April 29, 2024, 09:07:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Dorian Yates-iz iskustva pametniji  (Pročitano 3688 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Dorian Yates-iz iskustva pametniji
« poslato: Maj 18, 2006, 10:32:36 posle podne »
clanak iz novoga flex-a mai 2006
ureduje :Dorian Yates
Pitanje:prije kratkoga vremena mi je napuklina na misicu prilikom benca otkrivena , i moj doktor mi je rekao da najmanje osam tjedana ne smijem trenirati,to je za mene neizvedivo, sta vi mislite o tome?
Dorian Yates:ja nisam doktor i ne mogu vam dati medicinski savjet.Ja vam mogu nesto reci  o mojim povredama i tako vam mozda pomoci.
Kao sto sigurno znate, ja sam za vrijeme moje takmicarske karijere sa citavim redom problema imao da se borim, 1994 kada sam se spremao za moju drugu obranu titule Mr.Olympia , desilo se:povredio sam moje lijevo rame, moj lijevi quadriceps i moj lijevi biceps.
Nakon sto sam , dok sam se zagrijavao , u bencu na negativnoj klupi ,osjetio jako potezanje u mojim ramenima, potrazio sam doktora i jednoga psihoterapeuta.Nazalost dobio sam savjet kakav ste i vi dobili, ne dizati tezine.Da sam se u pripremama nalazio, bilo je nemoguce da to i poslusam, i da budem iskren i da se nisam nalazio u pripremama ja bih i dalje trenirao.Samo tri i pol tjedna kasnije radio sam na multi presi cucnjeve sa 295 kg , kada sam osjetio kako se nesto u mome quadricepsu cijepa.O ne  , ne opet, sto da kazem?Ja sam vastus medialis u mojoj lijevoj butini poderao.Ocito nije to bila moja godina.U julu 1994 radio sam dizanje iznad glave sa nekih 185 kg ,kadda sam osjetio do tada najgori bol u mome zivotu.Bravo , pomislio sam , stvarno sam uspio da pocepam moj lijevi biceps.To je imalo prilicno dramaticne kosekvence .Moja citava ruka je postala crna i naotekla je.Vecina drugih bosybuildera , polazim od toga, bi nakon tolikih povreda bacila bijeli peskir, ali ja sam upravo dobio volju.U mojim ocima je treca pobjeda na Mr.O. za redom bila jednostavno nesto nezamislivo ako bi je ostvario nakon tolikih povreda.
Ja sam naravno pobjedio i dobio jos dva Sandow-trofeja i naucio sam jako puno o tome, da na to kamenje sto mi pada pred noge , drugacije reagiram .Ja sam uspio usprkos povredama nogu , bicepsa i dalje da treniram, bilo mi je instinktivno jasno da moram malo biti oprezniji i uz jednu ogromnu porciju samopouzdanja sam uspeo.Da cuvam ramena radio sam samo vezbe na masini i potpuno odustao od benca i trzanja.Sto se nogu tice radio sam na presama za noge, dok sam sto se tice bicepsa ipak morao pauzirati.Kratko prije Olympije radio sam lake vjezbe za biceps sa 5-15 kg, to je bilo vise da mi krv bolje proradi.
Vi ne smijete da zaboravite da sam ja nastavio sa treningom zato sto je moja karijera bila u pitanju, i zato sam riskirao .U vasem slucaju je to mozda manje pametno i mozda nece funkcionirati, da protiv savjeta vasega doktora ipak trenirate.Pricajte jos sa njime, ako treba konzultirajte jos jednoga doktora.Na duge staze je ipak bitno da ozdravite i ako ne ide drugacije onda uz pauzu.Mozda vam doktor ipak dozvoli da trenirate, a ako ne onda bi bilo glupo da zbog nekoliko treninga dovedete vase zdravlje u pitanje.
pozz
thor
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Dorian Yates-iz iskustva pametniji
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2006, 01:09:22 pre podne »
Vi ne smijete da zaboravite da sam ja nastavio sa treningom zato sto je moja karijera bila u pitanju, i zato sam riskirao .U vasem slucaju je to mozda manje pametno i mozda nece funkcionirati, da protiv savjeta vasega doktora ipak trenirate.Pricajte jos sa njime, ako treba konzultirajte jos jednoga doktora.Na duge staze je ipak bitno da ozdravite i ako ne ide drugacije onda uz pauzu.Mozda vam doktor ipak dozvoli da trenirate, a ako ne onda bi bilo glupo da zbog nekoliko treninga dovedete vase zdravlje u pitanje.
pozz



JAKO ZANIMLJIV DEO....

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Dorian Yates-iz iskustva pametniji
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2006, 06:16:08 pre podne »
po mom misljenju krucijalan pasus za svakog ko se bavi sportom

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Re: Dorian Yates-iz iskustva pametniji
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2006, 06:04:11 posle podne »
da on govori iz iskustva, naravno uvijek je i pitanje koliko je stvari u igri i koliko su bitne?
ja mogu reci iz moga iskustva (20 godina svih mogucih sportova), ono sto je jako bitno :uvijek slusati signale koje vam vase tijelo daje ,  morate postati jedno sa njime , nauciti da reagirate i budete razumni , svakako da cete propustivsi trening imati osjecaj griznje savesti ali mozda si tako cinite i uslugu, ja sam na primer prije dve godine otisao na trening iako sam cijeli dan bio "odsutan", na kraju treninga sam imao jednu borbu sa protivnikom koji je bio 20-ak kg tezi od mene, usao sam u sve to prilicno olako i zavrsio sa polomljenim prstom i popucalim ligamentima (prednjim i straznjim )na levom kolenu.
nisam uopce reagirao na pokusaj moga tijela da me upozori , ali kako se ono kaze na greskama se uci
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP