Maj 01, 2024, 11:33:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana i teretana  (Pročitano 32314 puta)

Van mreže Lara007

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Ishrana i teretana
« poslato: Septembar 17, 2009, 02:18:34 pre podne »
Pozdrav  :)
Idem u teretanu redovno vec 4 meseca. Nasla sam program koji mi odgovara i napredujem dobro. Visoka sam 177cm i imam 59kg. Kriticna regija mi je stomak. Trbusnjake radim svaki trening. Ali ne znam sta treba da jedem, koliko uh i p dnevno. Na forumu sam nasla sta trebam da jedem ali en znam koliko cega dnevno trebam da unesem. I ako mi mozete reci nesto vise o aminokiselinama i kreatinu. Unapred hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2009, 07:07:46 pre podne »
cao
pa vidi
da si malo visi trazila po forumu onda bi i nasla da mozes dnevno da radis i milion trbusnjaka neces uraditi nista jer PARCIJALNOG skidanja masnog tkiva NEMA!!!
kreatin nije za tebe,tako da nemoras ni da razmisljas o tome
a evo ti neke od linkova pa malo da procitas i o samoj ishrani i trenigu pa onda mozemo da idemo dalje da orgazujemo neki tvoj jelovnik kada nam kazes sta bi mogla tacno da ispostujes kada je u pitanju ishrana i trening..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15363.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15318.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15294.0.html

Van mreže Lara007

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2009, 03:31:13 posle podne »
Pozdrav Pedja,
hvala na odgovoru. Iscitala sam teme koje si mi ostavio i nije mi tesko da se pridrzavam takve ishrane. Jedino mesto gde se gojim je stomak :-) I uspela sam dosta viska da skinem. Moj trening izgleda ovako: prvi dan radim grudi, ramena, ledja, noge, gluteus i trbusnjake. drugi dan isto, treci dan ruke-biceps i triceps i trbusnjake i cetvrti dan kardio. pa jedan ili dva dana pauza. Od sledece nedelje prelazim na drugi program i radicu 2 grupe misica i trbusnjake. Po procitanim tekstovima vidim da mi fali trcanje 3 puta nedeljno. Inace, i jedem belo meso i ribu, tako da mi nije tesko da se pridrzavam zdrave ishrane. Bcaa cu uzeti, valjda ce mi pomoci.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2009, 06:20:59 posle podne »
cao
pa ukoliko vec ides u gym,onda ti je moja preporukada tamo radis cardio
mnogo bolja opcija od trcanja ali da sada nenavodim razloga
nabjolja je opcija ukoliko mozes da razdovjis cardio trening od treninga sa teogovaima ali ukoliko to nije moguce onda cardio radi posle treninga sa tegovima

i da
ISHRANA JE OVDE GLAVNI FAKTOR tako da najvise paznje usmeris na to

Van mreže Lara007

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #4 poslato: Septembar 18, 2009, 10:33:58 pre podne »
Hvala Pedja :-)

Van mreže chic.chick

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2009, 08:23:29 posle podne »
cao,
stalno visim po nekim teretanama,probala sam i aqvabik i sada idem na show dance i uspevam da se zategnem ali kilaza nikako ne spada,imam poremecaj ishrane jer s vremena na vreme imam epizode gladovanja..
imam 71 kg i visoka  sam 174..jako bi mi znacilo da mi preporucite neku teretanu ili sistem vezbanja a POSEBNO neki savet za dijetu,ishranu i sl..hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2009, 02:57:31 posle podne »
cao chick
pa vidi
veoma je tesko da ti bilo ko ovde napise bilo sta pogtovo kada kazes da imas POREMECAJ ishrane ma sta god to da znacilo,tj pogtovo da je rezulatat tog poremecaja tj rezultati EPIZODE GLADOVANJA
nadam se da nisi bila ne nekim testovima na intoleranicju hrane te da ti je od tuda ta dijagnoza
a mozda bi bilo dobro da nam kazes kako se hranis sada
sto se tice vezbanja,ukoliko zivis u BG onda bi bilo najbolje da odes do EXTREME GYM te uz personalnog trenira resis sve svoje probleme tj tamo postoje sve metode treninga a pogtovo za zene koje obuhvataju sve moderne sisteme treninga prilagodjene zenema

