April 29, 2024, 05:37:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!  (Pročitano 14734 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« poslato: Septembar 04, 2009, 05:39:48 posle podne »
  Evo jos jednog starijeg clanka koji je bio jako citan tih godina[kraj '80 tih].
Objavio ga je tada i nas FLEX koga su uredjivali Nenad Vuckovic,Milan Ristic i ekipa.
Ovaj text je preuzet iz jednog od tih domacih FLEX izdanja sa pocetka 90-tih.


Vec godinama mi u "Muscle and Fitnessu" dajemo sve od sebe ka-ko bismo nasim citaocima ukazali na opasnosti
 koje prete od anabo-lickih steroida. A te opasnosti ni-su male. Edukcija i rad IFBB doping komiteta su nasa najbolja
odbrana u borbi protiv tih opa-snih droga. Zahvaljujemo Kirku Vinchetlu i Rejcel Blaunt sto su podelili ovu pricu sa
nasim cita¬ocima. Ona na najbolji nacin po-kazuje da su opasnosti od steroida veoma, veoma stvarne.
Dzo Vider, Izdavac "Muscle and Fitnessa "


STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
"Osecam da sam posteden smrti da bih drugima ispricao moju pricu. *
Ispovest Kirka Vinchetla
Priredio: Dalibor Kisic


 
KAKO JE PRICA POCELA
Pise: Rejcel Blaunt

Duboko u sebi je znao da to Sto radi nije u redu. Znao je da je to protiv svih zakona, protiv nje-gove licne filozofije, protiv same prirode. AM, Zelja za izvajanim misicima i sjajnim trofejima bila je ipakjada od otpora i dvadesetdvogodiSnji Kirk VinCheti joj je podlegao. Inace, prirodan bodi-bilder, koji nikada ranije nije koristio ne-dozvoljena stimulativna sredstva, po£eo je uzi-mati steroide. Prva kura trajala je 12 nedelja, a cilj mu je bio da svoje miSice razvije do dimen-zija za koje je smatrao da su potrebne za uspeh u sportu koji je toliko voleo. To ga je zamalo stajalo glave. Uprkos zdravom reZimu ishrane i 2ivota, steroidi koje je Virichetl koristio uzrokovali su nagli porast krvnog pri-tiska, usled kojeg mu je pukla arterija u glavi. Za razliku od mnogih drugih koji su upali u zamku steroida, KJrkje dobio joS jednu Sansu. Potpuno se oporavio i vratio prirodnom trenin-gu. No, opasnost joS uvek postoji, jer ne moZe biti siguran da ga tih 12 nedelja nije koStalo Jos' vecih problema koji se tek mogujaviti. Njegova prica namenjena je onima koji zele pokuSati sa koriScenjem steroida.

STEROIDI - NOCNA MORA
Imam 22 godine i treniram sa tegovima kao prirodan i "cist" bodi-bilder. Medutim, nije uvek bilo tako. U dvadesetoj godini steroidi su me stavili na samrtnidku postelju i smatram da sam poSteden smrti kako bih drugima ispricao ovu svoju priCu.
Tegove sam podeo da di2em sa 16 godina, u podrumu kod prijatelja, sa namerom da ojacam i izgledam masivnije. Bio sam dosta ni2i od svojih vrSnjaka, 167,5 centimetra, ali sam ipak sudelovao u sportovima kao Sto su koSarka, bejzbol i atletika. Nakon, otprilike, dve godine veZbanja sa tegovima, prijatelj mi je predloSo da se oprobam na takmiCenju. Tako sam pres-tao sa timskim sportovima da bih se u potpuno-sti posvetio bodi-bildingu i Sto bolje pripremio za takmicenje.
Sa 18 godina nastupio sam na svom prvom ta-kmidenju. Bilo je to juniorsko takmicenje za Mr.Ajove, 1985.godine. Kako sam samo bio na-
ivan! Mislio sam da cu se ogledati sa momcima sliCnim meni. Ali to su bili giganti. Nisam mogao verovati. Cuo sam za steroide, ali sam mislio da ih koriste samo profesionalci. Bio sam zaprepa-Scen. A zbog tog takmicenja nisam dao ispite u ftoli.
Iza pozornice jedan takmiiar me je pitao koju vrstu koristim. Nisam imao pojima o cemu on to prica. Nastavio je da prifia kako on uzima Deka Durabolin i Anavar (intramuskuarni i oralni steroid) da bi ocuvao masu miSica za vreme dijete. Tada sam prvi put Cuo da ih je neki junior koristio. Shvatio sam da to zaista koristi, jer je taj momak izgledao straSno. Od tada mi je sve postalo jasno. Trenirao sam isto tako napor-no kao i oni, a ipak su oni za klasu bili bolji od mene. Osvojio sam trece mesto, ali sam se ose-cao prevarenim. Ti momci su bili bolji od mene samo zato Sto su pili nekoliko tableta dnevno. To nije fer.

