Mart 29, 2024, 07:01:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: A treba pomoc i saveti, naravno... :)  (Pročitano 5305 puta)

Van mreže JOVANAAA

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« poslato: Novembar 13, 2009, 05:34:25 posle podne »
Pre svega, veliki pozdrav svima... Ja sam clan na jednom forumu na kom kuca Pedja (necu imenovati, naravno) i tamo sam dobila neke savete.. ali, zene su zene, i razlicita misljanja  treba cuti, razmotriti... pa stoga odlucih da se obratim za pomoc...

Naime, moje ime je Jovana, imam 19 godina, visoka sam 168 i imam 78kg (mnogo, znam...) Pogadjate zasto se javljam- zelim da se dovedem u red, naravno!

Pocela sam da se pridrzavam zdrave ishrane, evo vec nekih 7 dana otprilike, s tim da sam prehladjena, pa sad imam slab apetit i ne mogu gotovo nista da jedem..

Jedan moj dnevni jelovnik u prethodnih nedelju dana izgleda ovako otprilike:
dorucak: ovsene i jogurt (3 supene kasike ovsenih i oko 2 dl jogurta)
uzina: neko voce (osim krusaka, banana i grozdja, mada su sad uglavnom jabuke i pomorandze)
rucak: oko 200 g belog mesa i krompir/pirinac/kukuruz
uzina: kupus salata/sargarepa/ sarena salata( mesavina kupusa, paprike, krastavaca, zelenog paradajiza; kisela je, zimnica)
vecera: tunjevina/oslic+ ella sir+ neka salata

Sto se tice kombinovanja namirnica, sta sa cim sme, a sta sa cim ne sme, to sam shvatila i usvojila, i pridrzavam se toga.. Slatko, hleb i sokove sam izbacila skroz, jedino ponekad kad idem na fax pa moram da nosim hranu sa sobom, onda napravim sendvic sa belim mesom i ellom u integralnu kiflu...

Zanima me kakvi su predlozi za dalje? Sta sa vezbanjem? U jako losoj kondiciji sam, mogu da kazem da se nisam posteno pokrenula od Nove godine, kada sam prestala da idem na folklor... Student sam, sa ne bas mnogo mogucnosti u materijalnom smislu... Postoji li nesto sto bi davalo efekat a sto bih mogla kod kuce da radim?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2009, 05:52:27 posle podne »
Zdravo Jovana,

Na ovom linku imas video treninge za zene koji se mogu izvoditi u kucnoj atmosferi...ako vec novaca nema za teretanu. Ove video vezbe spadaju u aerobne vezbe, koje ce ti sigurno pomoci u potrosnji kalorija, sticanju kondicije i poboljsanom zdravlju. Naravno..vezbe u teretani su preporucljive, ali ako nemas trenutno sredstava za to...ovo bi ti mogao biti pravi izbor za pocetak.

Sto se tice ushrane koju si navela...to je negde OK...sasvim solidno za tebe i tvoj cilj...mada bi ja u uzinu nakon rucka dodao neki protein...tunjevinu, piletinu, jaja ili sl.


Van mreže JOVANAAA

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2009, 05:59:06 posle podne »
The Bulldog,

hvala na brzom odgovoru..

Videla sam temu na kojoj su vezbice- imas neki savet sa kojima da krenem?? Nazalost, trenutno uslova za teretanu nemam, jer su sve 3000din, a iskreno to je malo mnogo za moj studentski budzet... obzirom da ni nemam nesto mnogo kondicije, mislim da bi za pocetak bilo ok da radim malo kod kuce... A kad steknem kondiciju, mozda uspem da nagovorim neku babu da mi isfinansira teretanu :)

Da, da, povecati unos proteina... Reci mi samo, po tvom misljenju, da li treba sprovoditi mozda neke varijacije, ili bi ovaj deficit i redukcija bili dovoljni za skidanje kg?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2009, 06:27:07 posle podne »
Iskren da budem ne znam koliko se krecu cene u teretana, jer ih ne placam poodavno...  ;D

Ali ipak mislim da mogu da se nadju i jeftinije teretane...malo potrazi...ili se mozda neko od clanova javi sa predlogom.

Sto se tice kondicije...nece ti mnogo nijedan od ovih videa pomoci za trening sa tegovima...ali da ce ti pripremiti organizam i kardiovaskularni sistem na napore...to hoce. Naravno ti mozes ako imas neke male tegice...njih ubaciti u trening koji ces odabrati, pa ce sve to jos postati efikasnije.

I veruj da su pojedine od ovih vrsta vezbica odlicne za kondiciju i za trosenje kalorija...uopste nisu za igrati se sa njima  ;D

Na tvom mestu bih izbegao Pilates, vec bi odabrao neku aktivniji trening koji bi mogla raditi ispred TV uz muziku..peskir... I dosta vode  ;D ;D
Npr...neki treninh iz serije "Pump it" ili Tae-bo trening....probaj pa vidi kako ide.

Sto se tice ishrane...ja sam uvek za opciju pri skidanju kilaze...prvo promena dotadasnje ishrane...zatim rotacija...zatim keto dijeta.

Ne znam kako si se ti hranila do sada, ali ako je bila "domaca" kuhinja...siguran sam da ce ti ovakva ishrana doneti znatna poboljsanja. Mozes nju gurati neko vreme..tipa 6-8 nedelja...ili dok ne primetis da se efekat usporava. Tada bi verovatno bilo pravo vreme da krenes sa rotacijama. Imas ovde na forumu Pedjin post kako bi one trebalo da izgledaju..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html

I da..nadam se da je unos UH za rucak u doziranim kolicinama  :)

Van mreže JOVANAAA

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2009, 06:40:34 posle podne »
O, da, bila je domaca.... i junk food..... i dosta grickalica.... Sto se tice unosa UH za rucak, to su 3 krompira ili nekih 150g kukuruza, ili 2-3 supene kasike pirinca (nemam vagu, pa ne znam bas kolika je gramaza...)

Za teretanu cu se raspitati jos, a ako neko ima predlog neka slobodno kaze- Banovo brdo je u pitanju...

Ovaj Pedjin post sam iscitavala malo, moram jos to da prostudiram... za sad cu ovako, dok ne steknem malo kondicije, jer neki dobar cardio ili HIIT ne mogu da odradim trenutno, a i tesko da to moze u kucnoj varijanti...

Ishrane sto se tice, pojacacu proteine, mozda uz dorucak 2 belanca, a uz ovu uzinu neki omlet ili nesto... smislicu vec...

E, da, sto se tice spremanja hrane, kombinovanje namirnica radi ukusnijeg jela, i izbegavanja jednolicnosti ishrane (tipa proprziti belo meso, dodati vodu u njega, pa u sve to dodati ella sir), da li je to OK?

Mozda malo smaram, izvinjavam se.. :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2009, 06:51:55 posle podne »
Ne smaras, ne brini..tu smo da pomognemo onima koji to zele.

Ako je vec hrana bila junk, onda ce sigurno promene doneti ovakva ishrana..te gore ti uputih neke smernice.

Za pripremu hrane...slobodno ubaci salate uz svako jelo, ako ce ti one doprineti ukusu...I OK je ovo sto si navela...

Za ella sir...ja ga koristim na vise nacina...ako nemas proteina, pa da ga umesas sa njim...mozes slobodno ubaciti koju kasicicu maslinovog ili obicnog ulja i malo vode..to mu daje lepsi, masniji ukus. Onda mozes samo vode dodati...ako je dodas manje ispasce kao krem...ako dodas malo vise, ispasce kao jogurt...u svakom slucaju dobija malo drugaciji ukus od "obicne" varijante. Eventualno ako nadjes neki dobar ukus umuti sa Stepom bez secera...mada ne znam kako ce ti se sir svideti sa ukusom limuna ili pomorandze :-))

Van mreže JOVANAAA

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2009, 07:00:46 posle podne »
Ma imam ja u glavi vec nekih stvari koje se mogu napraviti- mislim da i nije bas zdravo jesti svaki dan jedno te isto, a i brzo dosadi, a u slucaju dijete i ovoga sto ja imam za cilj- moze da me natera da odustanem... Zato- kombinovanje, i pravljenje novih jela- vec se radujem :)

Moze u Ellu i malo da se isecka kiselih krastavcica, super je za neki vecernji obrok, ako se kasnije ide u krevet.. a to za dodavanje vode se nisam setila, hvala na ideji :) Step sok?! hm... ne bih bas... :)

Kad isprobam nesto novo, fino, iskucacu ovde, mozda nekome i bude koristilo... :)

Kad smo kod hrane- one tortilje sto imaju da kupe gotove, pakovane su po 10 kom u jednom pakovanju... sta mislite, da li bih mozda njih mogla da zagrejem i nabacam elu, meso i jos nesto od povrca? Ne bih to jela svaki dan, naravno, ali ono za promenu malo... ne mogu pojesti svih 10 za jedan obrok, naravno :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2009, 07:07:37 posle podne »
Kad smo kod hrane- one tortilje sto imaju da kupe gotove, pakovane su po 10 kom u jednom pakovanju... sta mislite, da li bih mozda njih mogla da zagrejem i nabacam elu, meso i jos nesto od povrca? Ne bih to jela svaki dan, naravno, ali ono za promenu malo... ne mogu pojesti svih 10 za jedan obrok, naravno :D

Ovo je i sama znas los primer obroka...pretpostavljam da je ta tortilja pravljena od belog brasna...te ja bih pre izabrao nesto drugo. Ali OK..ako ce ti to pomoci da ne odustanes...jedna NEDELJNO  ;D  moze da prodje...

I ako je vec jedes...cisto da bi umanjila stetu...pojedi je do rucka..ili nakon treninga..i naravno opet samo jednu  ;)

Van mreže JOVANAAA

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 5
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2009, 07:11:24 posle podne »
nije neophodno.. ne moram to, smislicu vec nesto drugo... nije smak sveta.. ali bolje da pitam nego da krkam ne znajuci :D
tortilje zaboravljene :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2009, 07:13:49 posle podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: A treba pomoc i saveti, naravno... :)
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2009, 10:21:08 pre podne »
buldog je sve rekao