April 25, 2024, 05:32:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Squat  (Pročitano 33567 puta)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Squat
« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2006, 12:58:41 posle podne »
Citat: Profimare

Koliko dizete kg na cucnju...?
Ali iskreno...


Cucanj i mrtvo su mi omiljene vezbe. :twisted:
Kada me ne mrzi i kada nije mnogo vruce u teretani cucanj radim sa 100kg 7 reps,do paralele.(ali ne stalno) Na visinu od 180 i 73kg to je i vise nego tesko za mene.Ista prica je i sa mrtvim dizanjem.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Squat
« Odgovor #16 poslato: Maj 30, 2006, 01:08:56 posle podne »
Ja cucanj sa 130kg 8 ponavljanja ass to the grass svaki put po 3 serije. Poslednju seriju radim opdajucu.
Zato na benchu izbacim max 70kg

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #17 poslato: Maj 30, 2006, 01:16:41 posle podne »
Citat: zlivan
Šta vam je ljudi, sto kila nije ništa specijalno i sasvim dostižno za žene, a muškarci koji nisu u stanju da podignu stotku očigledno rade nešto pogrešno (najčešće tri milijarde nepotrebnih serija). Naravno, potrebno je vežbati razumno, sa naglaskom na snagu i utrošiti nešto vremena.


Ne znam za ostale zene, ali za sebe da ;)
Svi mi imamo neke particije tela koje su jednostavno prirodno jace ili slabije. Licno, meni je cucanj sa 100kg definitivno nedostizno. O tome uopste niti sanjam niti razmisljam. Srecom, kilaza sa kojom radim mi i odgovara da dobijem i konkretne rezultate :)
A to sto se muskaraca tice koji navodno idu u teretanu vec duze vreme a rade cucanj sa maltene pa istom tezinom sa kojom rade i zene, pa naravno da nesto rade pogresno  :lol:
Ili su u fazonu "meni su noge prirodno jake" hahahaha

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #18 poslato: Maj 30, 2006, 01:19:08 posle podne »
Citat: Profimare
Citat: witch
Sve zavisi sta je cilj curi .... Licno, nemam potrebe da radim cucanj sa nekim bas zescim kilazama, jer zelim da broj ponavljanja bude veci od 2, 3 ;) a do sada nisam ni proveravala koji mi je maksimum.
Obicno radim cucanj sa nekih 40-50 kg, mrtvo dizanje sa 40 kg, a leg press 80-100 (kad sam bas bas raspolozena, gurala sam cak i 140kg ...doduse, kod ove sprave sve zavisi i od nje same, kako je namestena, koji je nagib blablabla ...)
Hvala na odgovoru ;)
A jel znas ti neku devojku licno ili si mozda cula ili videla da radi cucanj sa 100kg a ona ima 60kg i pri tom nije pod "dopingom" ?


Znam. Milka Sudarevic. Nedavno sam je gledala kako ladno odradjuje seriju sa finim brojem ponavljanja, bench, 80kg. Bez dopinga 100%. Cak i bez guarane.

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #19 poslato: Maj 30, 2006, 01:59:19 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: zlivan
Šta vam je ljudi, sto kila nije ništa specijalno i sasvim dostižno za žene, a muškarci koji nisu u stanju da podignu stotku očigledno rade nešto pogrešno (najčešće tri milijarde nepotrebnih serija). Naravno, potrebno je vežbati razumno, sa naglaskom na snagu i utrošiti nešto vremena.
:?:  :?:  :?:  :?:

Koji deo ti nije jasan?

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #20 poslato: Maj 30, 2006, 02:19:58 posle podne »
Citat
Ne znam za ostale zene, ali za sebe da ;)
Svi mi imamo neke particije tela koje su jednostavno prirodno jace ili slabije. Licno, meni je cucanj sa 100kg definitivno nedostizno. O tome uopste niti sanjam niti razmisljam. Srecom, kilaza sa kojom radim mi i odgovara da dobijem i konkretne rezultate :)


Vežbanje za maksimalni čučanj ili bilo šta drugo zahteva drugačiji pristup treningu što tebi sigurno nije u interesu, ali svejedno ne mislim da je nedostižno. Po onome što se može prekopati po mreži i iz raznih iskustava, žene su u stanju da razviju zavidnu snagu nogu, ali za gornji deo tela - teško. Hormoni, konstrukcija, evolucija, ima sto razloga.

Citat
A to sto se muskaraca tice koji navodno idu u teretanu vec duze vreme a rade cucanj sa maltene pa istom tezinom sa kojom rade i zene, pa naravno da nesto rade pogresno  :lol:
Ili su u fazonu "meni su noge prirodno jake" hahahaha


Nemaju kad. Treba uraditi po pet serija kosog, ravnog i kontrakosog benDŽa, pa onda koso, ravno i kontrakoso razvlačenje, pa onda propadanje, sve po pet serija naravno.

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Squat
« Odgovor #21 poslato: Maj 30, 2006, 02:54:17 posle podne »
Citat: witch
Citat: Profimare
Citat: witch
Sve zavisi sta je cilj curi .... Licno, nemam potrebe da radim cucanj sa nekim bas zescim kilazama, jer zelim da broj ponavljanja bude veci od 2, 3 ;) a do sada nisam ni proveravala koji mi je maksimum.
Obicno radim cucanj sa nekih 40-50 kg, mrtvo dizanje sa 40 kg, a leg press 80-100 (kad sam bas bas raspolozena, gurala sam cak i 140kg ...doduse, kod ove sprave sve zavisi i od nje same, kako je namestena, koji je nagib blablabla ...)
Hvala na odgovoru ;)
A jel znas ti neku devojku licno ili si mozda cula ili videla da radi cucanj sa 100kg a ona ima 60kg i pri tom nije pod "dopingom" ?


Znam. Milka Sudarevic. Nedavno sam je gledala kako ladno odradjuje seriju sa finim brojem ponavljanja, bench, 80kg. Bez dopinga 100%. Cak i bez guarane.
E gde nadje Milku :D ali dobro... hehe

@zilvan
To sto kazes ko ce da radi noge kad moraju grudi da se napucaju... potpuno si upravu ;) A i to sto kaze witch... kao noge su mi prirodno jake haha :D
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Squat
« Odgovor #22 poslato: Maj 30, 2006, 03:59:58 posle podne »
Meni su noge prirodno slabe,genetski. Gornji deo tela mi je dosta pobegao bio od nogu posto sam i mrzeo da radim noge. E kad sam vec smesno izgledao,ko da stojim na stapicima bacio sam se na redovne treninge nogu , i to 2x nedeljno. Sa jadnih 40kg sto sam jedva mogao da radim cucnjeve sam dogurao do sadasnjih 100kg..I vidim da cu polako vremenom moci jos vise posto i stotku bez problema 'guram' 10 puta u seriji..
Vidjam po teretani ove sto imaju 'prirodno jake noge',dosta su im i krupnije od mojih, a opet rade (ako rade) cucnjeve sa smesnom kilazom u rasponu od 30-60 kila. Znaci toliko o 'prirodno jakim nogama' :)

Izgleda da se ljudi plase da odrade te cucnjeve sa 'redovnom' kilazom da ne bi imali noge ko volovi hahhhah :twisted:

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #23 poslato: Maj 30, 2006, 06:06:42 posle podne »
Postoje dve dominantne kategorije vežbača:
a) oni koji upražnjavaju tzv. "beach work", tj. gruvaju benč i ruke i uopšte ih ne interesuju noge. Cilj je, naravno, širenje na moru u najdužem mogućem šorCu za kupanje.

b) oni koji u treningu nogu pumpaju ego, pa se zarad povećavanja kilaže sa kojom se radi čučnjevi podižu sve više i više sve dok radijus pokreta ne postane jedno 7-8 cm. Onda obično sjebu nešto.

Žene naravno rade čučnjeve sa šupljom šipkom jer se očas posla prebilduju.

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Squat
« Odgovor #24 poslato: Maj 30, 2006, 08:24:54 posle podne »
Kad smo vec kod ovoga, takodje smatram da je cucanj odlicna vezba, ali ne mogu da ga radim zbog lose razgibanosti ili tehnike. Jednostavno dok se spustam dodjem do tacke kada moram da podignem pete (cak i sa malim plocama ispod peta). Zato radim cucnjeve na hack masini, ali nije to to.

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #25 poslato: Maj 30, 2006, 11:38:42 posle podne »
Rasteži zadnju ložu, treblo bi da pomogne.

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Squat
« Odgovor #26 poslato: Maj 31, 2006, 09:06:52 pre podne »
Jel mislis na dodirivanje poda dlanovima sa ispruzenim nogama?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #27 poslato: Maj 31, 2006, 10:13:54 pre podne »
Citat: zlivan
Citat: Big_Rasha
Citat: zlivan
Šta vam je ljudi, sto kila nije ništa specijalno i sasvim dostižno za žene, a muškarci koji nisu u stanju da podignu stotku očigledno rade nešto pogrešno (najčešće tri milijarde nepotrebnih serija). Naravno, potrebno je vežbati razumno, sa naglaskom na snagu i utrošiti nešto vremena.
:?:  :?:  :?:  :?:

Koji deo ti nije jasan?

Mislim da je 100kg mnogo za zenu koja se ne bavi bb... A  to sa kojom kilazom radis nema veze sa mozgom... Ja nikad nisam isprobao max. cucanj niti me to interesuje, radne serije radim sa raznim kilazama... Recimo i sa 70, ali i sa 130... A ovo o snazi sto si rekao i vremenu nisam nista skontao... Inace uradim svega jednu seriju sa 130kg... Ostalo ispod 100...

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #28 poslato: Maj 31, 2006, 10:16:44 pre podne »
Citat: LDusan
Jel mislis na dodirivanje poda dlanovima sa ispruzenim nogama?

Najbolje za to ti je mrtvo dizanje sa cvrstim kolenima

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Squat
« Odgovor #29 poslato: Maj 31, 2006, 11:20:48 pre podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: LDusan
Jel mislis na dodirivanje poda dlanovima sa ispruzenim nogama?

Najbolje za to ti je mrtvo dizanje sa cvrstim kolenima


Uh, hvala na savetu drugar, ali jos ucim tehniku za obicno mrtvo dizanje, ne znam koliko bih uspesno izvodio tu vezbu.