April 25, 2024, 03:19:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: POTREBAN SAVET OKO TERETANE  (Pročitano 4748 puta)

Van mreže Ivana83

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« poslato: Avgust 28, 2009, 07:43:54 posle podne »
Pozdrav svima!
Ja sam nova na ovom forumu....
Meni bih trebao jedan savet, iscitavam par dana forum i nisam znala gde da postavim svoje pitanje pa reko najbolje da otvorim novu temu..... :-\
Izvinjavam se ako sam pogresila...vi slobodno ispomerajte.... ;)

Prvo moram da vas jako pohvalim jer nikada nisam bila na nekom kompletnijem forumu od ovog....toliko korisnih informacija na jednom mestu....STVARNO SVAKA CAST!!!!!!!! ;D

Da ne duzim....mene zanima, posto sam  planirala da od ponedeljka krenem u teretanu, da li ima efekta da prvih mesec dana radim samo cardio???
Zanima me da li to uopste ima smisla?
Razlozi za moje takvo razmisljanje su sto nisam ni u kakvoj kondiciji...poslednji put sam bila u teretani pre godinu dana, kao i to sto mi je cilj pored zatezanja i mrsavljenje (znam da moram prvo da promenim ishranu, ja se hranim naj-nezdravije moguce, a i sedim po ceo dan u kancelariji)...
Nekada (ovo zvuci kao da imam 100 god. ali bilo je davno  :) ) sam se aktivno bavila kosarkom, znaci 2 treninga dnevno i naglo sam prestala da treniram....
Prosle godine sam isla par meseci u teretanu, ali sam morala da prestanem (u tom periodu sam radila po 12 sati).

Evo sada sam reslila opet da krenem, jer mi se zivot sveo na posao i kucu....Iz tog razloga sam se i ugojila oko 10 kg (sada imam 65 kg...visoka sam 1.80).
Mnogim ljudima ova kilaza nije strasna ali sam ja citav zivot varirala izmedju 55 i 58 kg i na ovu kilazu ne mogu da se naviknem....a iskreno ne isplati mi se da obnavljam garderobu jer pola stvari vise ne mogu da obucem (gojim se u predelu butina i zadnjice)...

Eto ja vas udavih, a trudila sam se da bude sazeto..... ;D

U svakom  slucaju svaka vasa pomoc bi mi znacila....pozzz
 


Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2009, 09:10:07 posle podne »
Pozdrav za Ivanu.
Pa ok..nema niceg loseg da krenes i na taj nacin,ali ako gledamo dugorocno.Da ne budes kao vecina-SEZONAC.
Takav uvod nije los,s' tim sto bih ja ipak dodao bar po jednu vezbu za sve misicne grupe.
Ti te vezbe raspodeli po danima kada ces vec vezbati.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2009, 01:21:24 pre podne »
To sto se gojis u predelu butina i zadnjice, sasvim je normalno za vas zene. Pridruzio bi se Polomcevom savetu da ubacis po neku vezbu. To sto odlazes pocetak treniranja sa tegovima, a radis kardio...nece te ubaciti u formu za suvo dizanje tezina. Samo budi redovna...regulisi ishranu, citaj forum i pitaj...i sve ce to biti u redu.
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2009, 01:23:06 pre podne The_Bulldog »

Van mreže Ivana83

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2009, 01:47:16 pre podne »
Jao ljudi bas ste divni....mislila sam da cu da cekam na odgovor par dana... :)

Pa mislila sam i ja da mozda u startu ubacim neku vezbu sa tegovima za gornji deo tela jer ne bih volela da krenem da mrsavim u gornjem delu....
Ali ok, pocecu ja u startu i sa tegovima.....

Ukoliko zelim da smrsam u odredjenim delovima tela jel treba da stavim akcenat na vezbe za te delove?
(da, da,  ove dve recenice zvuce kontradiktorne, ali sam mislila da cu uz mesec dana cardia smrsati koji kilogram u donjem delu, pa tek onda da krenem da radim na oblikovanju)

Jel moze neko da mi kaze kako bi mogla da iskombinujem vezbe za odredjene segmente (u teretanu cu ici 3x nedeljno)???
I da li cardio da radim na pocetku ili na kraju treninga?

Znam da je osnova svega menjanje ishrane....moracu polako da se navikavam....to ce mi najteze pasti jer ja fakticki zivim na grickalicama, brzoj hrani i przenom, a nista kuvano nisam stavila u usta pa sigurno nekoliko godina....

Ma ja sta jedem dobro sam ziva....i dobro nemam 100 kila....ali bukvalno....

Hvala vam puno jos jednom....

Van mreže Ivana83

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2009, 02:01:21 pre podne »
E da zaboravila sam jos nesto da vas pitam, s obzirom da bih ja isla u teretanu uvece jel mozete da mi kazete kako okvirno treba da izgleda ishrana u smislu sta se jede u kojim periodima dana i sta bi trebalo i da li bi trebalo da jedem posle treninga ( sta u smislu proteini, uh.....)

Ja sam iscitavala forum, skinula sam tablice sa podacima o ishrani koje je postavio sasa cg, ali nisam uspela da nadjem sta bi trebalo jesti u kojim delovima dana....ako je vec bilo price o ovome slobodno mi stavite link ne morate da mi odgovarate....

Pozzz svima

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2009, 05:39:34 pre podne »

Van mreže Ivana83

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #6 poslato: Avgust 29, 2009, 05:18:21 posle podne »
hvala pedja na linku....

Sad kada sam ovo iscitala skapirala sam kako to otprilike treba da izgleda....
Zanima me samo jedna stvar, s obzirom da  cu ja zbog posla ici uvece u teretanu ne znam da li prvo da radim sprave ili  cardio?

Citala sam ovo sto ste pisali ovoj devojci o cardiu ujutru na gladan stomak, ali ona ima tu neku spravu kod kuce pa ce cardio odvojeno raditi od treninga, ali ne znam kako ja to da iskombinujem i koliko pre treninga da ne jedem?
Jos nesto, ukoliko budem mogla makar jedan dan da idem vikendom (probacu tu varijantu na gladan stomak ali cisto sumnjam...imam problema sa krvnom slikom tj. malokrvna sam, i cak kada treba da ne jedem ujutru kako bi vadila krv cesto mi se desi da padnem u nesvest) da li mogu npr. da pojedem 1-2 banane?

Kakva je situacija sa bananama? Cula sam dosta prica da se od njih goji?:( Ja sam klasican primer da je covek nastao od majmuna :) to je jedina hrana sa kojom nemam granicu (meni je hrana nuzno zlo i ne uzivam preterano ni u jednoj vrsti) meni je ukus banane savrsenstvo ukusa, mislim da bukvalno mogu da pojedem dva kg, osetim da mi je muka, ali ja i dalje jedem...dodje mi da kupim deset kg i da samo njih jedem dok mi se ne ogade za ceo zivot....ne vidim drugi izlaz....:(

Udavih ja opet.....


p.s. za sve devojke koje ovo citaju

OBAVEZNO PROCITAJTE OVAJ TEKST....MISLIM DA 99% DEVOJAKA SA OVAKVOM IDEJOM DODJE U TERETANU....ja prva sam mislila ovako....

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12048.0.html

Pozzz....

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #7 poslato: Avgust 29, 2009, 10:38:44 posle podne »
Ako kombinujes vezbe u teretani i kardio isti dan ,uvek prvo odradi vezbe pa onda kardio.
Tako ces potrosite odredjene rezerve energije iz u.hidrata,pa kada krenes na kardio efikasnije ces trositi
depoe masti.
Ako jedes banane jedi ih za dorucak uz npr ovsene pahuljice,ili pak neku nakon treninga.Sve to vazi ako nisi
na restriktivnoj dijeti.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2009, 11:04:04 posle podne »
Ukoliko zelim da smrsam u odredjenim delovima tela jel treba da stavim akcenat na vezbe za te delove?

Ne, to ne ide tako....ishranu regulisi na prvom mestu, a vezba za skidanje sala sa odredjenog mesta na telu nema.

Van mreže Ivana83

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2009, 01:10:42 posle podne »
Ok ljudi hvala puno na savetima i strpljenju.....

Mislim da sam sakupila dovoljno informacija za pocetak.... :)

Hvala puno....pozzz

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #10 poslato: Avgust 31, 2009, 01:43:17 posle podne »
Sretno Ivana. :)

Van mreže Ivana83

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: POTREBAN SAVET OKO TERETANE
« Odgovor #11 poslato: Avgust 31, 2009, 02:13:56 posle podne »
Hvala Tennsa.... :)