Maj 29, 2024, 12:17:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za kosarkasa  (Pročitano 42392 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #45 poslato: Avgust 29, 2011, 03:37:21 posle podne »
nisam bio tu par dana  ;)

elem

Citat
o krenece da trenira na poboljsanju svojih performanci (u ovom slucaju odraz, ali i uopste) u sred sezone. Zna se kad se trenira za performase.

pa zbog toga te i pitam
jer ja bih voleo da vidim nekoga cak i MLADJE kategorije ko danas ima vise od 21-28 dana FREE maximum a bilo koji od ovih programa traje 10-15 ned
pa iz tog razloga me veoma interesovala kada bi trebalo da se ovo radi....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.558
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #46 poslato: Avgust 29, 2011, 07:35:15 posle podne »
moze da se radi odraz tokom sezone , malo je jebeno ali moze da se  napravi napredak za dva meseca , uostalom niko te ne tera da  program zavrsavas do kraja nego ga teras srazmerno rezultatima... i niko  ne moze da se striktno pridrzava programa , uvek ali uvek dolaze neke izmene  ;D 

Citat
ko danas ima vise od 21-28 dana FREE maximum

a i to valja iskoristiti za odmor ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #47 poslato: Avgust 30, 2011, 07:10:08 pre podne »
Citat
a i to valja iskoristiti za odmor ...

sto svi obicno i rade

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #48 poslato: Avgust 30, 2011, 05:16:38 posle podne »
Ne znam za sve ali Tripkovic se odmorio i vise od toga. Covek ima pivski stomak u nadiranju
Men sana in corpore sano !

Van mreže stefanpumpitup

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 01, 2011, 11:59:37 posle podne »
svakakve odgovore si dobio, ljudi kazu da nema razlike u treningu za kosarkase i bb, ali grese ja sam trenirao na partizanovom stadionu i u toj teretani nema ogledala, bucica, ez sipki... i u njoj smo svi trenirali i kosarkasi, odbojkasi, fudbaleri.......... za kosarku su ti bitne noge, trbusnjaci, donja ledja i ramena tako da treba da poradi na tome... mi smo radili razne nabacaje cucnjeve mrtvo skokove....

Van mreže danijel tasic

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #50 poslato: Januar 24, 2012, 05:26:46 posle podne »
Zdravo ljudi

Vidim da ste pokrenuli pricu o teretani za kosarkase.Ajd ako ima neko raspolozan neka predlozi sta da radi igrac od 20god. koji je visok 204cm i ima oko 95kg ali izgleda mrsavo,igra krilnog centra,da docaram :) nesto tipa Novice Velickovica.Naravno,sezona je u jeku i treba mi plan programa u teretani posto imam dva puta nedeljno dva treninga dnevno,ostali dani po jednom da se nadje prostora i za te vezbe.. :)

pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #51 poslato: Januar 24, 2012, 05:37:22 posle podne »
cao i dobro dosao
sada nema smisla da uzimas i radis bilo kakav porgram ako ti je sezona u jeku
u teretanu treba da ides radi nekih drugih stvari a onabacivanju misicne mase nemoj ni da pomisljas dok sezona traje
za to postoji period itd itd itd
zar nemate kondiconog trenera??

Van mreže RL11

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #52 poslato: Novembar 24, 2013, 11:43:43 posle podne »
Ovako, vidim da već dugo nije pisano na ovoj temi, valjda će neko izvaliti ovaj komentar.
Hitno mi je potrebna pomoć oko ishrane, treninga i suplementacije. Za par dana punim 17, imam 207 cm i 109 kg, treniram košarku, da ne kažem profesionalno, ali za to sam se opredelio u životu i maksimalno želim da se posvetim. Problem je moja muskulatura (imam 85 kg mišićne mase) uz 18 posto masti. Vadi me talenat i mozak, ali ako ovo popravim na konju sam. Naime, ishranu imam specijalnu od klupskog nutricioniste, zanima me trening u teretani, suplementacija (nemojte mi samo ono, mlad si, šta će ti to...) jednostavno rešio sam da sledeće godine igram ozbiljnu seniorsku košarku i želim da se maksimalno pripremim na to, makar i po cenu rizika (naravno ništa neprirodno). Hvala unapred, nadam se da će neko imati koji minut strpljenja. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #53 poslato: Novembar 25, 2013, 06:20:48 pre podne »
ima ,kako nema strpljenja
rizikovati od suplemtacije neces nista-pre svega.
odlicno je sto imas klubskog nutricinostu i onda je stvar sa hranom verovatno resena
samo se postalvja pitanje,kako to da jedan klub ima kluposkog nutricnoistu (stvarno impresivno) a da nema kondicinog trenera koji bi sa taobom radio stvari koje treba da ser adi,a pogotovo ako si talenat kao sto kazes da jesi tj dragulj kojeg treba samo obrusiti pa da se posle kite sa tobom?
-ajde prvo da ovo resimo pa onda dalje

Van mreže RL11

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #54 poslato: Novembar 25, 2013, 09:06:08 posle podne »
Pogrešno sam se izrazio, nije to klupski nutricionista. Imam ugovor sa jednom, da ne kažem agencijom jer ne znam kako to da nazovem, u kojoj te tim stručnjaka kontroliše i posećuje par puta godišnje, a ishranu mi je napisao nutricionista te agencije, bolje reći tima. E sad, ove sezone igram (tačnije samo treniram) sa jednom seniorskom drugoligaškom ekipom, i tu je ljudima naravno bitan samo rezultat kolektiva i plasman u A ligu, nemaju vremena da se bave pojedinačno sa svakim igračem, pogotovo mladim. U razgovoru sa ljudima iz agencije, saznao sam da imaju plan da na leto idem na probu u Nemačku, a kao odgovor na moje pitanje o individualnom treningu što se tiče teretane, ubeđuju me da sam mlad za tegove?! Zamislite situaciju, desi se da odem na tu probu ili bilo gde i postave me da igram centra. I čuva me neki bizon od 120 kg, oduva me jednim potezom. Želim tu priču o tegovima i mladosti da zanemarim, jer znam da nisu u pravu i da odradim masu do leta da bih se što bolje pripremio. Naravno, da taj mišić bude funkcionalan, ne samo vizuelno velik i jak. Jednostavno nisam znao gde i koga da pitam, nego na forumu...

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #55 poslato: Novembar 25, 2013, 10:46:50 posle podne »
Ako je stvar ozbiljna ja bih ti preporucio jednog od nasih najboljih trenera koji radi programe online i komunicira sa sportistima, zove se Mladen Jovanovic. Svakako mu se mozes obratiti i ako nemas novca, covek uvek rado da smernice. Evo ti link njegovog fejsbuk naloga
https://www.facebook.com/mladen.jovanovic.1982
No curling in the squat rack!

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #56 poslato: Novembar 25, 2013, 10:53:12 posle podne »
imao je Mladen profil i ovde na forumu (http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?action=profile;u=2007) i svaka poruka koju je napisao je i više nego korisna... trenirao je ranije u Koloseumu, važi za jednog najboljih trenera kod nas i za takve stvarno ne treba da bude šteta dati pare, za razliku od 95% ostalih priučenih trenera po teretanama... :)

Van mreže RL11

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #57 poslato: Novembar 26, 2013, 06:44:23 posle podne »
Joj hvala u svakom slučaju, ali ja nemam Fejsbuk. Jel može neko da napiše čisto okvirno, dok ne kontaktiram Mladena?

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #58 poslato: Novembar 27, 2013, 12:33:37 posle podne »
Ako si nov sa tegovima, preporučujem https://www.dropbox.com/s/6ea242xj2s25v51/Rippetoe%20-%20Starting%20Strength%202nd%20Edition.pdf

Pročitaj, imaš sve tu. Taj program možeš da pratiš 3-6 meseci.
No curling in the squat rack!

Van mreže RL11

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Trening za kosarkasa
« Odgovor #59 poslato: Novembar 29, 2013, 08:50:18 posle podne »
Hvala puno. Ovo su ipak samo one osnovne vežbe. Neko da napiše plan, čisto da se na okviru toga razgraničim i iskombinujem sa vežbama koje znam? Ne znam koliko vežbi da radim recimo za deltoid? Znam 20tak varijacija, a da li je efektivnije da se radi npr. 5 vežbi po 12 ponavljanja 4 serije (primer samo dajem) ili 15 vežbi, stvarno se ne razumem u takve stvari?