April 27, 2024, 01:39:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 660611 puta)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #465 poslato: Novembar 02, 2011, 12:25:31 posle podne »
Jedna malo duza prica, bas za to...

Ja sam nekih godinu dana radio bic+tric na jednom treningu, ali posto sam zeleo da povecam ruke (mislio sam da kasne) onda sam resio da probam nesto drugo, pa sam sledecih 6 meseci radio biceps+stomak na jednom trenigu, a triceps na drugom... znaci samo to... Kao prvi misic u nedelji je bio biceps, a kao drugi triceps...

Zapazanja su sledeca (licni primer znaci - kako je na mene ovo uticalo, ne preporucujem nikom nego kao jedno iskustvo vise):
Ovo je definitivno radilo (bar za mene), tih 6 meseci, posle kojih sam se vratio na klasican program tric+bic u istom treningu...

Dobre strane: Bolje sam mogao da se skoncentrisem na misic, da osetim bolju pumpu, i dobio sam nekih 1.5cm u obimu (oba puta mereno na hladno), iako mi telesna tezina nije rasla. radio sam nekih 16 serija za biceps, i 16 za triceps.

Lose strane: Kada sam se vratio na klasican sistem bic+tric, cini mi da ruke teze napreduju (telesna tezina je porasla, vecina obima je porasla, ali ruke nekako najmanje), i teze mi je da upalim misic (osim ako nisu giganti).

Tako da kratkotrajno je meni bilo extra, ali na duze staze gledano, verovatno treba promisljeno navikavati misic na stres koji ce u buducnosti poznavati, i teze ce se napraviti "steta"....

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #466 poslato: Novembar 02, 2011, 03:48:37 posle podne »
Ovako, odlucio sam da radim 5 dana po jednu misicnu grupu i 6ti dan full body training.

1: ramena

2: noge

3: ruke

4: ledja

5: grudi

6: full body

7: odmor



Recite mi po kom redosledu da radim?

pozz

Ako ces to sve da radis uz box-kick box ili sta god vec ne da ces samo otici u big katabolizam kako Pedjos kaze vec ti garantujem povredu u roku od 3 meseca! I to dobru povredu!!!!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #467 poslato: Decembar 10, 2011, 12:44:35 pre podne »
Super Set...
Cucanj - mrtvo za zadnju lozu - iskorak - zadnja extenzija - leg press - prednja extenzija!
Trener iz teretane koji je takmicar mi rekao da definitivno ne moze niko od amatera u teretani da radi noge sa mnom.
A drugari sa kojima radim trening se obavezno razbole sredom kad se rade noge.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #468 poslato: Decembar 10, 2011, 01:15:35 pre podne »
Super Set...
Cucanj - mrtvo za zadnju lozu - iskorak - zadnja extenzija - leg press - prednja extenzija!
Trener iz teretane koji je takmicar mi rekao da definitivno ne moze niko od amatera u teretani da radi noge sa mnom.
A drugari sa kojima radim trening se obavezno razbole sredom kad se rade noge.
Kako je sutradan,jel mozes da sednes da "kakis" na solju da izvines?
Men sana in corpore sano !

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #469 poslato: Decembar 10, 2011, 02:11:04 posle podne »
ponekad odradim ovako nesto za ramena, pump neverovatan i do kraja dana imam problem da podignem kasiku...
Uzmete neke lakse bucice svega par kg...krece se od letenja za srednje rame s tim sto se ruke nalaze pored kukova i vrlo je bitno da se kod pokreta ne podize celo rame ka gore vec samo sredjni deo(nije lose da vam spoter blago pritisne ramena odozgo).Ruke se ne spustaju skroz do kukova vec se ide ka tome da je konstanto izgaranje u misicu.Radite dok burn ne postane nepodnosljiv, i odmah prelazite na klasicno letenje za srednje sa rukama ispred tela.Takodje radite dok ne osetite jako izgaranje u misicu.Nakon toga nastavljate sa varijacijom prednjeg i srednjeg letenja(dizete ruke ka gore i onda u stranu bez spustanja).Zatim legnete na klupu i odradite jednorucno letenje za zadnje rame sa najmanjim tegicem koji mozete da nadjete.I posle svega toga sa tim tegicima bacate direkte do krajnjeg otkaza.Kljucna stvar  u svemu ovome je da nemate praznih hodova tj, kod svakog letenja radite samo onaj deo pokreta u kome osecate tenziju...E, sad da li ovo valja nesto ne znam, samo znam da su mi se ramena poprilicno iseparalisala otkad ubacujem ovo s vremena na vreme...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #470 poslato: Decembar 12, 2011, 02:02:33 posle podne »
Citat
E, sad da li ovo valja

pa ocigledno je da valja  ;) ;)

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #471 poslato: Decembar 22, 2011, 07:06:44 posle podne »
Ako su vam dosadili treninzi nogu u teretani...Ranac na ledja sa 10 kg tegom i pravac geneks kula(ili neka obliznja visespratnica)...Koracate po dva stepenika bez poskakivanja.Do 20-og sprata vec vidite roze i trosite ogromne kolicine kiseonika...Kad dodjete do 30. vec ste u svetu polumrtvih,naslonite se na ogradu zabodete par min tj. koliko vam treba i onda ponovite(ako imate snage).Nakon toga sacekate lift pokusate da se ulljudno javite onome ko se zatekne unutra(da se ne bi ljudi iscimali)i pravac krevet.

