Mart 28, 2024, 06:06:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: sve moguce vezbe, grupisane po misicima  (Pročitano 41494 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« poslato: Maj 24, 2006, 12:29:39 posle podne »
Da, ovu temu odnosno ovaj site stavila sam i na forum "Treninzi", ali sam zelela i ovde da je postavim iz prostog razloga sto nisam sigurna ce devojke/zene imati strpljenja "kopati" po obilju tema i vezbi koje su vecinom (ruku na srce) za muskarce, i u vecini slucajeva, za masu, u potrazi za onim sto vecini zena vise odgovara ;)
Dakle, site http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm, izaberete grupu misica i onda dobijete listu svih vezbi samo za to, a imate i klip. Naravno, od svih tih vezbi, izaberite 3, 4 koje cete raditi neko vreme, pa kad se misici adaptiraju na njih, onda promenite vezbe, bar jednu od te 4 koje inace radite, i misici ce opet reagovati.

Van mreže Grozdana

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #1 poslato: Jul 31, 2007, 02:39:30 posle podne »
vezbi koje su vecinom (ruku na srce) za muskarce,

Witch, poštujem tvoju građu, izgledaš fantastično, ali nikako se ne mogu složiti s tobom da postoje vežbe za muškarce i žene. Postoje vežbe, i ja ne pravim razliku.
Tko nema vremena vjezbati u sadasnjosti, imat ce vremena biti bolestan u buducnosti

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2007, 11:56:16 pre podne »
ja nikad nisam rekla da postoje vezbe posebno za muskarce i posebno za zene :) samo sam rekla da na neke stvari muskarci vise obracaju paznju, npr dobijanje mase

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2009, 02:50:04 posle podne »
Cure, evo i ovde mozete videti kako se koje vezbe izvode, u pitanju su animacije :)

http://www.bodybuilding-bodyfitness.com/Exercises/exercise_guideline.html

Van mreže specijalac

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2010, 06:27:08 posle podne »
bravo tanja svaka cast, za svakoga po nesto!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2010, 03:41:36 posle podne »
Naravno. Mislimo na sve :)

Van mreže ana87

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 1
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2010, 12:15:39 posle podne »
cao tanja...imam 23 godine,pre godinu dana sam se porodila,i imam problem  sa stomakom pa bih te zamolila da mi kazes koje vezbe trebam da radim da bi mi stomak bio kao pre.pre porodjaja sam bila aktivna,ali od tada vise ne.volela bih da zategnem noge i ruke,jer sebi izgledam mlitavo. >:(
unapred hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #7 poslato: Novembar 15, 2010, 12:24:07 posle podne »
dok se tanja ne pojavi nadam se da neces zameriti ukoliko ti ja odgovrim
dakle
odgovr si dala sama sebi
PRE PORODJAJA si BILA aktivna a sada nisi
to je glavni razlog sto ti se sada desava to sto se desava a problem naravno nije ne resiv
pre svega treba da krenes da se bavis sa bilo kakvom fizickom aktivnscu dok ne udjes u kakvu-takvu formu tj ne pripremis telo za nesto "vece" a to su vezbe sa ABDOMEN
koje vezbe ces da radis posle i nije toliko bitno jer smo nekoliko puta rekli da nema PARCIJLANOG RAZVOGA ili SKIDANJA ili zatezanja koze na pojedinim delovima
tako ces ipak a ukoliko imas vremena morati malo paznje da posvetis vezbama ili u teretani ili da ides na neki fitnes program koji obuhvata vezbice koje angazuju sve i jedan misic na telu i naravno STOMAK ili ABDOMEN
ovo ti je ujedno i moj predlog da se ipak odlucis za tu varijatnu jer je mnogo prihvallljivija za osobe zenskog pola em zbog drustva em zbog atmosfere itd itd,ali ukoliko imas vremena,volje i sa nekim ada ides u teretanu to bi bila vise nego odlicna opcija

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #8 poslato: Novembar 19, 2010, 12:05:51 posle podne »
Ana, Peđa ti je sve rekao :)
Sad je samo bitno da kreneš, da se re-aktiviraš...

Van mreže _Ikac_

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2012, 08:56:09 pre podne »
Hvala na svim korisnim informacijama na ovom forumu, stvarno mislim da ne moze biti lakse da se uz dobru volju imaju dobri rezultati.  :)
''It ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done!''

Van mreže NatalyBgd

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #10 poslato: Jun 03, 2014, 09:09:52 posle podne »
Pozdrav svima,

Nova sam na forumu . Imam par pitanja, naravno.  :)

U teretanu idem treci mjesec i ovo je moj program

Traka 10 minuta brzo hodanje
Cucnjevi sa tegom 10 kg  3x10
Iskorak, 10kg, 3x10
Hyperextensions (Back Extensions)    3x12
Close-Grip Front Lat Pulldown iza ledja  tezina 27 kg  3x10
Thigh Abductor 85 kg, 3x15
Thigh Adductor 75 kg, 3x15
Butterfly 27 kg, 3x10
Trbusnjaci 3x15,
Leg press 35 kg 3x 15
Seated Leg Curl 35, 3x 10
Overhead Triceps Extension bucice 4 kg, 3x10

Zanima me da li je ove vezbe nakon nekog perioda potrebno zameniti drugim i ako da, kada bi bilo pravo vreme za to?

Takodje svaka sugestija i korekcija gore datog plana je vise nego dobro dosla. :)

Jos da napomenem da idem 3 puta sedmicno u teretanu, i to otprilike oko 20 h ako se uspijem izvuci od svog dvogodisnjeg sina. :)  Radim od 9 - 17 pa ni ishranu nisam iskombninovala najsrecnije. Al dobro, valjda cu nekad uspeti. :) Cilj mi je pocetno bio da skinem par kg 5 tacnije , ali mi je sada jasno da to samo sa vezbanjem ne ide. Ali mi se svidja kako se osjecam, vise imam snage i to mi je super, tako da... zelim da vreme koje provedem u teretani iskoristim na najbolji moguci nacin.

Takodje me zanima da li je potrebno da koristim proteine kao dodatke ishrani i kada?

Toliko za sada... :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2014, 06:53:00 posle podne »
Pozdrav, dobro dosla.

Ako ovo radis vec 3 mjeseca koliko ides u teretanu onda je definitivno vrijeme da mjenjas.
Vjezbe su korektne i za pocetak nije lose (ako pravilno izvodis). Al mozes slobodno poceti mjenjati i ubaci negdje kardio.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže magdalina

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: sve moguce vezbe, grupisane po misicima
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2014, 07:16:52 posle podne »
Da li moze neko da mi kaze kako da smrsam butine?Ja sam zategnuta i ne volim prevelike napumpane misice,volim da sam zenstvena...kada mrsavim,mrsavim u licu,rukama,struku a butine nece da mi se smanje,ne znam kako i zasto..hvala unapred!