Cuo sam i za opasnosti koje donose te Cudotvor-ne droge: ginekomastija, oStecenja bubrega i jetre, 6elavost i akne. Ali, nisam mnogo mario zbog svega toga. Interesovali su me samo rezul-tati koje su postigli momci koji su ih koristili -povecanje od!5 kilograma telesne teZineza me-sec dana, udvostrucavanje teZina sa kojima se ve2ba, centimetri miSica koji su se pojavljivali na njihovim rukama. Nije bilo mnogo reel o negativnim efektima. Naravno, pojave se akne na ledlma i smanje se testisi, ali se ovo ponovo normalizuje sa prestankom koriScenja steroida. RazmiSljao sam o uzimanju tih "divnih" prepa-rata, ali bez obzira na to koliko su oni obecavali bio sam na smrt preplasen. Nastavio sam da treniram prirodnim putem i nastupio na uku-pno osam tinejdierskih takmicenja. Sa svakim takmicenjem raslo je i moje znanje o tome 5ta ti Herkuli gutaju i ubrizgavaju. Pojedini su gutali i po 75 tableta Dianabola dnevno. Cakje i jedan moj prijatelj diza£ poceo uzimati steroide. On mi se hvalio da mu se snaga udvostruttla za dva meseca njihovog koriScenja. 1986. sam se joS takmifio "dist" i, verovali ili ne, osvojio drugo mesto u lakoj kategoriji. Kada sam napunio dvadesetu, reSio sam da se opro-
bam u seniorskoj konkurenciji. Postojao je sa¬mo jedan naiin da to uradim. Preselio sam u Fort dodZ, jer sam tu upisao Cakultet. Sa prijateljem sam otiSao u teretanu. Biloje super, sva potrebna oprema, fantasti£na atmosfera. Imao sam osam meseci do takmi£e-nja i isto toliko da nabacim Sto vecu masu. Samo na jedan nacm sam to mogao da postignem za tako kratko vreme: anaboliCki steroidi. Receno mi je da mogu da biram: ili steroidi, ili neuspeh, koji nisam Zeleo.
Odluka je pala. Moj prijatelj nije imao takmi-carskih ambicija, zeleo je samo da postane ma-sivniji i da izgleda bolje. ReSili smo da nabavimo steroide. Malo smo se raspitali po teretani. Uputili su nas na jednog bodi-bildera koji nam , je preporuCio vrstu i koli£inu.
Cena: 180 - 200 dolara

Sledeceg dana imali smo steroide: Testosteron u injekcijama i Dianabol u tabletama. Dobili smo i nekoliko Spriceva. Sve za oko 180 - 200 dolara. Imali smo dovoljno steroida za 8 nede¬lja. Prijatelj i ja smo jedan drugom davali injek-cije i to u debelo meso. Igla je bila dugadka oko 4 centimetra. Nekada je sve to znalo potrajati i duZe od minute.
Bio sam uZasno preplaSen. Kada sam dobio steroide, nisam uopSte spavao, morao sam odluCiti. Dr2ao sam ih u ruci... Znao sam: ako podnem, nema povratka. Krenuo sam sa kurom od 8 nedelja. Uzima osam male doze: 1 dianabol dnevno i pola cc testos-terona nedeljno. Momak koji nam je prodao steroide rekao je da je prva kura najbolja, samo treba jesti Sto viSe. Tako sam svakog dana po£eo piti litre mleka, jesti mnogo Spageta, hamburge-ra i jaja. To je bila visoko-proteinska dijeta sa verovatno negde oko 8000 kalorija dnevno i izgledalo je da nisam dobio ni gram sala. Zatim sam malo povecao dozu: 5 dianabola dnevno i 2 cc testosterona nedeljno. To je bio vrhunac mog steroidnog ciklusa. Sve je trajalo oko 4 nedelje. Rezultati su bili ocigledni. Poceli su me primecivati u teretani, u familiji, cak su i devojke pokazale veliki interes. Moj maksimum u potisku sa klupe iznosio je 115 kilograma do pocetka uzimanja steroida, a nakon uzimanja se popeo na 140 kilograma. Bio sam teZak preko 90 kilograma, Sto je bilo otprilike 20 kilograma viSe nego ranije. Gde god bih se pojavio, bio bih zapaZen. Kada jednom postanete veliki, odska-cete od drugih i vise nikada ne zelite da budete manji.
Kada sam bio pod kurom, osedao sam da neSto nije sasvim u redu. Uvek sam bio miran, nikada se nisam tukao i nisam bio nasilan. Medutim, sada su me i male stvari nervirale. Kada bi mi se neko naSao na putu, postajao bin razdra21jiv. Za najmanju stvar bih se izdrao. Na srecu, nikada potpuno nisam izgubio samokontrolu. Najgora stvar je bila Sto je i moj prijatelj bio pod uticajem steroida. Poc'eli smo se svailati iako smo se pre odlicno slagali. Uvek smo bili na samoj ivici, spremni da eksplodiramo. Osecao sam se agre-sivno i superiorno.

