April 20, 2024, 06:49:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: ogroman visak kilograma :)  (Pročitano 2331 puta)

Van mreže fijjjat

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
ogroman visak kilograma :)
« poslato: Januar 14, 2011, 08:47:01 posle podne »
najpre da vas sve pohvalim i da kazem da je forum extra!!! puno toga sam naucio citajuci,i ima jos puno toga da se cita... ali se bojim da dok sve procitam ugojicu se jos koji kg... :)
naime visok sam 170cm i imam nekih 115kg. masnih naslaga imam podosta,ali nisam onaj klasicni debeljuca sa tankim nogama i rukama i ogromnim stomakom.ranije am se bavio sportom ali sam prestao i ugojio se... slucajno sam naleteo na forum i uz vasu pomoc bi hteo da tu svoju kilazu korigujem,tj smanjim na sledeci nacin:

8h vozim sobni bicikli 1h
9h  100g musli,60g whey
10h  250g belog mesa + sezonska salata
13h  250g belog mesa + 100g itegralnog pirinca
16h trening sa tegovima(ali radim samo jednu misicnu partiju,tako da za nedelju dana uradim sve grupe misica)
18h 60g whey + 30g dekstroze
19h 500g ela sir + tunjevina
22h 250g belog mesa + 2 jabuke(to mi je obrok cisto da ubijem glad)
trbusnjake bi radio 3x nedeljno
nedelja bi mi bila dan za odmor i tada bi jeo malo i zabranjene hrane

posto se bojim da ce mi dosaditi umesto belog mesa bi jeo i oslic,belanca od jaja,junece meso,konjsko meso....
ubacio bi i neki preparat za mrsavljenje + vitamine,ali neznam koji posto ih ima dosta. u principu bi uzeo najbolji koji mi preporucite.

otprilike bi to tako izgledalo sto se ishrane tice,pa ako nesto nevalja molim strucne da me isprave
unapred hvala   

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: ogroman visak kilograma :)
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2011, 09:48:31 posle podne »
Evo ovako obroci nisu losi ali moras malo korigovati:
1.Umesto muslija stavi ovsene 80-100g, musli ima dosta secera u sebi, nemas zaista potrebe za 60 g wheya stavi oko 45g, iliti mericu i po.
2.Ok.
3.Ok.
Pwm ti je dobar, ali opet, ja mislim da si za nijansu preterao sa wheyom. I ne treniras valjda od 4 do 6, puno ti je 2 sata treninga.
U obroku posle treninga imas samo proteine, probaj sa belim mesom i nesto integralnog pirinca, ipak trebas imati UH u obroku posle treninga, seceri u pwm su ti tu samo zbog iritacije insulina.
Ja bih to belo meso ubacio kao sto sam rekao posle treninga, a elu ostavio pred spavanje. Bitnoo je i da konzumiras malu kolicinu zdravih masti, omega 3-6-9, ja bih to uradio recimo sto bih dodao supenu maslinovog sa doruckom, i mozda par kapsula omega 3 sa ellom pred spavanje.
EDIT: Da, zaboravih da kazem, nikako jabuke pred spavanje :)
To je to, sto se tice jelovnika, dobar za pocetak, ali ono sto tebi treba jeste neka dijeta sa rotacijama, kasnije kad sa ovim prestanes da gubis kg, probaj nesto ovako http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html ....
Sto se tice sagorevaca, tu ti je koliko para toliko muzike, a od vitamina bih ti preporucio The VItamin Strong, po meni best buy. Kupi jos i vitamin C odvojeno.
« Poslednja izmena: Januar 14, 2011, 09:51:37 posle podne Stevcho »
No curling in the squat rack!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ogroman visak kilograma :)
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2011, 12:53:46 posle podne »
kao sto stevcho rece ali ja bih dodao jos
da bi trebalu celoj ovo ipak DA MALO ROTIRAS uh  celoj ovoj prici
ne treba tu sada nesto drasticno da radis neke odredjene rotacije ali jednostavno da ti ne bude pisano i uklesano da moras da jedes 100 gr pirinca dnevno
ipak bih ja to malo rotirao dok ne dodjes do neke faze gde ces vec otpilike da poznajes svoje telo i onda kada i nakon odredjenog vremenskog perioda postgnes neke od reuzlatata skroz ozbiljnije pristupiti i izradi jelovnika i treninga
sto se tice suplementacije
pa sagorevaci su uvek dobro dosli,ali ti je moja prepruka da ne koristis nista barem 3 nedlje a posle toga perioda mozes da ukljucis neki od sagorevaca...

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=192

Van mreže fijjjat

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: ogroman visak kilograma :)
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2011, 11:14:14 pre podne »
hvala stevco i pedja za odgovore

prvi put kad sam procitao Pedjinu djetu mi se cinila komplikovano,ali mislim da sam je shvatio. probacu sa njom u nekom kasnijem periodu. ako sam dobro sve razumeo,cilj nam je da neprestalno "iznenadimo" organizam,jer se vremenom privikne na sve sto mu damo
jedino bi da izbegnem to maslinovo ulje ako je moguce... jer postoji neka zamena u vidu kapsula,i ako ima kako se zovu???

i imam jos jedno pitanje,posto kazu da je zeleni caj dobar isto za mrsavljenje,jer dosta 0,2l popiti na dan???

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: ogroman visak kilograma :)
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2011, 12:34:27 posle podne »

jedino bi da izbegnem to maslinovo ulje ako je moguce... jer postoji neka zamena u vidu kapsula,i ako ima kako se zovu???



imas omega 3 fish oil
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=184

Van mreže fijjjat

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: ogroman visak kilograma :)
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2011, 01:15:21 posle podne »
pozdrav baki i hvala
video sam u medjuvremenu,i strava.a posto sam iz malog mesta vidim da salju i postom... moracu od nedelje da ih kontaktiram.. jer to radnja od pedje petrovica?

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: ogroman visak kilograma :)
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2011, 01:40:07 posle podne »
samo se registrujes u orgistri i narucis i za dva dana ti je na adresi,imas sve sto ti treba