Maj 23, 2024, 06:07:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.154 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac  (Pročitano 135426 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #375 poslato: Januar 27, 2011, 08:29:15 pre podne »
Pre par godina su svom njihovom "silom" udarili na nasu najbolju atleticarku Oliveru Jeftic i bukvalno je raspeli zbog
nalaza jebenog doping testa.Mi koji se interesujemo za sport znamo cinjenicu da su svi na istom nivou,i da se manje
vise koriste ista sredstva kod svih takmicara,na zalost testira se par njih i ti nahebu i budu razapeti.
Na srecu Olivera npr nije pala psihicki i nastavila je sa sjajnim rezultatima i svima im zapusila usta.

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #376 poslato: Januar 27, 2011, 04:28:03 posle podne »
amilorid i hidrohlortiazid iliti Moduretik je diuretik koji svi u svetu poodavno koriste, a bez problema se moze naci u svakoj nasoj apoteci jer ga proizvodi cak i Hemofarm i glupo je praviti se naivan.
Jednostavno se desilo ono sto se moglo desiti bilo kome od takmicara i  moglo se ocekivati posle one blamaze na evropskom da ce nasi takmicari imati poseban tretman tj da ce pod obavezno biti kontrolisani.
Naravno da niko normalan nece osudjivati Bojanu zbog ovoga i niko nije glup da misli da je bilo ko u ovom sportu u bilo kojoj kategoriji apsolutno natural i nema potrebe za bilo kakvim opravdanjima.

Stvarno nisam znao pod ovim nazivima.. Ti si mi cak Sale i pricao za moduretike.. ali nisam znao da su ovo "strucniji nazivi".
U svakom slucaju zalosno je za svakog takmicara, a posbenu Bojanu, kao devojku..

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #377 poslato: Januar 27, 2011, 07:22:14 posle podne »
ta antidoping agencija je najveca farsa u ljudskoj istoriji
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #378 poslato: Januar 28, 2011, 09:24:22 pre podne »
gorane, meni je zanimljivo da ne mozete sakupiti pare da se dokaze da je u pravu , i da nosi ovu mrlju ako vec garantujete da je test laziran
pritom ce ovom situacijom izgubiti mnogo vise novca, da ne pricamo, sponzori, stipendija , predavanja itd.


Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #379 poslato: Januar 28, 2011, 11:24:53 pre podne »
gorane, meni je zanimljivo da ne mozete sakupiti pare da se dokaze da je u pravu , i da nosi ovu mrlju ako vec garantujete da je test laziran
pritom ce ovom situacijom izgubiti mnogo vise novca, da ne pricamo, sponzori, stipendija , predavanja itd.



Ehhh... da je samo to...mislis da nismo pokusali da saznamo kako ide sva ta procedura oko toga. Pravni savetnik koji je upucen je odmah rekao koja su prava i mogucnosti. Radi se o tome da sportista moze da trazi analizu B uzorka koju placa maticna Drzava ili Savez.
Radi se o tome da se jos nije desilo da rezultat B uzorka bude drugaciji od prvog A.  Radi se i o tome da nijedna laboratorija nece da dozvoji sebi navodnu gresku i diskredituje sebe. Time se prakticno rusi ceo sistem u kome su velike pare u igri. Ovo nema vise veze sa Bojanom vec sa svim sportistima koji se navodno odricu B uzorka.

Postoji jos jedna mogucnost... da se trazi DNK uzorak i tako proveri da li je njen ili ne. Na sve ove mogucnosti Bojana pristaje ali radi se o tome da je to postupak koji kosta 20000$. Angazovanje advokata, transport uzorka iz Kanade u Evropu, prisustvo nasih predstavnika.....
Ko ce to da plati...Srbija...ha.ha.ha....koga boli uvo

Za nformaciju, 2004 godine su bile velike malverzacije oko uzoraka za doping kontrolu na Evropskom prvenstvu za zene. Od uzetih 30 uzoraka, 15 je unisteno i to "slucajno" od Slovakinja.....http://www.getbig.com/boards/index.php?topic=291790.0

Bojani sve ovo tesko pada zbog nepravde jer se toliko namucila oko putovanja u Meksiko gde je otputovala sama i o svom trosku i gde je znala da se radi doping kontrola.
Moja je zelja bila da se Bojana takmici jos jednu sezonu i da joj krajnji cilj bude Svetsko prvenstvo u Novom Sadu, medjutim sve ovo je samo ubrzalo njen odlazak u USA gde je i nameravala da nastavi karijeru.
Ona putuje vec sledeceg meseca u LA gde a uskoro ce joj se pridruziti i Dragan paunovic sa kojim vec ima zajednicke poslovne planove.



  
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #380 poslato: Januar 28, 2011, 12:27:46 posle podne »
ma ok to razumem nece drzava..ali nije nemoguce skupiti te pare ako je istina u pitanju..pa boze moj, to su samo pare..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.557
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #381 poslato: Januar 28, 2011, 02:27:27 posle podne »
Citat
to su samo pare..
pa ako je ovoliko koliko ke Goran naveo 20 soma USD pa svaki izlazak advokata racunaj da je oko 400 jevreja... nije to mala cifra jos plus ostali izdaci...

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #382 poslato: Januar 28, 2011, 02:40:41 posle podne »
ma ok to razumem nece drzava..ali nije nemoguce skupiti te pare ako je istina u pitanju..pa boze moj, to su samo pare..