Jednom, za vreme prvog ciklusa, majka me je pitala zaSto su poc"ele da mi se javljaju akne po ledima. Sestra me upitala da li moMa uzimam steroide. Ja sam to negirao, a buduci da sam uvek bio protiv njihove upotrebe, one su mi poverovale. Poc'eli su sejavljati nezeljeni efekti - nekoliko akni, smanjenje testisa i manje opa-danje kose. No, tada su rezultati bili vredni toga. ProSlo je 8 nedelja, a ja sam postao Herkul. Promenio sam se, dobio 25 kilograma. 135 ki-lograma sam u bendu mogao potisnuti 8 puta. Obim ruku je iznosio preko 48 centimetara, a u tih osam nedelja trenirao sam bolje nego ikada pre. Nisam mogao doc'ekati treningda bih video koliko mi se snaga povecala. Poceo sam da smanjujem doze kako ne bih izazvao sok u telu tokom pauze od osam nedelja. Dve nedelje posle toga pofeo sam se smanjivati. Izgubio sam 7 kilograma za dve nedelje. Snaga mi se smanjila, pa su oni isti koji su primecivali povecanje moje snage sada poceli zapazati nje-no opadanje. Zapitkivali su me. Zeleli su da znaju Sta se dogada.
Kada ste jednom veliki, viSe ne zelite £uti kako ste opet mali. Nisam mogao izdrZati, morao sam opet biti veliki.

Drugi steroidni ciklus zapodeo sam u januaru. Razgovarao sam sa nekoliko ljudi koji su mi preporucili Deka Durabolin i Anadrol-50. Kre-nuo sam sa jednom tabletom Anadrola i 2 cc Deka Durabolina nedeljno. Rezultat: isti kao i pre. Telesna te2ina neSto manja od 100 kilogra¬ma, pri visini od 167,5 centimetra. Vec' sam zamisljao sebe kao Sampiona, ali tada su podele nevolje.
Jedno popodne u teretani dobio sam malo krva-renje iz nosa. Smatrao sam da steroidi nisu uzrok tome, jer doze koje sam uzimao nisu bile nista u poredenju sa onima za koje sam duo da koriste neki bodi bilderi. Verovao sam da je uzrok krvarenja bio suv vazduh.

U noci 19.1'ebruara razgovarao sam teletonom sa jednim bilderom. Tada je podela da mi curi krv iz nosa. Krv je zapravo pocela liptati iz nosa i usta. Prva stvar na koju sam pomislio je da to mora biti od steroida. Na pamet mi nije padalo niSta drugo. Nisam mogao verovati. Upitao sam sagovornika da li je ikada imao krvarenje iz nosa za vreme kure. Odgovor je bio negativan. Re-kao sam mu da se strasno bojim jer se krvarenje ne zaustavlja. Prckinuo sam razgovor i otrfiao u kupatilo. Na svu sredu, naiSao je cimer koji me je odmah prebacio u bolnicu. Na putu do bolni-ce koji je trajao 10 minuta izgubio sam mnogo krvi. Kada sam stigao u bolnicu, doktor mi je stavio neku gazu u nos. Zvao je specijalistu za uho, grlo i nos koji me je poslao na rendgen, gde je krvarenje opet pocelo. PogledavSi snimke doktor je konstatovao da je stanje veoma ozbiljno.

