April 29, 2024, 01:16:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Odvratna tunjevina  (Pročitano 19496 puta)

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #15 poslato: Maj 29, 2006, 08:38:57 posle podne »
He ja je jedem bez icega meni odgovara skroz:)ako se vama ne svidja dajte je meni ja cu je pojesti,hahah kao u vojsci:)
PS. bez potpisa:)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #16 poslato: Maj 29, 2006, 09:07:21 posle podne »
ufff vojnicki dani, puna kaseta yuhor mesnog nareska i pastete , njam njam
a kad bi nam zafalilo drva lozili smo napolitanke!!!! toboz vojska gladuje ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #17 poslato: Maj 29, 2006, 09:42:48 posle podne »
Jednostavno otvorim konzervu, malo iscedim ulje i pojedem sa hlebom. Ne mogu ja da komplikujem sa zacinima. Eventualno neka salata ili sir ako je pri ruci.

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #18 poslato: Maj 29, 2006, 09:54:53 posle podne »
Citat: MaliSima
He ja je jedem bez icega meni odgovara skroz:)ako se vama ne svidja dajte je meni ja cu je pojesti,hahah kao u vojsci:)


Vala bas!  :D  :D  :D
I bez leba ako treba!
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #19 poslato: Maj 29, 2006, 09:55:43 posle podne »
Citat: pedjos
JA UZMEMK 3 KONZERVE I ODVOJIM 10 BELANACA I SVE TU SKUPA POMESAM I OPRASIM U ROKU OD 7 MINUTA...PRSOTO KAO PASULJ


To i ja ponekad uradim i stvarno je ekstra! Plus, dodam i malkice luka, cisto da dbobije aromu. Inace, povraca mi se od luka, ali ovako je super.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #20 poslato: Maj 29, 2006, 10:53:16 posle podne »
Citat: pedjos
JA UZMEMK 3 KONZERVE I ODVOJIM 10 BELANACA I SVE TU SKUPA POMESAM I OPRASIM U ROKU OD 7 MINUTA...PRSOTO KAO PASULJ


hahahahaha.. ja toliko ne pojedem ni za pola dana :) svaka cast ;)

doktore, imam za tebe jednu soluciju: TUNJEVINA RIAL U PARADAJZ SOSU, NISTA BOLJE! svaka tuna obicno sadrzi (ona losija) do 20% ulja onog nezdravog biljnog (ko jos ima para da kupuje rio mare u maslinovom) a ova ima samo 2-3% masti, ovo ostalo je sos od rajcice (paradajz).. covjece kako je to ukusno! sprasis konzervu tako slasno za minutu!!!
a nije skupa, kod nas je ovdje u Sa 1,5KM to je oko 70-80 euro centi.. znaci potrazi.. RIAL TUNA U SOSU OD RAJCICE..
preporodio sam se od ruznog okusa i odmorio od cijedjenja ulja kada sam poceo uzimati ovu tunu.. eto ako nadjes uzmi pa javi misljenje bas me zanima!  8)

Van mreže Veko

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #21 poslato: Maj 30, 2006, 12:42:45 pre podne »
pa zar sad smeta i ulje od tune nisam znao da treba da se cedi,je li bas toliko lose???

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #22 poslato: Maj 30, 2006, 01:51:54 pre podne »
meni je tuna omiljena stvar, ovde u USA jedem tunu u vodi, nema frke sa cedjenjem masti :D
inace probajte tunu sa malo majoneza ;)
ili tunu sa lukom :) mmmm....pa posle dismr po teretani :D :twisted:  :twisted:

moze i tuna sa malo posnog...

ili tuna sa pirincem i zacinima ;)

Poz

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #23 poslato: Maj 30, 2006, 06:50:11 pre podne »
Citat: Veko
pa zar sad smeta i ulje od tune nisam znao da treba da se cedi,je li bas toliko lose???


Riblje ulje jeste zdravo, maslinovo ulje jeste zdravo, ali sve jeftinije varijante tunjevine u konzervi su punjene sa biljnim uljem.. e ono ne valja.. tako da.. sve ti pise na konzervi.

laracroft

  • Gost
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #24 poslato: Maj 30, 2006, 08:33:56 pre podne »
brate meni je ta u sosu odvratna posle me muci kiselina u zelucu......

ja jedem  njacesce onu zlenu Gomez iscedim ulje i uz nju pomesam pirinac recimo.....ako ima jos neka salata super.....

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #25 poslato: Maj 30, 2006, 10:04:18 pre podne »
Ne mogu da razumem da neko ne voli tunjevinu. Ja je jedem bez hleba, otvorim konzervu, iscedim ulje i pichi. Ako ne idem napolje posle toga jedem je sa malo crnog luka :)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #26 poslato: Maj 30, 2006, 10:06:12 pre podne »
Citat: IFBBPro

doktore, imam za tebe jednu soluciju: TUNJEVINA RIAL U PARADAJZ SOSU, NISTA BOLJE!


Jednom sam slucajno kupio bas ovu tunjevinu ako se dobro secam, rial u umaku od rajcica. Stvarno dobar ukus, posle obicne tunjevine u ulju. Idem danas do maxija da kupim meso i posni pa cu videti jel ima taj sa paradajzom. Dobra ideja :)

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #27 poslato: Maj 30, 2006, 10:40:37 pre podne »
Uzmite razeni hleb ili tost hleb. Istostirajte ga da bude onako hrskavije. Namazite ella posni sir. Preko njega tunjevinu u debljem sloju (naravno ocedjenu). Preko mozete recimo aivar. I mmmmmm. eto poslastice, pogotovu ako je dan varanja.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #28 poslato: Maj 30, 2006, 10:50:17 pre podne »
Citat: doktor83
Citat: IFBBPro

doktore, imam za tebe jednu soluciju: TUNJEVINA RIAL U PARADAJZ SOSU, NISTA BOLJE!


Jednom sam slucajno kupio bas ovu tunjevinu ako se dobro secam, rial u umaku od rajcica. Stvarno dobar ukus, posle obicne tunjevine u ulju. Idem danas do maxija da kupim meso i posni pa cu videti jel ima taj sa paradajzom. Dobra ideja :)


 8)

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Odvratna tunjevina
« Odgovor #29 poslato: Maj 30, 2006, 10:54:02 pre podne »
I jos nesto. U ovom sportu nije bitno da li je nesto ukusno ili ne. Tunjevina je jos i veoma ukusna. Probajte da jedete kuvan oslic bez icaga naravno. Isto je kao kad izvadite mrtvu ribicu iz akvarijuma sto se tice ukusa (i izgleda). Pa tako radite i po nedelju, dve npr. Sa po nekim belancetom., ako je za utehu. Da bi se doslo do zeljene forme.

#kekko, zaboravi na so, kakav so te je spopao.

Prema tome ako zelite da se bavite ovim sportom, nemojte da se mazite i da se zalite na ukuse. Jednostavno zazmurite i jedite na silu ako treba. Covecji organizam je cudo, ima tu mogucnost da se privikne na sve pa cak i na "tunjevinu"......

Tunjevinu prvo iscedite, pa je stavite u neku vecu cediljku, pa je pustite pod mlaz vode, da bi se oprala sva suvisna masnoca. Mozete i da skupljate salvetama, znaci prvo opet iscedite ulje, pa izbacite tunu u neki siri tanjir i rapsoredite je, pa je zatim prekrijte nekom debljom salvetom da upije suvisnu masnocu, dok ne ostane samo "cista" tuna.

A mozete i tako ocedjenu tunu da pomesate sa "ella" posnim sirom i onda se sobija stvarno ekstra ukus koji mozete jesti ili mazati....

Toliko to su neki moji recepti za koriscenje tune. Nadam se ce ovi moji recepti pomoci nekome da prevazidje probleme u vezi ove veoma ukusne namirnice - tunjevine.