April 19, 2024, 11:00:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso  (Pročitano 73019 puta)

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2009, 02:15:13 posle podne »
moze da se gugla,i svako moze da nadje ono sto hoce....da li b17 leci rak?ne,naravno...da li je "otrov"? ne naravno...u propisanim dozama-blagotvoran je na celo telo ......da li moze da bude otrovan? moze, i te kako ,ako saspes u sebe preko dozvoljenog....
 Ali mene je smorilo sto neko ko je ocigledno nesto samo nacuo o necemu prosipa "znanje" bez i jednog argumenta...

Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:33:13 pre podne »
nemoj odmah brate da se nerviras, znas kako kazu za rasprave preko interneta to ti je kao specijalna olimpijada mozes i da pobedis, ali si i dalje retardiran... ;)
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 23, 2009, 09:15:45 pre podne »
 inace neke doze leatrila[tjb17]mogu se naci u raznim kosticama voca..pa cak i u bademima...
ima ga prilicno u kosticama nama omiljenih kajsija,breskvi,itd..on kovnvertuje u organizmu u odredjene kolicine
cijanida te stoga moze biti prilicno toksican.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 23, 2009, 11:51:23 pre podne »
Da, istina Polomac, inache oni vjeruju da cijanid ubija rak...kako sam nesto o tome citao. :)

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 23, 2009, 03:40:18 posle podne »
 Oni veruju u to da se celija hrani ugljenim hidrarom te kostice jer navodno celije raka vole ugljene hidrate i tako bujaju,medjutim kod tih koscica se prevare jer misle da uzimaju ugljene hidrate(koje u sustini u odredjenoj meri i uzimaju) ali uzimaju i taj cijanid koji se nalaci u sredini opne koja je sacinjena od ugh.I tako one misle da se hrane necim sto im koristi a usvari ih ubija.Kako sam ja shvatio to sto se o tome prica. Zajeban taj svet na molekularnom nivou :D

   Inace Polomac ja sam takodje cuo da jedna ta koscica dnevno iz kajsije je bas dobra za srce ,rekla mi baba,al' ozbiljno :D
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2009, 03:57:02 posle podne NemanjaBG »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 23, 2009, 04:46:55 posle podne »
Upravo to Nemanja, bash tako sam i ja citao da djeluje. :)

Uzme ih cijanid na kvarno. :)

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 23, 2009, 04:57:47 posle podne »
vidilo se odmah da je poremecen dok sam pogledao te tanke noge :D

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 23, 2009, 05:06:42 posle podne »
ja mislim da se celije raka hrane iskljucivo proteinima :P ?
al se nekad dobro jelo

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 23, 2009, 05:14:21 posle podne »
Upravo to Nemanja, bash tako sam i ja citao da djeluje. :)

Uzme ih cijanid na kvarno. :)

   :D

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 23, 2009, 07:06:36 posle podne »
ja mislim da se celije raka hrane iskljucivo proteinima :P ?

Da ali tad im je UH dan (punjenje) :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 23, 2009, 07:35:34 posle podne »
ja mislim da se celije raka hrane iskljucivo proteinima :P ?
Glavno gorivo kancerogenih celija je upravo glukoza a ne protein...

Van mreže CROWE

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #26 poslato: Decembar 27, 2009, 12:18:50 pre podne »
CITAT IZ ROSINE KNJIGE: Počeci su bili teški ,pomoći niotkuda,a podsmjeha sa svih strana, čak i od najrođenijih,za sve sam bio slijep i gluh slijep osim za svoj sport,kažem svoj možda griješim to nije moj sport već moj život. Vjerujete kada spavam,jedem,radim bilo šta drugo,moje misli su samo uviijek i uvijek usmjerene u bodybuilding,ali bez obzira na sve poteškoće,uspone i padove,a vjerujte za sada su još uvijek u većini padovi pa sam ipak sretan,pitate------- "ZAŠTO" ?   Pa sutra dolazi novi dan ,novi trening,time jedan korak bliže onome što očekujem, a to je ipak krajnji uspjeh. To me i održava.vjerujem u sebe i svoj trud!

