Mart 28, 2024, 11:54:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 649613 puta)

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #480 poslato: Februar 22, 2012, 01:38:23 posle podne »
Hahaha ocekivao sam ovakav odg. posle citanja foruma shvatio sam da to bas i nije dobro ali morao sam da ga izlozim. Ovako u malom mjestu u kome ja zivim mozda 10-15 ljudi trenira u teretani od toga mozda 3-4 su redovni bilderi da kazem, i ja treniram 4-5 mjeseci pa 2 odmorim i tako... Ocu da kazem da se ni od koga ovamo nista nije moglo ni nauciti...ovamo se sve svodi na to koliko mozes da dignes na bendzu :D i ja sam u pocetku mislio da je to naj bitnije ali sam shvatoio da to nije tako... I bilo je par ljudi koji su htjeli da se urade za 2-3 mjeseca pa su uzimali metan i anabolike a da nisu znali ni sta je to pa su zavrsavali u bolnici... Zato sam i napisao ovaj program da bi mogao neko da me uputi kako bi trebalo da se radi...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #481 poslato: Februar 22, 2012, 01:59:07 posle podne »
Hahaha ocekivao sam ovakav odg. posle citanja foruma shvatio sam da to bas i nije dobro ali morao sam da ga izlozim. Ovako u malom mjestu u kome ja zivim mozda 10-15 ljudi trenira u teretani od toga mozda 3-4 su redovni bilderi da kazem, i ja treniram 4-5 mjeseci pa 2 odmorim i tako... Ocu da kazem da se ni od koga ovamo nista nije moglo ni nauciti...ovamo se sve svodi na to koliko mozes da dignes na bendzu :D i ja sam u pocetku mislio da je to naj bitnije ali sam shvatoio da to nije tako... I bilo je par ljudi koji su htjeli da se urade za 2-3 mjeseca pa su uzimali metan i anabolike a da nisu znali ni sta je to pa su zavrsavali u bolnici... Zato sam i napisao ovaj program da bi mogao neko da me uputi kako bi trebalo da se radi...

druze
niko se nije naucen rodio
tako i ti si trebao pre nego sto bilo sta krenes,odpocinjes,startas etc etc-DA SE RASPITAS
ja kaa sam pocinjao,nisam imao koga da pitam,a ipak sam pokusavao a SHVATIM
a vama je sada SVE NA TACNI i opet radite greske kao na pocetku 19 st..
nisi ti jedini
zato sam i napisoa ono
svaki dan dobijam mnogooooo pisama i to sa INDENTICNOIM PITANJEM
nije mi jasno od kuda to?

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #482 poslato: Februar 22, 2012, 03:32:54 posle podne »
Pa ovako... ja kad sam krenuo u teretanu nisam ni znao da postoje ovakvi forumi, i normalno kada sam usao u prvi put u ter. nisam vjezbao po svome "napamet" nego sam pitao momke koji su tu trenirali da mi daju neke programe da radim , a i svi kod nas rade 3 pa 1 grudi-biceps, ramena-triceps, ledja-noge... samo sto niko noge ni ne radi, jedino sto sam ja htio malo da unaprjedim trening jer mi je bilo dosadilo pucati po istom sablonu pa sam malo svrljao po netu i nasao te opadajuce serije super serije itd. i to ubacio u svoj trening, a sto se tice odmora misica mislio sam da je dovoljno 3 dana da se misic odmori???

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #483 poslato: Februar 22, 2012, 03:45:17 posle podne »
Kako za koji misic, najvise ti treba za noge, najmanje listovi i stomak. Ako odradis noge kako treba sasvim ti je dovoljno i jednom nedeljno. I to 3 pa 1 je problematicno za naturalce, 6 treninga u 7 dana je puno i lako se pretrenira covek. Treba shvatiti da je odmor jako bitan faktor i da je to vreme kada rastu misici. Ako vec radis taj sistem bolje bi bilo makar 2 on 1 off 1on 1of mada 4 treninga u 7 dana su sasvim ok . Ja sam nekako najzadovoljniji kada sredu i vikend pauziram<samo moje misljenje>
Men sana in corpore sano !

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #484 poslato: Februar 22, 2012, 05:34:31 posle podne »
Aha, hvala vlada, ovo 3 pa 1 dodje 5 treninga sedmicno samo je u prvoj sedmici 6 al nebitno... htio sam da pitam jel dobro da se kombinuju dvije grupe misica po treningu, u smislu vleika grupa misica sa malom, posto mi nekako da radim samo jednu grupu misica za jedan dan... trening bi mi trajao 30-40 min. Dobro znaci noge cu da pojacam trening ali cu ih raditi 1 sedmicno a trbusnajke radim svaki drugi dan 5 serija za gornji dio i 5 za doljni dio jel to dovoljno i sad mi nije jasno znaci ne valja da radim super serije, opadajuce itd. ? (stvarno sto vise citam sve vise ne znam sta da radim et')

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #485 poslato: Februar 22, 2012, 06:30:05 posle podne »
Brate sto vise  procitas sve vise ces pitanja imati, nista cudno:-).  Ako radis 4 treninga nedeljno vidi obavezno noge same da radis jer kada odradis pravi trening za noge nema trika da sa dovoljnim intenzitetom radis posle ista drugo. Ja radim ledja i noge posebne dane i tu ubacim stomak kad me ne mrzi a ramena i triceps  i grudi i biceps<tzv plaza trening:-)>. Probas, vidis sta ti odgovara i furas. Puno ljudi Radi 5 dana <grudi,noge,ledja,ramena,ruke>, imas pull-push-legs sistem, pa full body koji npr radi moj drug koji mi je pojam dobre gradje, sve u svemu vidis kako ti odgovara i cepas. Trening od 45 do 60min je sasvim ok. I po meni kljucna stvar da nije preobiman ali da je intenzitet dobar.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #486 poslato: Februar 22, 2012, 07:44:59 posle podne »
Hvala brale na savjetu...Probacu i ja tako sad znaci ostavicu Grudi-biceps, ramena-triceps, i razdvoicu ledja i noge posebno cu da ih radim, a ove opadajuce i super serije cu povremeno da ubacujem(mada mnogo volim da ih radim posto naj jacu pumpu osjecam posle takvih serija), pa cu da vidim sta ce da bude...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #487 poslato: Februar 22, 2012, 08:47:11 posle podne »
Trening od preko 45 min za tebe ili mene sa tegovima ne da je previse nego i vise od toga. Ja sam prestao da radim 5 treninga nedeljno prebacio se na 4 i videcu kako ide. Telo ti posle nekih 45 min ulazi u katabolizam a i ako nisi za 45 min razvalio misic onda nikad neces. Znam da je smor doci u teretanu odraditi trening za 30-40 min i ici kuci ali to je za tebe koji si natural i koji ne pijes brdo suplementacije biti sasvim dovoljno. Pa ja kad radim super serije ja zavrsim trening za 30 min svi me gledaju u teretani kao ludaka... Pre odem kuci nego sto dodjem ali je zato 3 coveka probalo iz teretane da trenira sa mnom i odusatalo posle 3 treninga. Naprasno promenili termin...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #488 poslato: Februar 22, 2012, 09:59:50 posle podne »
Tako je nema sta, pa i meni ne traje nikad trening duze od 1 sata sat i po sa zagrijavanjem i istezanjem, i radim bas intenzivno ne volim kad ljudi vise pricaju nego rade, sto se tice mog treninga ja stvarno dobro napredujem cak su ljudi mislili da uzimam nesta od suplementacije kako oni kazu "HEMIJA" :D ...Problem je u tome sto negdje na 4 ili 5 mjesecu treniranja dobijem blokadu i vise ne napredujem sto se tice izgleda na snazi napredujem ali manje, pa sam onda skontao da nesta treba da mjenjam, mozda dostignem neki plafon sto se tice treniranja bez regulisane ishrane i suplementacije...

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #489 poslato: Mart 27, 2012, 03:46:43 posle podne »
Evo i ja da napisem nedeljni plan treninga, napomena, ovo je moj trening u fazi pripreme za benc press, ali ne zapostavljam ostale delove tela.
1. Benc, ruke(gigantske serije) list
2.Noge
3. Odmor
4. Grudi, list
5. Ledja
6. Ramena, trapez
7. Odmor
Ne znam da li bi treba da nesto promenim u vezi treninga pa bih zatrazio neki savet. pozz

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #490 poslato: Mart 27, 2012, 03:51:16 posle podne »
Evo i ja da napisem nedeljni plan treninga, napomena, ovo je moj trening u fazi pripreme za benc press, ali ne zapostavljam ostale delove tela.
1. Benc, ruke(gigantske serije) list
2.Noge
3. Odmor
4. Grudi, list
5. Ledja
6. Ramena, trapez
7. Odmor
Ne znam da li bi treba da nesto promenim u vezi treninga pa bih zatrazio neki savet. pozz
Da li si ti power lifter kada se pripremaš za bench press?

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #491 poslato: Mart 27, 2012, 03:56:50 posle podne »
Pa nisam power lifter,  trenutno se spremam za benc, a planiram kasnije bodybuilding, tako da ne zapostavljam nijedan deo tela.

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #492 poslato: Mart 27, 2012, 08:23:09 posle podne »
Epa sad moraces da se odlucis,trening pl se drasticno razlikuje od treninga bodi bildinga..Naravno da ni lifteri ne zapostavljaju druge delove tela,najbolje se razvija i stice snaga,kad se radi celo telo :)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #493 poslato: Mart 28, 2012, 11:44:03 pre podne »
Znam da se razlikuje, ali ja jos nisam doso do tog stadijuma da se takmicim u bodybuildingu, a imam prilike u pl, ima dobrih primera ljudi koji su presli iz pl u bb i bili sampioni u oba sporta a tako i obrnuto.

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #494 poslato: Mart 28, 2012, 02:28:35 posle podne »
Pa da,oni su presli iz jednog u drugi-sto bi znacilo odlucili se da napuste jedno od ova dva i asociraju se samo na ovo drugo,nisu pokusavali oba odjednom..ali kao sto kazes videces vremenom sta ti vise lezi,pa ces odluciti :)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!