April 29, 2024, 12:42:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Najbolji BB svih vremena  (Pročitano 27930 puta)

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #30 poslato: Maj 28, 2006, 09:51:43 pre podne »
Citat: Bojan
Definitivno je Arnold najbolji BB svih vremena i to ne kažem ja već svi ti builderi koje vi pominjete kao najbolje. Arnold je takođe bio hardest training bodybuilder ever.
Ruke, koje je prikazao na Mr. O 1974 godine od 59 cm u obimu i vrhom na bicepsu, koji danas nema nijedan builder ni ako svi ubrizgavaju Synthol (neko pomenu Flexa kao najboljeg, a on je takođe ubrizgavao Synthol u biceps da bi izvukao vrh), zatim fenomenalne grudi, koje ni danas nemaju premca, separacije na butinama gde mu kvadriceps izgleda ne kao mišić sa četiri glave, već kao četiri posebna mišića, ne masivni, ali opet listovi sa sjajnom separacijom (jedan novinar je napisao da mu listovi izgledaju kad ih stegne kao zmije koje se uvijaju ispod kože). Arnold je mogao da bude mnogo veći da je to vreme tada zahtevalo, a svoju najbolju impresivnu formu je postigao sa 27 godina i uz tadašnju suplementaciju (tada nije ni bilo kreatina). Pogledajte kako je Ronnie izgledao sa 27 godina, znači nije mogao da se poredi sa Arnoldom).
Uz to Arnold je bio savršeni pozer. Sa neviđenom lakoćom i vrlo tečno je pogađao svaku pozu itd. itd.

 8)

Van mreže loki

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #31 poslato: Maj 28, 2006, 10:16:13 pre podne »
izmedju njih dvojce ja biram arnolda al i dalje mi nema do sasadima

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #32 poslato: Maj 28, 2006, 10:16:45 pre podne »
Ovo je slika Arnolda iz '75. godine kada je prikazao dosta lošiju formu nego '74. godine. Arnold je planirao da se povuče posle Mr. Olympije '74. i prestao je ozbiljno da trenira. Kada je saznao da će se snimati film Pumping Iron, onda je odlučio da izađe na takmičenje iako se spremao nevoljno i navrat-nanos. U svakom slučaju vide se fantastične separacije na butinama, sjajni bicepsi (bili su bolji godinu pre, no dobro), ogromne grudi, uzak struk i naravno mogao je sjajno da izvede vakum pozu. Čik da Ronnie to uradi.

Još jedna prednost Arnolda je ta da si mu mogao dati džak cementa od 50 kg i on bi sa tim uspeo da odradi produktivan trening za sve mišićne partije, dok ovi današnji ne ulaze u teretanu bez 100 sprava za svaku partiju.
''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #33 poslato: Maj 28, 2006, 10:23:24 pre podne »
pogledaj Arnoldu samo noge , koja separacija , a Ronijeve noge ko balvani ,ma Arnold je za njega vrh  , pre 30 godina je bolje izgledao nego on sada na ovoj slici

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #34 poslato: Maj 28, 2006, 10:25:59 pre podne »


Eto malo bicepsa.

Ovo dole je poređenje Arnolda sa Mr.O 1980 (levo) i Mr. O 1974 (desno). Lepo se vidi koliko je opao u masi tokom godina, odnosno kakvo je čudovište bio.

''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #35 poslato: Maj 28, 2006, 10:42:26 pre podne »
Citat: Bojan

Ovo dole je poređenje Arnolda sa Mr.O 1980 (levo) i Mr. O 1974 (desno). Lepo se vidi koliko je opao u masi tokom godina, odnosno kakvo je čudovište bio.


Jeste...Narocito se to primecuje na grudima.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #36 poslato: Maj 28, 2006, 12:13:14 posle podne »
Citat: loki
izmedju njih dvojce ja biram arnolda al i dalje mi nema do sasadima

??? Jesil skoro poseti svog lekara???
Jadan sasadim kad te ima za petama!!!

Van mreže bcalic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #37 poslato: Maj 28, 2006, 01:22:06 posle podne »
moj izbor :  Sergio Oliva,Rich Gaspari,Lee Haney,Paris,Benfato

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #38 poslato: Maj 28, 2006, 05:21:58 posle podne »
Citat: bcalic
moj izbor :  Sergio Oliva,Rich Gaspari,Lee Haney,Paris,Benfato


Nije to tvoj izbor nego se samo hvališ da si čuo za njih :twisted:
''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #39 poslato: Maj 29, 2006, 12:22:29 posle podne »
E pa ovako. Ne znam koliko ce jos vremena proci a da neko ima genetiku kao ARNOLD sta mislite sta kakav bi bio da koristi ovo sto danas koriste vrhunski takmicari. Niko do sad nije pokazao i uradio sto je arnold postigao. Da su bili u to vreme ne bi imali sanse protiv njega. Mislim da niko ne bi trebalo da osporava arnoldov uspeh i sve sto je ucinio za ovaj sport

Van mreže bcalic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #40 poslato: Maj 29, 2006, 02:35:52 posle podne »
Citat: Bojan
Citat: bcalic
moj izbor :  Sergio Oliva,Rich Gaspari,Lee Haney,Paris,Benfato


Nije to tvoj izbor nego se samo hvališ da si čuo za njih :twisted:


 :P  :P  :P  ma ne care,ja ovde nisam stavio najuspesnije vec po meni najbolje bodibildere....zbog cega sam ih stavio : Oliva-perfektne victory poze,veliki uspeh...Rich-za mene najbolji pozer,Paris i Benfato-simetrija i zato sto nisu mass monsteri i zato sto bi ja voleo ovako da izgledam (ko nebi?!)

Van mreže priest

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
  • teška kura!!!
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #41 poslato: Maj 29, 2006, 07:01:50 posle podne »
ljudi jel vi znate koja je ljenguza bio flex wheeler to je nevjerojatno
covjeku se nikad nije dalo trenirati i nikad nije forsirao nikakvu kilazu a vidite sta je postigao perfektnu proporciju ko niko
arnold je bog bodybuildinga i mozda je najbolji svih vremena ali za mene nije
zasto
nije proporcionalan
velike ruke biceps veci od tricepsa  ramena skoro da i nema naspram ruku pa i noge su male naspram gornjeg djela je dobra separacija ali fali mase na nogama ali zato respect za prsa i ledja a i za biceps nema sta

znate zasto flex ima najbolju proporciju
mozda bi vam to milos mogao bolje objasniti
bio je neki eksperiment i neznam tocno o kojoj se tvari radi u tijelu i koje je on imao u nevjerojatnim kolicinama koja radi na sintezi proteina u misice
tako da je on mogao i bez nekog hardcore treninga postici savrsenstvo

a koji su vam danas od aktivnih bildera najdrazi

meni je to svakako lee priest
neznam zasto ali covjek im nevjerojatnu karizmu sa tim svojim tijelom naprosto me fascinira kada ga vidim

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #42 poslato: Maj 30, 2006, 10:37:18 pre podne »
Bilo je neko zezanje u bodybuilding krugovima na temu Lee Priest i otprillike su pričali kada bi postojala Mr. Olympia za patuljke Lee bi bio najtrofejniji BB svih vremena. No, šalu na stranu Lee je fenomenalan, ali ako Danny Padilla u ono vreme (kada je bilo moguće za nekog nižeg bildera da pobedi) nije uspeo da osvoji Mr. O i pored toga što je bio najbolji ne verujem da će Lee u ovo vreme moći. Svaka mu čast, još jednom, doduše Lee ima neki poremećaj zbog čega njegovi mišići mogu neograničeno da rastu tako da mu je sa te strane bilo lakše da izgradi tako impresivno telo.

Što se tiče Arnolda i proporcije mislim da su u Arnoldovo vreme drugačije shvatali to pitanje. Kada Arnold u filmu Pumping Iron kaže u stilu da je sada perfektan i ako bi povećao jedan mišić jedan inč onda bi celo telo trebao da poveća za toliko itd. Mislim da je Arnold težio da izgleda više kao slovo Y, dok danas svi izgledaju kao X. Mislim izgleda glupo, ali otprilike prikazuje kako se menjalo shvatanje proporcije. Današnji bilderi nisu ništa značajno bolji u gornjem delu tela od svojih prethodnika od pre 30 godina, nego je najveća razlika u nogama. Ne verujem da Arnold, koji je imao onolike ruke i grudi nije mogao da razvije noge koje bi bile toliko impresivne. Pre bih rekao da nije hteo.

Idealna proporcija ili ne?

''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #43 poslato: Maj 30, 2006, 11:18:47 pre podne »
Kako se nije napredovalo, hoces reci da Arnold ima bolja ledja od Doriana ili bolja ramena od Levrona? Da se razumemo, Arnold sigurno jeste jedan od boljih ali dizati ga toliko u nebesa nema svrhe.

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Re: Najbolji BB svih vremena
« Odgovor #44 poslato: Maj 30, 2006, 03:13:38 posle podne »
Ja sam napisao da današnji bilderi nisu ništa značajno bolji od svojih prethodnika. Nigde se ovde ne pominje Arnold. Što se tiče leđa tu se ostvario primetan napredak, ali opet i Franco Columbu je imao sjajna leđa, Mike Mentzer je imao sjajna ramena i podlakticu itd. Jedino se u masi nogu ostvario više nego značajan napredak, ali to pripisujem samo drugačijem shvatanju proporcija, jer kao što znamo tu je i Tom Platz, koji bi i za današnje pojmove imao fenomenalne noge.
''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee