April 20, 2024, 09:10:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: arnold schwarzenegger-dva neverovatna pratioca  (Pročitano 3437 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
arnold schwarzenegger-dva neverovatna pratioca
« poslato: Maj 18, 2006, 04:03:29 posle podne »
clanak iz novoga flex-a mai 2006
Arnold Schwarzenegger
Kada sam prije jako puno vremena , tocnije 1968 , u Gold´s Gym in Venice, Kaliforniji poceo da treniram , sklopio sam jako brzi prijateljstvo sa dvojicom od najpopularnijih clanova koji -na sta sam jako ponosan-jos danas pripadaju mojim najboljim prijateljima.
Wayne Coleman i Dave Draper, su me akzeptirali od prvoga dana kao jednoga od njih, iako ja tada nisam bio nista drugo nego jedan veliki decko sa jako cudnim akzentom i dugackim prezimenom.Bas kao nekada , oni su ostali i danas , otvoreni , dobrodusni i velikodusni... i naravno jaki i veliki.Wayne , koji je kasnije kao superstar Billy Graham postao ikona u Wrestlingu, bio je jedan od najacih u teretani.Ja sam cesce stajao pored njega kada je on sa vise od 225 kg radio grudi i to bez velike muke . Dobro ste primetili on je to uspevao bez odjela , bandazi , i drugih pomocnih sredstava , koji to cine laksim.Sve sto je on koristio je bila prirodna snaga i power.
I iako on nije nijednom nastupio na takmicenjima i nije bio profi bodybuilder bile su njegove ruke tako velike kao...pa da kao moje!Kroz te cinjenice bilo nam je jasno da ce taj mali studio biti preuzak za njega i da ce on zavrsiti negde dalje.
Usprkos njegovoj tjelesnoj dominaciji bio je jedan od najnjeznijih ljuci koje sam upoznao , extremno dobrocudan sa jednim izvrsnim smislom za salu.Mi smo se stalno zezali dok smo zajedno trenirali.
Isto tako , Dave je bio jedan jako pazljivi i dobrocudni karakter, ali nije izlazio (se otvarao)iz sebe kao Wayne.Dok sam jos zivio u austriji , on je pripadao mojim absolutnim idolima , zbog cega je za mene bila jako velika cast njega upoznati i izmedu osaloga sa njim trenirati od 1969 do 1970.Zato sto je Dave bio fokusiran na trening i manje za pravljenje gluposti to su bili moji najproduktivniji treninzi uopce.
Sa "plavim bombarderom" trenirati, o kome sam tako puno citao i cije fotografije sam gutao bilo je za mene kao dozivljavati svoj san, za koju sam bio zahvalan.
Pocetci u orginalnom Gold´s Gym su bili nesto magicno , a sjecanja na ta izvrsna vremena su mi jako draga i vredna.Dave i Wayne-u imam puno da zahvalim, jer kao jedan mladi useljenik u Kaliforniju dobio sam od njih prijateljstvo.JoeWeider i Artie Zeller postali su mi familija , moj dom daleko od kuce.MI se nismo samo u teretani sretali nego u restoranima , diskutirali smo o treningu i pilosofirali, a Wayne me je cesto pozivao kuci.
Na kraju je svatko od nas posao drugim putevima, ali nismo nikada izgubili kontakt.Wayne je postao profi wrestler i nazvao se Superstar Billy Graham .Postao je jako slavan, i on slovi oficijelno kao prvi superstar u Wrestlingu.
Dave je 1970 poslednji put izasao na binu.NIje nikada prestao da trenira, konzetrisao se prije svega na posao sa drvetom(Citava moja spavaca soba je djelo njagovih ruku)
Dave isto kao i Wayne imali su u svome zivotu uspone i padove , morali su primiti poraze i uvijek su uspevali da se ponovo dignu, i postanu svaki put jos jaci.Interesantno da su skoro istovremeno obadvojica napisali knjige, u kojima pisu o njihovim iskustvima iz Bodybuilding-a , ali i drugim temama.Wayne-sova knjiga  Tangled Ropes , prica pricu o jednom decaku koji drzi govore u crkvi, onda bodybuilder i nakraju Wrestler postaje.
Dave-s ova knjiga  Iron on My Mind je samlung o treninzima i spirituelnimaspektima u vezi ovoga sporta.
Peporucujem vam ove knjige da procitate, i tako moje prijatelje , koji su me pratili od pocetka i uticali na mene , da bolje upoznate.Mozda vas inspiriraju kao sto su nekad a i danas mene.
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP