Mart 29, 2024, 09:46:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: SCITEC NUTRITION MUSCLE FEST 2009  (Pročitano 2996 puta)

Van mreže CROWE

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
SCITEC NUTRITION MUSCLE FEST 2009
« poslato: Januar 05, 2010, 11:04:34 pre podne »
I ovogodišnje SCITEC NUTRITION MUSCLE FEST natjecanje je završeno. Već petu godinu za redom MUSCLE SPORT i SCITEC NUTRITION zajednički organiziraju ovo natjecanje. Mnogo smo naučili što se tiče organizacije, ali i ljudi. Sve je to veliki izazov, jer moramo odgovarati svima, kako natjecateljima, tako i publici, ali i bodybuilding savezu. Vratimo se na početaNatjecanje smo oživjeli sa tvrtkom SCITEC NUTRITION, s namjerom ostvariti prvo bodybuilding natjecanje u Hrvatskoj s novčanim nagradama.

Napravili smo to kako bi pomogli natjecateljima u njihovoj pripremi. To je bio glavni cilj i nadali smo se kako ćemo naći sponzore za ovo natjecanje. Nismo uspjeli iako smo imali gledatelja koliko i većina utakmica Hrvatske nogometne lige.

 

Evo malo povijesti.

Prvo natjecanje je nosilo naziv SCITEC NUTRITION NOĆ ŠAMPIONA i bilo je održano u Zagrebu u prostoru Velesajma. Zanimljivo je bilo to što se našem pozivu bio odazvao MUSTAFA MOHAMMAD, IFBB profesionalac, a s druge strane, natjecanje je kao apsolutni pobjednik završio Danijel Maltar u kategoriji do 85 kg. Preporučamo vam posjetiti www.scitec-hr.com i pročitati izviješće s tog natjecanja.

 

Nakon prvog natjecanja, poučeni iskustvom (kako niti mediji niti sponzori nisu stajali u redukako bi se akreditirali za natjecanje) zaključili smo kako je potrebno još nešto u programu.. Tako smo došli do STRONGMAN natjecanja, kao i do uvođenja ženske kategorije bodyfitness-a. Započeli smo natjecanje pod nazivom SCITEC NUTRITION MUSCLE FEST koje je također bilo zanimljivo jer je tada debitirala Zrinka Korać, koja je od tada napravila nevjerojatnu karijeru (Zrinka je u redovima SCITEC TEAM CROATIA). Dovoljno je ako spomenemo prvo mjesto  na europskom prvenstvu (pored toga, bila je i apsolutni prvak!) i spomenut ćemo još drugo mjesto na svjetskom prvenstvu! Naš plan je uspio (prvenstveno zbog STRONGMAN natjecanja) i konačno su se pojavili i mediji, i to Večernji list i RTL, ali i časopis Men's Health.

 

Treće natjecanje baš i nije bilo uspješno što se tiče organizacije, mada ima stvari za koje nismo bili krivi. Natjecanje pod nazivom SCITEC NUTRITION STRONGMAN OPEN donijelo je ogromnu borbu i vrlo jaku međunarodnu ekipu. Predstavnici su bili iz Austrije, Slovačke, Mađarske i Slovenije. Napomenuo bih kako natjecanja u bodybuilding-u i bodyfitness-u dobivaju sve veći međunardni karakter. Konačno su bodybuilder-i iz Hrvatske mogli na domaćem terenu odmjeriti snage sa inozemnim natjecateljima. Na dosadašnjim SCITEC NUTRITION NOĆ ŠAMPIONA natjecanjima (uključujući i ovo zadnje) nazočili su sportaši iz sljedećih zemalja: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, mađarske i Srbije. Ali, vratimo se našem natjecanju iz 2007. godine, gdje se uprkos organizacijskim greškama pojavilo mnoštvo gledatelja. Ovdje ću zahvaliti na ustrajnosti i podršci našim sportašima, jer im publika daje najveću potporu na natjecanju. To je bilo natjecanje gdje smo došli do zaključka da se uzalud trudimo, jer sponzore još uvijek ne zanima bodybuilding, a niti Strongman. Uvidjeli smo da ćemo popularizirati ovaj sport ako krenemo organizirati natjecanja po različitim gradovima Hrvatske, gdje će nas rado gledati i dio naših troškova preuzeti na sebe organizatori i grad.

