April 28, 2024, 11:15:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio,kakoo?  (Pročitano 2503 puta)

Van mreže synL

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Kardio,kakoo?
« poslato: Decembar 24, 2009, 03:06:11 posle podne »
Pozz...prvo  bih zelio da kazem fenomenalan forum na kojem sam mnogo naucio : ) zatim da se predstavim i onda objasnim svoj problem (nadam se da mi nece niko zamjerit  ;D)Bavim se BBom nekih 2 godine,treniram 5x sedmicno.Trenutno od dodataka ishrani  koristim Whey Pro xl,dextozu i riblje ulje preferiram.Ishranu pokusavam  u zadnjih moram priznati tek mjesec i po dovesti u red.Ali sada sjednem i zapitam se ,bavim se takodjer biciklizmom (ljeto,zima godisnje doba neigra ulogu,vozam klubski , ali i u free  time ,veliki sam zaljubljenik ).Sjetih se ljetnog raspusta ,razne vozlje cjelodnevne,odlazak u druge gradove.Naporan tempo,voznja  bez odmora nekada pa cak do 2 sata ...zar ovaj nacin takodjer nebi trebao uticat na smanjenje tjelesne masnoce,vozio sam kao ludjak po 10 h dnevno ,imam osjecaj kao da apsolutno ni tada nisam imao nikakvog rezultata a kamoli sada kada vozim ali malo manje,a vise u teretani....visok sam 184 i imam 84 kg.Ne osjecam se sekunde debelim,imam kondicije,ne osjecam umor apsolutno trcanje/voznja bicikla/steper kao da bih mogao cjelu vjecnost,ali  stomak losh.Sala uopste nemam ali nemam ni jednog vidljivog misica...Ako bi me neko mogao posavjetovat sta da radim? I jos da napomenem moj sedmicni program bi izgledao ovako.

Ponedjeljak - Prsa
Utorak - Ledja  i stomak
Srijeda - Ramena  i traka  trcaanje 40ak min
Cetvrtak - pauza
petak - Ruke i  trcanje opet
Subota - Noge i stomak
nedjelja- Pauza
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2009, 03:10:21 posle podne synL »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Kardio,kakoo?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2009, 05:06:50 posle podne »
Ne znam sto si ti ovde apostrofirao kardio kao problem....ako si vozio satima biciklu, a sa stomaka nikad nisi uspeo da skines tu zadnju bazu sala..ne bih rekao da je problem u kardiu. Kakva ti je bila ishrana tokom tog biciklizma?

Ako kazes da nemas sala na telu (ako ja shvatih dobro), osim to malo na stomaku sto prekriva trbusnjake...pre je to do ishrane..a i do poznate cinjenice da se zadnje salo najteze skida...mozda je u pitanju i braon salo..ali kako god...sve se moze skinuti...lakse ili teze ;D

I zalis li se ti da nemas vidljivog misica na stomaku ili celom telu? NIsam bas shvatio najbolje?

Da bi poceli od necega...daj nam tvoj nacin ishrane, pa da vidimo sta se da ispraviti...

Trening moze i malo bolji....kardio takodje, ali ajmo prvo od ishrane...Pozz

Van mreže synL

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Kardio,kakoo?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2009, 05:33:33 posle podne »
Upravo tako taj dio stomaka sto prekriva trbusne on mi predstavlja problem,znaci sve je stvar ishrane.A ovako bi nekako izgledao moj jelovnik,al prije svega da napomenem Cips,grickalice,hamburgere ,slatkise ....nisam jeo apsolutno vise se i nesjecam.Eh dorucak : tunj,dva kuhana jaja , whey....Zatim mozda pravim gresku sto ne jedem u skoli na tom odmoru,ali jednostavo neznam sta da jedem,jer nema apsolutno nikakvog "zdravog" izbora...a iskreno i nemam para da kupujem te neke proteinske cokoladice za 5x sedmicno (koliko jel i ima radnih radana).DOdjem kuci  oko 2 Piletina,riza. Tamo negdje pred trening oko 6 bi bio krompir i nesto od povrca....poslije treninga u 99%  slucajeva voce narandje,jabuke,mandarine,.....Znam da sada moja ishrana nije perfektna ali mislim i da kolko tolko nije  ni losa.Neznam ako je potrebno neke slike da stavljam  ;D :D  stvarno imam zelju,imam volju,al nekako me sjebe kad nakon nekog duzeg vremena ne vidim rezultate (nisam od onih sto zele za 2 sedmice nestaa) al sam se nadao da necu  morati cekat sad cjelu godinu il tako....i da ,zaboravio sam  pa jos ovo : poslije treninga whey i dextoza...Imal mi ikakve nade? :'( :'(

P.S samo se zalim na stomak ostalo sam zadovoljan  ;D
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2009, 05:40:14 posle podne synL »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Kardio,kakoo?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 24, 2009, 10:59:07 posle podne »
Pa ima ovde gresaka oko ishrane...

Dorucak...treba ti neki dobar izvor UH...

Obrok u skoli ne bi trebao da preskaces...jednostavno ako telu ne dajemo svakih par sati hranu, lagano se usporava , metabolizam, moze doci do katabolizma misica i sl...znaci obrok u skoli bi trebao da ubacis...diskutovalo se ovde par puta o tim skolskim obrocima...i nekako najbolja varijanta je ispao neki integr. sendvic u kucnoj radinosti..sa tunjevinom ili piletinom ili ella sirom ili jajima...i sl...

Rucak OK..a kolicina?

Obrok oko 6 pred trening - nemas proteina?

Cvrsti obrok posle treninga bi trebao da ti se sastoji od proteina (piletina, oslic, tunjevina, konjetina i sl) i kompleksnih UH...

Nakon ovog obroka bez UH, voca i vecih kolicina masti...

E, sad..ovo kad bi ispravio..to bi bio kvalitetniji jelovnik..e, sad pitanje je koliko cega unosis...da bi mogli da izracunamo kalorijski dnevni unos..
I ako sa ovakvim tvojim jelovnikom ne mrdas sa salom dole..znaci da ti je jelovnik prilagodjen kalorijski za "odrzavanje"..ili ti je usporen metabolizam te ga treba pokrenuti...

Trebao bi da izracunas kalorijski unos i pojedinacan proteina, UH i masti..ili nam daj kolicine, pa cemo se mi potruditi...

Nakon toga mozes ici u pravcu u odabiru puta ka smanjivanju masnih naslaga...ono sto je meni oduvek logicno bilo je...
Sredjivanje ishrane na prvom mestu...tako par nedelja..nakon toga rotacija UH....te kao zavrsni udarac Keto dijeta..to su neki postupni koraci uz pomoc kojih ces smrsati, upoznati potrebe svoga tela, upoznati se sa ishranom i nauciti sta dalje...naravno ako imas vremena da to traje 4-5 meseci...taman do leta ;D