Van mreže chic.chick

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2009, 05:15:20 posle podne »
pa kazem poremeccaj jer sam primetila da mi ranije nije trebalo toliko vremena da skinem kilograme,ali posle par godina od kako gladujem leti svake zime se sve vise nagojim i teze to skidam,medjutim pila sam i pilule za kontracepciju koje takodje mogu biti uzrok tpovecanoj kilazi po nekima...a prblem je verovatno u nemogucnosti da se redovno hranim  zbog fakulteta i baveza kao i u ravnomernim kolicinama pa sam pretpostavila da se mgu ograniciti bar na neke namirnice koje mi ne mogu naskoditi a kje trpe takav nacin ishrane?
test na intoleranciju sam odradila nedavno i cekam rezultate,zasto mislite da to nije dobro?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2009, 06:05:12 posle podne »
Citat
test na intoleranciju sam odradila nedavno i cekam rezultate,zasto mislite da to nije dobro

zato jel je to budlastina i uzmanje para

Citat
pa kazem poremeccaj jer sam primetila da mi ranije nije trebalo toliko vremena da skinem kilograme

to ne mora da bude znak poremacaja metabozlima vec uzork otezanom skidanju kg moze biti milion razloga a kod tebe je sluaj i zivotom se kladim to sto si svaki put radila jednu te istu dijetu i stvar je logike da se metabolzam s vrmeenom navikne na jednu te istu stvar te u cilju opravka kada krenes normlano da jedes on nagomilava kg u cilju zasitete od onoga sto ces raditi na leto..i tako u krug...
nas organizam je vrlo slozena masina i odista bi trealo da vise pzanje posvetis ZDRAVOJ ISHRANI na kjoj ces biti stalno te onda razlike u gubjeno u dobijanju kg nece biti tako dramtcine..
znaci..
ti ovde nisi napisala na kakvim si ti dijetma bila ali pretopsovljam da je to dijeta tipa..jabuka..grejp..20 gr mesa i puno vode na dan...tj tipcina neka dijeta iz nekih sarenih novina
ali evo...
napisi sta i kako da bih mogao dalje da te savtuejem

