April 23, 2024, 07:29:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 660058 puta)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #90 poslato: Decembar 04, 2009, 10:26:09 pre podne »
ne
nego radim tako kako sam napisao po tom redosledu
To sam si i misla..al evo ja sam danas nakon jučerašnje pauze od treninga radila leđa isto tako,namjerno nisam smjanjivala broj vježbi jer mi se sviđa što ih je puno različitih i rekoh da probam naravno sa puno manjim težinama za početak. Da osjetim,i da je pokret pravilan.Čak sam se malo podcjenila,mogla sam ić s većom kilažom.A budem idući put. Pa me iznenadilo kaj me nije to tak ubilo kao noge onaj dan pa rekoh možda sam trebala svaki 3x.Al očito sam ok radila,a vjerojatno igra ulogu i to kaj sam jučer imala odmor i dan sa 150 carbsa a to je za mene energije ful.Pa sam odvalila još i cardio poslije.
Jel od carbsa poiskaču žile na rukama?
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2009, 10:31:26 pre podne lara24 »
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #91 poslato: Decembar 04, 2009, 12:20:37 posle podne »
ne
nego radim tako kako sam napisao po tom redosledu
To sam si i misla..al evo ja sam danas nakon jučerašnje pauze od treninga radila leđa isto tako,namjerno nisam smjanjivala broj vježbi jer mi se sviđa što ih je puno različitih i rekoh da probam naravno sa puno manjim težinama za početak. Da osjetim,i da je pokret pravilan.Čak sam se malo podcjenila,mogla sam ić s većom kilažom.A budem idući put. Pa me iznenadilo kaj me nije to tak ubilo kao noge onaj dan pa rekoh možda sam trebala svaki 3x.Al očito sam ok radila,a vjerojatno igra ulogu i to kaj sam jučer imala odmor i dan sa 150 carbsa a to je za mene energije ful.Pa sam odvalila još i cardio poslije.
Jel od carbsa poiskaču žile na rukama?

Lara, zamolio bih te da se drzis teme...ako imas pitanja za Pedju ili bilo kog drugog, gledaj da to bude u okviru prave teme ili slobodno otvori temu za to...carbs, zile na rukama, jucerasnji odmor nemaju veze sa ovom temom. Clanovi koji budu trazili treninge u ovoj temi koja je i namenjena za to,morace da listaju i listaju strane bez da nadju ijedan trening...

Hvala ti na razumevanju...pozz

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #92 poslato: Decembar 04, 2009, 12:25:46 posle podne »
Ok,sorry pitala sam tu jer me zanimalo dali se svaki krug ponavlja što je vezano za dotičan trening,pa sam instinktivno dalje dodala ovo.Prebacit ću u svoju temu.pozz
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #93 poslato: Decembar 04, 2009, 01:02:35 posle podne »
nisam odradio ni priblizno giga setovima, neka priprema za to, ali sam zabo finu upalu.
grudi:
super serije4x ravni benc sipka + ravni potisak bucicama (sipka do otkaza, pa bucicama 10 ponavljanja)
super serije4x kosi bench smith masina + kontra kosa masina (kosi do otkaza, kontra kosi 10 ponavljanja)
propadanje 4 serije jedva 6-8 puta
pek dek 4 s 12 x
koso razvlacenje 4s 12x
biceps:
super serije 4x stojeci pregib sa sipkom+ sa sajlom 10+10
super serije 4x stojeci pregib sa bucicama+pregib na latu iza glave+stojeci sa sipkom 10+10+6
koncentracioni 3s 10x

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #94 poslato: Decembar 04, 2009, 01:08:40 posle podne »
pa sto nisi i drugu vjezbu u superseriji isao do otkaza.. ??? nesto mi ono.. stati na pola a da mozes jos,.. ne znam..

a kad si vec krenuo na taj sistem, trebao si ove zadnje tri sve spojiti u jedno ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #95 poslato: Decembar 04, 2009, 01:16:22 posle podne »
te zadnje tri sam i planirao, ali mi je propadanje jedva islo i guzva se napravila na sve strane. menjam uskoro teratanu i program pa ce biti bolje...

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #96 poslato: Decembar 04, 2009, 07:43:04 posle podne »
Moj trening gigantske prsa:
1. bench-press na ravnoj klupi
2. bench press uskim hvatom ležeći
3. potisak bučicama ležeći
4. potisak bučicama ležeći na kontra kosoj klupi
pauza 1 min pa
1. razvlačenje bučicama ležeći ravna klupa
2. razvlačenje bučicama ležeći kosa klupa
3. pullover
4. butterfly-peck deck sprava
pa mix isti kao pri tvojem za leđa,jedna vježba iz prvog kruga i jedna iz drugog i tako sve do kraja?
 Pedja jel dobar odabir vježbi šta kažeš? I jel poželjno mjenjat i broj ponavljanja u vježbama,recimo neke neke 10 a neke 12 ?
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #97 poslato: Decembar 07, 2009, 08:23:30 posle podne »
Evo moj danasnji trening ruka...

- triceps potisak na lat-u ...............................................35kg, 10 ponavljanja,
- biceps pregib stojeci ravnom sipkom siroki hvat........30kg, 10 ponavljanja
- uski bench press...........................................................60kg, 8-10 ponavljanja
- biceps pregib z-sipkom stojeci obrnutim hvatom........22kg, 10 ponavljanja
- triceps potisak z-sipkom iznad glave............................31kg, 10 ponavljanja
- biceps pregib z-sipkom na skot klupi uskim hvatom 31kg 8-10 ponavljanja

Pauza 60sec pa opet sve ovo...pa opet 60sec pauza i jos onda jednom sve ovo...

Tempo je varirao, od 201, 301 pa do 302..kako na kojoj vjezbi..ali nastojao sam da radim sto je moguce sporije...maksimalno sam pokusao da se skoncentrisem na samu kontrakciju misica.
Ovo je wooow... nisam mogao ruke da stavim na struk ono da se odmorim koliko su nabujale bile...a tvrde kao celik

Nakon ova tri kruga sam napravio pauzu od 120sec...i onda sam krenuo u zavrsnu fazu

Triceps potisak bucicom iznad glave....10kg  hehe ...tempo 302-303
Pa pregib bucicom na skot klupi.... 10kg ...tempo301-302 s tim da sam ovde svako 2-3 ponavljanja mijenjao polozaj ruke, prvo obicni koncentracjski pregib, pa onda 2-3 cekic pregb, pa 2-3 sa uvrtanjem..znaci miksao sam dok ne bi dosao do desetog ponavljanja

Prvo sam uradio desnom rukom i jednu i drugu vjezbu, pa onda bez pauze drugom..i onda opet odma bez pauze prvom, pa opet bez pauze drugom... znaci vezana dva kruga

nakon ovoga sm jedva odradio istezanje jer su se ruke nenormalno ukrutile bile... jel ima kakvih kritika...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #98 poslato: Decembar 07, 2009, 10:10:34 posle podne »
Evo moj danasnji trening ruka...

- triceps potisak na lat-u ...............................................35kg, 10 ponavljanja,
- biceps pregib stojeci ravnom sipkom siroki hvat........30kg, 10 ponavljanja
- uski bench press...........................................................60kg, 8-10 ponavljanja
- biceps pregib z-sipkom stojeci obrnutim hvatom........22kg, 10 ponavljanja
- triceps potisak z-sipkom iznad glave............................31kg, 10 ponavljanja
- biceps pregib z-sipkom na skot klupi uskim hvatom 31kg 8-10 ponavljanja

Pauza 60sec pa opet sve ovo...pa opet 60sec pauza i jos onda jednom sve ovo...

Tempo je varirao, od 201, 301 pa do 302..kako na kojoj vjezbi..ali nastojao sam da radim sto je moguce sporije...maksimalno sam pokusao da se skoncentrisem na samu kontrakciju misica.
Ovo je wooow... nisam mogao ruke da stavim na struk ono da se odmorim koliko su nabujale bile...a tvrde kao celik

Nakon ova tri kruga sam napravio pauzu od 120sec...i onda sam krenuo u zavrsnu fazu

Triceps potisak bucicom iznad glave....10kg  hehe ...tempo 302-303
Pa pregib bucicom na skot klupi.... 10kg ...tempo301-302 s tim da sam ovde svako 2-3 ponavljanja mijenjao polozaj ruke, prvo obicni koncentracjski pregib, pa onda 2-3 cekic pregb, pa 2-3 sa uvrtanjem..znaci miksao sam dok ne bi dosao do desetog ponavljanja

Prvo sam uradio desnom rukom i jednu i drugu vjezbu, pa onda bez pauze drugom..i onda opet odma bez pauze prvom, pa opet bez pauze drugom... znaci vezana dva kruga

nakon ovoga sm jedva odradio istezanje jer su se ruke nenormalno ukrutile bile... jel ima kakvih kritika...
svidja mi se ovo !
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #99 poslato: Decembar 07, 2009, 10:22:48 posle podne »
Jedno pitanje vezano za ovaj moj trening...dal je ovo bilo malo ? ? ?
Obicno kad uradim treninge pred vecer vec osjetim upalu...a danas sok su mi ruke gorile na treningu, i sat vremena nakon treninga bile ukrucene i utrnute..sad su toliko opustene...pa brijem da nije dovoljno ?? !!
Inace ovo je bio prvi trening u giga setovima za ruke... i bilo je pakleno odraditi ovo.

I jos jedno pitanje odma...sto se ramena tice, vidio sam da neki rade posebno za svaku glavu giga serije...pretpostavljam da bi to meni bilo previse.
Dal da radim jednostavno sve tri glave u jednom krugu od 4-5 vjezbi...

« Poslednja izmena: Decembar 07, 2009, 10:25:33 posle podne Vendetha »
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #100 poslato: Decembar 07, 2009, 10:54:26 posle podne »
Citat
Dal da radim jednostavno sve tri glave u jednom krugu od 4-5 vjezbi...

ja mislim da je poenta raditi sve tri glave od jednom

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #101 poslato: Decembar 07, 2009, 10:57:00 posle podne »
neko pisano pravilo ili sta ? Naravno da ne mora, ali mislim da bi meni koji tek pocinjem s ovim bilo previse da radim posebno za svaku glavu krugove sa giga serijama..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #102 poslato: Decembar 07, 2009, 11:10:18 posle podne »
Jedno pitanje vezano za ovaj moj trening...dal je ovo bilo malo ? ? ?

I jos jedno pitanje odma...sto se ramena tice, vidio sam da neki rade posebno za svaku glavu giga serije...pretpostavljam da bi to meni bilo previse.
Dal da radim jednostavno sve tri glave u jednom krugu od 4-5 vjezbi...

Sto se tice ramena, posto tek pocinjes sa ovakvim nacinom treninga, verujem da ti i jeste bolji izbor krenuti tako kako si i ti sam zakljucio. Ne pominjes nigde suplementaciju pre/tokom/posle treninga, a ona je bitna u ovakvim treninzima. Ishrana verujem da ti je OK.

Meni su ramena omiljena misicna partija, pa volim da ih bacam na test svaki trening  ;D

Sto se tice tvog danasnjeg treninga ruku...ja ga tako ne bih radio, tj. da budem precizniji ne svidja mi se drugi deo. Jer ako i sam pogledas ti si spojio dve vezbe jednom rukom (koliko ja shvatih triceps, pa biceps) a drugu odmarao 120 sekundi..pa i kad ta druga dodje na red..opet radis jedan, pa drugi misic..mislim da je to previse odmora za misic. Cilj ovakvih treninga je i pokusaj da se izazove hiperplazija..a da bi do nje doslo...mora se krvnicki napadati ciljani misic.

Prvi deo OK..mada me i tu malo buni ovo u 3 kruga po 10 ponavljanja u svakoj vezbi..(ili to mozda nije tako bilo). Meni se desava da kako trening odmice ili smanjujem tezine ili uradim manji broj ponavljanja..nema sanse da odradim od pocetka do kraja iste tezine u istom broju ponavljanja. Izvini ako prevideh negde podatak.
 Mozda usled nedostatka iskustva sa ovim nacinom treninga, nisi pogodio tezine..ali lagano..ima vremena za fine tuning.

Za drugi deo bih ubacio ipak neke druge vezbe...tj . vezbe sa kojima bih istovremeno gadjao misic..eventualno kao zadnju na treningu..jednu sa buckom da izvucem i zadnji atom snage iz bic/tric.

I ako ti je ovo prvi trening za ruke u giga serijama, sasvim je dovoljno...za pocetak  ;D

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #103 poslato: Decembar 07, 2009, 11:24:40 posle podne »
Sto su supsa tice, posto mi je trening ujutru..onda prije ide whey uz dorucak, kao i u PWM..a za DWM tecne amino stavim 45ml (oko24-25g proteina...), to je sve sto se supsa tice,- jebga finansije- , plus vita-mineralni kompleksi (ali to mi je svakako obavezno).

A sto se tice ovog drugog djela za ruke..to sam i ja shvatio kad sam zavrsio jednu ruku :) :) ...ali reko da ne pretjeram za prvi put, pa nek ostane ipak tako ebat ga.

A sto se ponavljanja tice...tu je veliku ulogu igrao tempo, koje pri kraju postajao brzi... evo npr, u zadnjoj seriji triceps potisak bucicom sm radio sa 10kg..i jedva sam uspio da izvucem zadnja dva...sporo sam radio...a obicno idem do 25kg.
Tako da mi ni u jednoj vjezbi nije bilo da sam spustio sipku a da nisam osjetio rad.. ALI s obzirom da je prvi trening, nisam ni bas precizno pogodio kilaze. Mislim da sam malko mogao da povecam..i DA, u tom slucaju bi SIGURNO broj ponavljanja padao, jer sam i ovako jedva izvlacio...

hvala Bulldog na pomoci..bit ce drugi put bolje..inace ovo sad samo radim na pauzi izmejdu drugog i treceg ciklusa GVT-a, pa reko da isprobam i ovo malo..a istovremeno malo da sokiram misice i ucinim treninge zanimljivijim... patim za ovim iscrpljujucim treninzima :)..

pozz.. i hvala jos jednom ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #104 poslato: Decembar 08, 2009, 12:12:58 pre podne »