April 18, 2024, 11:58:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: sta raditi?  (Pročitano 2506 puta)

Van mreže the1sh

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
sta raditi?
« poslato: Septembar 28, 2009, 12:51:23 posle podne »
Ovako treniram vec skoro pa godnu dana... I mogu reci da sam nabacio dosta misicne mase(ne koliko sam hteo ali uspecu valjda u skorije vreme).. problem je u tome sto sam ":zaradio" i stomacic i bucmaste obraze(sto me najvise nervira).. I verujem da je to zato sto ne radim kardio vezbe ili mozda nije, nisam strucan :)?? Pa  sad, ako bi mogao neko da me posavetuje koju kardio vezbu treba radim(ako je do toga)... Inace student sam pa dosta sedim, sto je jos jedna otezavajuca okolnost :) .... Imam 21 godinu i valjda(nisam se skoro merio) 73 kg, a visok sam 184 cm...

I da najvise od svega me brine to da cu kardio vezbama da smarsam, a to ne zelim :-[... kao sto sam rekao hocu da dobijem jos miscne mase!! Pomagajte :)

PS: Nedavno je brat kupio viijacu, pa se nadam da je vezbanje sa njom ok za ovaj "problem"(cisto da nije dzabe bacio pare)  ;D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: sta raditi?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2009, 01:29:19 posle podne »
problem je u tome sto sam ":zaradio" i stomacic i bucmaste obraze(sto me najvise nervira).. I verujem da je to zato sto ne radim kardio vezbe

Problem je sto verovatno nemas sredjenu ishranu...naravno da ce kardio pomoci u odrzavanju i menjanju telesne kompozicije, ali ishrana na prvom mestu...

Evo postavi tvoj jelovnik, trening...pa, mozda nesto i ispravimo :-))

Van mreže the1sh

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: sta raditi?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2009, 01:42:59 posle podne »
Pa onda je ishrana je problem. . posto ja jedem sve i svasta uopste nemam neki program, a jedem 3 puta dnevno... :(((((

A trening izgelda ovako

jedan dan: ramena 12 serija
drugi dan: Grudi  12 serija
treci dan:  Biceps isto 12 serija :-))
cervrti dan: triceps 4 serije (nekada ovaj dan izbacim pa ovo radim zajedno sa grudima ili bicepsom)

i znam da grudi i biceps treba da radim isti dan , al' ne znam meni nekako lakse da to radim odvojeno, uzas..... :-))
I da vezbam 6 dana nedeljno...


Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: sta raditi?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2009, 01:58:57 posle podne »
Evo ukratko...Iz ovog sto si napisao, ocito je da si malo citao po forumu...ako si uopste i citao..Imas dosta clanaka i oishrani i o treningu...

Sta znaci ramena 12 serija? 4 vezbe po 3 serije? Jedna vezba od 12 serija? Sta?
Ne treba da radis grudi kao vecu misicnu partiju 12 serija kao i biceps koji je nmala miosicna partija...smanji biseps i triceps na 9 serija za pocetak..

I ko ti je rekao da TREBA grudi-biceps isti dan?

Gde su ti ledja??

Pod ishranom za kvalitetan izgled se podrazumeva minimum 6 obroka....i to maltene u gram odmerenih i kvalitetnih. OK..ti si rekreativac, ali vidis i sam koliko si dalekooooo od bar solidne ishrane...

Moj prijateljski predlog...prosaraj po forumu, citaj...odredi otprilike svoj program i ishranu, uporedi to sa onim da li zelis i mozes to sve da izguras (vremenski, istrajnoscu, finansijski)..pa, kad to odredis, postavi to ovde, pa cemo ispravljati ako bude bilo potrebe...Rado cemo ti svi ovde pomoci, ali moras biti precizniji...

Pozz
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2009, 02:00:29 posle podne The_Bulldog »

Van mreže the1sh

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: sta raditi?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 28, 2009, 02:01:48 posle podne »
ok hvala... pogledacu  :)