April 29, 2024, 04:09:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: koje vjezbe za definiciju nogu ???  (Pročitano 8720 puta)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
koje vjezbe za definiciju nogu ???
« poslato: Maj 21, 2006, 02:31:40 posle podne »
noge su mi dovoljno napredovale i ne zelim da budu vece,bolje su mi napredovale nego gornji dio tijela a oduvijek radim dvaneske,tj.12 ponavljanja pa dp 15 nikad manje sta bi tek bilo da radim sestice ili osmice.sad me zanima ,znam da je tu ishrana presudna ali koje vjezbe da radim da mi msiici dodju do izrazaja tj.da noge jos malo iscrtam ???

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2006, 05:10:09 posle podne »
cardio tj. trcanje ili biciklo a trening ostavi isti.. to je moje misljenje..

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2006, 05:43:20 posle podne »
Sta bi ti druze?Da radis definiciju nogu a masu grudi,ledja i ostalih misicnih partija?Predpostavljam da imas puno masnih naslaga na nogama tj. vise nego na gornjem delu tela,jbg sta da radis takva ti je genetika.Definicija ti ide u kompletu ili je radis ili ne.Trening ostaje isti.Ubaci kardio 4 dana za redom pa 1 odmor.Smanji unos UH i konzumiraj ih do 14:00 h.Povecaj unos proteina ,zivotinjskih.

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2006, 07:38:57 posle podne »
nemam puno masnih naslaga,pogresno si shvatio samo,hocu samo da ih pokusam iscrati ,to je to.oki,kardio i ishranu sam shvatio,manje UH i kardio logicno ali kako trening nema bas nikakve veze sa definicijom ,mora bar malo utjecaja imati,noge mozda ne bi trebao raditi sa ziviom tegom vec gledati da radim na masinama.ipak ja ako hocu da radim definiciju nogu ne bi trebao puno tovariti i radiiti npr. cucnjeve,ili mozda mogu ali sam manje kila a vise ponavljanja ???

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2006, 10:42:00 posle podne »
Pazi ovako.Ovo je vec ispricano ali ajde.Definisanje misica je gubitak masnih naslaga,ma kolike one bile.Da bi skinuo masne naslage tj.da bi se definisao neophodno je da imas deficit kalorija.Ovo znaci da ako danas uneses 2000 kcal a hteo bi da radis defku moras da potrosis vise od tih 2000.Da skinuo 100g masnih naslaga moras imati deficit od oko 600 kcal.Kardio treninzi su najefikasniji je rezultuju najvecim utroskom kalorija po jednom satu.Kazes ti bi da smanjis kilaze i povecas ponavljaje.Pazi sad ovo.Pri trcanju kao jako dobrim kardio treningom misici rade non-stop,zanaci ako ti kardio trening traje 1h i pri tom predjes ne vise od 8km,a moze biti i vise,recimo da je jedan korak 0,5m ovo znaci da ces napraviti 16000 koraka.Ovo znaci da imas jednu veliku seriju od 16000 ponavljaja i to sa svojom kilazom,recimo da si tezak 80 kg.E sada probaj da izvedes u teretani na nekoj spravi sa noge po tvom slobodnom izboru 16000 ponavljaja u jednoj seriji sa 80kg.Sada ti mora biti jasnije zasto kardio. A trening za noge u teretani radis potpuno isto sa ciljem da ti ostane snaga i masa misica.Sledeci put kad nesto pitas prvo idi na search koji se nalazii na  gornjem delu stranice pa ako tu nema odgovora onda postavis pitanje.

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2006, 11:11:31 posle podne »
Samo jedna ispravka. 1g masti sadrzi 9 kcal. Dakle, za 100 grama lipida treba ....
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2006, 11:51:46 posle podne »
Ljudsko masno tkivo nije isto što i kanta masti, ali eto, ti si bliži ;)

Human fat tissue contains about 87% lipids, which store about 9 kcal/g energy. Therefore, to lose 1 kg of body-fat tissue, the energy of about 870 g pure fat has to be used up, which corresponds to about 7800 kcal (32 MJ), that is one has to create a −7800 kcal deficit between energy intake and use. (In U.S. customary units, that is about 3500 kcal per pound.)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2006, 09:10:57 pre podne »
Pa i to zavisi koliko vode se sadrzi u masnoj celiji... Sto je kod svakog drugacije, tako da ne mozes bas to tek tako da formulises...

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2006, 09:34:53 pre podne »
Vezba koja ti moze donekle pomoci u definiciji je leg extension. Ali naravno podrazumeva se dijeta.

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2006, 11:31:14 pre podne »
Citat: Big_Rasha
Pa i to zavisi koliko vode se sadrzi u masnoj celiji... Sto je kod svakog drugacije, tako da ne mozes bas to tek tako da formulises...

Nećemo u sitne detalje.
Pošto nije zgodno da seciramo ljude i merimo procenat vode u njihovom masnom tkivu, predlažem da se zadovoljimo ustaljenom vrednošću ;)

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: koje vjezbe za definiciju nogu ???
« Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2006, 11:32:23 pre podne »
Citat: LUC1FER
Vezba koja ti moze donekle pomoci u definiciji je leg extension.

Kako i zašto?