Mart 29, 2024, 06:50:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Aerobik - loše, loše i dobre strane  (Pročitano 56640 puta)

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2006, 12:57:17 pre podne »
Nista nije apsolutno... :) (Reko Ainstain)

Ne, ne treba prekidati sa aerobikom.... treba prestati lupati gluposti kako je on magičan i sl.... Treba biti malo oprezniji i to je sve! Ne kazem da treba da prestanes sa aerobikom ako ti on pričinjava zadovoljstvo... ali treba da obratiš pažnju na ono što je ovde napisano! To je sve!

Ako neko voli da pleše... neka pleše, ali sigurno ne treba da očekuje od plesa da leči od side i raka... :) Treba biti realan!

BTW.. ne stavljam niti tebe niti ikog ni u kakav koš... o tome se i radi! :) Ja to ne želim... sami izaberite koš, a ja ću samo ponuditi argumente, pa vi izaberite... izbor je na vama :)

Ima mnogo zabluda u našem "biznisu".... veliki je uticaj marketinga... ima previse informacija i ljudi neznaju koga da slušaju! Npr. pogledaj koliko ima dijeta? Pa svaki dan u Blicu objave po neku.... Možda se sećaš onih posebno dizajniranih patika za povećanje odraza... e pa studija koja je to pokazala je lažirana.... pa sada ti vidi onu količinu dece koji su to kupili i nosili ceo dan, jer su verovali reklamama.... i zeznuli tetive!
Mnogo je "hypova" u treningu....
Mene je na ispitu prof. pitao "Šta misliš o Power Plate-u?", a ja sam mu odgovorio "Mislim da je dobar za sušenje veša!"...

Da ne bi smarao.... mislim da svako treba da pročita ovu kratku priču i zapita se koliko je ona primenjiva na naš biznis!

When things in your life seem almost to much to handle, when 24 hours in aday are not enough, remember the mayonnaise jar...and the beer.

A professor stood before his philosophy class and had some itemsin front ofhim.When the class began, wordlessly, he picked up a very large andemptymayonnaise jar and proceeded to fill it with golf balls ( your big rocks, what you fundamentally believe). He then asked the students if the jar was full.They agreed that it was.So the professor then picked up a box of pebbles and poured theminto thejar.He shook the jar lightly.The pebbles rolled into the open areasbetween the golf balls.He then asked the students again if the jar wasfull.They agreed it was.The professor next picked up a box of sand and poured it into the jar.Ofcourse, the sand filled up everything else.He asked once more if the jarwas full.The students responded with a unanimous "yes."The professor then produced two cans of beer from under the table and pouredthe entire contents into the jar, effectively filling the empty spacebetween the sand.The students laughed.
"Now," said the professor, as the laughter subsided, "I want youtorecognize that this jar represents your life.The golf balls are theimportant things--your family, your children, your health, your friends,and your favorite passions--things that if everything else was lost and onlythey remained, your life would still be full."The pebbles are the other things that matter like your job, your house, your car. The sand iseverything else--the small stuff.If you put the sand into the jar first," he continued, "there isno room forthe pebbles or the golf balls.The same goes for life.If you spend allyour time and energy on the small stuff, you will never have room for the thingsthat are important to you.Pay attention to the things that are critical toyour happiness.Play with your children.Take time to get medicalcheckups. Take your partner out to dinner.Play another 18.There will always betime to clean the house, and fix the disposal."Take care of the golf ballsfirst, the things that really matter.Set your priorities.The rest isjust sand."One of the students raised her hand and inquired what the beer represented.The professor smiled. "I'm glad you asked. It just goes to show you that nomatter how full your life may seem, there's always room for a couple ofbeers."

Ne zaboravite na "Veliko Kamenje"
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže Kiwee

