a do tada vidimo se na nekim drugim temama.
POZDRAV!!!!

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: ---= KISELINE vs BAZE =---- 1:0
« Odgovor #14 poslato: Maj 02, 2009, 11:18:55 posle podne »
ja nemanja pobogu..
pa ti imas ili nemas ni 20 godina vec rpicas kao da si presao 2 rata i 12 cunaimija jbt...
o kakvom ti blazenstvu i miru pricas.
jos treba da krenemo da pricamo o tome kako trea da se ide u crkvu da bi se dobili misici i ziveo zdravo i dugovecno i onda u picku matreinu
Nemanja istina je to sto kazes....
tacnije kada je covek pod hronicnim stresom , opada mu vrlo lako imunitet i onda moze da zakaci svasta... ali jbg , ti to kako si opisao , sta sad treba otici na Himalaje, postati budista i odseci se od celog sveta... e pa jedino tako ces izbeci stres !!!!
ono sto je provereno i sto radi su vitamini , multiminerali i zdrava ishrana fizicka aktivnost.... a ovo izmisanje tople vode jing jang da bi se napacenim ljudima uzele pare to je i visse nego jadno...

sad cu da ti objasnim kako to funkcionise... neko ko nema mnogo mozga(jer kao sto si rekao sve potice iz glave) onako napacen od necega sto mu se desilo u zivotu ili mu se desava umesto da krene od sebe i nekog logicnog razmisljanja kako da sebe ishcupa iz govana ili da napravi drugaciji pristup problemima sta vec.. on krene tako nekoj alternativnoj medicini gde je video reklamu koja ispada da resava sve zivotne probleme... znaci sve impotenciju , stres na poslu , stres u kuci itd... i naravno procita tako neki program jing jang , kiselo groko sta vec... i ode na konsultacije kod tih muvatora gde mu oni jos visse nasole "pamet"... i nakraju mu kazu sta bi trebalo kkoje preparate da uzima i naplate mu naravno i konsultaciju i preparate koji su naravno njihovi ili od firme skojom su sklopili ugovor da to promovissu ... celu tu zajebanciju ... e sad desi se cudo , odnosno taj famozni Placebo efekat , onda nadjes pobornike tog programa i ljude koji se kunu da to radi i funkcionisse... sto ce naravno samo neko vreme ...

mislim keep it real homie:) sta sad kad ti se nesto desava treba sedeti  i meditirati? pa tako jbt moze ceo zivot da ti prodje bezveze u meditaciji... mislim zivi zivot jbg , nesto sto te nervira a nem mozes  nista uciniti- izbegavaj , sto mozes da promenis promeni, nekad se kanalishi , nekad izbaci bes iz sebe itd
  Pa dobro ljudi ja i nisam ocekivao da me shvatite bukvalno da idete na Nepal i da plevite pirinac ;D, sto i niste uradili i bas mi je drago da ste me shvatili pravilno.Jer ako se neko nervira ja se nerviram,ali eto pokusavam da savetujem sve druge da se ne nerviraju oko gluposti.Jedan moj poznanik(inace ja za poznanika smatram svakog sa kim se nisam intenzivno druzio bar 6 meseci iako osobu znam ceo zivot iz vidjenja,neki bi rekli drugar),je dobio secer iskljucivo zbog stresova za koje nije trebao da se nervira zbog stanja u porodici...On je bio genetski predodredjen da dobije dijabetes,odnosno to mu je verovatno najslabija tacka,i on je prerano aktivirao svojim nenormalnim stresom.Tako da ja nekazem da ce svako ko se nervira da dobije tu bolest,ali moze da izazove neku drugu,a desava se da ne dobije nista.Zasto biste vi rizikovali svoje zdravlje zbog situacija i  ljudi koji ne zasluzuju vasu nervozu i kidanje zivaca ? Zato dobro razmislite pre svakog pizdenja koje cete sebi napraviti.Jer izgleda da je danas u modi da si lud,besan stalno nerozan,namrsten...Ja ne znam koji je kurac ljudima danas.Evo jedan primer,danas od klinaca ko pocne da trenira neki borilacki sport odmah je lud,izlazi posle treninga napaljen,namrsten kao opasan sam...Pa zar on trenira borilacke sportove zbog toga?Sto je najgore sve je manje onih trenera kao onih starih koji ce da te nauce onim pravim vrednostima,ovde sam uzeo borilacki sport kao primer,i sta je smisao borilackih vestina.Nije sigurno smisao da sad ti ako te neko pogleda preko k...ca na stanici da mu ti sad odmah jebes mater..kao "sta je bilo bre,sta gledas, a 'oces sad da ti slomim p..ku bre a " e danas takvi momci treniraju.Ali boli trenera i sve ostale k..ac,bitnjo je da je on uzeo PARE,jebe se njemu .A nekada tako bezobrazni nisu ni mogli da treniraju jer sam trener nije hteo,ili ako odluci da ga trenira posveti se njemu bas zato sto je decko ogranicen i problematican,pa da ga izvede tako reci na  "pravi put".Danas se izlazi iz kluba sa bokserskim rukavicama na rukama,ako je u pitanju karate,dzudo...za crnim pojasom oko glave ili preko jakne(iako je na primer zuti ili beli),iz teretane sa sejkerom i blenderom u rukama pojasom za dizanje i rukavicama,da svi vide da su oni neki borci,bilderi,ludaci...ustvari iskompleksirani glupaci,i ko ce njima to da objasni...NIKO nazalost jer sada novac je i ljubav i sreca i zrdavlje i izgleda sve.A ja to ne mogu da gledam vise dodje mi da radim stvari ko Svarcerneger u njegovim filmovima sa AK-47 ;D :D :D Masutacu Ojama je posle svojih treninga isao sa svojom zenom/devojkom na primer na ples,to je bio njegov izbor i nacin da se opusti,jer i te stvari trebaju ljudima,vi izaberite drugi ali je bitno da ga izaberete, to sam hteo da kazem.I sta je on sada bio sonja sto je isao na ples na primer ? A jedan je od najvecih ako ne i najveci borac u borilackim vestinama ikada,covek je demonstrirao svoju snagu boreci se sa bikovima,od kojih je 3 ubio jednim udarcem.Ali neeee jebiga,covek je derpe ide na ples :)
  Nisam prosao 12 cunamija,ali jedno 3 dobra ;) i jedan rat jos iz proslog veka,a taj smo svi prosli ,DA SE NE ZABORAVI ;D