April 29, 2024, 04:47:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: SVE osnovno uopšteno - RAJ za početnike!!!  (Pročitano 21735 puta)

Van mreže stratovarius

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: SVE osnovno uopšteno - RAJ za početnike!!!
« Odgovor #15 poslato: Novembar 22, 2010, 12:05:42 pre podne »
Skrobaste i vlaknaste ugljene hidrate nemoj da kombinuješ.

Jel moze neko molim vas da mi objasi zasto ne smeju da se kombinuju?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SVE osnovno uopšteno - RAJ za početnike!!!
« Odgovor #16 poslato: Novembar 22, 2010, 03:00:09 posle podne »
mislim da je ricin pogresio i da je hteo da kaze da ne mozes da mesas dve vrste skrobasti uh
npr
pirinac i hleb ili obratno
naravno da mozes da jedes u obroku koji u sebi ima pirinac i pored toga neku salatu

Van mreže stratovarius

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: SVE osnovno uopšteno - RAJ za početnike!!!
« Odgovor #17 poslato: Novembar 22, 2010, 07:29:35 posle podne »
E to me je zanimalo. Hvala puno!

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Odg: SVE osnovno uopšteno - RAJ za početnike!!!
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2011, 12:38:10 pre podne »
cao, odlican tekst! bacio sam se na intenzivno ucenje o ishrani, pa sam poceo i da vadim beleske iz onoga sto procitam (u stvari si mi ti dao ideju - na pocetku posta gde kažeš da si ti ovo napisao sebi kao podcetnik!). uglavnom, jako lepo sistematično i jasno! skoro da ne ostavlja nikakve nedoumice, ipak, imam par pitanja, više informativnih, a manje suštinski važnih:

1. sta je to piramidalni sistem unošenja UH?
2. zašto se skrobasti i vlaknasti UH ne kombinuju? * vidim da je ovo pedja razgonetnuo, ali onda zasto ne hleb i pirinac dogod u zbiru daju pozeljnu kolicinu UH?
3. da li možeš da mi objasniš šta je to indeks iskorišćenosti proteina i kako funkcioniše?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: SVE osnovno uopšteno - RAJ za početnike!!!
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2011, 08:33:23 posle podne »
cao, odlican tekst! bacio sam se na intenzivno ucenje o ishrani, pa sam poceo i da vadim beleske iz onoga sto procitam (u stvari si mi ti dao ideju - na pocetku posta gde kažeš da si ti ovo napisao sebi kao podcetnik!). uglavnom, jako lepo sistematično i jasno! skoro da ne ostavlja nikakve nedoumice, ipak, imam par pitanja, više informativnih, a manje suštinski važnih:

1. sta je to piramidalni sistem unošenja UH?
2. zašto se skrobasti i vlaknasti UH ne kombinuju? * vidim da je ovo pedja razgonetnuo, ali onda zasto ne hleb i pirinac dogod u zbiru daju pozeljnu kolicinu UH?
3. da li možeš da mi objasniš šta je to indeks iskorišćenosti proteina i kako funkcioniše?

1. 100-200-300-0-300-200-100-75
2.niko neije REKAO da se ne jedu,al ti probaj da jedes u isto vreme hleb i pirinac
3.BV mogu da ti objasnim ali INEDEX ISKORISENOSTI PROTEINA an xalost mislim da ti n moze niko na svetu da ti objasni

MOST IMPORTANT
4.MOLIO BIH TE DA S OBZOROM NA TVOJ NADPRESWECNI  IQ,ipak posetis neke druge foume jel ipak smo mi ovde samo glupi bilderi
HVALA