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #472 poslato: Januar 02, 2012, 07:50:45 posle podne »
Grudi 5 kruga
Smith masina kosi bench opadajuce sa 3 razlicite tezine + Kontra kosi bucicama + razvalcenje na masini koja je vrh + Ne znam kako se zove vezba sedim na kosoj klupi sa 2 bucice dizem ih kao da udaram aperkte sa dlanovima ka gore



Zadnjih par nedelja vidim promenu na grudima i cini mi se da je od smith masine kosi bench posto na toj vezbi osetim da mi grudi gore.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #473 poslato: Januar 02, 2012, 10:35:22 posle podne »
Ako su vam dosadili treninzi nogu u teretani...Ranac na ledja sa 10 kg tegom i pravac geneks kula(ili neka obliznja visespratnica)...Koracate po dva stepenika bez poskakivanja.Do 20-og sprata vec vidite roze i trosite ogromne kolicine kiseonika...Kad dodjete do 30. vec ste u svetu polumrtvih,naslonite se na ogradu zabodete par min tj. koliko vam treba i onda ponovite(ako imate snage).Nakon toga sacekate lift pokusate da se ulljudno javite onome ko se zatekne unutra(da se ne bi ljudi iscimali)i pravac krevet.

 Do 20 og sprata i bez ranca bih upalio noge, to je sigurno. Često idem na deveti pa mi već bude onako.... :D

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #474 poslato: Februar 22, 2012, 12:43:51 pre podne »
Super tema, evo neki trening koji sam ja sklep'o i mislio sam da je predobar, e sad posle citanja foruma skontao sam da se mozda previse forsiram neznam....Mozda ovakav pristup uopste nije dobar.... zato ocekujem dosta kritika i savjeta. Ovako znaci radim 3 pa 1 (3 dana radim 1 odmaram) s' tim sto radim po treningu dvije grupe misica..1 dan Grudi-biceps, 2 ramena-triceps, 3 ledja-noge. izmedju serija odmaram 1 min. a izmedju vjezbi 2 min.

I DAN- Grudi: Opadajuce serije 7 pa 7 pa 7 ponavljanja itako 4 serije na ravnom bendzu, kosi b. odradim sa
                     bucicama 4 serije 12 ponavljanja, onda razvlacenje sa bucicama nekad na ravnoj nekad na kosoj klupi
                     3 serije 12 pon. takodje naizmjenicno radim pulover i razboj, ako sam prvi put radio pulover 3 ser.
                     12 pon. drugi put ubacim razboj 3 ser. 50 pon.
                     karakteristika je to sto nikad ne radim isto, zanci ako sam prvi put odradio opadajuce serije na ravnom
                     bendzu, onda sledeci put radim na kosom a na ravnom radim sa bucicama, a treci put kad dodju na red
                     grudi odradim neke maximale na kosom 4 serije po 12 pon. a na ravnom odradim uski bendz.
         Biceps: Takodje stalno mjenjam vjezbe, nekad ubacim opadajuce ser. 10 pa 10 pa 10 pon. na tri Z sipke sa
                      tezinom npr. 35 kg 30 kg 25 kg, + bucica na skotovoj klupi sa uvrtanjem, onda drugi put
                      podhvat-nadhvat sa Z sipkom 4 serije po 12 pon. i treci put siroki i uski hvat na Z sipki 4 serije 12 pon
                      i sve tako naizmjenicno.
II DAN
       Ramena: Opadajuce serije potisak iza glave, Letenje 4 serije 12 pon. letenje u pretklonu 4 serije 12 pon.
                      Sledeci put radim Military Press i neka gigantska serija 10 pa 10 pa 10 letenje+letenje u pretkolonu+
                      predrucenje, i uvjek radim povlacenje sipke od nogu ka bradi( ne znam kako se to strucno zove) isto
                      4 serije 12 pon.
        Triceps: Lezeci sa cela sa Z sipkom 4 serije 12 pon.+ ekstenzija bucicom iznad glave 4 ser. 12 pon.
                     onda opet kombinujem drugi put uradim na lat masini uski pa siroki hvat po 4 ser. 12 pon.
                     a treci put razboj 4 ser. 50 pon. + lat masina sa konopcom...
III DAN
         Ledja: Odradima 4 vrste zgibova (vratila) 5 serija po 10 pon. Siroki nadhvat iza i ispred glave, uski nadhvat 
                    ispred glave i uski podhvat ispred glave... + veslo 4 serije 12 pon. i kombinujem nekad gorila stav
                    4 ser. 12 pon. nekad Motorka 4 ser. 12 pon.
          Noge: Cucanj maimalna tezina 5 serija 12 pon. + listovi stepenica sa opterecenjem 30+ brzih pon. 5 ser.
                    +15 sporih pon. 5 serija. a drugi put umjesto cucnja ubacim skokove sa opterecenjem.

