Januar 17, 2020, 10:20:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
407.394 poruka u 18.044 tema - 19.830 članova - Poslednji član: jackson-js32tq
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 324095 puta)

Van mreže lilihop

• Flyweight Member
  • **
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1815 poslato: Januar 10, 2020, 01:02:48 pre podne »
Moze neki savjet za promjenu treninga, radim vec nekih skoro 5 mjeseci 1. grudi-biceps 2. ledja 3. noge 4. ramena-triceps ....imam oko 89 kg (185 cm) solidna gradja, jedem uglavnom clean nista striktno  ni masa ni definicija za sada jer nemam vremena.

Ljubitelj sam da kazem old school treninga. Recimo trening za noge,  cucanj radne serije 60 kg x 10 puta, 80  kg x 10 puta, 100 kg x 8 puta, 120 kg x 6 puta, 130 kg x 3 puta
Onda iskorak u pokretu 3 serije 10 metara naprijed i nazad, svaka serija razliciti pokret noge (pravo, ka spolja i ka unutra i to sve sa duplom kontrakcijom )
Super serija Sut masina i leg press  3-4 serije, dobra kilaza
Nakon toga 2 vjezbe za zadnju lozu (8 serija) i na kraju 5 serija listova

Tako npr radim jedan trening, s tim sto nekad promijenim, ubacim bugarsko, onda neki cucanj na spravi itd

Uglavnom smorilo me malo, iako se trudim da cesto mijenjam vjezbe, mislio sam povecati frekvenciju treninga pa da radim recimo Push-Pull-Legs-Push-Pull, ali onda bih morao smanjiti volumen, jer  to tesko kontrolisem, uvijek mi se cini da je malo, ako odradim 10 serija  grudi na treningu mislim da nista napravio nisam

Bench nikako da probijem limit (mada hrana tu igra ulogu, ali recimo na nogama najbrze napredujem pa me to cudi) 100 kg dizem 2-3 puta maksimalno, sa 90 kg radim 5-6 puta i to je nesto sto vec duzi period drzim. Kosi bench dosta slabo (60 kg po 10 puta 4 serije, mada radim pravilno). Mrtvo dizanje nikako ne radim.

Vjerovatno je razlog zasto na nogama najvise napredujem (u smislu snage) taj sto znam povecati intezitet pogotovo na cucnju gdje imam 2,3 i 4,5 ponavljanja...dok druge partije skoro nikako ne idem na tako malo ponavljanja, a vjerovatno bih trebao ponekad

A moj cilj je dodati par kvalitetnih kg do ljeta, samim tim i dobiti malo vise snage, a sto se tice izgleda zadovoljan sam

Na mreži pirat

• Super-heavyweight Member
« Odgovor #1816 poslato: Januar 10, 2020, 10:27:39 pre podne »
Stavi radnu seriju na 100 kg, pre toga jednu, dve za zagrevanje sa manjom kilazom, a radnu seriju ponovi 8 puta sa 10 repsa, tj uradi 8 serija cucnja sa 10 repsa, javi dal te smorilo...  ;D ps to ti je ceo trening za noge  ;) u poslednje 2,3 serije obavezno neko da te spotuje...

Van mreže lilihop

• Flyweight Member
  • **
« Odgovor #1817 poslato: Januar 11, 2020, 01:50:32 pre podne »
Stavi radnu seriju na 100 kg, pre toga jednu, dve za zagrevanje sa manjom kilazom, a radnu seriju ponovi 8 puta sa 10 repsa, tj uradi 8 serija cucnja sa 10 repsa, javi dal te smorilo...  ;D ps to ti je ceo trening za noge  ;) u poslednje 2,3 serije obavezno neko da te spotuje...

Odradjeno danas, s tim sto sam isao 8 ponavljanja, procijenio sam da bi mi mozda 10 bilo mnogo, spustam se duboko skroz do dolje koliko mogu  (pa cu sledece nedelje povecati i probati 10 ponavljanja)... 2 serije, prva 40 kg 10 puta, pa 60 kg 10 puta i onda 8 serija 100 kg po 8 puta...zadnje 2 serije su mi teze pale, pogotovo zadnja, ali sam uspio a osjetio sam da mogu i jos koje ponavljanje...nakon toga 4 super serije sut masina-sjedeci pregib za zadnju lozu, 4 serije listova sjedeci, 5 serija Planka, minut radim 30 sekundi pauza i u krug bez prestank...na kraju 15 min na biciklo....mislim da je OK trening

P.S Osjecam vec nocas da su mi noge nestabilne, bice upale, inace svaki vikend bez obzira sto treniram dugoo ako noge odradim kao sto znam, imam upalu po 4-5 dana
« Poslednja izmena: Januar 11, 2020, 01:55:53 pre podne lilihop »

Na mreži pirat

• Super-heavyweight Member
« Odgovor #1818 poslato: Januar 11, 2020, 12:51:17 posle podne »
pa nije ok, kada ga nisi odradio ;)