Mart 28, 2024, 08:40:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA  (Pročitano 246871 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #30 poslato: April 28, 2011, 07:37:41 posle podne »
jetru tako da osteti oralima bas bi trebalo da bude mozak

Ma možda je već bila oštećena nekako pa mu orali samo "pogurali" i eto žutice :)

stevane
Jel piješ alkohol, pušiš, da nemaš hepatitis (nedaj Bože)?

Najčešći su uzroci žutice pojačano razaranje eritrocita i naglo otpuštanje bilirubina u krv te opstrukcija žučnih vodova ili oštećenje jetrenih stanica, tako da se ni normalne količine bilirubina ne mogu izlučivati u probavni trakt. Te dvije vrste žutice nazivamo hemolitička žutica, odnosno opstrukciona žutica.

Hemolitička žutica nastaje zbog hemolize eritrocita. Pri hemolitičkoj žutici ekskrecijska funkcija jetre nije narušena, ali eritrociti se razgrađuju tako brzo da jetrene stanice jednostavno ne mogu izlučivati bilirubin onom brzinom kojom se on stvara. Zato se veoma poveća plazmatska koncentracija slobodnog bilirubina.

Opstrukcijska žutica nastaje zbog začepljenja žučnih vodova ili zbog bolesti jetre. Pri opstrukcijskoj žutici, uzrokovanoj bilo začepljenjem žučnih vodova, bilo oštećenjem jetrenih stanica, stvaranje bilirubina je normalno, ali stvoreni bilirubin ne može iz krvi dospjeti u creva. Slobodni bilirubin i dalje ulazi u jetrene stanice gdje se na uobičajeni način konjugira. Taj konjugirani bilirubin vraća se u krv, veroatno zbog toga jer pucaju prepunjeni žučni kanalići, pa se žuč uljeva izravno u limfu koja napušta jetru. Zbog toga je glavnina bilirubina u plazmi u konjugiranom, a ne u slobodnom obliku.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže car...kralj...prvak u skoku u dalj!!

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #31 poslato: April 28, 2011, 09:29:22 posle podne »
jetru tako da osteti oralima bas bi trebalo da bude mozak

Ma možda je već bila oštećena nekako pa mu orali samo "pogurali" i eto žutice :)

stevane
Jel piješ alkohol, pušiš, da nemaš hepatitis (nedaj Bože)?

Najčešći su uzroci žutice pojačano razaranje eritrocita i naglo otpuštanje bilirubina u krv te opstrukcija žučnih vodova ili oštećenje jetrenih stanica, tako da se ni normalne količine bilirubina ne mogu izlučivati u probavni trakt. Te dvije vrste žutice nazivamo hemolitička žutica, odnosno opstrukciona žutica.

Hemolitička žutica nastaje zbog hemolize eritrocita. Pri hemolitičkoj žutici ekskrecijska funkcija jetre nije narušena, ali eritrociti se razgrađuju tako brzo da jetrene stanice jednostavno ne mogu izlučivati bilirubin onom brzinom kojom se on stvara. Zato se veoma poveća plazmatska koncentracija slobodnog bilirubina.

Opstrukcijska žutica nastaje zbog začepljenja žučnih vodova ili zbog bolesti jetre. Pri opstrukcijskoj žutici, uzrokovanoj bilo začepljenjem žučnih vodova, bilo oštećenjem jetrenih stanica, stvaranje bilirubina je normalno, ali stvoreni bilirubin ne može iz krvi dospjeti u creva. Slobodni bilirubin i dalje ulazi u jetrene stanice gdje se na uobičajeni način konjugira. Taj konjugirani bilirubin vraća se u krv, veroatno zbog toga jer pucaju prepunjeni žučni kanalići, pa se žuč uljeva izravno u limfu koja napušta jetru. Zbog toga je glavnina bilirubina u plazmi u konjugiranom, a ne u slobodnom obliku.

je li vidite sa kakvim se predznanjem ulazi u pricu sa steroidima...svaka cast!

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #32 poslato: April 28, 2011, 10:20:17 posle podne »
 ;) pa nije bebac sasa ;) zna covjek...

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #33 poslato: April 28, 2011, 10:49:07 posle podne »
Bebac trebao si napisati
izvor:
http://sh.wikipedia.org/wiki/%C5%BDutica

:P

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #34 poslato: April 28, 2011, 10:54:57 posle podne »
jetru tako da osteti oralima bas bi trebalo da bude mozak

 da nemaš hepatitis (nedaj Bože)?

pa ocigledno da ima ..
jer hepatitis = zutica

Van mreže that

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #35 poslato: Maj 03, 2011, 11:43:13 posle podne »
ovo za preparate iz vet.apoteka su stvari za tov bikova i konja.