Dijagnoza je bila da imam posteriorno krvare¬nje iz nosa, uzrokovano pucanjem arterije u glavi, Krvni pritisak je bio visok, 240 sa 140. Doktor je uzeo neke cevfice sa balonom na kraju i rekao: "Ovo de biti neSto najbolnije Sto si ikada osetio." PokuSavali su da mi smanje pritisak. Osecao sam kao da de mi glava eksplo-dirati. Nije uspelo.
Hitno sam preba&n u operacionu salu kako bi mi Sto brze smanjili pritisak. Izgubio sam mno¬go krvi. doktor je bio strasno zabrinut. Nikada nije operisao pacijenta sa tako visokim pritis-kom, pa me je upozorio na veliki rizik. Bio sam prestravljen. Zakleo sam se da, ako ovo pre2ivim, viSe nikada nedu taknuti steroide. Ta¬da sam rekao doktoru da uzimam steroide. Pozvali su moje roditelje, koji nisu ni slutili koji bi mogao biti uzrok. Doktor me je pitao da li oni znaju da uzimam steroide: Rekao sam mu da nemaju pojma. Odgovorio mi je da ne brinem, da de se on pobrinuti za to. Pomislio sam: "Ako prezjvim, Sta de moji roditelji misliti o meni?" Probudio sam se na intenzivnoj nezi, prikljucen na neke aparate. U nosu sam imao dva metra gaze. Pojavio se doktor i saopStio mi da je krva¬renje zaustavljeno. U sobu su uSli moji roditelji, a majka me upitala da li znam od cega mi je to. Znali su. Otac mi je rekao da je vaZno da sam ostao Ziv, a da demo o ostalom razgovarati kasnije.
Tokom nocl sam svakih pola sata primao injek-cije kako bi se polako smanjio krvni pritisak. Slededeg jutra sam shvatio koliko sam zapravo bio blizu smrti. Doktor je kazao da mu je drago sto me vidi zivog. "Prvo Sto demo uraditi to je da te oslobodimo tih prokletih steroida." Rekao sam mu da se nalazim usred kure i da bi trebalo nastaviti sa manjim dozama do kraja, kako bih izbegao Jos vece posledice. Tako sam u bolnici ostao na pola Anadrola dnevno. Na intenzivnoj nezi sam ostao tri dana, a u bolnici Jos' nedelju dana. U bolnici su me posetili moji prijatelji iz teretane koji su bili sokirani. Po teretani su kru2ile razne pride. Cak da sam uzimao i kokain. Neki od prijatelja koji su mi pomogli osedali su se krivim za ovo Sto se dogo-dilo. No, to sigurno nije bila njihova greSka, ja sam bio taj koji je odabrao steroide. Iz koledia sam izostao oko mesec dana, a iz teretane dva. Kada sam se vratio u teretanu, bio sam slab. Izgledao sam uzasno. Osecao sam se kao da nikada pre nisam dizao tegove. Sve Sto sam ranije Zeleo, to je bilo da budem velik. To mi je bila opsesija. Morao sam promeniti stav. Trebalo mi je nekoliko meseci da se potpuno saberem.

Kada sam podeo uzimati steroide, rekli su mi da najgora stvar koja mi se moZe desiti jeste da sa urinom izbacim i malo krvi. Verovao sam da je to jedino Sto mi se mo2e desiti. Ali kada imate 18, 19, 20 godina, mislite da dele 2iveti vedno. Da vam se niSta ne moze dogoditi. Ali u stvar-nosti sanse da dobijete rak, zakrec"enje arterija ili srcani udar su znatno povedane. To me sada plaSi. Ranije nisam mislio na to. Jedino o cemu sam brinuo bilo je da Sto pre dodem do svog cilja - Sto vecih miSica.
Nakon tcrapije moj krvni pritisak se vratio na normalu, 120 sa 80, ali je moj imuni sistem bio narusen. U martu sam dobio virus, pa sam u Urevetu proveo dve nedelje. doktor mi je rekao da je moj imunoloSki sistem bio toliko os'tec'en da se jednostavno nije mogao oporaviti.

