Mart 28, 2024, 06:34:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Hrana za masu...  (Pročitano 19673 puta)

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Hrana za masu...
« poslato: Avgust 18, 2009, 03:37:47 pre podne »
Posto za nekoliko nedelja krecem u gym,interesuje me,da li osobe koje rade masu mogu generalno sve da jedu,naravno u velikim kolicinama???
Da li bi takva "svastojedarska" ishrana dala efekat uz KREATIN,WHEY i DEXTROZU???.....posto za AMINO KISELINE necu imati love,planiram da ova
tri suplementa koristim u privih 6meseci pa posle da dodam i AK....

Imam 23god. 196cm sam visok i imam 95kg,......seveti su dobrodosli......

Unapred zahvalan.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 18, 2009, 09:16:07 pre podne »
Prvo ti obrati paznju na cvrstu hranu, procitaj malo forum...generalno ne mozesh sve jesti. ;D

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2009, 09:46:46 pre podne »
Naravno da ne mogu. Nemoj da nasedaš na priče "jedem sve, pijem i mleko od 3.2%.." mislim ljudi to generalno i rade i dobiju masu ali postanu krmci sa velikim procentom masnoće i onda kada žele definiciju za leto onda je to puno teže skidati...
Šta da ti napišem?! Nije sve u ogromnom uzimanju hrane. Evo, Peđa uzima manje proteina iz hrane dnevno od mene ALI je to uspeo da nadoknadi dobrom suplementacijom.. Šta ti je bitno od hrane?

Proteini: belance, belo meso, fileti, tunjevine (ako si baš sklon mašćenju,gojenju onda cedi ulje iz konzerve....), ella sir. Uglavnom većina ljudi TO uzima od proteinske hrane...
Ugljeni Hidrati: ovsene su najjače i najgadnije, pirinač, krompir, testenina.

Stvarno je jako bitno dobro da se hraniš, naravno, sili se u početku tako sam i ja radio. PRVI OBROK, jutarnji pri ustajanju je JAKO bitan, još ako radiš trening oko 10.00 ujutru... U svakom slučaju znam da mnogi nemaju naviku da jedu čim ustanu ali moraćeš se navići...
Ako te nešto više zanima i ako bi želeo bolje da shvatiš neke stvari oko ishrane, evo ti ovaj link; http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15920.0.html

Napomena; niko ti neće sastavljati program ishrane jer to nije ni poenta. U mnogome sam zahvalan sam sebi jer to nikada nisam nikome tražio na forumu (neko korekciju jesam od sašecg ali mu pošaljem moj plan pa on da stručno mišljenje) jer poenta je i menjati ishranu da ti ne bi bila monotona i da ne bi navikao organizam. Drugo, pa valjda je poenta i nešto naučiti jer će ti trebati "za dalje". Na onom linku imaš podrobnije o ishranu mislim da će ti u startu puno pomoći i da ćeš shvatiti barem neke osnove.

Van mreže pirke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 18, 2009, 12:16:51 posle podne »
ako hoces kvalitetnu misicnu masu naravno da ne mozes jesti bilo kakvu hranu. trebas se drzati P(meso,jaja,posni sir,riba), UH(pirinac,krompir,ovas,salate-povrce), M(laneno ulje, maslinovo ulje,bademi,orasi,omega3). whey,creatin+dex najbolje posle treninga. gledaj da unosis najmanje 2,5-3g proteina po kg tezine....

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2009, 02:57:25 posle podne »
Ako me tebre razumete nabacio bih malo sala,jer mi treba,...kontam da idem na cistu misicnu masu...pa za sada ne,...hteo bih da nabacim i
malo masti jer imam takvu konstituciju tela da mi fali krupnoca,pre definicije tj cistog misica,ako me razumete....

Naravno,ne bih jeo slaninu i ne znam ti ja sta....drzao bih se testenine,jaja,piletine,sira....ali TESTENINE najvise kako bih dobijao na sto vecem
obimu tela...

Generalno,da priupitam za gore navedenu,moju suplementaciju,moze li to za pocetak.....jer me malo nervira sto necu imati love za AK,jer one stite od
razgradje misicnih celija....
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2009, 03:05:30 posle podne X Black »

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2009, 03:52:00 posle podne »
Hoćeš i sala da nabaciš? Pa onda uzmi umesto whey proteina neki gainer. I pre ćeš dobiti masu a i neće biti "čistija" tj. ako te usere dobićeš i sala...
Pa onda ne znam šta bih te savetao čudan zahtev imaš; jedi sve što smo ti rekli ali onda krkaj slobodno i picu, hamburgere, mleka da mleka definitivno ali uvek gledaj da ne preterujes posle ces tesko skidati...


Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2009, 04:23:16 posle podne »
Sacekaj,meni su ljudi naovom forumu savetovali umesto Gainer-a ,Whey Protein i Dex.,posto u Gainerima ima malo proteina.

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2009, 04:37:44 posle podne »
Gainer ako oces salo (prosti seceri)
Whey ako oces kvalitetnu misicnu masu
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2009, 05:52:02 posle podne »
Pa najbolje da capam kile Dexa i creatin...

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2009, 05:54:48 posle podne »
Da skratim.ako budem koristio Creatin,Whey protein i Dex,.......a ishrana mi bude zasnovana na testenini,jajima,mesu,siru i dr.,hocu li
imati napredak kako na misicnoj masi tako i masi tela...mislexi na salo???

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2009, 07:24:39 posle podne »
Hoces

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #11 poslato: Avgust 18, 2009, 11:24:19 posle podne »
Da hoćeš, ali vidim da insistiraš na SALU (što je suuuludo) i onda ti kažem; uzmi gejner. Pun je prostih ećera, ljudi generalno postaju veći pre sa gejnerom nego whey-om, s tim da to nije kvalitetna mišićna masa, ima sala...

I ovde ti se lepo kaže:
Gainer ako oces salo (prosti seceri)
Whey ako oces kvalitetnu misicnu masu

Ali moj ti je savet da kreneš da čitaš forum i da saznaješ nove stvari...

Van mreže trilian66

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #12 poslato: Avgust 19, 2009, 12:47:21 pre podne »
onda ti kažem; uzmi gejner. Pun je prostih ećera

Ako doda wheyu (ovim miksevima što su se skoro pojavili) maltodekstrin, praktično dođe na isto kao gainer, a još može da uštedi novca.

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #13 poslato: Avgust 19, 2009, 12:56:58 pre podne »
Znaci,.....Creatin,Whey+ Maltodekstrin.....posto sam citajuci ovaj forum saznao da Gaineri i nisu nesto....

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Hrana za masu...
« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2009, 03:15:42 pre podne »
naravno da nisu  ;)

Da hoćeš, ali vidim da insistiraš na SALU (što je suuuludo) i onda ti kažem; uzmi gejner. Pun je prostih ećera, ljudi generalno postaju veći pre sa gejnerom nego whey-om, s tim da to nije kvalitetna mišićna masa, ima sala...

I ovde ti se lepo kaže:
Gainer ako oces salo (prosti seceri)
Whey ako oces kvalitetnu misicnu masu

Ali moj ti je savet da kreneš da čitaš forum i da saznaješ nove stvari...
govoris ljudima da uzimaju proste secere sa minimalno proteina ( cast retkim gejnerima koji nisu takvi)
preskocicu savet
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2009, 03:24:47 pre podne weasel »
For me , life is continously being hungry.