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #36 poslato: Maj 04, 2011, 12:26:53 pre podne »
ovo za preparate iz vet.apoteka su stvari za tov bikova i konja.
Pa? Svejedno su hormoni, iako ih je rizicnije koristiti i proces proizvodnje je malo prostiji, mogu se koristiti za ljude u nedostatku druge varijante. Boldenon je prvenstveno namenjen konjima, pa je jedan od blazih steroida za ljudsku upotrebu.
No curling in the squat rack!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #37 poslato: Maj 04, 2011, 02:00:01 pre podne »
ovo za preparate iz vet.apoteka su stvari za tov bikova i konja.

pa ti neces uzimati doze za bikove i konje....mngoi steroidi su za ljudsku upotrebu specificno pa ih opet korsite konji od ljudi u konjskim dozama...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 533
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #38 poslato: Maj 04, 2011, 05:17:27 pre podne »
Bebac trebao si napisati
izvor:
http://sh.wikipedia.org/wiki/%C5%BDutica

:P

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

WIN ZA GINISA!
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže Vitor Belfort

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #39 poslato: Decembar 04, 2013, 11:03:24 pre podne »
dravo, video sam vas post o steroidima, verujem da znate dosta o tome, pa bih vas zamolio za savet. Naime, treniram aktivno preko 3 godine, sa 2-3 pauze krace od mesec dana. skoro sam se odlucio da probam steroide, posto zivim u malom mestu, gde u teretani ne mozete videti sportiste nego iskomplexirane "kriminalce" znanje o steroidima sam stekao citajuci knjige i postove. Za kuru sam planirao da uzmem depo + winstrol. obezbedio sam suplementaciju i ishranu. U petak sam prvi put injektirao test. depo, galenike, 250 ml u gluteus, kasno uvece sam dobio temperaturu i jaku glavobolju. Da li je moguce da je to zbog depoa, ili je bas slucajna prehlada naletela u pogresnom trenutku? Uplasen sam prilicno :D danas se dosta bolje osecam, nemam temperaturu, imam samo mali bol na mestu uboda. Da li mi mozete pomoci? hvala unapred. Sportski pozdrav!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #40 poslato: Decembar 04, 2013, 11:10:04 pre podne »
Ne treba ti wins. Mozda reakcija na ubod. Nista strasno.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #41 poslato: Decembar 04, 2013, 11:16:31 pre podne »
dravo, video sam vas post o steroidima, verujem da znate dosta o tome, pa bih vas zamolio za savet. Naime, treniram aktivno preko 3 godine, sa 2-3 pauze krace od mesec dana. skoro sam se odlucio da probam steroide, posto zivim u malom mestu, gde u teretani ne mozete videti sportiste nego iskomplexirane "kriminalce" znanje o steroidima sam stekao citajuci knjige i postove. Za kuru sam planirao da uzmem depo + winstrol. obezbedio sam suplementaciju i ishranu. U petak sam prvi put injektirao test. depo, galenike, 250 ml u gluteus, kasno uvece sam dobio temperaturu i jaku glavobolju. Da li je moguce da je to zbog depoa, ili je bas slucajna prehlada naletela u pogresnom trenutku? Uplasen sam prilicno :D danas se dosta bolje osecam, nemam temperaturu, imam samo mali bol na mestu uboda. Da li mi mozete pomoci? hvala unapred. Sportski pozdrav!

Bez da brines, mnogi ljudi na pocetku kure dobiju blagu temperaturu ili im curi nos. To sto ubrizgavas u sebe, organizam tretira kao strano telo i pokusava da se izbori sa tim, a tu imas i povecanje pritiska, ali sve se to brzo stabilizuje.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #42 poslato: Decembar 04, 2013, 11:19:08 pre podne »
Ako se i osete simptomi prehlade, to je tzv test flu. Osetio sam par puta, al prodje kroz par dana.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #43 poslato: Decembar 04, 2013, 11:23:00 pre podne »
Meni su tako pricali posto sam ja natural(to je danas moderno) hahaha
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Vitor Belfort

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA
« Odgovor #44 poslato: Decembar 04, 2013, 11:32:14 pre podne »
Hvala puno ljudi! :) Verovao sam da je tako nesto u pitanju, ali opet, bolje cuti od nekog iskusnijeg i strucnijeg! Hvala puno! :)