Mart 28, 2024, 11:47:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: evo i mene  (Pročitano 5738 puta)

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
evo i mene
« poslato: Jun 06, 2006, 07:52:09 posle podne »
evo i ja da se predstavim :)
trenirao sam veslanje 3 godine, ali rekreativno, znaci nista narocito ozbiljno. to je odprilike sve sto sam ikada radio na sebi...
Sa veslanjem sam prestao pre oko god dana, i od tada povremeno idem u teretanu - tj. skupim 2 nedelje u kontinuitetu, taman dobijem neku upalu, i onda stanem, pa me nema par meseci :(( i onda opet ispocetka... jbg nisam bio dosledan do sada....

ovih dana sam ponovo poceo da radim nesto (ono cisto minimum, znaci malo sklekova i cucnjeva kuci), a planiram da se ozbiljno posvetim BB za mesec dana kad mi prodje prijemni za fax - do tada cu najverovatnije vezbati kuci, a posle krecem redovno u teretanu.

Cilj mi je da se izdefinisem (dosta mi je slaba def, po mom misljenju), i da nabacim trbusnjake...
Naravno zelim i josh mase, to se podrazumeva  :twisted:

ovo sam se slikao na suvo, tj bez prethodnog vezbanja...

ono - kapiram da sam smesan u odnosu na vas, ali mislim da je mozda zanimljivo da ovde postujem slike sada, i na kraju leta recimo
da vidim koliko mogu da postignem za par meseci (s'obzirom da sam spreman da se maximalno posvetim....  a i tu ste vi da mi pomognete tu i tamo ;))


p.s.  budite kriticni slobodno :) znaci ono - treba da popravis ovo, ovde da dodas mase, ovo da izdef :)

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Re: evo i mene
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2006, 08:24:42 posle podne »
Sve u svemu nije lose,imas jako dobru podlogu za dalji rad.Moj predlog ti je da krenes sa nabacivanjem mase.Znaci posveti se proucavanju podforuma "Prehrana" i prati uputsva.Srecno oko upisivanja na fax i kada to zavrsis kreni sa radom!Pozdrav i dobrodosao

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: evo i mene
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2006, 08:25:19 posle podne »
moj savet ti je da se ti posvetis do sledeceg leta masi pa kada nabacis misice da se izdefinises

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: evo i mene
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2006, 08:34:18 posle podne »
Slozio bih se sa Markonijem.
Eat,sleep, lift and repeat jedno 2 godine, pa tek onda na definiciju. :)

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: evo i mene
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2006, 08:46:12 posle podne »
Mozes dosta toga da napravis,imas finu gradju.
Samo napred,ostani uz forum kao prvo-moze dosta toga da se nauci.
Dobrodosao!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže KasperskY

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 590
Re: evo i mene
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2006, 09:39:46 posle podne »
Ova slika sa kamerom ti je najbolja! verovatno zbog svetla!
Dobro dosao!

Van mreže Daywalker

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Re: evo i mene
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2006, 09:59:13 posle podne »
Dosta rada ali i dosta mase ti treba ali polako vremenom,kao prvo treba da znas ciljeve sta hoces od svog tela  sredis se i onda akcija.Preko leta treniraj lagano udji polako u svet vezbi saznaj nesto o ishrani i suplementima a od oktobra dela pretoci u akciju

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: evo i mene
« Odgovor #7 poslato: Jun 06, 2006, 11:34:07 posle podne »
Retko postujem u ovom delu foruma jer nisam jos postavio svoje slike (planiram, imam problema sa aparatom), ali smatram da onaj ko zeli da dobije detaljniji komentar na svoju gradju treba da se slika u pozama koje su smisljene i koje se godinama koriste u bodibildingu da bi se pokazali odredjeni misici. Dobro je i nekoliko custom poza, ali barem jedna osnovna, obavezna.  

Meni se licno na prvi pogled cini da ti je triceps bolji nego biceps sto mi je cudno ako si se bavio veslanjem. Ipak, tesko je reci, ovako ti svi sa foruma mogu dati samo uopsten savet.

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: evo i mene
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2006, 12:53:05 pre podne »
Citat: LDusan
Meni se licno na prvi pogled cini da ti je triceps bolji nego biceps sto mi je cudno ako si se bavio veslanjem.


Ne razumnem se puno u ovo, ali moram nesto da kazem/pitam.

Ne znam kako je sa pravim, prirodnim veslanjem, ali koliko ja znam, kod veslanja u teretani, na lat masini, pored ledja, veoma dobro se pogadja i triceps.

Ako je tacno ovo sto sam rekao/pitao, sto je onda cudno sto mu je triceps veci nego biceps.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: evo i mene
« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2006, 01:07:43 pre podne »
Mislim da gresis..

Na lat masini pored ledja radi i biceps ! Ne triceps!

Triceps je misic koji gura !

Mozda moze malo da radi ali kao neki stabilizator .. tj da drzi neku kontrakciju..  ali ali ali minimum...

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: evo i mene
« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2006, 01:12:13 pre podne »
Ama bre... :roll: :) Nisam rekao povlaka na lat masini, vec veslanje na lat masini.



Takozvano lat veslanje.

Zato i pitam sto se covek cudi sto mu je triceps veci od bicepsa kad je trenirao veslanje, ali opet kazem, ne razumem se puno u ovo i ne znam kolika je razlika izmedju prirodnog, pravog veslanja i lat veslanja u teretani.

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: evo i mene
« Odgovor #11 poslato: Jun 07, 2006, 01:15:45 pre podne »
Ne, sve vezbe vucenja angazuju biceps, a sve vezbe potiska angazuju triceps. Mozda se pravo veslanje razlikuje od ovoga u teretani, ali na veslanju na donjem koturu sigurno radi biceps a ne triceps:  


Low Pulley Cable Rows

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: evo i mene
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2006, 01:20:24 pre podne »
Pa dobro, opet vi znate bolje od mene. Pitao sam prvenstveno zbog ove slike , ali ok. :wink: Po zdravoj logici, a i ovo malo iskustva sto imam, ima smisla ovo sa vucenjem i bicepsom.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: evo i mene
« Odgovor #13 poslato: Jun 07, 2006, 07:34:56 pre podne »
Triceps ima 3 glave odnosno 3 dijela, vidis na slici da je u rad ukljucen samo jedan dio, ali kao sto kaze Kekka ukljucen je vrlo malo kao stabilizator (vjerovatno su ga zato eto i prikazali).. dakle nemoj ocekivati da ce ti triceps raditi od bilo kakve vjezbe za ledja.

Van mreže [X]

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • http://goo.gl/rFhAEd
Re: evo i mene
« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2006, 10:01:34 pre podne »
hehe - jeste mi triceps razvijeniji nego biceps... ne znam otkud, jer u veslanju privlacis vesla ka sebi dok su u vodi, a onda ih van vode vracas. mada, to vracanje vesala treba da bude sto eksplozivnije, tj brze, dok vucenje ka sebi u stvari predstavlja nastavak zaveslaja koji su zapocele noge i ledja.... ali biceps ipak tu radi mnogo veci posao...
mozda imam prirodno jaci triceps nego biceps? :)

hm... u pravu si za poze, nisam o tome razmisljao, ali pogledacu neke standardne poze na netu, pa cu se slikati ponovo (recimo posle treninga...) al necu da zurim, slikacu se ponovo kad napravim neki napredak...

veslanje u teretani - na masini sa slike koju je postovao BrokeBody, je dosta slicno pravom veslanju, samo sto u pravom veslanju noge i ledja podnose najveci teret, a ne ruke.
koristio sam i neku masinu koja kao simulira veslanje, ali koja nije ni blizu pravom utisku. Generalno najbolji simulatori su ergometri
( http://www.mef.hr/studenti/prom/DanSporta2003/04_ergometar/P6070032.JPG )  - slika je malo veca