April 23, 2024, 10:49:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Zelg: "Kvalitetniji sam u stojci i to ću dokazati"  (Pročitano 1278 puta)

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Zelg: "Kvalitetniji sam u stojci i to ću dokazati"
« poslato: Oktobar 12, 2009, 09:54:36 posle podne »
Naš ponajbolji borac Zelg Galešić za 13 dana ulazi u "Bijeli Kavez". Riječ je o šesterokutom kavezu koji će se po prvi put predstaviti japanskoj javnosti na priredbi DREAM 12 u Osaki.
 
Zelga će 25.10. u njemu čekati opasni K-1/MMA borac Melvin Manhoef, uz Brazilca Andersona Silvu možda i najbolji "udarač" svijeta u kategoriji do 85 kg.

Tim povodom postavili smo Zelgu nekoliko pitanja.

Možeš li potvrditi borbu protiv jednog od najboljih K-1 boraca sadašnjice, Nizozemca Melvina Manhoefa?

Istina je, za manje od dvije nedjelje ulazim u ring s Melvinom Manhoefom na Dreamu 12 koji je na rasporedu 25. listopada. Iskreno bio sam iznenađen kada sam čuo da se borim s njim jer smo on i ja veliki prijatelji. Dogovorili smo se u šali da ćemo se boriti na Grand Prixu prošle godine. No, Dream je odlučio da nas spari sada i iskreno sam jako zadovoljan jer sam uopće ponovno u ringu. Nisam se borio godinu dana i nije mi uopće bilo bitno tko mi je protivnik. To što se radi o odličnom protivniku je samo plus. Želim pokazati koliko ja zapravo vrijedim. Mislim da će to biti meč koji će ljudi gledati po deset puta i reći ovo je prava borba.

Kako predviđaš ovu borbu? Oboje ste strašni udarači...

Mislim da meč između mene i Manhoefa ne može trajati sve tri runde. To bi trebalo završiti u prva dva naleta kada se nađemo obojica jedan nasuprot drugog. Obojica smo udarači, ali drugačijeg stila. Ja sam na distanci, on voli klinč. Samo je pitanje tko će nametnuti svoj način borbe. Ne vidim borbu u parteru niti s jedne, niti s druge strane. Bit će to jedna dobra stand up borba.

Dojam je da si ti ipak potkovaniji na parteru. Ne planiraš rušenje svog protivnika i selidbu na tlo?
Ovo je MMA. Postoji šansa da se borba preseli u parter, ali i da se ponovno dignemo. Ali ja neću izaći s tim razmišljanjem. U mojoj glavi je ova misao: ako mu se bacim u noge, onda ću u startu priznati da je on bolji udarač od mene. Ja to ne priznajem, smatram da sam kvalitetniji u stojci i da ću to dokazati u borbi.
 Svi znaju tko je Melvin Manhoef. Kako ga ti doživljavaš kao borca?

Manhoefa ne treba posebno predstavljati. Tko prati borilačke sportove, zna tko je on. Mogli bi ga nazvati MMA Mike Tyson. Od 23 pobjeda, valjda je 22 riješio prekidom, samo je jedna otišla na bodove. Abnormalno je atraktivan. Sam sam njegov veliki fan i uživam u svakom njegovom meču. Glavno njegovo oružje je stojka i to svi znaju. Dečki iz American Top teama kod kojih je trenirao kažu da je odličan i u ground&poundu. Iako mu se divim, ne vjerujem da je bolji od mene. Vjerujem da ću to dokazati za nekoliko dana.

Godinu dana nisi ulazio u ring. Koliki ti je to minus?

Čuo sam da ljudi već sada govore da se nisam dugo borio, a da je moj protivnik u međuvremenu odradio deset borbi. To je istina, ali ja nisam sjedio kod kuće, gledao sapunice i pio pivo. Svaki dan sam bio na treningu i usavršavao sam se. Nisam propustio niti jedan trening. Trenutačno sam bolji borac nego prije godinu dana. Sigurno da će mi biti malo stresnije nego inače kada sam u ritmu borbi, no bit ću napaljeniji jer je konačno došao taj dan kada sam napokon u ringu.

Skoro si završio u američkom Strikeforceu, no na koncu je ipak prevagnuo nastavak karijere u Japanu?
Od kada sam promijenio tim i menadžera ne opterećujem se takvim stvarima u životu. Moje je da treniram i da se borim, a na menadžerima je da mi nađu što bolji angažman. Pitali su me gdje bih se htio boriti, a ja sam rekao da mi je svejedno. Na koncu je to Japan i zbog visine ugovora i zbog uvjeta. Nastup u Dreamu mi ostavlja mogućnost da nastupim i na nekoliko turnira u američkom Strikeforceu koji je bratska MMA organizacija. Ne vidim zašto ne bih probao i u Strikeforceu sljedeće godine iako sam zadovoljan u Japanu.
Dojam je da je tvoju karijeru poprilično unazadio profesionalni taekwondoe turnir u Zagrebu gdje si slomio nogu?

Istina. Takve stvari se dese u životu. Nije to bio kriv turnir, niti nitko drugi do mene. Bio sam pohlepan, htio sam otići na više strana. Moraš si zacrtati jedan cilj i toga se držati. Ja sam skakao s grane na granu kao majmun. To mi se obilo o glavu. No, nije mi žao jer sam se predstavio zagrebačkoj publici u dobrom svijetlu. Iako me to bacilo godinu dana unatrag, to sam vrijeme proveo sa obitelji. Imao sam više vremena za prijatelje. Lijepo je bilo malo odmarati, ali je sada ponovno vrijeme za posao.

Do borbe je manje od dva tjedna. U kojoj si fazi priprema i da li i dalje radiš s teamom Trojan?
Više nisam u Trojanu, prešao sam u London Shootfighters team. To je trenutačno najveća svjetska dvorana za MMA borce. Imaju šest boraca iz UFC-a, čak i jednog prvaka. Sedamdeset profesionalaca je uvijek tamo, imaju kamp na 25 tisuća kvadrata. U utorak već putujem u Englesku, a cijeli tjedan su na rasporedu teški sparinzi. Radit ću na taktici protiv Manhoefa. Zadnji tjedan ću se vratiti u Hrvatsku i malo odmoriti prije meča.