Roditelji su bili puni razumevanja
UplaSio sam svoje roditelje, a i leCenje je bilo skupo: 15000 dolara. Nikada me nisu osudivali. Nikada nisu pitali zasto, znali su koliko sam Zeleo da se takmicim. Rekao sam im, a i sada verujem u to, da nema nadina da nastupite na takmic'enju i ocekujete uspeh bez korisdenja steroida. Znam da oni na to gledaju kao na opasnu greSku. Iskreno mislim da je to bio jedini naiin da prestanem. To je kao kad pijete i vozi-te. Dok ne slupate kola, mislite da se to vama nikada ne moze dogoditi. Ne kaz"em da su tere¬tane pune steroida, ali oni su prisutni. Na vama je da izaberete. Ljudi u teretani vas nece prisiliti da ih koristite. Mo/fete trenirati koliko hocete prirodno i oni 6e vam maksimalno pomodi u tome.
Skoro svi de vam red da bi bili najsredniji da steroidi nisu ni izmiSljeni. Ali poSto jesu... Sve dok je novae u igri, njihova upotreba nece biti zaustavljena.
Svakome ko me pita u vezi sa steroidima ja ispriCam celu pric'u. Nikoga ne ubedujem da ne koristi steroide, svako mora doneti svoju vlasti-tu odluku. Ja samo prenosim moje iskustvo. Jesu li steroidi bezopasni? Ja sam ilvi dokaz tog odgovora. Da li tinejdZeri u Ajovi uzimaju ste¬roide? Apsolutno! Da li du ja ponovo koristiti steroide? Radije 6u igrati ruski rulet. Sigurnije je!




 


Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2009, 06:26:47 posle podne »
Bravo Poloms na tekstovima, cita se, cita  ;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2009, 06:39:45 posle podne »
Uh odlican text.

Ovo bi svako trebao da procita prije nego i pomisli uzeti bilo sta...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2009, 06:43:10 posle podne »
strahota...

Text je vrh...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2009, 07:33:03 posle podne »
Veoma poucan clanak.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2009, 08:18:14 posle podne »
Drugari,hvala puno.
Jedno je sigurno,doping nije za svakog.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2009, 08:57:43 posle podne »
Svaka cast na tekstu...
Kada sam citao i sam sam bio uplasen, sve docaravam situaciju... Mislim da nikada necu probati to, jednostavno bojim se i igle i rizika, bolje sporije i sigurnije..

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2009, 09:11:55 posle podne »
Mogu nas ubiti-nezdrav nacin zivota,tezak stres,losa ishrana,alkohol,cigarete,droge sasvim sigurno i citav niz faktora.
Zloupotreba[pa tako nazvati bilo sta sto je preterano]steroida takodje nosi ogroman rizik,pogoto kod osoba koji su vec
oboleli ili sklonii nekim oboljenjima poput kardiovaskularnih,bubreznih i dr...
Momak koji prica svoju ispovest je sasvim sigurno jedan od njih.
Zloupotreba bilo cega nije dobra.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2009, 10:00:24 posle podne »
Slazem se. Na kraju krajeva, mozes striktno paziti i na nacin ishrane i zivota u opste i da te udare kola pa pogines ne daj boze, znam i takav slucaj.
Kada smo kod steroida a da ne otvaram novu temu a opet ima veze sa ovim; da li samo PREKOMERNA upotreba steroida dovodi do pojave bubuljica ILI je ona skoro osnova svakog uzimanja (odnosno, da li se samo kod retkih ne javlja)? Ovo mene licno zanima jer sam od malena imao problem sa istima...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2009, 10:02:23 posle podne »
Slazem se. Na kraju krajeva, mozes striktno paziti i na nacin ishrane i zivota u opste i da te udare kola pa pogines ne daj boze, znam i takav slucaj.
Kada smo kod steroida a da ne otvaram novu temu a opet ima veze sa ovim; da li samo PREKOMERNA upotreba steroida dovodi do pojave bubuljica ILI je ona skoro osnova svakog uzimanja (odnosno, da li se samo kod retkih ne javlja)? Ovo mene licno zanima jer sam od malena imao problem sa istima...
Ko ima taj problem,ima ce jos veci pri upotrebi steroida..ali..takodje zavisi od supstance,doze,itd...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 05, 2009, 07:15:40 posle podne »
 ;)

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #11 poslato: Septembar 05, 2009, 08:03:42 posle podne »
zanimljivo
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2009, 02:49:08 posle podne »
Odlican tekst, samo mi nije jasno kako nije ranije osetio da mu je pritisak toliko visok, ne verujem da je samo skocio odjednom te noci???

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #13 poslato: Septembar 07, 2009, 04:41:54 posle podne »
pa jesi citao? skocio mu je pritisak nakon arterijeskog krvarenja u glavi ... mogao je da ostane invalid celog zivota ako izuzmemo cinjenicu da je cela ta prica mogla da ima fatalan ishod, velika sreca , veeeeelika... to je taj zajeb kod steroida... nikad ne znas sta nosish u sebi...

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: STEROIDI SU ME ZAMALO UBILI"!
« Odgovor #14 poslato: Septembar 07, 2009, 04:54:46 posle podne »
Ja sam shvatio da mu je arterija pukla od visokog pritiska, al' nebitno :)

Pozzz