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2006, 07:02:49 pre podne »
mladen je potpuno u pravu. Ja zastupam tu filozofiju takodje.
Za prosecnog atletu, najbolji nacin gubljenja masti nije aerobno trcanje, vec anaerobno. Tipa tabata intervali, HIIT, itd, itd. Price da je za gubljenje masti potrebno dugo, polako trcanje od preko 30-45 min. , da bi se *mast kuvala* su totalno netacne, cak sta vise, nemaju oslonca u modernim teroijama, KAO ni u praksi, i sto je najgore dovode do gubitka absolutne snage i totalno je detrementalno za atletu kome je najvaznija, snaga i masa misica.  Tacno je da ce te izgubiti mast i trceci sat vremena *zonglirajuci* ali ce se za vreme tog *napora* vase telo podvrgnuti sagorevanje proteina iz misica. A da nepricam o tome kako dugi aerobni trenizi prosto skidaju slojeve noznih misica. Uzmite za primer sprintere koji nikad nerade striktno aerobni trening, namju ni trunke masnih naslaga, a noge su kao debla. Onda pogledajte maratonce koji rade iskljucivo aerobni trening, Ovo jesu extremni slucajevi, ali je princip potrpuno isti.
Ogroman bro jfitness instruktora je potrpuno neobrazovan sto se nekih delova tice. 

time receno, onaj ko stvarno hoce da pocne da skida mast, savetujem da pogleda sta su to Tabata intervali.
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2006, 07:06:01 pre podne Kiwee »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2006, 08:08:40 pre podne »
mladen je potpuno u pravu. Ja zastupam tu filozofiju takodje.
Za prosecnog atletu, najbolji nacin gubljenja masti nije aerobno trcanje, vec anaerobno. Tipa tabata intervali, HIIT, itd, itd. Price da je za gubljenje masti potrebno dugo, polako trcanje od preko 30-45 min. , da bi se *mast kuvala* su totalno netacne, cak sta vise, nemaju oslonca u modernim teroijama, KAO ni u praksi, i sto je najgore dovode do gubitka absolutne snage i totalno je detrementalno za atletu kome je najvaznija, snaga i masa misica.  Tacno je da ce te izgubiti mast i trceci sat vremena *zonglirajuci* ali ce se za vreme tog *napora* vase telo podvrgnuti sagorevanje proteina iz misica. A da nepricam o tome kako dugi aerobni trenizi prosto skidaju slojeve noznih misica. Uzmite za primer sprintere koji nikad nerade striktno aerobni trening, namju ni trunke masnih naslaga, a noge su kao debla. Onda pogledajte maratonce koji rade iskljucivo aerobni trening, Ovo jesu extremni slucajevi, ali je princip potrpuno isti.
Ogroman bro jfitness instruktora je potrpuno neobrazovan sto se nekih delova tice. 

time receno, onaj ko stvarno hoce da pocne da skida mast, savetujem da pogleda sta su to Tabata intervali.
...

odlican post....i pored tabata dodao bih kao sto si i sam rekao...HIIT

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #18 poslato: Decembar 18, 2006, 12:34:12 posle podne »
AST tim radi visoko intezivni bodybuilding program,velike tezine ,malo setova,jako kratki treninzi.a sad i oni rade biciklu,trcanje,eliptic,ali rade intezivan intervalni program od 12min... i kako oni kazu postizu zapanjujuce rezultate.njihovi poznati pobornici su scip la cour i jef wilet.ali opet skoro svi sadasnji pro su kombinovali dugotrjne aero sesije sa treningom u gymu i uspeli da naprave ono sto su zeleli.ali pro......

Van mreže SportGirl

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 75
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #19 poslato: Jul 28, 2007, 12:47:24 pre podne »
Mladen Jovanovic Napisao si dobar post na prvoj stranici... skoro u svemu se slazem... ipak ne slazem se opcenito s cinjenicom da je aerobik opasan i da se ne treba vjezbati, da ne utice pozitivno na organizam i da nema od njega uopste efekta... U tekstovima pise naravno da se masti ipak tope pa je tu kontradiktornost...

Dakle ovako...
1.Aerobik je naravno jako pozitivan oblik sporta za djevojke i momke...
2. Medjutim rekli ste naravno jednu istinu da mnogi aerobic instruktori ne lice ni na sta pa kroz to kritikujete i aerbic-POGRESKA.
3. Ne treba ici na casove aerobika kod nekog ko ne moze sebe da dovede u formu... Takav instruktor koji je i sam mastan i mlohav ne moze pokazati na pravi nacin vjezbu , ne moze pratiti sve svoje clanove tokom casa aerobika na pravi nacin, jer ne razumije u datom trenutku niti osjeti ono sto treba prvo u svom tijelu da bi tako objasnio drugima sta je to i kako na pravi nacin vjezba utice na njihovo tijelo... Ako nema pravu definiciju da pokaze jednostavnim grcom koji misic pogadja koja vjezba, ne valja instruktor...a ne aerobik...
4. Dalje...POVREDE - se desavaju prvenstveno zato sto instruktor ne objasni i ne prica cijelo vrijeme kako se pravilno vjezbe rade... jer da prica neprestano I napominje clanove nema sile d ace se neko povrijediti…a tu naravno , hiljadu puta sam znala vidjet kako se instructor razmase ko sav sretan , vice nesto “hajmo , jedan dva… lijevo I desno… I opet …” ko da navija a ne vodi aerobic, a nikad ne objasnjavaju da se ne skace na steper, da se ne skace na pete, da se koraca lagano, skace na prstima, kad se vrsi kontrakcija misica, kako se dise, kako se vjebe rade pravilno, I da ko LUDI ponavljaju to jer zenama I momcima dok vjezbaju jako bitno, pogotovo nekom ko je “novi” u tom, necete vjerovat nakon 10 puta ponavaljanja vi morate jos jednom… a to su bitne stvari a ne “jedan dva tri”…
I onda ne bi dolazilo do povreda koljena, noznih zglobova, ramena, lakata I slicno…sta sve ne…
5. RAznih treninga ima. I svako ima neki cilj da ostvari ako se vec bavi sportom… Tako I za topljenje masti naravno razni nacini, neki manje neki vise efektrni… ali ne mozete reci da aerobikom ne mozete smanjiti masti jer je netacno. Sami kad trenirate u teretani kazete kako razliciti nacini treniranja imaju drugaciji efekat na tijelo… Koliko ste programa do sada promjenili i vidjeli razliku…aerobic nije “monoton” I to nije skakutanje I mlataranje rukama I nogama – kao I vjezbanje u teretani tako I on moze da bude razlicitog intenziteta I zahtjevan… aerobikom se itekako moze skinuti masti ali zato TREBA ICI PRVO KOD PRAVOG INSTRUKTORA!
6. Svako ima svoje misljenje , postujem, ali ne mogu kad neko smanjuje kvalitet I znacaj necega a definitivno nije upravu. Dakle moram reci da se ne slazem s tekstovima u prvom postu protiv aerobika…

I naravno ovo je samo jedan osvrt jer prvi krivac sto aerobic ne valja je INSTRUKTOR, a drugo ako je instructor ok onda je sigurno do clanova jer ne znam, debilu treba ponovit 20 puta nesto a da ne skonta da pogresno radi vjezbu – a I takvih mali million ima … a ostali detalji kad iscitam tekstove detaljjnooo…
« Poslednja izmena: Jul 28, 2007, 01:28:41 pre podne SportGirl »
SportGirl.

Van mreže SportGirl

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 75
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #20 poslato: Jul 28, 2007, 01:24:15 pre podne »
"I don't do aerobics (I guess you've guessed that by now). The one statement spewed by the aero-heads that I find most irksome is the prosaic quip, "What do you do for your heart?" Whenever I hear those insipid words, it makes me want to grab the cretin by his scrawny little neck and subject him to several sets of high-rep squatting! (How's your heart rate now, buddy!?!) Which brings me to my next point. When I was studying to get my certification to be a personal trainer (hoo, boy, remind me to tell you that story sometime), I reached a point where I couldn't take the idiocy any longer. You want me to believe that protein has nothing to do with muscle growth? Fine. You say that three meals a day provide all the nutrition I could possibly need? I'll take your word for it. You're telling me that studies show steroids don't work? Well, I'll be darned. But when they came out with the drivel that weight training will not improve one's cardiovascular condition, I just had to say,

"Excuse me? Er, professor, are you suggesting that if you were to take a previously untrained individual and put him on a weight training regime for six months, that at the end of that time he would show no improvement in cardiovascular ability than from the day he started?"

The instructor looked me square in the eye and said,

"Yes."

"http://www.bodyessence.ca/Pages/Articles/aerobicvstrength/aerobicsdontwork.html

E vala, tip je siguran da moze to uraditi i pazi kako reaguje... e sad je li u pravu ili nije ja necu komentarisat jer kako rekoh nacina treniranja ima raznih pa tako shodno s tim i razliciti su napredci... Ali da aerobikom se  ne moze isto postic , on koji kaze da nikad nije radio aerobik , to tvrdi mislim stvarno ne znam ko da je-a fakat nemam pojma ko je nit me zanima kad ovako ovo citam...   :x

Prvo treba razdvojit aerobne sportove koje on pominje i razne nezgode koje su se desile, od aerobika uz muziku - ja se drzim aerobika i njegovih komentara koji se vezu za to.

