April 30, 2024, 10:51:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Ronnie Coleman-bombasticni biceps  (Pročitano 2878 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Ronnie Coleman-bombasticni biceps
« poslato: Maj 24, 2006, 07:54:08 pre podne »
clanak iz flex-a maj 2006
od :Ronnie Coleman
Ako fuckate na estetiku, mozete kao i ja u mojima pocetcima treniranja ,kada sam bio nesposoban da dobijem neko takmicenje, da trenirate sa teskim bucicama i sa brdom tegova na sipci, i tako dan za danom i tako cete da zapostavite vase druge misicne partije.I eto vam tako vase biceps mase !Vase tijelo nece rasti ali vase ruke hoce i to kako!
Vi zvucite kao netko tko je zeljan jednoga tvrdoga treninga , neka kosta sta kosta, dok ja , koji sam od samoga pocetka shvatio , da vise volumena treninga (broj serija )i vise intensiteta (tezine) koji doduse biceps u jednome odredenome masu (mjeri)cine vecim , ali nikako i ni pod kojim uslovima tako velikim, kako bi to bilo moguce , kada biste vas volumen i vas intensitet pravilno upotrebili.
Zamislite si sliku o dvjema rukama u vasoj glavi,jedna ruka mesnata ,ogromna ali glatka i nedefinirana, druga pak tvrda kao zeljezo, povrsina puna debelih plavih vena koje izgledaju kao da ce svake sekunde da ekplodiraju, pravi urezi na vrhu bicepsa , masa koja se dijeli na dvije glave, dok se sve to pokusava povuci prema vrhu i cini citav biceps napetim.To je jedan biceps , i on ima jako puno snage i izgleda puno bolje nego jedan sa masom , mesnatom masom koji je sa bezglavim teningom napravljen.
Da bi se najbolje i najkompletnije razvio jedan biceps nije dovoljno nekoliko ponavljanja na curlu beskrajno ponavljati, isto tako ne ako se pri tome radi o standardima kao sa sipkom i sa bucicama.Radite od jedne vjezbe toliko serija da zeljena misicna grupa toliko pumpa dobije koliko joj treba.Onda napravite drugu vjezbu koja makimalni pump (pumpanje)u jednom drugom dijelu istoga misica izaziva.Nastavite na taj nacin sve dok niste citav biceps prekrili.Ukupno gledajte da vase setove podijelite na nekih 3 ili4 vjezbe, umjesto samo na bucice i dugacku sipku.
Svaki set trebate izvoditi intenzivno , isto tako jer tako jedna dodatna monotonija nestaje kada trenirate preko punkta efektiviteta , svaka nova vjezba vam doce , zahvaljujuci skracenom broju serija kao novi friski pocetak.
Nedajte se buniti sa onime sto sam na pocetku rekao o vjezbama sa bucicama i dugackom sipkom, ja nemam negativno misljenje o njima , samo zelim reci one jesu u stvari najvaznije vjezbe ali ne smiju , niti pod koju cijenu biti jedine.Ako radite u prvom planu na tome da dobijete na masi, onda ih trebate izvoditi, isto tako i skotovu klupu.uski i siroki griff (hvat) na sipci i to cesto kombinirati.
Pokusavajte koristiti razlicite mogucnosti varijacije vjezbi da bi vas rast mase bio optimalan.Na primjer;siroki hvat na skotovoj masini, bucice stojeci, sjedeci ,na kosoj klupi, sa jednom rukom ili obadvije, koristite ravne ili kose linije puta od bucica jer svaki ugao djeluje na drugi dio misica .
Volumen , intensitet i vjezbe sa slobodnim tezinama su basa(osnova)Ako osim toga u svakom setu jedan puni radijus pokreta koristite i nekih 8-12 ponavljanja radite i jedan izvrstan pump efekt dozivite , onda imate recept za maximalno razvijene ruke  ili bolje receno za bombasticni biceps!

Ronnie Coleman se veseli vasim pitanjima , saljite vasa pitanja na engleskom na ;ask Mr.Olympia
Flex Magazine, 21100 Erwin St., Woodland Hills, CA 91367. USA
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Ronnie Coleman-bombasticni biceps
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2006, 09:38:41 pre podne »
Super