April 29, 2024, 05:38:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Darrem Charles-pomoc za hardgainer  (Pročitano 4158 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Darrem Charles-pomoc za hardgainer
« poslato: Maj 17, 2006, 08:40:03 posle podne »
clanak iz novoga flex-a mai 2006
Da je Darrem Charles revolucionarni utjecaj na bodybuilding napravio ne moze niko poreci.A on jednostavno radi po svome , trenira vec 18 godina vise ili manje na isti nacin.Iz znatizelje je tu i tamo isprobao nove metode treninga ali se nije usudio da znatno promjeni svoj program treninga.Kao covjek koji ima vizije zna da ce i njegovo vrijeme doci ali pustimo ga da sam isprica.
"Basicne vjezbe u starome stilu cine vec godinama moj fundament(osnovu).Krajem 90-ih sam zbog problema sa ledima presao na vjezbe sa kablovima, i masinama koje su te osnovne vjezbe imitirale.Sa tim vjezbama sam uspijevao da drzim moj status quo, ali sam imao pun nos od petih i sestih plasmana na takmicenjima.Znao sam mogao bih da puno bolje biti plasiran, znao sam isto tako sto je funkcioniralo za mene, basicne vjezbe.Za mene je bilo jasno povratak kuci-iskljucivo sa slobodnim tezinama u hardcore stilu trenirati.Nakon te promjene je moja tezina pocela rasti i uskoro sam probio zid.Nekoliko kg misicne mase je bilo ono sto sam trebao, da se na natjecanjima bolje plasiram.I uskoro su dosle i prve pobjede.Danas sam tezi nego ikada prije, na Mr.Olympia 2005 tezio sam skoro 114 kg(moja prijasnja natjeciteljska tezina bila je 107 kg), usporedujuci to sa 105 u 2003.Poredujuci moju genetiku to je bilo solidno puno.Wazno :moja estetika je profitirala od toga tako da su me ljudi poceli da porede sa ogromnim tipovima , ne vise kao maloga tipa koji igra u drugoj lizi.Iako je prelaz tog praga koji dijeli male od pravih bodybuildera nekima kao iznenadna transformacija znaci , to je u sustini bio korak po korak metoda.Samo sto je moja tezina odjednom bila nesto drugo i ljudi su odjednom postali zainteresirani za mene.Kako se u stvari lagano desilo nije nitko realizirao .Od 93 kg 1995 do nekih 108 kg danas.Upravo zato sto je to bilo tako lagano mogao sam da upravljam sa mojim napredkom kako sam htjeo, tako da su moji zglobovi ostali mali .Ja sam jednostavno se pobrinuo za to da moja snaga i tezine koje koristim drze korak sa mojim plusom na tezini.Zajedno sa mojom snagom popravila se i moja misicna izdrzljivost, sto znaci da danas mogu vise power u trening uloziti sto ubrzava moj rast.To ne znaci ali da sam moj sistem treninga promjenio.Za mene nema svejedno lakog dana za trening, ako mi bog da snagu da treniram snazno onda to i uradim, i to svaki put , zavrsavam ponavljanja sa potpunim nemogucnostu da nastavim dalje.Ako u zadnjim ponavljanjima trebam pomoc pitam nekoga , inace volim kada me puste da na miru uradim moj trening.Ako uopce onda napravim moj trening malo laksim tako sa pocecam broj ponavljanja.Radim po vjezbi piramidalna ponavljanja do iznemoglosti, kao sto sam rekao ja treniram tako tesko kako mogu, nekada radim setove od 10, 8, 6 ponavljanja sa mnogo power i tjelesnoga naprezanja, a nekada radim 12, 10, 8 ponavljanja i to tako da su sve bazicne vjezbe ukljucene.Moj trening je ostao isti 5 dana trening, 2 dana pauza,jedine grupe koje radim cesce nego jedanput su listovi i nozni biceps, sve ostale samo jedanput u tjednu.
Noge , svaki put kada radim noge radim cucnjeve, nazalost su mi koljena ostecena radim ponavljanja samo sa 220-270 kg .
Grudi, benc ne radim vise jer su mi od njega ramena otisla, koristim bucice i to ne vise od 70kg
Leda, veslanje radim rado sa sirokim hvatom
Ramena, trenutno pokusavam moj prednji i srednji dio da povecam, tako da radim letenje sa nekih 35-45 kg
Ruke , radim sz sipku i dugacku sipku .
Sto je to estetsko a sta nije lezi  u oku onoga tko promatra, ali na kraju ipak se radi o sledecem naglasiti kontrast izmedu punih misicavih stomaka i uskih zglobova.
Generelno ne vjerujem u lakse treninge , modifizirane da ali nikada lakse.Hardgainer trebaju jako tesko trenirati, koliko je to god moguce, ovdje proveravam svoje granice ali to ima nesto sa zreloscu .Ja uvijek kazem "Jane Fonda i ogromni misici -to ne ide zajedno"
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Darrem Charles-pomoc za hardgainer
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2006, 09:06:59 posle podne »
perfekto

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Darrem Charles-pomoc za hardgainer
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2006, 11:15:45 pre podne »
Thor hvala ti za sve textove koje si poslao ovih dana... Ali bi bilo mnogo bolje da ovakve tekstove stavis u podforum Clanci... Jos jednom hvala...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Darrem Charles-pomoc za hardgainer
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2006, 11:26:53 pre podne »
premesticu ih ja

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Re: Darrem Charles-pomoc za hardgainer
« Odgovor #4 poslato: Maj 18, 2006, 04:08:07 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Thor hvala ti za sve textove koje si poslao ovih dana... Ali bi bilo mnogo bolje da ovakve tekstove stavis u podforum Clanci... Jos jednom hvala...

nema na cemu , kao sto vidis nastavljam i dalje  :lol:
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Darrem Charles-pomoc za hardgainer
« Odgovor #5 poslato: Maj 19, 2006, 09:28:44 pre podne »
Samo udri