April 25, 2024, 05:33:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Lee Haney-pitanje za posing legendu  (Pročitano 2965 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Lee Haney-pitanje za posing legendu
« poslato: Maj 17, 2006, 04:12:27 posle podne »
clanak iz novog flex-a mai 2006
od Lee Haney-a
Jedan dobar bodybuilder i istovremeno dobar poser, to je za mene uvijek bilo jednako vazno.Obadvoje jednostavno pripada zajedno .Sta vrede brda misica ako na molbu da se pokaze biceps ne znate sta da uradite, prilikom posinga jednu smesnu ili cak tuznu figuru predstavljate.
Ono sto ja o posingu znam naucio sam od starijih , iskusnijih bodybuildera u mome studiju, i kroz knige koje sam prelistavao te casopise, iste te koje vi danas drzite u rukama.Svatko ima svoj stil, koji je najcesce kroz individualni izgled diktiran.Jedan bodybuilder sa sirokim strukom biti ce dobro savjetovan da se malo okrene u stranu prililikom duplog bicepsa , tako da skrene paznju sa te "mane"Vi trebate to sto drugi rade na vasa tijela da primjenjujete.
Sto se posing kure tice trebate druge live ili na videu da promatrate.Pronadite par iskusnih bodybuildera u vasem studiju , koje cete ljubazno da zamolite za par saveta.
Ono sto je najbitnije ;svaki aspekt vase posing kure -pocevsi od musike , preko posing gacica do koreografije mora vama , vasoj staturi i vasoj licnosti pasati.Kao jedan ogroman tip sa brdima misica ne mozete pozirati na "labude jezero", to nije bas najbolja ideja.
Ja sam misljenja da cete od redovnih posinga profitirati iako nemate takmicenja.Biti u mogucnosti to sto imate na misicima (misicnoj masi) provesti u scenu na najbolji nacin jeste u svakom slucaju jedan plus.Znaci posing je jedan izvrstan vid treninga .Uzmimo na primer ispred spigla (ogledala)stojeci dupli biceps.Ne pravite si mnogo razmisljanja oko toga najbolju mogucu pozu da pokazete-jednostavno podignite ruke i napinjite vase bicepse.Dok to radite istovremeno spanujte grudi , stomak, noge i listove.Poloite vrednost na maximalnu kontrakciju svih tih misica.Vazno je pri tome da disete korektno ,kratko udisanje sprecava da se stomak prilikom disanja pomera.Zadrzite tu poziciju i brojte u sebi do pet.Napravite svih osam duznih (obaveznih poza)i dobiti cete pomalo osjecaj kako je pravi posing naporan i zahtjevan.Sto vise vezbate biti cete u poziciji da kontrahirate vase misice , da podjelu izmedu misicnih grupa imate pod kontrolom.
Kazite sami sebi , sve vase misicne grupe , i pojedinacne misice vjezbajte svaki dan pred ogledalom .Obecajem vam nakon nekoliko tjedana otkriti cete nove detalje ,imati cete bolju kontrolu nad vasim tijelom i bolji osjecaj vrednosti .
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Lee Haney-pitanje za posing legendu
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2006, 04:39:22 posle podne »
ovo je super , bravo thor

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Re: Lee Haney-pitanje za posing legendu
« Odgovor #2 poslato: Maj 17, 2006, 08:42:06 posle podne »
Citat: Markoni
ovo je super , bravo thor

hvala markoni nastojati cu da te i dalje ne razocaram , pozz 8)
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Lee Haney-pitanje za posing legendu
« Odgovor #3 poslato: Maj 17, 2006, 08:44:28 posle podne »
thor dsvaka cast odo do ogledala da vidim sta ima
PS. bez potpisa:)

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Lee Haney-pitanje za posing legendu
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2006, 09:25:42 posle podne »
Ovo je ekstra. .moram da vezbam ovo :)