April 28, 2024, 09:22:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: HITNO POTREBNI SAVJETI  (Pročitano 6639 puta)

Van mreže Janna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
HITNO POTREBNI SAVJETI
« poslato: Novembar 05, 2009, 11:31:55 pre podne »
Pozdrav svima!

Vec sam bila postavila temu na offtopic, jer nisam znala gdje da je smjestim. Evo sad pisem ovdje, pa se nadam da cete da mi odgovorite.

Prvo da pohvalim forum! Odlican je! Najkompletniji od svih koje sam ikad posjetila.
Novi sam kolac ovdje, i ono sto sam uspjela procitati za sat vremena natjeralo me da se registrujem i porazim potrebne savjete za rjesenja mojih problema.
Unaprijed izvinjenje ako ponovim 54184785 puta vec postavljena pitanja.
Nadam se da cete naci malo vremena i odgovoriti MENI na ista. Narocito Tanja, jer koliko sam shvatila, bas se trudis, sve pohvale.

E, ovako, imam 24 godine, visoka sam 171cm, i teska 65-66 kg. Gradja- kruskasta.  Znaci, ruke-kul, struk-extremno uzak, a bokovi (!!!)  e, to je problem,..i pored toga sto vec 1,5 mjesec vjezbam (aerobic-kondicioni i kruzni,ponekad step, i teretana-traka, steper, presa za zadnju lozu i gluteus,adductori, abductori) ja i dalje stojim na istoj kilazi, i donekle, istom obliku… Istina, vizuelno sam kao malo mrsavija, tj. “cvrsci” su mi misici.
Dugo vec nesto pokusavam, ali sve je to kratkog daha, krenem, idem u gym sedmicu, dvije, pa stanem, jer,..nema rezultata, a ja nisam istrajna u tim pokusajima. Ali evo, sad se trudim, i  potrebni su mi vasi savjeti da bih izgurala do cilja, a to je -skinuti 8kg, “istopiti” salo na bokovima, i onda sve fino zategnuti. 
Imam vremena da treniram 5-6 dana u sedmici, osim kad su “oni” dani, pa ne mogu 3–4 dana mrdnuti. 
 U gym koji idem svaki dan je od 18h kondicioni-kruzni(vijaca, steper, bucice,skakanje,vreca…) do 18:30, pa onda trbusnjaci, do 19, zatim aerobik do 20h. Mada, jos uvijek ne mogu da uradim sve trbusnjake (1000 komada)   
Moj glavni problem je ishrana. Jedem bas sve i svasta (veliki sam gurman,…njam), osim slatkisa, njih, sreca, ne volim, ali, paste,pite, lazanje, palacinke,pizze….ufff.
Da bih stigla do onog mog,gore pomenutog, cilja spremna sam promijeniti nacin ishrane, i odreci se svega toga. Pa vas molim da mi “sastavite” neki jelovnik.
-STA ,KAD I KOLIKO  da jedem?
-Kako da pripremim hranu?
-Sta da jedem prije treninga, sta poslije?
-Koje vjezbe da radim u teretani?
-Koliko da trcim na traci?
-S kolikim opterecenjem da radim u teretani (kg)?
-Da li treba da koristim neki burner?
Probala sam animal cuts, ali samo jednu kesicu pred trening, i cini mi se da sam nekako imala snage, da nisam mogla stati, pa sam i poslije treninga, kad sam dosla kuci skakala sat vremena   E sad, da li je placebo ili je animal… 
I da, posto imam salce u predjelu donjeg stomaka, koje nikako da se istopi,…
-Da li je rjesenje onaj pojas za znojenje?

p.s. evo doruckovala sam :) - crnu kiflu (80g), pileca prsa (60g), sir edamer (90g), paradajz(100g) i ne mogoh odoljeti onom malom cokoladnom mlijeku (250ml)
Da li je taj dorucak ok?

