April 28, 2024, 08:38:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Gimnastika  (Pročitano 6211 puta)

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Gimnastika
« poslato: Maj 25, 2006, 09:20:20 posle podne »
Da li profesionalni gimnasticari idu u teretanu? Ako idu, kakvi su im treninzi?

Kakva im je ishrana i suplementiranje? Jel' zna neko nesto o ovome?

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Gimnastika
« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2006, 10:05:34 posle podne »
Znam zasto to pitas?Lepo oblikovani misici izdefinisani...Cure vole to znam.Ovako gimnasticari su jako niski ljudi sti znaci da im ne treba dosta mase.Svi sportisti,osim onih koji se bave sahom,idu u  teretanu.Koje su im vezbe?Ti samo oni znaju.Svaka od ekipa ima svog trenera koji im odredjuje treninge .....Ako mislis da se njihovim nacinom treniranja nazidas mislim da neces uspeti.Gimnastika se vezba od malih nogu.Sto ce reci posle desetak godina vezbe gimnastike moras izgledati obilkovano izdefinisano.Izuzetno se vodi racuna o ishrani.Zamisli gimnasticara koji radi na krugovima a neizostavni elementi su mu npr. krst i prednja vaga,nisi svestan koliko je jebeno uraditi ove elemente pogotovo ako imas malo veci raspon ruku, a on se ugojio ne 5kg nego 0.5kg i ceka ga takmicenje.......

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Gimnastika
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2006, 10:37:42 posle podne »
Citat: novak
Znam zasto to pitas?Lepo oblikovani misici izdefinisani...Cure vole to znam.


Pitam zbog breakdance-a. Danas, ima 90% slicnosti sa gimnastikom.

Citat: novak
Zamisli gimnasticara koji radi na krugovima a neizostavni elementi su mu npr. krst i prednja vaga,nisi svestan koliko je jebeno uraditi ove elemente pogotovo ako imas malo veci raspon ruku, a on se ugojio ne 5kg nego 0.5kg i ceka ga takmicenje.......


Verovao ili ne, ali na krugovima radim vagu bez problema. Kada ponovo budem bio u nekoj sali gde ima krugova, slikacu se, pa ces videti. Ne znam da li si video moje slike na ovom forumu, ali ja skoro i da nemam neke misice, pa skoro svakodnevno iznenadim ljude sa onim sto radim i nisam jedini, 90% breakera moze da radi na krugovima bez problema i ne samo to, a da je iz gimnastike (naravno, ne radimo mi tako perfektno kao sto rade gimnasticari, ali kada neki laik gleda nas i gimnasticare, primetio bi razliku samo kada bi pustio usporen snimak i pazljivo posmatrao). Naravno, ima breakera koji su se opredelili za stil, a ima i onih koji su se opredelili za power moves (gimnasticarski deo), a ima ih onih koji vezbaju sta stignu, pa nesto ide mnogo bolje, a nesto stalno lose i to im strasno sporo napredujue.

Mnogi propali gimnasticari se danas bave breakdance-om.

Sto se kilaze tice, iz iskustva drugih, daleko iskusnijih breakera, znam da im 2-3kg vise ili manje pred takmicenje smeta (to su oni koji su se opredelili za power moves, dakle gimnasticarski deo).

---------------------------------------------------------------

Ako neko zna jos nesto o ovome (gimnastici), neka napise.

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Gimnastika
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2006, 06:11:46 pre podne »
Svi sportisti,osim onih koji se bave sahom,idu u  teretanu.


i profi sahisti /vrhunski/ idu u teretanu pod obavezno!!!! provereno

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: Gimnastika
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2006, 06:39:59 pre podne »
E jbg Sempai ti bas bukvalno shvati ovo.Ovo je vise bila mala sala a ti
i profi sahisti .....

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Gimnastika
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2006, 07:43:20 pre podne »
Secam se jednom kada sam gledao jedno breakdance takmicenje kod nas, neki lik je dok je radio ono vrtenje na glavi izvadio cigaru iz dzepa i zapalio je. Ne znam da li je to sada lako, ali meni je tada bili prilicno impresivno.

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Gimnastika
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2006, 07:53:49 pre podne »
Citat: novak
E jbg Sempai ti bas bukvalno shvati ovo.Ovo je vise bila mala sala a ti
i profi sahisti .....


 :roll:  :roll:  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Gimnastika
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2006, 08:57:31 pre podne »
Citat: BrokeBody
Da li profesionalni gimnasticari idu u teretanu? Ako idu, kakvi su im treninzi?

Kakva im je ishrana i suplementiranje? Jel' zna neko nesto o ovome?

Doping?

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Gimnastika
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2006, 11:21:25 pre podne »
Citat: LDusan
Secam se jednom kada sam gledao jedno breakdance takmicenje kod nas, neki lik je dok je radio ono vrtenje na glavi izvadio cigaru iz dzepa i zapalio je. Ne znam da li je to sada lako, ali meni je tada bili prilicno impresivno.


Puno njih moze da radi neke stvari vrteci se na glavi (meni je trebalo 5-6 godina), pa i da zapali cigaru. Mogu i ja, samo sto ne pusim, ali uzmem vodu pa pocnem da je pijem (cudan je osecaj, jer ne ode bas sva voda dole (gore :) ) u stomak, malo se zadrzi izmedju grla i grudi, a kad se vratis na noge, k'o da si udahnuo gomilu vazduha i ode sve u stomak :D  :lol: )


Citat: Big_Rasha
Citat: BrokeBody
Da li profesionalni gimnasticari idu u teretanu? Ako idu, kakvi su im treninzi?

Kakva im je ishrana i suplementiranje? Jel' zna neko nesto o ovome?

Doping?


Ne znam za gimnasticare, ali svi iz moje ekipe mi kenjaju sto uzimam proteine i amino kiseline, tako da cisto sumnjam da se neki breakeri dopinguju (osim Guarane :roll:  :lol: ). Interesantno je to sto se mnogi zale pred takmicenje "Uh, ugojio sam se 2kg..." :lol: , a ne paze sta jedu. Tako je barem u mojoj ekipi, a raspitacu se kod nekih ex gimnasticara kad odem na neko takmicenje.

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Gimnastika
« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2006, 01:05:23 posle podne »
Citat: BrokeBody
Citat: LDusan
Secam se jednom kada sam gledao jedno breakdance takmicenje kod nas, neki lik je dok je radio ono vrtenje na glavi izvadio cigaru iz dzepa i zapalio je. Ne znam da li je to sada lako, ali meni je tada bili prilicno impresivno.


Puno njih moze da radi neke stvari vrteci se na glavi (meni je trebalo 5-6 godina), pa i da zapali cigaru. Mogu i ja, samo sto ne pusim, ali uzmem vodu pa pocnem da je pijem (cudan je osecaj, jer ne ode bas sva voda dole (gore :) ) u stomak, malo se zadrzi izmedju grla i grudi, a kad se vratis na noge, k'o da si udahnuo gomilu vazduha i ode sve u stomak :D  :lol: )


Citat: Big_Rasha
Citat: BrokeBody
Da li profesionalni gimnasticari idu u teretanu? Ako idu, kakvi su im treninzi?

Kakva im je ishrana i suplementiranje? Jel' zna neko nesto o ovome?

Doping?


Ne znam za gimnasticare, ali svi iz moje ekipe mi kenjaju sto uzimam proteine i amino kiseline, tako da cisto sumnjam da se neki breakeri dopinguju (osim Guarane :roll:  :lol: ). Interesantno je to sto se mnogi zale pred takmicenje "Uh, ugojio sam se 2kg..." :lol: , a ne paze sta jedu. Tako je barem u mojoj ekipi, a raspitacu se kod nekih ex gimnasticara kad odem na neko takmicenje.






To je isto ekstra ja sam gledao ono takmicenje u Domu Omladine gde je Shark bio sponzor. Dobar footwork je isto smekerica   8) .

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Gimnastika
« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2006, 02:10:30 posle podne »
Citat: BrokeBody
Citat: LDusan
Secam se jednom kada sam gledao jedno breakdance takmicenje kod nas, neki lik je dok je radio ono vrtenje na glavi izvadio cigaru iz dzepa i zapalio je. Ne znam da li je to sada lako, ali meni je tada bili prilicno impresivno.


Puno njih moze da radi neke stvari vrteci se na glavi (meni je trebalo 5-6 godina), pa i da zapali cigaru. Mogu i ja, samo sto ne pusim, ali uzmem vodu pa pocnem da je pijem (cudan je osecaj, jer ne ode bas sva voda dole (gore :) ) u stomak, malo se zadrzi izmedju grla i grudi, a kad se vratis na noge, k'o da si udahnuo gomilu vazduha i ode sve u stomak :D  :lol: )


Citat: Big_Rasha
Citat: BrokeBody
Da li profesionalni gimnasticari idu u teretanu? Ako idu, kakvi su im treninzi?

Kakva im je ishrana i suplementiranje? Jel' zna neko nesto o ovome?

Doping?


Ne znam za gimnasticare, ali svi iz moje ekipe mi kenjaju sto uzimam proteine i amino kiseline, tako da cisto sumnjam da se neki breakeri dopinguju (osim Guarane :roll:  :lol: ). Interesantno je to sto se mnogi zale pred takmicenje "Uh, ugojio sam se 2kg..." :lol: , a ne paze sta jedu. Tako je barem u mojoj ekipi, a raspitacu se kod nekih ex gimnasticara kad odem na neko takmicenje.

Mislio sam na doping gimnasticara koje ti gledas na televiziji... Recimo sa Olimpijade...