Mart 28, 2024, 09:34:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 649538 puta)

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #585 poslato: Mart 05, 2013, 06:55:40 posle podne »
I ja radim DL na kraju, i ne vidim po sebi da mi smeta. Jos sam i povecao tezine.
Nego Bobane,koja je vezba "Šeganje" ? Prvi put cujem za to.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #586 poslato: Mart 05, 2013, 06:57:34 posle podne »
Testera tj veslanje bucicama.
Men sana in corpore sano !

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #587 poslato: Mart 05, 2013, 06:59:30 posle podne »
Testera tj veslanje bucicama.

Aha. Ja je znam po tom imenu, pa mi sve cudno koja vezba ono moze biti. :)

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #588 poslato: Mart 05, 2013, 07:41:37 posle podne »
I ja radim DL na kraju, i ne vidim po sebi da mi smeta. Jos sam i povecao tezine.
Nego Bobane,koja je vezba "Šeganje" ? Prvi put cujem za to.
pa ne znam kako to...zavisi kolike su to tezine.
ako radis sa nekih +80% max.mora biti razlike, i sigurno ne mozes izvest vjezbu toliko pravilno kao kada bi radio na pocetku treninga.
Okej je zagrijat se sa par serija na latu i par serija face pullsa ,sa nekim laganim tezinama,ali raditi na kraj treninga najtezu/najzahtjevniju vjezbu...ne znam.stv nisam nikad probao pa ne mogu sad da tvrdim.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #589 poslato: Mart 05, 2013, 07:53:26 posle podne »
Imas to u puno bilderskih programa Djuka kada se radi na ponavljanja na kraju treninga, mrtvo principijelno je lifterska vezba i naravno da se radi na pocetku ako su visoki procenti .
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #590 poslato: Mart 05, 2013, 07:55:27 posle podne »
I ja radim DL na kraju, i ne vidim po sebi da mi smeta. Jos sam i povecao tezine.
Nego Bobane,koja je vezba "Šeganje" ? Prvi put cujem za to.
pa ne znam kako to...zavisi kolike su to tezine.
ako radis sa nekih +80% max.mora biti razlike, i sigurno ne mozes izvest vjezbu toliko pravilno kao kada bi radio na pocetku treninga.
Okej je zagrijat se sa par serija na latu i par serija face pullsa ,sa nekim laganim tezinama,ali raditi na kraj treninga najtezu/najzahtjevniju vjezbu...ne znam.stv nisam nikad probao pa ne mogu sad da tvrdim.

a sta kazes npr da je ne radis u opste?
mislim
ti kako vidim se bavis matematikom
a ja bih te nesto pitao
kako ti mozes da odredis koliko ti je  80% od dobrog dana i loseg dana?
mislim racunanje tih % itd..

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #591 poslato: Mart 05, 2013, 08:00:44 posle podne »
Bogam ja na svakom danu za ledja prvo mrtvo i veslanje u pretklonu, psole toga donji kotur,vucenje iza ledja ne previse, vise vucem pothvatom na grudi. Testera obavezna.

Prve dve vezbe dusu uzimaju ako se odrade pravilno.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2013, 08:02:26 posle podne LavaBit »
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #592 poslato: Mart 05, 2013, 08:13:01 posle podne »
I ja radim DL na kraju, i ne vidim po sebi da mi smeta. Jos sam i povecao tezine.
Nego Bobane,koja je vezba "Šeganje" ? Prvi put cujem za to.

Kao što Vlada napisa.

@boban
zasto radis mrtvo kao zadnju vjezbu?
radis li sa nekim vecim tezinama ili nekih 50-60% od max?

Ja ne furam težine. Radim tek toliko da osjetim da sam pogodio taj dio za koji je vježba namijenjana (u ovom slučaju mrtvo dizanje)

Moje kilaže su ništa više nego OK kilaže. Prva serija zagrijavanja za donji dio leđa, 20 ponavljanja. Odradim Good-morning vježbu sa nekim laganim opterećenjem. Onda idem 12 x 90 kg, 12x 100 kg, 10 x 110, 8 x 130 kg i to bi bilo to što se tiče mrtvog dizanja.

Često znam i da ga preskočim tj dodam neku novu vježbu.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #593 poslato: Mart 05, 2013, 08:20:01 posle podne »
Citat
Prva serija zagrijavanja za donji dio leđa, 20 ponavljanja. Odradim Good-morning vježbu sa nekim laganim opterećenjem. Onda idem 12 x 90 kg, 12x 100 kg, 10 x 110, 8 x 130 kg i to bi bilo to što se tiče mrtvog dizanja.

ovo je rauzmeno za onoga ko radi GM
a ako neko tera PWL
onda vec mora da razmislja o % angazovane snage u obimu pon od 2-3 max 5...
racunati na hipetrofiji sa koliko % radist..to je gubljenje vremena

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #594 poslato: Mart 05, 2013, 08:39:17 posle podne »
Citat
Prva serija zagrijavanja za donji dio leđa, 20 ponavljanja. Odradim Good-morning vježbu sa nekim laganim opterećenjem. Onda idem 12 x 90 kg, 12x 100 kg, 10 x 110, 8 x 130 kg i to bi bilo to što se tiče mrtvog dizanja.

ovo je rauzmeno za onoga ko radi GM
a ako neko tera PWL
onda vec mora da razmislja o % angazovane snage u obimu pon od 2-3 max 5...
racunati na hipetrofiji sa koliko % radist..to je gubljenje vremena

Ovo je bilo ovako danas. Obično znam da ubacim još dvije serije od 3-6 ponavljanja sa većom kilažom. Međutim, danas sam osjetio da je bilo dovoljno. Na poslednjih par ponavljanja teg mi je klizio iz ruku, pa sam zato i riješio da ne forsiram više. Jbg, nije svaki dan Badnji dan. :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #595 poslato: Mart 05, 2013, 10:55:27 posle podne »
I ja radim DL na kraju, i ne vidim po sebi da mi smeta. Jos sam i povecao tezine.
Nego Bobane,koja je vezba "Šeganje" ? Prvi put cujem za to.
pa ne znam kako to...zavisi kolike su to tezine.
ako radis sa nekih +80% max.mora biti razlike, i sigurno ne mozes izvest vjezbu toliko pravilno kao kada bi radio na pocetku treninga.
Okej je zagrijat se sa par serija na latu i par serija face pullsa ,sa nekim laganim tezinama,ali raditi na kraj treninga najtezu/najzahtjevniju vjezbu...ne znam.stv nisam nikad probao pa ne mogu sad da tvrdim.

a sta kazes npr da je ne radis u opste?
mislim
ti kako vidim se bavis matematikom
a ja bih te nesto pitao
kako ti mozes da odredis koliko ti je  80% od dobrog dana i loseg dana?
mislim racunanje tih % itd..
pa i nije sad to neka matematika..
80% od dobrog dana i loseg dana?pa ne radis dl svaki ili svaki drugi dan pa da je los-dobar.
npr ja ga radim ponedeljkom i gledam da mi taj dan bude 'dobar' znaci malo povecani hidrati,noc prije toga na vrijeme se legne,u toku dana nema sad nekih ogromnih napora ili stvari koje bi mogle da doprinose tome da bude 'los' dan.
i nikad ne idem preko 80%,dok za pwl se mora ici preko,tako da to radim za hipertrofiju.
e sad raditi dl sa 12,10 ponavljanja mislim da je to dosta veliki broj ponavljanja za ovu vjezbu,mnogo vise sansi za povredu itd.
Bobane ne furam ni ja tezine,ali isto raditi na 80% dl kao zadnju vjezbu..tu nesto ne stima.Ja ne bih mogao,ali Boze moj...ima nas raznih :)

Zašto ti je to nejasno? Koliko godina ti uopšte i treniraš? Ja, lično, probao sam na desetine raznoraznih programa za ovih skoro 4 god bavljenja ovim. Ovaj mi trenutno najviše odg, što ne znači da ga neću u skorije vrijeme promijenit.

Navikao sam sebe i svoje tijelo da mogu sasvim dobro da se posvetim ovom režimu treninga. Inače, konstanto se trudim da budem u formi. Pored toga što se bavim kajakaštvom, plivanjem (aktivnije ljeti nego trenutno), vozim biciklo svakog dana i uz sve to teretana, mnogi se čude kako uopšte imam toliko mase na sebi. Kao što napisa - ima nas raznih i ne reaguje svako isto.

..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #596 poslato: Mart 05, 2013, 11:08:08 posle podne »
pazi,nisam ja nista lose mislio sa ovim gore sto sam rekao,tako da nema potrebe za tim koliko ko ima godina,koliko ko trenira itd.
samo sam iznio svoje misljenje...i kao sto sam rekao vjerovatno tebi odgovara,ja ne vjerujem da bi mogao i to je to :)
nema svadje,samo diskusija.  8)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #597 poslato: Mart 05, 2013, 11:12:35 posle podne »
pazi,nisam ja nista lose mislio sa ovim gore sto sam rekao,tako da nema potrebe za tim koliko ko ima godina,koliko ko trenira itd.
samo sam iznio svoje misljenje...i kao sto sam rekao vjerovatno tebi odgovara,ja ne vjerujem da bi mogao i to je to :)
nema svadje,samo diskusija.  8)

Matori, ovo je sve bilo u normalnom ''tonu''. Daleko je to od svađe :) Obična diskusija. Ja samo kažem da je moguće odraditi ovakav trening bez problema i da bi i ti sam mogao ako si već malo duže u ovoj priči. Zato sam te i pitao koliki ti je staž.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #598 poslato: Mart 05, 2013, 11:18:58 posle podne »
pazi,nisam ja nista lose mislio sa ovim gore sto sam rekao,tako da nema potrebe za tim koliko ko ima godina,koliko ko trenira itd.
samo sam iznio svoje misljenje...i kao sto sam rekao vjerovatno tebi odgovara,ja ne vjerujem da bi mogao i to je to :)
nema svadje,samo diskusija.  8)

Matori, ovo je sve bilo u normalnom ''tonu''. Daleko je to od svađe :) Obična diskusija. Ja samo kažem da je moguće odraditi ovakav trening bez problema i da bi i ti sam mogao ako si već malo duže u ovoj priči. Zato sam te i pitao koliki ti je staž.
evo sledeci ponedeljak cu da probam,nece me kostati nista :)
staz?a jadno nesto,godinu ipo bez prekida ::)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #599 poslato: Mart 05, 2013, 11:24:40 posle podne »
pazi,nisam ja nista lose mislio sa ovim gore sto sam rekao,tako da nema potrebe za tim koliko ko ima godina,koliko ko trenira itd.
samo sam iznio svoje misljenje...i kao sto sam rekao vjerovatno tebi odgovara,ja ne vjerujem da bi mogao i to je to :)
nema svadje,samo diskusija.  8)

Matori, ovo je sve bilo u normalnom ''tonu''. Daleko je to od svađe :) Obična diskusija. Ja samo kažem da je moguće odraditi ovakav trening bez problema i da bi i ti sam mogao ako si već malo duže u ovoj priči. Zato sam te i pitao koliki ti je staž.
evo sledeci ponedeljak cu da probam,nece me kostati nista :)
staz?a jadno nesto,godinu ipo bez prekida ::)

Ih, ti si tek počeo. :) Ajde, pa se javi s utiscima.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..