Van mreže chic.chick

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2009, 05:11:29 posle podne »
ovako,ja zaista uzivam u hrani i njenom spremanju i raznovrsnosti i kad se odlucim za dijetu posle 5 dana dodje do pucanja i prejedanja iz straha da to dugo necu jesti i problem je sto ne mgu da se vratim na normalan rezim,stalno strahujem,5 obroka na dan?strepim da cu se ugojiti,posebno sto znam da i neko navikavanje na te male kolicine i vrstu je neka vrsta dijete i opet cu puci,zato se stalno vrtim u krug i dolazim do zakljucka da je jedini nacin da ne mislim o dijetama i hrani taj da neke namirnice zauvek obrisem iz menija i sa ostalim a baratam kada mi i kako odgovara te je iz togfa i proizasla ideja za test intolerancije..a sto se tice letnje dijete,pa malo je bolesna,svodi se na oskudan dorucak tipa virsla i paradajz i to je sve za ceo dan,sem dana kada ceo dan jedem samo lubenicu ili samo supu iz kesice,iscrpljujuce ali psle mesec dana izgubim apetit za teskom hranom i dobro se osecam medjutim kada se on vratiii..sto je nemoguce da se ne desi kada se zivi brzo..hvala na svim savetima unapred
p.s. volela bih i da mi kazete sta mislite o uzimanju nekih pomocnih sredstava za zene ka npr sto su proteini za muskarce,sam za mrsavljenje..tipa sejkovi herbalife itd
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2009, 05:14:48 posle podne chic.chick »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2009, 05:59:04 posle podne »
uffff
we have problem
VERY BIG
pa vidi
stvar je u tome sto sam tako i pretposavljao da si u prnicipu veliki gurman i da si pala na fore dijeta tipa,samo jabuka ili samo lubenica itd itd itd itd
TO JE OSNOVI RAZLOG STO TI SE KG VRACAJU i ako i uspes da ih izgubis
problem je malo i u tome sto nisi bas sve iscitala jer da jesi onda bi videla da je proces gubljenja kg dosta zatevan pa se tako npr prvih 10 dana GUBI SAMO VODA da bi tek onda doslo do LIPOZE tj gubljenja masnoca..
jos jedna stva koja je sada problem je ta da ti u stvari i jesi poremetila metabolizam ali to je OD TIH DIJETA a ne sto ti je metabilizam poremecen sam od sebe.
ali to nije strasno i nista sto ne moze da se popravi
jesti i mrsavati je cilj igre.
to moras da shvatis
ti ukoliko imas dobar jelovnik i pravlno koncipiranu isranu onda NE POSTOJI TEORETSKA SANSA da se gojis osim us lcuajevima da ne dodje kako ti kazes do pucanja
mislim da je tebi veci problems to ti kada se dobro najedes necega ides na dijetu tih 5 il 6 dana i bukvalno ne jedes nista i onda flipnes i kazes..ma nema veze..gladovala sam 5 dana sada cu da se otkinem ali nece mi biti nsita jer nisam jela 5 dana
GRESKA!!!!!
tu i jeste caka..dok gladujes orgzniam se privikava na to stanje
kada ga zatpras gomilom kalorija on ce da ti uprostim,sve moguce kalorije pohraniti ZA KASNIJE ili prevedeno boji se da ces ponovo da uradis ono sto si mu radila pre 5 dana A HOCES pa u cilju odbrane cuvati ce visak da moze da prezivi jer od tuda i razlog tvog funkcinosanja normalnog jer u drugim okolnostima veruj da bi odavno zavrsila u ER kod DZORZ KLUNIJA...sala mala.
enivej...
moras da malo procitas ovde kako stvari odista se krece,da pokusas da sastavis neki jelnivk kojeg bi se ti mogla drzati pa da onda svi skupa to korigujemo dok ne dodjemo do necega sto ti odgovara i sto ces da radis..

Van mreže chic.chick

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2009, 06:12:31 posle podne »
ok,hvala ,rada sam da nesto ucinim po tom pitanju,samo mi jos reci koju temu da prostudaram ovde na sajtu kako bih dosla st pre d tih informacija o mogucim pravilima dobre ishrane..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop

Van mreže makii

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • maki 87
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #13 poslato: Mart 17, 2011, 09:05:13 posle podne »
pozdravv :) treba mi pomoccc pleaseee :)  neki saveti oko ishrane ...krenula sam u teretanu i forsiram kardio trening ,i tegove sve za  noge i guzu 3 serije po 15  ...imam 60 kg 170cm.. zelim da smrsam 5 kg .i zanima me da li mogu da koristim neki sagorevac masti?

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ishrana i teretana
« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2011, 09:39:27 posle podne »
pozdravv :) treba mi pomoccc pleaseee :)  neki saveti oko ishrane ...krenula sam u teretanu i forsiram kardio trening ,i tegove sve za  noge i guzu 3 serije po 15  ...imam 60 kg 170cm.. zelim da smrsam 5 kg .i zanima me da li mogu da koristim neki sagorevac masti?
Dobrodosla ;)
Sagorevace mozes da koristis, ali oni sluze samo malo da pomognu prilikom skidanja kilograma. Najvaznija stvar je ishrana, nju moras da korigujes (ne da gladujes) i kilogrami ce nestati. Odlicno je to sto treniras, ali bez pravilne ishrane napretka nece biti.
Napisi kako se hranis, pa cemo ti reci sta treba da menjas u svojoj ishrani kako bi postigla ono sto zelis..