April 27, 2024, 09:25:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Сушена ћуретина ?  (Pročitano 17029 puta)

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Сушена ћуретина ?
« poslato: Septembar 18, 2009, 11:07:16 posle podne »
Даклем, ускоро почиње да пристиже ћуретина са ранча  у страобалним количинама . Како сам до сада  ђуређе груди  остављао као шницле али и сушио, питање је :
да ли се сушена ђуретина може користити у периоду набацивања масе  а да не утиче превише на  шлауф око стомака ?  8)


Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2009, 11:44:46 posle podne »
moze i slanina ako znas kako :D

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2009, 12:39:49 pre podne »
Naravno da moze - samo pazi zbog soli ;)

Mislim da cak je i bolja susena nego przena/pecena jer manje proteina ode spremanjem. Samo se pitam sta je sa dimom koji udje u nju?

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2009, 09:03:42 pre podne »
Соли могу да регулишем до нивоа који је потребан да се месо не усмрди , тј да се минимално усоли .  А што се дима тиче , месо се суши на комбинацији тополг ваздуха и дима али не директно изнад ватре.
Шта знам колико дима остаје ако се и после сушења комад меса обрише крпом споља тј колико месо " упије" честица дима  ???

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2009, 07:07:42 posle podne »
Pa meso se ne susi 5 minuta pa da mozes da obrises...
Dok sam ja susio svinjetinu (dobro, nije isto meso i veci parcici se suse), to je trajalo danima.. garant upije podosta dima.
Kazem, ne znam koliko je to stetno, uopste, pa neka kazu iskusniji?

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2009, 09:48:53 posle podne »
mene nikakav dim ne bi sprecio da jedem to...davno dok mi je otac jos uvek bio entuzijasta za te stvari redovno je svake godine pravio susena cureca prsa...odlicna stvar jeo sam kao zverina! :)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2009, 11:38:19 posle podne »
Ma naravno, pocrkavali bi mi vec da je stetno nesto puno ;)

Ja sam zdrao po kg susene svinjetine svaki dan pre.. a nikad manje BF nisam imao nego tada :D

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2009, 08:27:48 pre podne »
Има ли ко нутри вредности за сушена ћурећа прса ? Гугл нешто не сарађује по том питању  ::)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 23, 2009, 09:29:26 pre podne »
Susena ili ne, isto je.. a ko bi znao koliko je tvoja curetina osusena pa da pretpostavi koliko je vode ostalo.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 23, 2009, 09:31:11 pre podne »
cuo sam da ide 20g soli na 1kg mesa?ako je tako to je 2g natrijuma na 100g susenog mesa(u susenom ima vise proteina nego u zivom kad stavis 100g zivog i 100g susenog)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2009, 11:52:55 pre podne »
Дејо,зависи од тога како ко воли.Неко воли кад је баш суво па дође скоро крто месо,можеш да га "ломиш" .Док га ја не дехидрирам баш толико,рекао бих да остане воде око половине ,  у ствари буде осушено али не "исушено"  :P

Беланац , да ли је На проблем у тој количини ? Читао сам у неком од постова Пеђе Петровића да је На и пожељан због ...нечега,не сећам се  стручног објашњења  ;D

Чека ме неких 150-200 кила ћурећих прса ,од краја Новембра, па велим греота се баци  :D ;D ... а куваног ми је више преко главе .

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2009, 11:59:40 pre podne »
Дејо,зависи од тога како ко воли.Неко воли кад је баш суво па дође скоро крто месо,можеш да га "ломиш" .Док га ја не дехидрирам баш толико,рекао бих да остане воде око половине ,  у ствари буде осушено али не "исушено"  :P

Беланац , да ли је На проблем у тој количини ? Читао сам у неком од постова Пеђе Петровића да је На и пожељан због ...нечега,не сећам се  стручног објашњења  ;D

Чека ме неких 150-200 кила ћурећих прса ,од краја Новембра, па велим греота се баци  :D ;D ... а куваног ми је више преко главе .
daj koji kg jbt... ???

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 23, 2009, 12:19:23 posle podne »
Дејо,зависи од тога како ко воли.Неко воли кад је баш суво па дође скоро крто месо,можеш да га "ломиш" .Док га ја не дехидрирам баш толико,рекао бих да остане воде око половине ,  у ствари буде осушено али не "исушено"  :P

Беланац , да ли је На проблем у тој количини ? Читао сам у неком од постова Пеђе Петровића да је На и пожељан због ...нечега,не сећам се  стручног објашњења  ;D

Чека ме неких 150-200 кила ћурећих прса ,од краја Новембра, па велим греота се баци  :D ;D ... а куваног ми је више преко главе .
nije natrijum problem nama natrijum treba!!ali do nekih 4g dnevno,imas i sakrivene soli u hrani,pa i whey mislim da ima NATRIJUM ali u jako maloj kolicini,ali kad se nakupi malo po malo bude tu 1g do 2g iz hrane samo pa jos kad ga posolimo:):)
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2009, 12:30:55 posle podne naturalac belanac »
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 23, 2009, 12:25:41 posle podne »
@Vucko, ma OK, zali susena curetina nije standardizovana stvar ;) Mada ak i obicna curetina (prsa) nije ista kod curke od 5 i od 10kg, ali one su ipak tu negde.
Ocu da ti kazem, 100gr sirova cureca prsa imaju oko 20g proteina, ti vidi koliko si stavio da se susi, a koliko si dobio, primeni matish i videces koliko ima cega ;)

Ako pojedes 10gr natrijuma dnevno imaces problema (zadrzavanje vode, pritisak)... neces ako to uradis jednom ili cele nedelje ali 180kg ... to ce trajati duze :D
Jeste natrijum pozeljan, ali NE u tim kolicinama. Pod pretpostavkom da se stavlja toliko soli.

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: Сушена ћуретина ?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 23, 2009, 12:45:36 posle podne »
Соли ћу ставити таман толико колико да се месо усоли тј да се не усмрди и ништа преко тога.Нема нека прописана количина соли која мора да се стави. Можда да пробам са калијумовом соли ,само да не сјебем нешто ?
Значи  ако  од   неких 40 кг ( од 2 ћурана рецимо)  груди , буде око 20 кг сушеног меса ,рачунам протеине из сировог меса ? С* тим што онда значи да ако хоћу да унесем 200 грама протеина не једем килограм него пола кила сушеног ?
Јебига , полаг*о сам поправни из математике 2 пута  :D