Unaprijed, VELIKO HVALA!
J

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2009, 11:58:01 pre podne »
Jano,hvala na pohvalama za forum..
Mislim da nece biti potrebe nakon ovog sto budes procitala za novo pisanijem.
Skoro sve sto te je zanimalo naci ces u ovoj temi na kojoj je Tanja dala kompletne odgovore za slicnu
tematiku..
Evo ti linka...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.msg194848.html#msg194848
Ako bude jos nekih nejasnoca,tu smo!
pozz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2009, 12:25:58 posle podne »
cao
kao sto poloms rece hvala ti na lepim recima
a ako bude bilo kakvih dodtanih pitanja,slobodno pucaj ovde i tu smo da resimo sve.
kada procitas sve na linku koji ti je dao poloms...

just shoot

Van mreže Janna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2009, 01:40:56 posle podne »
Hvala vam puno na linku, i brzim odgovorima na moju temu. Nakon sto sve ono procitah, broj mojih pitanja se upetostrucio 

Please, ako mozete da mi kazete da li je taj moj dorucak ok, izbaci cu to cokoladno mlijeko. ;)
Evo, od danas pocinjem sa promjenama. Pa bi moj jelovnik iz dana u dan izgledao ovako:

D- taj sendvic sa striktno tom gramazom koju sam navela (90g edamera,60g p.prsa,100g paradajza 80g integralnog peciva) Moze li jogurt ili mlijeko sa 1,5%mm, 1 solja?
U- vocka, prirodni sok- jabuka, grejp, 2 kivija,narandza,banana,2 mandarine, limunada bez secera, sok od narandze...)
R- pola konzerve tune, malo limunovog soka, 100g rize, zelena salata, narendan feta sir od soje ili piletina sa rostilja/iz rerne, dinstano mljeveno meso na crnom luku (kasika maslinovog ulja???) krompir, bareno povrce (prokulice, brokule, karfiol, kelj...) +tost+salata........
V- 2 tosta sa margarinom i solja caja

Ispravite me ako sam negdje pogrjesila.
Jos nesto, jako volim zacine- vegetu, curry (naj!), muskatni orascic, djumbir, majcinu dusicu, ruzmarin,origano.... sta od toga ne smije da se koristi?
E sad, sto se tice tog mog jelovnika, doruckujem oko 10-11,rucam oko 15-16h. A vecera mora biti poslije treninga (treniram od 18-20, svaki dan).
Koliko vremena treba da prodje od treninga do vecere?
I je li ok taj tost (crni, integralni, pa malo u toster i onda margarin)?
Sta bih jos mogla za veceru?
Jedni kazu ne smijes voce, drugi kazu moras voce, ne znam koga da slusam.
Sad sam ovdje i sprovodicu iskljucivo vase savjete u djelo. Obecavam!
Samo, cudno mi je to sto kazete da treba da se izbjegavam mlijecni proizvode? A kalcijum,kosti??
Nisam bas najbolje upucena u to sta koje namirnice imaju. Mislim, znam onako laicki.
Ali vas molim da , kada budete imali vremena napisete sta tacno da jedem i kad, u koje doba.
Inace,radim 5h dnevno i svake sedmice mijenjam smjenu. Kad sam druga smjena, dodjem kuci i odmah se pakujem za trening, nekad idem odmah s posla, tako da nisam u mogucnosti da sebi pripremam rucak. Sta da jedem kada sam na poslu, a da je ok. Kifla i tuna, moze???

Nemam nikoga da me uputi na vjezbe u teretani. Kako da ih radim, sa koliko ponavljanja, kako da ih rasporedim, za koje misicne grupe. Plasim se opterecenja veceg od 25kg. Je li to ok?

Jos, u poslednje vrijeme, sto vise treniram , imam neke extremne potrebe za odredjenim namirnicama. Inace, ne volim crni luk, ali imam napade da bih ga pojela kao jabuku,.. i mlijeko rijetko pijem, a nekad mi dodje da iskapim cijelu litru. Zasto mi se to desava?

Izvinite sto gnjavim, ali zaista zelim da ispravim greske koje pravim.

Hvala vam jos jednom.
Srdacan pozdrav!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2009, 02:21:36 posle podne »
Ako zelis da smrsas...moras prilagoditi ishranu - to znas i sama.

Ovaj jelovnik koji si ti navela nije dobar

-Dorucak 80g integralnog peciva? To je verovatno pekarski proizvod koji vrlo malo integralnog ima, a vise boje u sebi. 90g edamera? Ako se ne varam to je oko 30-ak grama masti...jos ako bi dodala i jogurt...ovo bi bio (los) primer dorucka za masu, a ne za mrsvljanje
- Uzina...moras uneti cvrstu hranu...tipa tunjevine, posnog sira, pil.prsa i sl...
- Rucak Moras prvo odredit gramaze da bi znali o kojim se kolicinama radi..ali recimo ova polovina tunjevine je previse malo. 100g rize?? Sta ce tebi toliko UH? Feta sir?
- Vecera Tost?? Margarin?? Sta je ovde za dijetu...gde su tu proteini? Zdrave masti? Pred spavanje uzimas UH, a zelis da smrsas...ne valja

Izvini sto ja ovako na brzinu...ali jelovnik je totalno pogresan...niko nije rekao da je mrsaviti lako, ali to ne treba da te spreci u tvom cilju. Nije lako, ali je DEFINITVNO MOGUCE I OSTVARIVO

Mislim da necu reci nista novo ako ti predlozim da pocnes sa rotacijom UH, pa eventualno u nastavku i keto dijetu...jednostavno TO RADI...Dokazano i provereno

evo pogledaj lepo i ove linkove

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html

Van mreže Janna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2009, 03:35:22 posle podne »
Hm!
Ok, hajde reci mi sta sad da pojedem. Evo dodjoh kuci i gladna sam. Sta da jedem? A da mi ne bude tesko trenirati poslije.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2009, 04:51:13 posle podne »
janna
ishrana neka ti se bazira na unosu BELANCIVEINA tj proteina..
hrana poptu margairna,pasteta i ostalih stvari jednostavno spadaju u kategoriju smece..
pokusaj da se drzis nekog ritma u sihrani i rezulatati moraju doci..
moj ti je savet da pokusas da jedes minimum 4 puta u toku dana i to hranu tipa

OVSENE PAHLJICE npr u soku bez secera ili cak za pcoetak neki sprot musli sa low fat milk ili low fat yogurht
to bi bio dorucak
za uzinu bi bilo dobro da pojedes npr neku tunjevinu u vodi pa hajde cak i neka bude integrlanna kifla
od pica neki sok bez secera ili jos bolje voda..
za rucak bi trebalo npr da jedes meso,moze belo,riba i sve spremljeno npr u foliji i peceno u pecnici bez dodatka ulja.
veruj da je to moguce..nije problem..i uz to od priloga salatu koju hoces maravno bez ulja kao i 50 gr pirinca ne kuvane mere
znam da je zenema problem voce pa onda za uzinu neka bude jabuka ili neki grejp..
vecara imas obilje hrane koju mozes da jeeds
ella sir tj posni sir,kuvana ili pecena jaja u mikrotlasnaoj,opet tunjevinai iz konzerve itd
ovo su ti samo neke lagane smernice jer kao sto ti je buldog rekao trebalo bi da ti procitas neke od datih linkova i onda da nam kazes STA TI MOZES DA JEDES,KADA MOZES DA JEDES
tj da pkusas sama da na osnvu liknova sastavis neki jelovnik koji ti mislis da bi se mogla da se pridrzavas i onda da ga svi skupa korigujemo...
tako je jednsotavinje nego da npr sada ja ovde anpisem jelovnik i onda mi ti kazes ja ne jedem meso ili ne jdedm jaja ili nesto slicno tome

Van mreže Janna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2009, 09:29:16 pre podne »
Ma ja sam  bas svastojed. Mogu sve. Bila sam vegeterijanac, dok mi doktor nije zabranio, jer mi je nivo gvozdja u krvi spao do 7, a normala za zene je 14. Samo sam se rusila u nesvijest. Ali evo, sad jedem sve i svasta, pa tako i natukoh 8kg i ne mogu vise navuci svoje hlace br 36 :(
Procitala sam linkove, i znala sam i prije sta je -zdrava hrana- , ali ja samo nisam sigurna da znam kad sta da jedem,koje namirnice idu zajedno , a koje ne i u kojim kolicinama. Npr sta prije, a sta poslije treninga. Ok ovsene pahuljice i low fat milk za dorucak, usvajam!  Uzina tuna.... Rucak opet neka mesica, riza ,krompir... A sta cu za veceru?? Je l' to, taj posni sir, ..moze onaj grcki biljni edamer??? Ali opet moram neki tost sa tim, sta cu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2009, 10:35:16 pre podne »
pa za veceru bi trealo da gledas da ne jedes nikakv obik UH osim vlakana tj salata
znaci.
za veceru ti opet u obzir dolazi tuna sa gomilom salate ili posni sir
edamer je punomasni sir i kao takav NE VALJA.
potrazi u vecim marketima tipa rodic ili sl sir koji se zove ELLA i njega npr mozes da koznmiras uvecer

i iz kog razloga moras tost??

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #9 poslato: Novembar 06, 2009, 10:51:31 pre podne »
Mozes i jaja ubaciti u ishranu..to ti je dobar izbor...ne videh da si ih negde pomenula...sorry ako sam prevideo

Uz piletinu izbor ti moze biti i oslic ili neka druga manje masna riba..konjetina...curetina...pileci batak bez kozice...

Van mreže Janna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2009, 04:06:01 posle podne »
Ok,ok, bez tosta. ;)

Evo sta sam danas jela:
D-zobne pahuljice"hahne" (5velikih kasika)+solja miljeka 1,6mm
U-ne stigoh od posla
R-tuna rio mare u soku (80g) + 5 malih kiselih krastavaca (????)
Sad sam popila solju mlijeka, jer, kao sto rekoh gore, imam neodoljivu potrebu da iskapim cijelu litru. Jednostavno, sam organizam trazi.
A poslije treninga, u 20:30 imam jos jednu tu tunu (80g) salatu od barene cvekle i 1 listic nekog biljnog sira "margareta natur"-jedino taj nadjoh, mada vidim na deklaraciji da i nije neki -zdrav-.
I? jesam sad ok? :)

I da, imam 64kg, znaci -2 :)
Radi animal cuts, nema sta


Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2009, 06:49:21 posle podne »
Janno, kad ti ljudi napisu posni sir nemoj to da mesas sa posni=biljnog porekla, posni sir je ustvari sir sa jako malo mlecne masti, najbolji izbor ti je Ella (i naizgled vise lici na pavlaku nego na sir u "cvrstom stanju" kako to obicno svi pomisle)

Premalo proteina si jela danas, deder malo to podebljaj, mesa pileceg belog, jaja, posnog sira, ribe itd itd......pise ti sve u onom prvom linku sto ti je Polomac dao, nemoj da si lena procitaj to jos jedared.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2009, 10:17:58 posle podne »
Na posao mozes poneti kuvana jaja, meso, ili tunu i pojesti... Za jaja ti bar ne treba puno da obarish....

Van mreže Janna

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 33
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #13 poslato: Novembar 08, 2009, 04:15:58 posle podne »
ok, hvala puno.
Kuham jaja.... nasla sam ellu.
Pasulj za rucak, da ili ne????

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HITNO POTREBNI SAVJETI
« Odgovor #14 poslato: Novembar 08, 2009, 04:26:50 posle podne »
ok, hvala puno.
Kuham jaja.... nasla sam ellu.
Pasulj za rucak, da ili ne????

heheh
NE..