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #27 poslato: Decembar 27, 2009, 02:30:59 posle podne »
ja mislim da se celije raka hrane iskljucivo proteinima :P ?
Glavno gorivo kancerogenih celija je upravo glukoza a ne protein...

u pravu si:

Ograničavanje unosa glukoze smanjuje rizik za karcinom

Istraživanje američkih znanstvenika s University of Alabama sugerira kako ograničavanje konzumacije najčešćeg oblika šećera ima niz pozitivnih učinaka na zdravlje.
Pokazalo se kako smanjena izloženost glukozi povećava izglede za uspješnu borbu imunološkog sustava organizma protiv stanica raka pluća te istovremeno produžuje životni vijek zdravih stanica.
Ograničavanje unosa kalorija je u ranijim istraživanjima već povezivano s produžavanjem očekivanog trajanja života kod životinja, no ovo je prvo testiranje provedeno na živim ljudskim stanicama.
Znanstvenici dodaju kako smanjeni unos glukoze utječe na funkciju dvaju gena, telomeraze i p16, već ranije povezanima s antikancerogenim djelovanjem i produženjem života.
Rezultate studije je objavio Journal of the Federation of American Societies for Experimental Biology.


evo jos nesto, onako, zanimljivo:

Više proteina, manji mozak

Jedan od brojnih razloga zašto odabrati prehranu siromašnu kalorijama i mastima, a istovremeno bogatu voćem, povrćem i ribom jesu brojne epidemiološke studije koje svjedoče da takva prehrana može odgoditi nastanak i progresiju Alzheimerove bolesti. No, iz svijeta znanosti nam stiže još jedna zanimljivost o tome kako prehrana utječe na Alzheimerovu bolest odnosno mozak. Naime, iako su znanstvenici uspoređivali razne vrste prehrane i pratili kako one djeluju na formiranje plakova u mozgu, sasvim su neočekivano otkrili da prehrana bogata proteinima dovodi do smanjena mozga.

Studija je provedena na miševima koji su podijeljeni u 4 skupina. Miševi su dobivali ili (1) uobičajnu prehranu, (2) prehranu bogatu mastima, a siromašnu ugljikohidratima, (3) prehranu bogatu proteinima, a siromašnu ugljikohidratima ili (4) prehranu bogatu ugljikohidratima, a siromašnu mastima. Zanimljivo je da su miševi koji su dobivali obilje proteina imali 5 % lakši, ali i manje razvijen mozak od ostalih skupina.

Iako su nužna daljnja istraživanja, znanstvenici vjeruju da suviše proteina ima sličan utjecaj i na ljudski mozak.
Samsung NX1000

Van mreže korde

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #28 poslato: Decembar 27, 2009, 04:04:05 posle podne »
CITAT IZ ROSINE KNJIGE: Počeci su bili teški ,pomoći niotkuda,a podsmjeha sa svih strana, čak i od najrođenijih,za sve sam bio slijep i gluh slijep osim za svoj sport,kažem svoj možda griješim to nije moj sport već moj život. Vjerujete kada spavam,jedem,radim bilo šta drugo,moje misli su samo uviijek i uvijek usmjerene u bodybuilding,ali bez obzira na sve poteškoće,uspone i padove,a vjerujte za sada su još uvijek u većini padovi pa sam ipak sretan,pitate------- "ZAŠTO" ?   Pa sutra dolazi novi dan ,novi trening,time jedan korak bliže onome što očekujem, a to je ipak krajnji uspjeh. To me i održava.vjerujem u sebe i svoj trud!
Interesantno.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Uhapšen bivši bodibilder Nenad Roso
« Odgovor #29 poslato: Jul 12, 2012, 11:16:34 pre podne »
Dugo nitko nije pisao nista u ovoj temi, ali neki dan vidio sam ga na televiziji i prica o prehrani, onda o frekvencijama, pa kako entiteti vladaju svijetom( to ste vec sigurno culi negdje ;D), pa da postavim samo jedan njegov noviji video, pa da vidite cime se bavi danas:
dR. NENAD ROSO, NAŠ NAJPOZNATIJI NATUROPAT, 01.02.2012.

Njegov sajt: http://www.valetudo-drroso.com/site/
« Poslednja izmena: Jul 12, 2012, 11:18:31 pre podne IGI900 »