 

S našim četvrtim natjecanjem došli smo do Bjelovara, gdje nas je posjetio opet jedan IFBB profesionalac, i to vrlo, vrlo crni EDDIE ABBEW J. Eddie je sa svojim neposrednim i inteligentnim stilom fascinirao stanovnike tog malog grada, jer je tijekom posjete Strongman natjecanju dijelio i autograme. Konačno smo na tom natjecanju iskusili kako izgleda dupkom puna dvorana. Zapanjujuće je bilo da se na jednom bodybuilding natjecanju moralo probijati kroz gledatelje. Od tada je ulaz na naša natjecanja slobodan, jer smo i mi dobili besplatno dvoranu od grada. Strongman natjecanje je ponovno rezultiralo velikom borbom i KONAČNO donijelo veliki broj gledatelja, a bodybuilding elitu hrvatskih sportaša. Pogledajmo listu natjecatelja: Maltar, Demo, Guštek, Božić, Preradović, Furić, Levak, Vrbančić, Međugorac. Nije loša ekipa, zar ne? Bilo je to ujedno i veliko natjecanje i bili smo uvjereni kako smo pronašli dobitnu kombinaciju, pa smo htjeli 2009. održati natjecanje u jednom primorskom gradu.

No, natjecanje se održalo u Sisku, jer primorski gradovi niti nakon nekoliko upita nisu pokazali nikakav interes. Imali smo pregovore u Rijeci, te smo uputili pisma svim primorskim gradovima, bez rezultata. Posvuda su potrebni ljudi željni akcije, kao što su Miro (Bjelovar) ili Eka (Sisak). Sljedeće godine će možda Split biti domaćin, ipak smo u međuvremenu uspjeli pronaći nekog zainteresiranog.

Ali, vratimo se Sisku sad.

 

Naše 5. natjecanje održali smo u Sisku, zahvaljujući Eki (BBK Sisak)i gradskoj upravi grada Siska. Posebice se zahvaljujem gradonačelniku grada Siska, gospodinu Dinku Pintariću, ljubitelju sporta.

Kao ni proteklih godina, tako ni sada ne bih želio nikoga ocjenjivati, a pogotovo ne rad sudaca, ovo je subjektivan sport. Na natjecanju je sudilo pet sudaca, četvero je poslao Savez, a jednoga mi, organizatori. Zbog međunarodnog karaktera natjecanja, uvijek uputimo poziv sucima u inozemstvo.

Moj izvještaj je uvijek moj vlastiti doživljaj, a ne izvještaj sa natjecanja:

 

Prema Sisku krećem 10. svibnja ujutro. Nedjelja je, u subotu sam popiomalo više vina, za razliku od onih koji su se pripremali za natjecanje. Oni nisu vidjeli skoro niti vodu. Mogu se samo diviti njihovoj ustrajnosti. Muče se skoro za ništa. Ne uživaju baš preveliko poštovanje.

 

Ali ne muče se samo natjecatelji, imam i ja svoju muku. Prva je kvar na vozilu Adama Darazsa. Ali, na sreću, stigli su. Adam Darazs (višestruki IFSA Strongman rekorder) i njegova ekipa kreću sa uređenjem prostora. Kasnili su pa sada užurbano rae. To je donijelo posljedice, nisu dobro pogledali nagib terena i kakvoću asfalta (bio je prljav i vrlo sklizak), tako da vuča kamiona i nije bila prava vuča, više samo vođenje kamiona. Moramo preskočiti ovu točku, ali kao i uvijek, na sreću, i sad smo imali zamjensku točku.

S Ekom stojim na suncu, niti jedan od nas nema kapu, jer mi smo bodybuilder-i. Nismo ludi, samo čvrsti. Ponovno se mučimo, sada više ne sa kvarom, nego sa suncem. Poprilično nam grije glavu. Po mišljenju Adama, organizatoru SCITEC NUTRITION STRONGMAN OPEN-a, ne samo zbog sunca, ovo je bilo jedno od najtežih natjecanja svih vremena. Točke nisu bile jednostavne za izvesti. Sportaši su se jako namučili, šestero ih je krenulo na natjecanje od pet natjecateljskih točaka, bilo je vježbi koje su samo dvojica uspjeli izvesti.

rezultata:

 

 

1.Nošenje 2 kofera 2x116kg - 40metara

1. Ákos Nagy             22.58 sek
2. Csaba Juhász          31.38 sek
3. István Szabó           38.35 sek                                                       
4. Miki Mihajlović       45.57 sek
5. Tomi Saliga            54.50 sek
6. Branislav Đaković 15 metara


2.Držanje bačve piva u odručenju 2x12kg

1. Tamás Saliga          62.58 sek
2. Csaba Juhász          50.91 sek
3. Miki Mihajlović      48.89 sek
4. Ákos Nagy                         46.17 sek
5. Branislav Đaković 45.44 sek
6. István Szabó           10.24 sek

 


3. Podizanje i držanje automobila od 1400kg

1. Ákos Nagy                         12.33 sek
2. Csaba Juhász          02.31 sek
Ostali nisu uspjeli

 

 


4.Dizanje balvana od 115kg, maximalni broj ponavljanja

1. Tomi Saliga            6x
2. Ákos Nagy             4x
3. Miki Mihajlovoć     3x                                                   
4. István Szabó           2x
5. Csaba Juhász          1x
Ostali nisu uspjeli

 

 


5. Podizanje i nošenje gume od 350 Kg do 15 metara udaljenosti

1. Ákos Nagy                         15 m
2. Tomi Saliga            4.88m
3. Miki Mihajlović      3.60 m
4. Csaba Juhász          2.30 m
5. István Szabó           84c m
Ostali nisu uspjeli

 

 

 

  Rezultati

 

1. Ákos Nagy 26 bodova   2. Csaba Juhász 20 bodova   3. Tomi Saliga 19 bodova   4. Miki Mihajlović  15 bodova   5. István Szabó 10 bodova   6. Branislav Đaković 3 boda

 

Ovo natjecanje se trebalo vidjeti, ne može se prepričati. Pokušali smo uvesti gledatelje. Bilo je onih koji su pristali. I uvjerili se kako i nije baš tako jednostavno podići Bavarijinu pivsku bačvu, a kamo li ju držati, ali bih mogao spomenuti i kofer od skoro 120 kg u jednoj ruci. S kojim bi morali trčati na stazi od oko 40 metara. Pokušajte to u teretani. Stavite na šipku 100 kg i samo se prošetajte. To je pravo vježbanje. Na natjecanju je samo raspoloženje bilo 'užarenije' od sunca. Zahvaljujemo se gradu Sisku na toploj dobrodošlici, a tvrki Bavaria na besplatnom hladnom osvježenju. Žalim se zahvaliti i automobilistima veteranima grada Siska, orkestru i svim učesnicima koji su nam pomogli ostvariti natjecanje. Svima puno hvala!

 

Kad nam je sunce spržilo glavu, završilo je i teško Strongman natjecanje puno borbe. Ne znam kako je Eka prebolio sunce, ja sam prilično nastradao. Mene je sljedećih pola sata držala vrtoglavica. Nisam stigao ni na početak SCITEC NUTRITION NOĆ ŠAMPIONA, uključio sam se kad je situacija bila već poprilično gusta. Dok sam ja stigao, dvorana se bila popunila. Na bodybuilding natjecanju! Istina, isto sam vidio već i u Bjelovaru i znam da je ulaz bio slobodan, ali svejedno, najmanje 500 gledatelja je bilo u dvorani. Jednostavno se ne mogu naviknuti na to! Dakle, kao i uvijek, natjecanje počinje točno. U svlačionicama i kod prostora za zagrijavanje teku pripreme. Sve vrvi, no bez prisutnosti medija, nažalost. Jedina kamera koju sam primjetio bila je ona mađarskog sportskog portala body.builder.hu. Oni su nam i prošle godine napravili film koji se mogao download-ati sa www.scitec-hr.com. Skinite ga, isplati se. No, toliko o reklami. Samo natjecanje se odvija bez greške, sve ide glatko, jer smo ga organizirali kao show program. Nema odugovlačenja, praznog hoda. U dva sata natjecanje je gotovo, ne želimo iscrpiti niti natjecatelje niti gledatelje. Želimo zanimljiv program kao i gledatelji. Svima se sviđa, bez obzra na vrućinu, nitko se ne žali, čuju se tu i tamo glasnija bodrenja. Možemo vidjeti odlično pripremljene i 'suhe' natjecatelje. Nažalost, bodyfitness kategorija opet nije potpuna. Samo tri žene su se pojavile. Ne razumijem, Zrinka bi mogla biti pravi uzori prava motivacija ženama. Ajmo cure, nemojte se bojati! Nije sramota izgubiti, možete samo nešto naučiti. Vratimo se na muškarce. Na NOĆI ŠAMPIONA nismo vidjeli najmasovnije kategorije svih vremena, bilo je godina kad su na pozornici stajali u dvije kategorije skoro tridesetorica natjecatelja. Znam, mnogi koji su izostavili ovo natjecanje, nisu samovoljno to učinili. Nadam se da će ove probleme sportaši i sportski voditelji uskoro riješiti. Cilj sportaša je postići što bolje rezultate, a sportskim voditeljima ukloniti poteškoće s tog puta. Cilj je zajednički, to bi svi trebali imati na umu, a uvrede iz prošlosti zaboraviti u interesu jednog plemenitijeg cilja. No, vratimo se onima koji su bili prisutni na natjecanju.