U pravu si 100%, i ja sam za to, da se istera istina do kraja ako si siguran da si nevin....

 Da je ovo sport ravnopravan kao i ostali gde ovakav rezultat donosi Nacionalno priznanje i penziju, pa ja bih prvi pokrenuo akciju da se sakupe pare za to, ali ovako, zbog cega...i da se dokaze sta? Odose pare da se opere obraz i nista drugo.
A iskreno...ne znam da li bi i to sve ispalo regularno, mafija je to svetska... a sta smo mi...

Na zalost, ovo je zavrsena prica jos za Bozic, kada je stigao dopis i kada je sve pokusano sto moze. Sada novinari prepisuju vesti jedni od drugih i objavljuju vec staru vest.




ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #383 poslato: Januar 28, 2011, 04:55:37 posle podne »
Citat
to su samo pare..
pa ako je ovoliko koliko ke Goran naveo 20 soma USD pa svaki izlazak advokata racunaj da je oko 400 jevreja... nije to mala cifra jos plus ostali izdaci...
nije to neka cifra druze kada je  u pitanja prava stvar..taj novac bi se skupio..nego mi krivo sto drzava i savez ne stane iza takvih ljudi

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #384 poslato: Januar 28, 2011, 05:04:24 posle podne »
jbga ovo je takav sport...bez kemije nema takmicenja...a diuretici su na doping listi?ako ih je koristila cemu dokazivanje da nije?
ako ih nije koristila onda pokreci gorane tuzbe i istjeraj to...
ben jonson je prizano svi to rade radio sam i ja...


Van mreže JOJEVTA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 248
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #385 poslato: Januar 28, 2011, 05:18:28 posle podne »
Pravda je skupa i cesto nedostizna

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #386 poslato: Januar 28, 2011, 07:28:46 posle podne »
ma ok to razumem nece drzava..ali nije nemoguce skupiti te pare ako je istina u pitanju..pa boze moj, to su samo pare..

U pravu si 100%, i ja sam za to, da se istera istina do kraja ako si siguran da si nevin....

 Da je ovo sport ravnopravan kao i ostali gde ovakav rezultat donosi Nacionalno priznanje i penziju, pa ja bih prvi pokrenuo akciju da se sakupe pare za to, ali ovako, zbog cega...i da se dokaze sta? Odose pare da se opere obraz i nista drugo.
A iskreno...ne znam da li bi i to sve ispalo regularno, mafija je to svetska... a sta smo mi...

Na zalost, ovo je zavrsena prica jos za Bozic, kada je stigao dopis i kada je sve pokusano sto moze. Sada novinari prepisuju vesti jedni od drugih i objavljuju vec staru vest.





cek ,cek jel ti to rece za IFBB da je svetska mafija, da oni namestaju takmicenja, podmecu nalaze na doping kontroli? Pa jel to znaci da je nas savez mafijaski ogranak?  Ja vise nista ne kapiram, jedan dan reklamirate IFBB kao najbolju, najvecu, najmoralniju organizaciju na svetu, Santoha samo sto nije proglasen novim Isusom , a sad neke afere, spletke ,podmetanjal
Ako je stvarno Bojani podmetnut uzorak,hoce li savez istupiti iz te mafijaske organizacije ili cekati da se opet neko na pravdi boga diskvalifikuje?
Sta znaci putiti da to prodje tako, zasto savez ne uradi nesto u odbranu svog reprezentativca? Mozda je stvarno kasno da se za Bojanu uradi bilo sta ,ali cutanje je samo zeleno svetlo da se to opet nekome od nasih uradi, a zasto i ne ako se niko ne buni? 
« Poslednja izmena: Januar 28, 2011, 07:41:49 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #387 poslato: Januar 28, 2011, 09:54:14 posle podne »
Nigde nije pomenut ifbb vec SVETSKA ANTIDOPING AGENCIJA...

... i nije se cutalo vec se preduzelo mnogo stvari ali sto bi se to pisalo ovde i sirila prica dalje.... Bojana ce to vec sama da objavi kada dodje vreme
« Poslednja izmena: Januar 28, 2011, 09:58:30 posle podne GORAN_ILIC »
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #388 poslato: Januar 29, 2011, 12:20:21 pre podne »
Nigde nije pomenut ifbb vec SVETSKA ANTIDOPING AGENCIJA...

... i nije se cutalo vec se preduzelo mnogo stvari ali sto bi se to pisalo ovde i sirila prica dalje.... Bojana ce to vec sama da objavi kada dodje vreme
ahaaaaa svetska antidoping agencija nas mrzi,a IFBB nema sa tim nista i nema uopste uticaja ko ce biti testiran...kako ja gledam na stvari ovo je dokaz kako se kotira nas savez u IFBB-u ili koliko se uopste trudi oko svojih takmicara, posto je prosle godine 5 takmicara palo na kontroli
« Poslednja izmena: Januar 29, 2011, 12:27:09 pre podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Bojana Vasiljevic-Obradovic OLYMPIA Kragujevac
« Odgovor #389 poslato: Januar 29, 2011, 01:17:15 pre podne »
A... pa nemoj da vredjas bracu Ruse sa pet i Bugare sa sest pozitivnih BB sportista u prosloj godini a jos imaju svoje ljude u vodecoj garnituri ifbb-a, i oni mrze sami sebe  :P :P
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA