Mart 29, 2024, 10:50:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 650195 puta)

Van mreže Mrkisa

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #360 poslato: Maj 14, 2011, 06:41:46 posle podne »
da da greska je bila...pomesao sam,
sta mislim za trening? mislim da li je ovako bar malo ozbiljan, meni bogami jeste bio danas...otkinuo sam ruke......
naravno krenuo sam sa preparatom koji mi je preporuco GENERAL BETA-K i INOSIN ovu kombinaciju koristim
Ugledacu se na caleta :-)

Van mreže Mrkisa

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #361 poslato: Maj 22, 2011, 01:13:54 posle podne »
Evo krenuo je moj drug u teretanu i ne zeli vezbe za masu...vec zeli treninge sa definiciju...
i sada me pita da li da radi opadajuce serije ? nisam znaos ta da mu kazem jer nisam jos krenuo sa definicijom
e sada da radi na primer ovako.............
radi ruke stojeci sa 20kg 15 ponavljanja
pa odmah 15kg 15 ponavljanja
pa odmah 10kg 15 ponavljanja

ili da radi kruzni trening od svake vezbe po 2...mislim na to da radi 2 za biceps, 2 za tricpes, 2 za grudi i tako sve?
ako moze neki odgovor?
veliko hvala
Ugledacu se na caleta :-)

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #362 poslato: Maj 22, 2011, 01:19:33 posle podne »
vezbe za definiciju o boze
to radis kad sredis ISHRANU
i trening je katastrofa
mogao si da procitas malo ovaj forum

Van mreže Mrkisa

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #363 poslato: Maj 22, 2011, 01:22:33 posle podne »
Trening nije za mene ja radim masu, i imam dobru ishranu znam tacno sta jedem i koliko...

nigde ne pise da li raditi opadajuce serije kada se radi definicija?
Ugledacu se na caleta :-)

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #364 poslato: Maj 22, 2011, 01:35:14 posle podne »
ne rade se opadajuce serije za definiciju
nego citaj malo i ovo
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html
a ne samo o tengovima

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #365 poslato: Maj 22, 2011, 04:38:49 posle podne »
ne rade se opadajuce serije za definiciju
nego citaj malo i ovo
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html
a ne samo o tengovima
X2
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #366 poslato: Maj 23, 2011, 01:30:59 pre podne »
 Posle godina i godina vežbanja sam konačno skratio pauze između serija (max 1 minut, kod nekih vežbi 15-20 sek) i naravno smanjio težine. Efekat je odličan! Poslednju seriju biceps pregiba sam plakao na 5om ponavljanju sa nekih 25 kg i na kraju opadajuća serija na sajlama... Još me drži upala od petka :D Koliko vi pauzirate između serija?

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #367 poslato: Maj 23, 2011, 02:45:09 pre podne »
Posle godina i godina vežbanja sam konačno skratio pauze između serija (max 1 minut, kod nekih vežbi 15-20 sek) i naravno smanjio težine. Efekat je odličan! Poslednju seriju biceps pregiba sam plakao na 5om ponavljanju sa nekih 25 kg i na kraju opadajuća serija na sajlama... Još me drži upala od petka :D Koliko vi pauzirate između serija?

45-120 sekundi, kako kad. :)

Van mreže Dr. Ronnie

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #368 poslato: Maj 23, 2011, 01:10:28 posle podne »
za izolacione 20-30, za osnovne 60sec, izmedju vezbi 1:30-2:00min

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #369 poslato: Maj 23, 2011, 02:38:53 posle podne »
 Definitivno je bolji efekat kada se skrate pauze... Sa manjom težinom sam postigao bolji efekat. Jača upala, bolja pumpa, osetim mišić dok radim...

Francuz, pretpostavljam da praviš 120 sek. kada radiš teške čučnjeve ili mrtvo? Meni to deluje baš previše... :D

Ronnie,probao sam izolacione da radim tako nekoliko treninga i stvarno sam šokirao mišiće. Nisu mi bili tako pogođeni jako dugo vremena..

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #370 poslato: Maj 24, 2011, 08:53:12 pre podne »
Definitivno je bolji efekat kada se skrate pauze... Sa manjom težinom sam postigao bolji efekat. Jača upala, bolja pumpa, osetim mišić dok radim...

Francuz, pretpostavljam da praviš 120 sek. kada radiš teške čučnjeve ili mrtvo? Meni to deluje baš previše... :D

Ronnie,probao sam izolacione da radim tako nekoliko treninga i stvarno sam šokirao mišiće. Nisu mi bili tako pogođeni jako dugo vremena..

Pa ja licno gledam da sto pre zavrsim trening, al ne na ustrb kvaliteta. Znaci, izvodjenje mora da bude savrseno, zato radim sa (vecini) malim kilazama. Nikad nisam brojao tacno u sekund,  ali kada sam vec pri kraju treninga, i snage mi ponestaje, pravim malo duze pauze. Uglavnom su duze pauze kad se rade noge. :D

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #371 poslato: Maj 24, 2011, 10:11:24 posle podne »
Definitivno je bolji efekat kada se skrate pauze... Sa manjom težinom sam postigao bolji efekat. Jača upala, bolja pumpa, osetim mišić dok radim...

Francuz, pretpostavljam da praviš 120 sek. kada radiš teške čučnjeve ili mrtvo? Meni to deluje baš previše... :D

Ronnie,probao sam izolacione da radim tako nekoliko treninga i stvarno sam šokirao mišiće. Nisu mi bili tako pogođeni jako dugo vremena..

Pa ja licno gledam da sto pre zavrsim trening, al ne na ustrb kvaliteta. Znaci, izvodjenje mora da bude savrseno, zato radim sa (vecini) malim kilazama. Nikad nisam brojao tacno u sekund,  ali kada sam vec pri kraju treninga, i snage mi ponestaje, pravim malo duze pauze. Uglavnom su duze pauze kad se rade noge. :D

 Ma mala kilaža je relativan pojam... U mom slučaju ako na smith mašini mogu jednom da podignem 90 kg na ramena, onda radim serije sa max 65 kg. A u slučaju opadajućih serija recimo 50kg- 40kg-30kg. I baš pogodim mišiće. Sad za noge je druga priča, čučanj mi je uvek kritičan zbog visine i slabih kolena pa stvarno moram da pazim da napravim dovoljnu pauzu... Na nožnom pressu sam već skratio pauze i iscrpeo sam se sa nekih 60% od max težine...

Van mreže Cvele85

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #372 poslato: Jun 03, 2011, 02:38:58 pre podne »
 PRVI MESEC:
1)grudi, ledja (grudi, ledja, grudi, ledja pa pauza 45 sec i tako do kraja treninga ) stomak 15 min
2)kardio (hiit 30 min bez zagrevanja i istezanja)
3)ramena, ruke  (ramena, biceps triceps pa opet ramena, biceps, triceps pa pauza 30 sec i tako do kraja treninga 50 min bez zagrevanja i istezanja) stomak 15 min
4)slobodan dan (mada uvek radim nesto tipa voznja bicikla, fudbal, kosarka)
5)noge, stomak 15 min
6)kardio (borilacke vestine, plivanje, treninzi za agilnost 45 min... ako sam umoran samo stomak i donja ledja 20 min)
7)odmor
X3
1) kruzni trening
2)kardio (borilacke vestine, plivanje, treninzi za agilnost 45 min... ako sam umoran samo stomak i donja ledja 20 min)
3)odmor
4)plivanje 45 min intervali
5)kruzni trening
6)odmor
7)odmor
X1

DRUGI MESEC:
1)grudi, ramena, triceps (grudi, ramena , triceps, grudi, ramena , triceps pa pauza 45 sec i tako do kraja treninga 50 min bez zagrevanja i istezanja) stomak 15 min
2)kardio (hiit 30 min, istezanje)
3)ledja, biceps (ledja, biceps, ledja, biceps pa pauza 30 sec i tako do kraja treninga 50 min bez zagrevanja i istezanja) stomak 15 min
4)slobodan dan (mada uvek radim nesto tipa voznja bicikla, fudbal, kosarka)
5)noge, stomak 15 min
6)kardio (borilacke vestine, plivanje, treninzi za agilnost 45 min... ako sam umoran (retko) samo stomak i donja ledja 20 min)
7)odmor
X3
1) kruzni trening
2)kardio (borilacke vestine, plivanje, treninzi za agilnost 45 min... ako sam umoran samo stomak i donja ledja 20 min)
3)odmor
4)plivanje 45 min intervali
5)kruzni trening
6)odmor
7)odmor
X1
3 dana odmora

TRECI MESEC (mix)
prvi raspored, drugi raspored, prvi raspored, drugi raspored.
odmor 10 dana (lagani kardio treninzi)

RELOAD :D

Van mreže clan

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #373 poslato: Jun 06, 2011, 09:12:27 posle podne »
Dali je dobar ovakav sistem?
Ponedeljak-grudi
Utorak-ledja
Sreda-odmor
Cetvrtak-ramena + listovi
Petak-ruke
Subota-noge
Nedelja-odmor
Jos bih ubacio jutarnje trcanje  ponedeljak,utorak,cetvrtak ,petak.

Van mreže Alcatraz

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #374 poslato: Jun 06, 2011, 09:29:22 posle podne »
Nakon godina provedenih u teretani i mišlju da sam utreniran i da sam u odličnoj formi, u subotu sam preuzeo Peđin CD, odgledao, iznalazirao, odštampao i danas krenuo sa istim .

Danas su na programu bile grudi i startao sam ovako :

1. rotacija :

benč bučicama - 26kg-22kg-18kg po 10 ponavljanja svaka serija .

Fino zagrijavanje .

2. rotacija :

benč bučicama - 26kg-22kg-18kg po 10 ponavljanja svaka serija .
kosi benč sa šipkom - 40kg sa 10 ponavljanja .

Ovdje je već znoj počeo probijati .

3. rotacija :

benč bučicama - 26kg-22kg-18kg po 10 ponavljanja svaka serija .
kosi benč sa šipkom - 40kg sa 10 ponavljanja .
kontrakosi benč sa šipkom - 40kg sa 10 ponavljanja .

Ovdje sam već bio debelo zadihan, okupan znojem i polako sam uvidio da je pitanje, koliko ću krugova napraviti .

4. rotacija :

benč bučicama - 26kg-22kg-18kg po 10 ponavljanja svaka serija .
kosi benč sa šipkom - 40kg sa 10 ponavljanja .
kontrakosi benč sa šipkom - 40kg sa 10 ponavljanja .
razlačenje na ravnoj klupi - 10kg sa 10 ponavljanje .

Ovdje sam već bio pri kraju snage i onda sam sjetio, da je na CD-u Peđa uradio ukupno 7 rotacija i to sa pola muke i zaključio sam da sam u kurac formi . Razmišljao sam da uradim i petu rotaciju ali sam shvatio da neću moći to sve pravilno uraditi pa sam odustao .


Iskreno, do juče sam radio standarne treninge a danas sam po prvi put uradio rotacije i shvatio sam , da će mi trebati sigurno mjesec dana da uđem u formu za ovakvu vrstu treninga . Nakon odrađena četiri kruga, grudi su bile poprično napumpane i mislim da je ovo odličan trening . Ono što zasada ne mogu odraditi su teče aminokiseline u toku treninga, ali gledaćemo da i to kod Sileta nabavimo .


Dok ovo pišem, ruke mi i dalje još drhte !