April 25, 2024, 06:58:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Visok Anti-Tg  (Pročitano 14569 puta)

Van mreže Soulfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Visok Anti-Tg
« poslato: Novembar 30, 2023, 03:21:11 posle podne »
Pozdrav,

imam 46 godina i treniram unazad 4 meseca.

Prilikom provere mi je utvrdjen visok nivo Anti-Tg (336).

Da li moze biti povezano sa treningom ili suplementacijom?

Od suplemenata koristim Whey, BCAA, Kreatin, Multivitamin, Magnezijum, Cink, Omega 3, Kolagen.

Unapred hvala na odgovorima.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2023, 03:29:14 posle podne »
to zahteva detaljno ispitivanje, ne nagadjanje

ps

pod tim mislim da odes kod lekara da te posalje na analize
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2023, 03:34:01 posle podne Pirat »

Van mreže Soulfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2023, 03:39:40 posle podne »
Idem na ultrazvuk u subotu svakako, ali me zanimalo da čujem od iskusnijih da li može ikako biti povezano.

Da ironija bude veća nisam se bolje osećao ima 15 godina. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2023, 04:06:02 posle podne »
nije to ironija jer si bio sigurno u hibernaciji pre tih 4 meseca... Ovo je vec druga teza koja mora da se shvati ozbiljno, ne znam odakle ti uopste ideja da se čekiraš na prvom mestu pa ne bih dalje o tome. Slušaj šta ti kaže lekar.

Citat
ili suplementacijom?

moze imati u smislu da bi trebalo da izbegavas industrijski preradjenu i obogacenu aditivima hranu (u sta spadaju i suplementi), ali tvoje referentne vrednosti treba definitvno da se detaljno ispitaju, od stitne, do ostalih autoimunih markera. To lecenje mora da vodi lekar.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2023, 04:08:44 posle podne Pirat »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2023, 07:55:26 posle podne »
Pozdrav,

imam 46 godina i treniram unazad 4 meseca.

Prilikom provere mi je utvrdjen visok nivo Anti-Tg (336).

Da li moze biti povezano sa treningom ili suplementacijom?

Od suplemenata koristim Whey, BCAA, Kreatin, Multivitamin, Magnezijum, Cink, Omega 3, Kolagen.

Unapred hvala na odgovorima.

Nema veze sa suplementima ni treningom

uradi UZ stitne zlezde i dodatne lab nalaze na anti TPO antitela i anti TG antitela.

Onda sa tim kod lekara i biti ce to ok...

Van mreže Hoksina1

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2023, 01:50:51 pre podne »
Kod stitne zlezde mogu da ti zasmetaju adaptogene biljke. Kada bi hipoteticki malo pojacale imunitet samim tim bi bio i veci broj antitela i stitna bi bila na jos vecem udaru, a u nekim slucajevima moze i pomoci to je kockanje al probas vidis jel su su nalazi bolji al naravno ako pre toga sredis ishranu trening itd...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2023, 09:28:30 pre podne »
Tacno tako, samo sto se ne eksperimentise ni sa kakvim imunoboosterima i biljkama kada je stitna zlezda u pitanju. Lecenje ukoliko je potrebno zahteva ozbiljnu medikaciju inace posledice mogu biti katastrofalne.

Van mreže Hoksina1

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2023, 01:07:46 posle podne »
Tacno tako, samo sto se ne eksperimentise ni sa kakvim imunoboosterima i biljkama kada je stitna zlezda u pitanju. Lecenje ukoliko je potrebno zahteva ozbiljnu medikaciju inace posledice mogu biti katastrofalne.
Smatram da sa biljkama se moze i ne mora probati nekom pomogne nekom ne. U svakom slucaju da odmogne nisu to neke vrednosti da dovedu coveka u lose stanje, ali svakako se slazem i sa tvojom konstatacijom da se ne treba uopste probavati. Svakako ishrana(i suplementacija kad se sve poslozi) i trening su kljuc, naravno i dobar endokrilnolog da radi za pacijenta a ne protiv njega, pod ovim mislim da ima dovoljno znanja da vidi promene u stitnoj i daje adekvatne medikamente u tom momentu

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #8 poslato: Decembar 26, 2023, 03:46:56 posle podne »
Kod stitne zlezde mogu da ti zasmetaju adaptogene biljke. Kada bi hipoteticki malo pojacale imunitet samim tim bi bio i veci broj antitela i stitna bi bila na jos vecem udaru, a u nekim slucajevima moze i pomoci to je kockanje al probas vidis jel su su nalazi bolji al naravno ako pre toga sredis ishranu trening itd...


Kristijan,
momak ne pije ni jedan suplement te vrste ukoliko nisi procitao sta uopste pije....

Moj post se odnosi na ono sto on pije. Niakve veze sa suplementacijom njegov problem nema.
Treba razlikovati i adaptegone biljke koje IZAZIVAJU STETU ( tongkat ali npr, sto jasno stoji u pravilniku EFS-e o stetnom uticaju cak i ekstrata ove biljke, kao i dokazima iz empirije) dok sa 90% istih se stvari mogu samo popraviti, nikako pokvariti. To sto neko veruje u opcije "boli me glava, uzmi brufen i slicno" je odabir pojedinca,. a ne potreba. Ne pricam ove o lecenju nekog oblika bolesti gde je terapija sa medikmantima neizbezna.Govorim o stvarima gde moze da se rese stvari i te kako povoljno sa upotrebom biljaka.....
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2023, 03:49:32 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Soulfly

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #9 poslato: Decembar 28, 2023, 12:06:26 pre podne »
Pozdrav ljudi, hvala svima na porukama.

Obavio sam sva ispitivanja i u pitanju je benigni tumor štitaste žlezde.
Za sada veličina nije za punkciju i preporuka je da pratim na 6 meseci. U slučaju rasta ide punkcija i sve dalje.

U međuvremenu nastavljamo sve po planu, kao u poslednjih par meseci.

Definitivno nema veze sa suplementima, više mi je bila briga može li nešto od onoga što koristim stimulisati povećanje tih antitela što nije bio slučaj.

Pozdrav.


Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #10 poslato: Decembar 28, 2023, 07:32:16 pre podne »
Pazi, trebalo bi odista da izbacis svu mogucu industrijski procesuiranu hranu, koliko god mozes, pa i suplemente, ne kazem da ima neke korelacije,ali i ne znam, sto je sigurno sigurno je... za svaki slucaj...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Visok Anti-Tg
« Odgovor #11 poslato: Decembar 28, 2023, 08:12:11 pre podne »
Citat
Obavio sam sva ispitivanja i u pitanju je benigni tumor štitaste žlezde.

Na zalost sam ovako nesto i sumnjao te sam zbog toga i rekao da to sto konzumiras nema nikakve veze sa tim sto ti se desava.Zbog toga sam i rekao da ides kod lekara i uradis UZ stitne

Sreca te je tumor benigni i kao sto Pirat kaze...sada ces mnogo vise paznje morati usmeriti da to prevazdijes i to ce biti ok