April 27, 2024, 03:40:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Novajlija  (Pročitano 3268 puta)

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Novajlija
« poslato: Jun 06, 2006, 04:01:13 posle podne »
Evo prisutan sam na forumu vec neko vreme,pa kad su se sve kockice sklopile (vreme, volja, radi komp), reko da vas konacno pozdravim.
Forum je extra i stvarno moze dosta da se nauci.

Jedan predlog sto se tice istog.Mogli bi da otvorite poseban pod-forum, za nas amatere-pocetnike, da ne  trujemo ostale teme.Smesno je da ja pisem u BB delu.  :D  :D  :D
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Re: Novajlija
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2006, 04:04:20 posle podne »
Dakle ovako.Krenuo sam u gym pre 2 meseca.Pre toga katastofa.Trenirao sam karate nekih 10-ak godina, do 17.-18.Posle toga pauza, nisam se pomreio 4 godine.O ishrani, tokom te 4 god. bolje da ne pricam.Cesto se desavalo da jedem 1 dnevno i to uglavnom neko djubre.Na visinu 173 imao sam 57 kg.
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Re: Novajlija
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2006, 04:08:39 posle podne »
Natero sam sebe nekako da krenem.Privih 3-4 dana sam redio sve i svasta.Kad dodjem kutji nisam imao snage da gledam a kamo li da jedem.Onda sam ceprkajicu po netu naleteo na ovaj forum (fala bogu) i tek onda poceo da svatam.Siguran sam znam jako malo stvari, ali u svakom slucaju vise nego ranije.Sredio sam ishranu, i unormalio trening.Mislim nemam neki plan kog se striktno drzim, ali jaja, belo, tuna, meso, pahuljice, testenina su stvari koje uglavnom jedem.Sad imam 63 kg  sto nije dovoljno naravno, ali za ovako malo vremena ja sam extra zadovoljan.Uspeo sam da mi bf% bude nizak i nadam se da ce takav da ostane.

Suplemente nisam koristio(sem dex-a) ali skupio sam kintu i sutra idem da pazarim whey.Video sam da pominjete V60(ili tako nesto), pa me interesuje ima li smisla da ja to uzimam, ili da se drzim whey-a?Nemam nikave takmicaske ambicije, cilj mi je nekih 75-80 kg kvalitetne mase.Planiram malo kasnije da uzmem vitamin i eventualno kreatin.
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Re: Novajlija
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2006, 04:19:41 posle podne »
E sad konacno stigoh do treninga.
Treniram 6 puta nedeljno.Znam da je mnogo al naviakao sam na takve treninge.Dok sam trenirao karate imao sam 5 treninga nedeljno.Posle treninga nisam mogo da stojim od umora, i onda jos na kraju dobijes batine. :D

dan 1.Ledja - biceps
dan 2.Grudi - triceps
dan 3.Noge (vidim nisu u modi, pa ako treba i ja cu da batalim  :D )

Trbusnjake radim 3 puta nedeljno na rimskoj klupi.Citao sam neke clanke i zakljucio da moram da ubacim i podizanje nogu.Vezbe za rebne misice nisam radio redovno, al i to cu da ubacim negde.Video sam na nekoj temi da je pedjos objasnjavao nekom koje vezbe i kako da radi, tako da je to to.

Nesto kasnije cu da napisem i koje vezbe radim.
Za sad tolko.Predlozi suestije i sve ostalo, je dobro doslo.Poz
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Novajlija
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2006, 04:43:24 posle podne »
Citat: Johny_Bravo

dan 1.Ledja - biceps
dan 2.Grudi - triceps
dan 3.Noge (vidim nisu u modi, pa ako treba i ja cu da batalim  :D )


Noge nemoj da zapostavljas,u modi su. 8)
Sto se samog programa tice,ok je sve,naucises vremenom sve o vezbama itd.Vodi racuna o ishrani,to ti je nesto najbitnije u ovom sportu posle zdravlja naravno.
Pozdrav i dobrodosao. :)
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Novajlija
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2006, 05:11:33 posle podne »
Smanji na 4 treninga nedeljno,jer sa 6 treninga u treretani ces tesko napredovati,uzmi za pocetak Optimum 100%whey ili DYM elite,sa dexom naravno.Radi grudi-bic a ledja-tric,ne vidim da radis ramena!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Novajlija
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2006, 05:18:01 posle podne »
Da,ramena uz noge obavezno...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Novajlija
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2006, 05:39:00 posle podne »
Citat: t1000
Da,ramena uz noge obavezno...


ili posebno,pa da posveti jedan dan samo nogama :)

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Re: Novajlija
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2006, 02:41:26 pre podne »
Hvala vam.
Neverovatno kolko par postova moz da pomogne. :D

p.s.Doco extra ti je avatar, iskida se od smeja  :P
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Re: Novajlija
« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2006, 02:44:00 pre podne »
Citat: sasacg
Smanji na 4 treninga nedeljno,jer sa 6 treninga u treretani ces tesko napredovati,uzmi za pocetak Optimum 100%whey ili DYM elite,sa dexom naravno.Radi grudi-bic a ledja-tric,ne vidim da radis ramena!


Ne vidis da ih radim posto ih nisam ni radio. :D
Kolko vidim ne bi bilo lose da napravim izmene.Mozda da sve odvojim?Npr.

dan 1.Biceps
dan 2.Grudi
dan 3.Noge
dan 4.Triceps
dan 5.Ledja
Dva dana radim pa dan pauze.

Naravno da ubacim trbusnjake npr svaki drugi dan.A danima kad ne radim trbusnjake bi mogo da trcim(to sam zapostavio).

Verovatno nesto ne valja u ovom programu pa vi kazite sta da promenim.Kolko sam do sad zakljucio kad radim ledja, tad radi i biceps kao sekundarni.Isto to vazi i za grudi i triceps.Zato sam stavio ovakav raspored.Treba li uopste da brinem o tome? :roll:

DYM elite sutra idem da pazarim.

Jos jedno pitanje.Gde da kupim posni u bg-u?Znam da je debilno pitanje, ali trazaio sam u merkatoru i u maxi-ju i nemaju.Neka prodanica na Nbg ili zemun?
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Novajlija
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2006, 06:52:06 pre podne »
u principu imas posni u maxiju samo se verovatno prodao kada si ti trazio zato ako imas finansijskih mogucnosi kada naidjes na posni kupi par komada

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Novajlija
« Odgovor #11 poslato: Jun 07, 2006, 09:11:07 pre podne »
Citat: Johny_Bravo
Citat: sasacg
Smanji na 4 treninga nedeljno,jer sa 6 treninga u treretani ces tesko napredovati,uzmi za pocetak Optimum 100%whey ili DYM elite,sa dexom naravno.Radi grudi-bic a ledja-tric,ne vidim da radis ramena!


Ne vidis da ih radim posto ih nisam ni radio. :D
Kolko vidim ne bi bilo lose da napravim izmene.Mozda da sve odvojim?Npr.

dan 1.Biceps
dan 2.Grudi
dan 3.Noge
dan 4.Triceps
dan 5.Ledja
Dva dana radim pa dan pauze.

Naravno da ubacim trbusnjake npr svaki drugi dan.A danima kad ne radim trbusnjake bi mogo da trcim(to sam zapostavio).

Verovatno nesto ne valja u ovom programu pa vi kazite sta da promenim.Kolko sam do sad zakljucio kad radim ledja, tad radi i biceps kao sekundarni.Isto to vazi i za grudi i triceps.Zato sam stavio ovakav raspored.Treba li uopste da brinem o tome? :roll:

DYM elite sutra idem da pazarim.

Jos jedno pitanje.Gde da kupim posni u bg-u?Znam da je debilno pitanje, ali trazaio sam u merkatoru i u maxi-ju i nemaju.Neka prodanica na Nbg ili zemun?


nemas potrebe da odvajas triceps i biceps u posebnom danu...

1.dan grudi
2.dan ledja
3.dan ramena
4.dan odmor
5.dan biceps,triceps
6.dan noge
7.dan odmor

Van mreže Johny_Bravo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • A.C.A.B
Re: Novajlija
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2006, 07:02:41 posle podne »
Ok hvala.
Pogledacu sad neke programe i neke vezbe.Jos to da sastavim i to je to.Onda samo jos da treniram :)
ako ne uradis zgib pojesce te baba roga