To bi bilo to, nadam se da sam fino objasnijo i da nece doci do zabune... Pa narode navalite, svaki komentar je dobro dosao :D
                   

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #475 poslato: Februar 22, 2012, 02:53:35 pre podne »
malo previse treniras, 3 pa 1 pa u krug...mnogo je...malo odmora tu ima
sto lepo to ne razdvojis malo? nisam citao ceo trening,ali ovo 3 pa 1 pa u krug je kljucno...video sam da za butine radis samo cucanj...ali ledja i noge u 1 treningu  je nemoguca misija i da hoces vise vezbi ne bi mogao(a verovatno neces,jer ti noge nisu primarne)...

znas i sam da kada radis grudi,umaras i triceps ...kada radis ledja opterecen ti je  i biceps....a ramena su stalno aktivirana,narocito kod grudi...tako da ti izracunaj koliko misicima dajes odmora?

p.s. spremi se da te napadnu za zapostavljanej nogu :)
« Poslednja izmena: Februar 22, 2012, 02:55:26 pre podne Black&Decker »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #476 poslato: Februar 22, 2012, 09:13:25 pre podne »
Ja sam juce probao nesto novo za ramena posto sam citao o prezamoru pa re3ko da probam. 3 serije prednje letenje, 3 serije srednje letenje po 12, 13 ponavljanja . E onda sam radio 4 serije militari pres stojeci sa vecom tezinom< za mene> jednu seriju 7, 3 serije 6 ponavljanja. I na kraju se dokrajcio sa 3 superseta sa 5 kg bucicama srednje, prednje, zadnje rame, veslanje do brade i potisak gde sam vristao na potisku na kraju. Posle tridza po 3 serije uski benc, lat potisak, ekstenzija iznad glave. Upala ramena posle duze vremena. Sta mislite o ovako necemu za ramenca neki period da se radi?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #477 poslato: Februar 22, 2012, 10:16:10 pre podne »
Pa fino, ako te je pukla upala, znaci da si neki sok postigao...

Generalno, mislim da ti je bolje da radis prvo potiske za ramena koje god vrste, pa onda samo nastavis letenja/sajle/vucenje do brade da finisiras da zapece  ;D...  Dorian je po meni to odlicno objasnio... i takodje obrati paznju na negativni deo pokreta...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #478 poslato: Februar 22, 2012, 10:48:55 pre podne »
ojhaaaaaaaa
meni nije jedna stvar jasna
jasno mi je da su ljud lenstine itd itd itd
sve mogu da shvatim
ali od kuda POMAMA i NOVI TREND da se trenira jedan misic dva puta ned JA NIKAKO NE MOGU DA SVHATSM
OVO JE POSTALA POSAST KAKO VIDM JER SVAKI DAN dobijem po 20ak poruka istog..ali ISTOG FUCKING sadrzaja gde me pitaju za ovakav trening
mislim,meni jednostanvo nije jasno
dali se to ubaci neki virus u ovu nasu nesretnu zemlju ili sta to se desi da deca ovako pobudalesuju i da krene da rade nesto a da nisu sigurno ni kako se zove ona kosa klupa u tereatni..
ovo jeodista neverovatno
mislim
i kao sto rekh
jasno mi je da su lenstine i da ne citaju
ali
ako vidi nekog da dobro izlgeda,zar je problem da se pita,ili gleda sta on rade?
jer svako ko izlgeda ok sigurno ne radi to sebi da npr trenira NOGDE I LEDJA i to jos FUCKIN DVA PUTA NEDLJENO
mislm
covek na 20 iu inuslina,24 iu hormona,aas,suplementacija FULL FULEVA i HRANA DOETERANA TO PICINE DLAKE trenira JEDAN MISIC-JEDNOM NEDELJNO..ovo moze da bude bilo kod od pro..ronnie,eddie,shawn bla bla bla bla
bilo kod od amatera koji izlgedaju extra rade sve isto i TRENIRAJU JEDNOM NED-JEDAN MISIC
i onda dodje neko ko je jucer usao u teretanu,nije naucio da hoda (bildrskim vodama) i krece u SLOZENE SISTEME TRENIRANJA (super,slow,drop bla bla bla bla) i to jos sve to radi DVA PUTA NED!!!

e pa dakle.....
ja odista neznam sta bih rekao na sve ovo

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #479 poslato: Februar 22, 2012, 11:20:43 pre podne »
Markus Ruhl:

Citat
Stvarno ne mogu da shvatim ljude koji me pitaju za savet kako da poprave svoje zaostale bicepse,a u stvari treniraju ih posle odradjenih 20 serija za ledja,na istom treningu