On se drzi bb-a i uporedjuje s ovim a nigdje veze-dva razlicita svijeta. Tacno je da bavljenjem sportom trebas otopiti masti i ojacati misice dobiti na masi malo i definiciji, nema smisla baviti se sportom da bi samo smrsali-to nije logicno ili ono misliti da cemo ostati izgledom kakvi smo i bili ali eto s par manje kilica-nema sile...misici se sami pocnu oblikovat , jacati i definisat i tu nema price.Ne znam sto to pominje u tekstu toliko je glupo to napominjat...

I sad jacanje srca kao misica ne radi se kondicionim treningom vec bb treningom... :? E i onda da se kardio trening i aerobni skroz izbaci
"Still not convinced? Try this test for one month. Train exactly as you do now, but eliminate all aerobic activity from your exercise regime. Since you'll be expending less energy, you may want to up the poundages a tad, or at least add a couple of extra reps to each set. Continue to eat as you are now, making sure to eat every three hours and maintain a high intake of protein. At the end of one month, I guarantee you that none of your aerobic ability will be lost. You'll also have more energy, fuller-looking muscles, and the exact same body fat percentage that you have now. Trust me."
Pa ja srecem takve svakodnevno ne mogu disat jadnici... Ja se ogradjujem stvarno od kritika onog sto ne poznajem i sto nisam probala. Ovaj tekst me toliko iritira sto covjek ne podrzava ni jedan sport sem bb i nista drugo ne valja osim toga, te bilo koji drugi nacin dovodjenja tijela u formu ne valja sem bb-a. Toliko zadrto osudjuje povrede u ostalim sportovima kao da se u bb ljudi ne povredjuju mislim ono  :roll: ...
Totalno los tekst po mom misljenju!
SportGirl.

Van mreže super gaga

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
    • Ninas fitnes tim
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #21 poslato: Avgust 09, 2007, 11:10:28 pre podne »
Dosta dugo radim kao instruktor aerobika (pa ajd bolje da kazem mix aerobika) i cesto sam nailazila na svakakve komentare, ali sve se na kreaju vrti na za i protiv.
Ono sto je bitno istaci jeste, da kao i za sve ostalo u zivotu ne postoji univerzalni model koji se moze primeniti i samo on koristiti.
Postujem dobro misljnje sa stavom, ali ne volim kada neko kaze za nesto da nije dobro i da ne radi posao, a da se nije dovoljno dugo pozabavio time i prosetao tim cipelama neko vreme.
Tacno je da koncept aerobika ima neke svoje nedostatke, ali ne mozemo reci da ga potpuno treba zanemariti, jer svakako donosi i neku korist.
Potpuno se slazem da za los glas aerobika moze i jeste zasluzan samo INSTRUCTOR, jer on je taj koji je u periodu treninga potpuno odgovoran za vezbace koji su dosli da vezbaju po njegovoj koncepciji i programu.
Edukacija i znanje je predivna stvar, i tome treba teziti, time covek siri svoje vidike, a monotonija i uniformnost kako u zivotu tako i u treningu ubija, nema napretka.
Oba texta i Mladenov i text SportGirl jesu dobri i itekako poucni i treba uzeti sve te cinjenice u obzir, ali na kraju ipak ostaje vazan onaj zakljucak koji mi sami formiramo i ona nasa osnovna filozofija kojom se u zivotu nosimo, a moja jeste da zelim da vidim, zelim da probam i zelim da naucim ako mislim da je dobro za mene.
I tako... :D

Pozdrav za sve open-minded ljude, samo napred  :wink:
Close your eyes and open your mind!
www.ninastim.com

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Aerobik - loše, loše i dobre strane
« Odgovor #22 poslato: April 28, 2014, 10:36:26 pre podne »

-------------------------------------

Jedna od odličnih diskusija na forumu koja bi zainteresovala mnoge članice forume, pa bih je opet vratila među čitanije teme. Svi koji žele da se uključe u temu mogu, pa da vidimo šta još ima da se kaže na ovo.


------------------------------------
suck it up, buttercup