April 29, 2024, 03:25:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA  (Pročitano 11678 puta)

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« poslato: Maj 26, 2009, 10:34:05 posle podne »
Tooooooo Ivane!!!!!
U Podgorici pre 5minuta, Ivan Strugar je nokautom povratio pojas.
Šampion sveta si opet.
ČESTITAM Ivane.
« Poslednja izmena: Maj 26, 2009, 10:52:56 posle podne Vladar »
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDZICA
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2009, 10:43:09 posle podne »
High - kick u IV rundi je bio koban za Bosanskog predstavnika.

Strugar je pred prepunom Moracom stavio tacku na trilogiju izmedju ova dva sjajna borca i najavio napad na titulu u novoj, vecoj tezinskoj kategoriji.

Cestitam Ivane.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDZICA
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2009, 10:46:10 posle podne »
Cestitke Ivanu ali i Salku koji je bio bolji...

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDZICA
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2009, 10:48:09 posle podne »
Gledao sam mec, imao ga je Salko, odusevio me momak, totalno opusten, nasmijan, jos u takvoj atmosferi...
Ovo je vjerovatno i zadnji mec Strugara, ako se sta ne promjeni, pa je i bilo za ocekivati

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2009, 11:03:07 posle podne »
ma vratice salko pojas od njeg...kad je to mogo u tuzli prosle godine moze opet,,jer bolji je borac od strugara

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2009, 12:16:20 pre podne »
Bravoooooooooooooo Ivaneeeeeeeeeeeeeeeeee :wink: :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2009, 12:20:29 pre podne »
U VELIČANSTVENOM AMBIJENTU STRUGAR SAVLADAO ZILDŽIĆA I POVRATIO ŠAMPIONSKI POJAS

Ivan opet na krovu svijeta


PODGORICA - Šampion ostaje šampion. Ivan Strugar, čovjek koji se okitio svim mogućim medaljama i trofejima, kako u amaterskom tako i u profesionalnom kik-boksu, sinoć je u veličanstvenom ambijentu sportske dvorane "Morača", klasičnim nokautom u četvrtoj rundi savladao Bosanca Salka Zildžića i šampionski pojas, poslije onog poraza u Tuzli, vratio u Crnu Goru.
U sjajnom ambijentu, pred oko 6.000 gledalaca, još sjajniji završetak jedne, inače, do tada potpuno neizvjesne, teške i nepredvidive borbe. Počelo je ispitivanjem dva istinska majstora ovog sporta, dva prava šampiona, koji očigledno i zaslužuju te epitete. Izmijenjeno je po nekoliko udaraca i već tada je svima u dvorani bilo jasno da će ovo biti izuzetno težak okršaj u kojem je kraj nepredvidiv.
U tim momentima, stiče se utisak, Strugar je, ipak, bio nešto staloženiji, mudriji, ali i konkretniji. Izvukao je pouke iz prethodnog meča u Tuzli i nije se upuštao u neke rizične situacije. S druge strane, Salku Zildžiću je bilo jasno da u borbi na distanci nema šansi. Zato je i pokušao da nametne svoj stil borbe, da borbom izbliza zada neki od svojih snažnih udaraca i da stekne bodovnu prednost. U tim trenucima ponekad je znao i da se zaboravi, upotrebljavao je i neke nedozvoljene poteze, pa je dva puta dobio i internu opomenu od ringovnog sudije Zorana Šimurine iz Srbije.
Druga runda donijela je takođe obostrano opreznu borbu, ali i dosta izmijenjenih udaraca. Gost iz Tuzle pokušao je da diktira tempo, ali je ovog puta naš šampion znao da izbjegne sve zamke i da čeka svoj trenutak. Čini se da je do odlučujućih poena došlo u trećoj rundi, kada se jedan snažan kroše Ivana Strugara zaustavio na bradi Salka Zildžića. Za trenutak je šampion iz Tuzle pokleknuo, u tim momentima bio je inferioran, ali se brzo oporavio i svojim načinom borbe pokušao da uspostavi ravnotežu. Ali, gong je označio kraj i treće runde.
Onda je došao trenutak odluke. Samo što je počela četvrta runda Zildžić je krenuo u napade i tu je napravio neoprostivu grešku. U pravom trenutku Ivan Strugar je snažnim desnim nožnim udarcem, mavašigerijem, poput granate, pogodio lijevu stranu protivnikove glave i on se, kao bačen iz aviona, našao na podu.
Sudija Šimurina počeo je da broji, ali je Ivan Strugar, zajedno sa prepunim gledalištem, već počeo da slavi. Bilo je jasno da Salko Zildžić neće ustati ni na deset, pa čak i da mu je brojano svih 30 sekundi. Bio je to strahovit nokaut, težak i opasan, i sigurno je trebalo pet minuta da dotadašnji nosilac šampionskog pojasa shvati šta se sa njim dogodilo.
Tako je Ivan Strugar povratio šampionski pojas,  tako se ispunila njegova jednogodišnja želja da se iskupi za onaj poraz u Tuzli, a to je uradio na najbolji mogući način. Iako već ima 34 godine, ispostavilo se da je Strugar spreman i sposoban za još mnoge pobjede, jer to je momak koji, kada je potrebno, ne zna za umor, a ima i ogromni motiv i želju da savlada protivnika.
Ovog puta, on je podgoričkoj publici, ali i brojnim ljubiteljima borilačkih vještina koji su ovaj meč posmatrali pored malih ekrana podario jednu zaista lijepu i nezaboravnu veče. Publika voli ovako efektne pobjede, zna da cijeni šampione, a to je pokazala i publika u dvorani koja je uz burne aplauze i skandiranja" Ivane, Ivane..." ispratila našeg šampiona u svlačionicu. On je, po ko zna koji put, osvojio šampionski pojas, opet se vratio na krov svijeta, tamo gdje mu po kvalitetima i pripada mjesto. Odavno je ušao u istoriju, a ovom pobjedom ući će i u legendu.
Ivan je to zaslužio.