 

Moram istaknuti par stvari. Bit će kratko, to je samo moje mišljenje:

 

Zrinka nije donijela svoju najbolju formu, ali jedno svjetsko prvenstvo i ovo natjecanje su dvije različite stvari. U lakšoj kategoriji je bilo borbe između Deme i Božića, mada napominjem kako je moj omiljeni bodybuilder Frank Zane. Bio je među prva tri i jedan mađarski natjecatelj, koji je osvojio treće mjesto, i navodno se pripremio ka natural bodybuilder. Ne znam da li je to istina, ali ako jest, svaka mu čast. Meni su na pozornici nedostajali Maltar i Guštek. Nadam se da ćemo ih još kod nas vidjeti. Kao što je bilo za očekivati, u kategoriji iznad 85 kg su bile najveće bitke i ta kategorija je bila najmasovnija. Desetoro ih se prijavilo. Kao i uvijek, Furić je bio velik. Imao je sve, mada mislim da se vodila velika borba između njega i drugoplasiranog Janeia. Ako bih trebao okarakterizirati njihovu borbu, rekao bih da je bila lijepa i sportska. Četvrto mjesto za Jadrana, koji je kao i Zrinka član Scitec Team-a Croatia, tj. priprema se za natjecanja Scitec Nutrition proizvodima. Vidjelo se da je nezadovoljan postignutim rezultatima, znam da se mnogi slažu s njim. Možda čak i ja, ali ne bih ulazio dublje u tu temu, jer sam već spomenuo kako je ovo subjektivan sport. Ovdje bih spomenuo još i Vrbančića, kojeg je još 2005. Mustafa Mohammad okarakterizirao najsimetričnijim natjecateljem. Mišljenja je da je vrlo talentiran. Ja ću sada samo reći to da se strašno znojio tijekom cijelog natjecanja i da je i dalje jako simetričan, obdaren dobrom genetikom. A sada pogledajmo rezultate:

 

 

 

 

ŽENE BODYFITNESS;                                                           
 

1) Zrinka Korać   HR                         325   

           (SCITEC TEAM CROATIA)

2) Dora Nagy   MAĐ                         377

3) Irena Golub   HR                           388

 

 

KATEGORIJA DO 85 KG (-85 kg);

 

1) Nikola Demo   HR                          384

2) Marijo Božić   HR                          370

3) Gabor Lenard   MAĐ                     364

4) Sandi Domitrović   SLO                 324

5) Toni Vizir   HR                               351

6) Branimir Bakić   HR                       311                       
 

                                                                                 

 

 

 

KATEGORIJA OD 85 KG (+85 KG);

 

1) Antonio Furić   HR                          328

2) Istvan Jenei   MAĐ                          357

3) Antal Dudas   MAĐ                         346

4) Jadran Damjanović   HR                  353   

              (SCITEC TEAM CROATIA)

5) Dražen Vrbančić   HR                      355

6) Boštjan Čebron   SLO                      316

 

7) Budimir Šobat   HR                          307                         
     Marijan Mesec   HR                         334

     Danijel Padjen   HR                          360

     Martin Andrijašević   HR                  375

 

 Dakle, to bi bio moj kometar ovogodišnjeg natjecanja. Vidimo se sljedeće godine, kako je obećano, u Splitu. Zahvaljujemo se onima koji su bili nazočni, natjecateljima i gledateljima i svima onima koji su u bilo kojem obliku pomogli naš rad. Posebno hvala gradu Sisku, upravi grada Siska, Eki – vlasniku BBK Sisak, suorganizatoru natjecanja i naravno SCITEC NUTRITION-u, glavnom sponzoru, ScitecLab i tvrtki Bavaria, kao i sponzorima.

I da ne zaboravim, pojavili su se ANIMAL proizvodi u Hrvatskoj i vezano uz to imat ćemo vas mogućnost posjetiti roadshow-om. Činit će ga Strongman prezentacija na kojoj ćete se moći putem razgovora upoznati sa ANIMAL svijetom. Za sada imamo u planu 5 – 10 većih gradova, ali se lista može i proširiti ako nam se jave veći klubovi i gradovi sa svojim planovima. Također, u svakom gradu planiramo održati seminar koji će voditi EDDIE ABEW, Ovaj IFBB profesionalac će sa vama podijeliti sve tajne vezane uz prehranu, trening i sve ostalo.

U svakom slučaju, očekujemo da nam se jave ljudi iz klubova koji bi učestvovaliu u ovom ANIMAL TOUR-u. U svim klubovima gdje ćemo boraviti oformili bi TZV. ABC, tj. ANIMAL BARBELL CLUB – bez članarine (nema ugovora niti obavezne kupovine), ali s prednostima (besplatni bodovi, proizvodi itd).

 

O tome i o ANIMAL svijetu najviše možete saznati putem www.animalpak.com

A ako ste zainteresirani za ANIMAL TOUR javite se na sportlin@globalnet.hr (ili se dogovorite sa vlasnikom vašeg kluba).