April 25, 2024, 08:06:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko ishrane  (Pročitano 1565 puta)

Van mreže nikola.pg

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
pomoc oko ishrane
« poslato: Januar 21, 2011, 03:47:04 posle podne »
Evo ovako poceo sam da treniram 17. jan ici cu do 6 puta u teretanu,imam 24 god visok sam 186 i tezak 82-83kg!Idem u teretanu popodne oko 18h!kupio sam whey protein i glutamin(protein uzimam 3 puta po 30g,prije i posle treninga i pred spavanje)(glutamin izmedju obroka prije i nakon treninga)tako mi je receno!Imam malo sala koje bi da maknem ali bi takodje da nabacim malo misicne mase!E sad da li bi neko od clanova koji poznaju ovu materiju mogao da mi pomogne sa ishranom koju bih da potpuno promjenim(nepravilnu potpuno i jeo sam 3xdnevno)!bitno mi je kada se jede i kolicina,moze li neka tabela tipa ove + koja kolicina hrane
obrok   ponedeljak  
1.           skrob
2.           voce  
3.       protein+vlakno
4.           vlakno
5.          protein        

ovo je cisto primjer i nema veze sa realnoscu :)
« Poslednja izmena: Januar 21, 2011, 04:20:32 posle podne nikola.pg »

Van mreže reiser

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Januar 21, 2011, 04:08:44 posle podne »
pre nego sto dodje masa da te izhejtuje sada, da ti kazem da nista ovo ne valja... :) uzmi citaj forum malo, nemoj da te mrzi, sve sto ti nije jasno imas vec napisano i prezvakano 100 puta.

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2011, 04:11:51 posle podne »
pozdrav Nikola...evo ovako prvo za whey da ti kazem,on se pije posle treninga(za pocetak jedna merica ce ti biti dosta a posle mozes da povecas na 1 1/2 mericu) a mozes eventualno i ujutru sa ovsenim pahuljicama ako te mrzi da kuvas jaja...glutamin je ok pre i posle treninga...sto se tice ishrane ovaj primer sto si dao nista ne valja...u svakom obroku moras da imas belancevine plus uh ili masti...recimo ujutru jedes vlaknaste uh,oko treninga skrobaste(krompir kuvani,pirinac) a uvece p+m(ela sir recimo...)...obroke rasporedi na svaka 3 sata...sad ne znam sta ti je cilj posto ne moze i jedno i drugo,preporucio bih ti da prvo nabacis misicnu masu pa tek onda vidis sta i koliko treba da se skida....citaj forum ;) ;)
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2011, 06:46:48 posle podne »
Ne znam dokle vise ponavljati isto, ja mislim da bi ovakve teme trebalo kljucati, jer sve ima napisano. Ipak, sve je to na adminima.