April 19, 2024, 01:33:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Squat  (Pročitano 33553 puta)

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #30 poslato: Maj 31, 2006, 11:44:12 pre podne »
Citat: Big_Rasha
Mislim da je 100kg mnogo za zenu koja se ne bavi bb... A  to sa kojom kilazom radis nema veze sa mozgom... Ja nikad nisam isprobao max. cucanj niti me to interesuje, radne serije radim sa raznim kilazama... Recimo i sa 70, ali i sa 130... A ovo o snazi sto si rekao i vremenu nisam nista skontao... Inace uradim svega jednu seriju sa 130kg... Ostalo ispod 100...


Kako to misliš "koja se ne bavi bb"? Valjda se podrazumeva da treba da vežba neko vreme da bi to postigla, a i ne bavi se svako ko uđe u teretanu bodibildingom. Ne znam da li neko gleda olimpijske dizače tegova, tamo su prednji i zadnji čučanj imperativ, a čisto sumnjam da neka žena iz najlakše kategorije ne može da digne sto kila. Sigurno je tako i na mnogo nižem nivou takmičenja. Nije bodibilding početak i kraj svega.

Ono što nisi razumeo znači da u teretani treba da se koncentrišeš na razvoj snage, a ne na pumpanje, i utrošiš neko vreme da bi postigao neki cilj, bio to čučanj od sto kila ili nešto drugo.
Ima više popularnih sistema za razvoj snage kao što su Westside, Metal Militia, Korteov 3x3, Starov 5x5, itd.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #31 poslato: Maj 31, 2006, 12:04:58 posle podne »
Citat: zlivan
Postoje dve dominantne kategorije vežbača:
a) oni koji upražnjavaju tzv. "beach work", tj. gruvaju benč i ruke i uopšte ih ne interesuju noge. Cilj je, naravno, širenje na moru u najdužem mogućem šorCu za kupanje.

b) oni koji u treningu nogu pumpaju ego, pa se zarad povećavanja kilaže sa kojom se radi čučnjevi podižu sve više i više sve dok radijus pokreta ne postane jedno 7-8 cm. Onda obično sjebu nešto.

Žene naravno rade čučnjeve sa šupljom šipkom jer se očas posla prebilduju.


 :lol:

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #32 poslato: Maj 31, 2006, 12:30:17 posle podne »
Citat: LDusan
Citat: Big_Rasha
Citat: LDusan
Jel mislis na dodirivanje poda dlanovima sa ispruzenim nogama?

Najbolje za to ti je mrtvo dizanje sa cvrstim kolenima


Uh, hvala na savetu drugar, ali jos ucim tehniku za obicno mrtvo dizanje, ne znam koliko bih uspesno izvodio tu vezbu.
E mnogo si mi ti svilen.......  Ko da ucis da vozis avion... Radi sa manjim kilazama, a pogotovo mrtvo sa cvrstim kolenima... I cucanj isto ne moras natovariti 200 kila... Samo radi bre brate...

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #33 poslato: Maj 31, 2006, 12:33:48 posle podne »
Citat: zlivan
Citat: Big_Rasha
Mislim da je 100kg mnogo za zenu koja se ne bavi bb... A  to sa kojom kilazom radis nema veze sa mozgom... Ja nikad nisam isprobao max. cucanj niti me to interesuje, radne serije radim sa raznim kilazama... Recimo i sa 70, ali i sa 130... A ovo o snazi sto si rekao i vremenu nisam nista skontao... Inace uradim svega jednu seriju sa 130kg... Ostalo ispod 100...


Kako to misliš "koja se ne bavi bb"? Valjda se podrazumeva da treba da vežba neko vreme da bi to postigla, a i ne bavi se svako ko uđe u teretanu bodibildingom. Ne znam da li neko gleda olimpijske dizače tegova, tamo su prednji i zadnji čučanj imperativ, a čisto sumnjam da neka žena iz najlakše kategorije ne može da digne sto kila. Sigurno je tako i na mnogo nižem nivou takmičenja. Nije bodibilding početak i kraj svega.

Ono što nisi razumeo znači da u teretani treba da se koncentrišeš na razvoj snage, a ne na pumpanje, i utrošiš neko vreme da bi postigao neki cilj, bio to čučanj od sto kila ili nešto drugo.
Ima više popularnih sistema za razvoj snage kao što su Westside, Metal Militia, Korteov 3x3, Starov 5x5, itd.
Kad sam rekao bb mislio sam na doping... Ali OK... Meni snaga nije prevashodna... A ja da vidim "obicnu " devojku sa 50 kila na cucnju... Ne mozgu to da zamislim... Ono sto ti ne znas je da i sa malim kilazama mozes trenirati samo tako... Odnosno jos jace...
Tezak trening!=Trening sa velikim tezinama... Ja ne znam u kojem si ti tripu covece i sta pricas...
Na razvoj snage, a ne na pumpanje... Sta bre ti pricas???
Metal Militia... Metallica OLEOLEOOLEEEEEEEEEEEE
Metalika moj dobar drugar.........

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: Squat
« Odgovor #34 poslato: Maj 31, 2006, 12:52:31 posle podne »
Doping za čučanj od 50 kila?
Da si jedan procenat vremena koje traćiš ovde na forumu trenirajući svoj kvazi-smisao za humor potrošio na Google, znao bi o čemu pričam.
So, poštedi me baljezganja i informiši se.

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Squat
« Odgovor #35 poslato: Maj 31, 2006, 12:56:23 posle podne »
50 kg rade devojke bez problema i bez dopinga, vidjam to skoro svaki dan.
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #36 poslato: Maj 31, 2006, 12:57:56 posle podne »
Citat: zlivan
Doping za čučanj od 50 kila?
Da si jedan procenat vremena koje traćiš ovde na forumu trenirajući svoj kvazi-smisao za humor potrošio na Google, znao bi o čemu pričam.
So, poštedi me baljezganja i informiši se.
DOPING ZA BODIBILDING, A POGOTOVO ZA DIZANJE TEGOVA KOJE TI SPOMINJES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TI COVECE NISI NORMALAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TI JESI INFORMISAN, ALI POGRESNO. ISKRENO SE ZA TEBE NADAM DA CE SE OVO ZAVRSITI PERIPETIJOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #37 poslato: Maj 31, 2006, 01:06:48 posle podne »
Momci, cool down. Svadjaju se momci na podforumu "zenski bb" ;)
Kao sto je i Mr. Big rekao, ima devojaka koje bez problema rade cucanj sa 50kg, bez ikakvog dopinga.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #38 poslato: Maj 31, 2006, 01:31:00 posle podne »
Citat: witch
Momci, cool down. Svadjaju se momci na podforumu "zenski bb" ;)
Kao sto je i Mr. Big rekao, ima devojaka koje bez problema rade cucanj sa 50kg, bez ikakvog dopinga.
Ne fora je sto cita gluposti po internetu i gleda na Eurosportu dizanje tegova, a istovremeno cita bracu Grim...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #39 poslato: Maj 31, 2006, 01:35:58 posle podne »
Izgleda da cu se morati pretvoriti u strogu uciteljicu ;) Moze malo cool down?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #40 poslato: Maj 31, 2006, 01:44:37 posle podne »
Moze... Ja sam zavrsio...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: Squat
« Odgovor #41 poslato: Maj 31, 2006, 01:45:57 posle podne »
Pusa obojici

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Squat
« Odgovor #42 poslato: Maj 31, 2006, 05:04:30 posle podne »
Citat: Big_Rasha
Citat: LDusan
Citat: Big_Rasha
Citat: LDusan
Jel mislis na dodirivanje poda dlanovima sa ispruzenim nogama?

Najbolje za to ti je mrtvo dizanje sa cvrstim kolenima


Uh, hvala na savetu drugar, ali jos ucim tehniku za obicno mrtvo dizanje, ne znam koliko bih uspesno izvodio tu vezbu.
E mnogo si mi ti svilen.......  Ko da ucis da vozis avion... Radi sa manjim kilazama, a pogotovo mrtvo sa cvrstim kolenima... I cucanj isto ne moras natovariti 200 kila... Samo radi bre brate...


Naravno sa manjim kilazama, samo mi se cini da je vezba koju si naveo zahtevnija u pogledu tehnike.

Koliko sam svilen mozemo na nekom drugom topicu.

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Re: Squat
« Odgovor #43 poslato: Maj 31, 2006, 05:41:48 posle podne »
Ja mislim da je Big_Rasha mislio na obicnu devojku koja ima 50kg da radi cucanj...mozda gresim...

A temu sam i otvorio bas zbog stava jednog lika da neka devojka nebitno sta vezba i kako BEZ DOPINGA moze da digne 120kg na cucnju a ona ima 53kg ako se ne varam... sto je po meni TOTALNA NEBULOZA!

Mislim ipak da je ova rasprava otisla predaleko ;)

A pusa za mene witch :P ...
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Squat
« Odgovor #44 poslato: Jun 01, 2006, 10:28:54 pre podne »
Citat: Profimare
Ja mislim da je Big_Rasha mislio na obicnu devojku koja ima 50kg da radi cucanj...mozda gresim...

A temu sam i otvorio bas zbog stava jednog lika da neka devojka nebitno sta vezba i kako BEZ DOPINGA moze da digne 120kg na cucnju a ona ima 53kg ako se ne varam... sto je po meni TOTALNA NEBULOZA!

Mislim ipak da je ova rasprava otisla predaleko ;)

A pusa za mene witch :P ...
Ja ne mogu da zamislim da stavi toliki teg na ramena... A ne da radi cucanj...