IVAN STRUGAR: Mnogo sam sretan

ODMAH poslije meča Ivan Strugar je još sa ringa poručio publici: - Izuzetno sam srećan zbog mog najnovijeg uspjeha i trijumfa nad Salkom Zildžićem. Ostvario se svoj cilj, o kojem sam razmišljao od onog momenta kada sam izgubio meč u Tuzli. Za ovu pobjedu, prije svega, moram da zahvalim mojoj porodici, mom stručnom štabu i ovoj divnoj podgoričkoj publici, koja me je bodrila tokom čitavog meča. Moram da se zahvalim i mom treneru Ismetu Methadževiću i da mu poželim što brži oporavak.
Iako utučen zbog poraza, Salko Zildžić je rekao:
- Čestitam Strugaru na ovoj pobjedi. Trenutak nepažnje koštao me je poraza, baš kao i Ivana u Tuzli. Mislim  da je ovo bila do prekida ravnopravna borba,  a ovog puta moj protivnik zasluženo slavi. Ja mu čestitam i želim mnogo uspjeha u daljim mečevima, a lično vjerujem da ćemo se opet ubrzo sresti.


Ekspresni Goran Radonjić

PRIJE glavne borbe održano je i pet uvodnih mečeva, a na ringu su se našla i tri crnogorska reprezentativca.
U prvoj borbi, u susretu juniora, u disciplini lou kik do 57 kilograma Lazar Đikanović, prekidom borbe u drugoj rundi savladao je Ivana Dražića iz Hrvatske, a odmah zatim, u kategoriji do 67 kilograma Marko Nikolić je, jednoglasnom odlukom sudija, pobijedio Sandri Maruviča iz Mađarske. Crnogorski kik-bokser, inače je mladi takmičar iz kluba "Ariston", još jednom je pokazao svoje izuzetne kvalitete i najavio meteorski uspon u ovom sportu.
Ipak, najviše pažnje izazvao je meč u disciplini K 1, u kategoriji preko 94 kilograma, između Podgoričanina Gorana Radonjića i Gabora Kovača iz Mađarske. Radonjić je u proteklih tri mjeseca boravio na pripremama u najjačim kampovima u Holandiji, a koliko je napredovao najbolje potvrđuje podatak da je nokautirao protivnika poslije svega sedam-osam sekundi. I to je bio desni nožni mavaši udarac koji je oborio Mađara na pod, a koji je do svog ugla došao tek uz pomoć ljekarske službe. Nema sumnje da će i Goran Radonjić veoma brzo postati svjetski šampion.

Napisao: Dragan PEROVIĆ
Photo: D.MALIDŽAN/S.mATIĆ
Izvor: www.arenacg.net
« Poslednja izmena: Maj 27, 2009, 12:27:54 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2009, 12:27:04 pre podne »
Photo: D.MALIDŽAN/S.MATIĆ
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2009, 01:45:47 pre podne »
Chestitke i za Gorana Radonjica koji koji je izvanredan borac.

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2009, 05:38:26 pre podne »
Gledao sam mec, imao ga je Salko, odusevio me momak, totalno opusten, nasmijan, jos u takvoj atmosferi...
Ovo je vjerovatno i zadnji mec Strugara, ako se sta ne promjeni, pa je i bilo za ocekivati

Stvarno je dominiriao celom borbom Salko ali sekunda nepažnje i eto ga dole. Ivan treba biti MNOGO agresivniji.

Vladar super izveštaj ;)
« Poslednja izmena: Maj 27, 2009, 05:40:07 pre podne bebac »
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #10 poslato: Maj 27, 2009, 08:31:24 pre podne »
OK, kazete Salko dominirao.

Da li je iko od Vas primjetio koliko je puta Ivan pogodio Salka desnim midle kickom na istom mjestu. Da li je iko primjetio kakav je veliki hematom imao Salko na tom mjestu? Udarac koji je Strugar smisljeno plasirao jedan za drugim kroz cijeli mec, od prvog trenutka!? Midle kick koji mu nije toliko svojstven kao ovaj high kick kojim ga je zavrsio, a koji je uzgred receno bio prvi njegov takav pokusaj u mecu. Zasto, zato sto ga je namjestao 4 runde, u kljucnom trenutku Salko je krenuo da brani upravo taj vec uveliko bolni dio, a dobio je high kick i KLASICNI KO.

Dalje... Moze Salko da bude opusten, nasmijan, da promasuje udarce iz okreta i da radi sve ono sto radi a sto kod publike izazva divljenje, ali realno njegova jedina sansa sa Srugaraom je upravo taj bar fight... Tako je dobio u Tuzli i tako bi mozda dobio sinoc da je Ivan pristao na stil borbe koji odgovara protivniku - ovo da bude "agresivniji".

Ipak, ovog puta je bio pametniji, namjestao ga je i klasicno nokautirao... revansirao mu se na jedini moguci nacin, sa KO, jer pobjeda na poene nebi bila dovoljna za revans. Za razliku od drugih on je borac koji dobija meceve glavom, a ne agresivnoscu, tako je dobio 50 puta, i naslozio ne znam ni koliko titula i koliko vrhunskih boraca sa svih meridijana, i zbog toga je veliki.

Ne vjerujem da je ikome palo na pamet sinoc da je mec mogao bolje da se zavrsi po Ivana, nacin na koji je mec zavrsen mozda i nije vidjen u Moraci za sve ove godine, tako da prica da je Salko bio bolji, ali jbg izgubio nema veze sa mozgom, bolji je onaj ciju ruku sudija na kraju podigne, u ovom slucaju morali su da sacekaju petominutno trijeznjenje sjajnog protivnika.

Ali avaj mozda ih vidimo opet u ringu, u kategoriji do 88 kg, recimo, 5. tezinski pojas na koji ce Strugar da ide vrlo brzo.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #11 poslato: Maj 27, 2009, 12:25:53 posle podne »
OK, kazete Salko dominirao.

Da li je iko od Vas primjetio koliko je puta Ivan pogodio Salka desnim midle kickom na istom mjestu. Da li je iko primjetio kakav je veliki hematom imao Salko na tom mjestu? Udarac koji je Strugar smisljeno plasirao jedan za drugim kroz cijeli mec, od prvog trenutka!? Midle kick koji mu nije toliko svojstven kao ovaj high kick kojim ga je zavrsio, a koji je uzgred receno bio prvi njegov takav pokusaj u mecu. Zasto, zato sto ga je namjestao 4 runde, u kljucnom trenutku Salko je krenuo da brani upravo taj vec uveliko bolni dio, a dobio je high kick i KLASICNI KO.

Dalje... Moze Salko da bude opusten, nasmijan, da promasuje udarce iz okreta i da radi sve ono sto radi a sto kod publike izazva divljenje, ali realno njegova jedina sansa sa Srugaraom je upravo taj bar fight... Tako je dobio u Tuzli i tako bi mozda dobio sinoc da je Ivan pristao na stil borbe koji odgovara protivniku - ovo da bude "agresivniji".

Ipak, ovog puta je bio pametniji, namjestao ga je i klasicno nokautirao... revansirao mu se na jedini moguci nacin, sa KO, jer pobjeda na poene nebi bila dovoljna za revans. Za razliku od drugih on je borac koji dobija meceve glavom, a ne agresivnoscu, tako je dobio 50 puta, i naslozio ne znam ni koliko titula i koliko vrhunskih boraca sa svih meridijana, i zbog toga je veliki.

Ne vjerujem da je ikome palo na pamet sinoc da je mec mogao bolje da se zavrsi po Ivana, nacin na koji je mec zavrsen mozda i nije vidjen u Moraci za sve ove godine, tako da prica da je Salko bio bolji, ali jbg izgubio nema veze sa mozgom, bolji je onaj ciju ruku sudija na kraju podigne, u ovom slucaju morali su da sacekaju petominutno trijeznjenje sjajnog protivnika.

Ali avaj mozda ih vidimo opet u ringu, u kategoriji do 88 kg, recimo, 5. tezinski pojas na koji ce Strugar da ide vrlo brzo.

 :)
Salko mi je skroz antipatičan i navijao sam za Ivana i sad i naravno prošli put, jer ima svojih razloga zašto je to tako. ALI bez obzira koliko bio njegov navijač nemogu da lažem sebe da JE iVAN DOMINIRAO U MEČU :) :) :)
Izgleda da si previše pristrasan ;)
Ivan je pametnije odradio trening i bio je BOLJI jer je sudija na kraju podigao njegovu ruku i jer je iskoristio Salkovu nepažnju.

A Vladare jel aludiraš na Salkovu levu stranu ispod ruke i na onaj hematom ;) primetio sam i to je ta taktika koja je pametno odrađena i dovela Ivana i da pobedi ;)

U suštini slažem se sa tobom jedino se NE SLAŽEM da je Ivan dominirao, a ono ostalo što si pomenuo je OK.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #12 poslato: Maj 27, 2009, 01:09:35 posle podne »
Meni je Salko vrlo simpatican i posmatram ga samo i iskljucivo kao sportistu. Drugo me ne zanima. Mislim da je izvanredan kick bokser i ako je, kao sto se cini, rijesio probleme sa zdravljem vjerujem da ce tek da bude ubitacan! 

Ne tvrdim da je Ivan dominirao. Prva runda je bila njegova, Salko je uzeo drugu i trecu. Cetvrta je bila KO. Ali Ivan je odradio sahovski, nekad u sahu das figuru da bi na kraju dosao u poziciju gdje zelis da budes, i to je ono sto je on ucinio, i to je ono sto mu je donijelo pobjedu. I Bebac nema nepaznje, u Tuzli je ovaj odnos u rundama bio u korist Ivana pa je izgubio, to su mecevi od 3 do 5 rundi koji se rade, vrlo atraktivni i sa preokretima, a racuna se ko je na kraju bolji a ne sta bi bilo da je Salko izblokirao visoki kick umjesto da je cuvao polomljenu slabinu...

Kazem opet, potpuno nepristrasno, Salko je cudoviste, izvanredan borac, ako nastavi MOZDA dosegne i pretekne uspjehe koje je imao Strugar, s obzirom da je 7-8 godina mladji i potpuno moze da to uradi, ali sinoc je Strugar bio bolji, revansirao se maksimalno i to je ono sto se racuna.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #13 poslato: Maj 27, 2009, 08:56:40 posle podne »
cestitke strugaru, tako se to radi! 8)

a cestitke i salku na dominaciji tokom cijelog mecha  ;D
« Poslednja izmena: Maj 27, 2009, 09:13:27 posle podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Odg: IVAN STRUGAR ŠAMPION SVETA pobedio SALKA ZILDŽIĆA
« Odgovor #14 poslato: Maj 29, 2009, 12:54:06 posle podne »
Dominirao i sta je imao od toga.....gluposti. Da je dosta bio bolji iskoristio bi tu svoju dominaciju kako treba i priveo mec kraju a ovako... Cestitke Ivanu
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava