April 23, 2024, 05:32:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Marko Petrovic  (Pročitano 6063 puta)

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Marko Petrovic
« poslato: Decembar 30, 2009, 04:11:21 pre podne »
citao sam po forumima razne programe ishrane i toliko sam zbunjen da ne znam gde glavom da bijem...posto sam ja amaterski bodi bilder..bavim sa cisto iz strasti zato sto mi je to sve interesantno...jednostavno volim takav zivot  i ne bih menjao odlazak u teretanu ne znam ni ja zasta :):)..voleo bih da se upustim u neku ozbiljniju pricu sto se tice bodi bildinga ali naravno sam ne mogu..treba mi trener da me uputi u sve to itd,al jbg nemamo mi svi kintu za trenere :):)..e sad jel mogu da vam ja postavim moj nacin ishrane i vi da mi kazete dal je ok...i kazite mi sta je dobar izvor ugljenih hidrata posto hocu da pokusam onaj program sa variacijom ugljenih hidrata..jel mogu makarone???i

1 obrok. 7 belanaca,jogurt,banana

2 obrok. ovsene pahuljice sa jogurtom.

3.obrok, makarone

3 obrok. 200 g belog meso

4 obrok. kuvani krompir i 5 belanca

5 obrok.  ovsene pahuljice i jogurt
 

izmedju bih ubacivao wey protein...jel moze ova ishrana da posluzi kao neka polazna tacka...idem dve godine u teretanu...visok sam 178 imam 83-4 kila,obim ruke 41.....vrlo malo masnih naslaga......e moj cilj je da dobijem na masi josh i da skinem masne naslage...treniram tri puta nedeljno..noge ne mogu da radim trenutno jer mi je koleno sjebano...ubacio bih kardio trening od ponedeljka do petka....u danima kada radim trening sa tegovima radio bih kardio odmah posle treninga sa tegovima posto ne mogu zbog faksa da ga radim ujutru cim ustanem...sta od preparata da uzmem da ne izgubim masu dok radim kardio trening...citao sam da je BCAA dobar za ocuvanje misicne mase i sta josh da uzmem da malo povecam volumen misica...uzimao svakakve preparate ali one koje sam ja mislio da trebam da uzmima..tipa..hors,glutamin,kreatin,amino kiseline,x-pand..ali sve je to bilo na moju ruku tako da ne znam koliko je sve to bilo pametno uzimano al aj sad..sta je bilo bilo je......izvinite sto sam malo dosadan ali moram vec jednom da prelomim i da krenem da treniram kako treba...imam samo ove dve slike na kompu...nisu najnovije...malo sam stomak zalio i nabacio josh malo misicne mase...ali mogu i ove slike da posluze...hvala unapred L(L(
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2009, 04:58:54 pre podne bbART »
...untile you puke...

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2009, 09:16:22 pre podne »
za pocetak ishrana ne valja, ne bi bilo lose da citas forum ...

1 obrok. 7 belanaca,2 zumanca, ovsene kasika maslinovog

2 obrok. pirinac + 200 gr belog + povrce

3.obrok, pirinac + 200 gr belog+ povrce kasika maslinovog

3 obrok. pirinac + 200 gr belog+ povrce

4 obrok. tunjevina+ povrce

5 obrok. ako imas pare kazein, ako ne ella sir pola kante

umesto nekog obroka sa pirincom ubaci krompir

ovo je recimo okvirna ishrana, obzirom da ne znam tvoje aktivnosti u toku dana

whey se ubacuje posle treninga, u toku dana se koriste protein blendovi, ako ne mozes da stignes da klopas cvrstu hranu

pre kardia 15-20gr BCAA + 15-20gr glutamina

kupi multivitamin/mineral kompleks
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2009, 09:20:48 pre podne aleksandar84 »

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2009, 03:18:57 posle podne »
e a koliko hleba smem da pojedem u toku dana?e a jel moze jedan obrok krompir i oslic? umesto belog mesa i pirinca?
...untile you puke...

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #3 poslato: Decembar 30, 2009, 03:34:24 posle podne »
e a koliko hleba smem da pojedem u toku dana?

bolje se drzi dalje od hleba, procitaj nesto o slozenim UH i prostim


e a jel moze jedan obrok krompir i oslic? umesto belog mesa i pirinca?

naravno

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2009, 03:53:59 posle podne »
ok..a jel treba da uzimam omega 3 i koliko?i citao sam nesto o uzimanju amino kiselina tokom treninga...jel mozesh da mi napisesh samo kako da ih uzimam?
...untile you puke...

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2009, 04:18:06 posle podne aleksandar84 »

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #6 poslato: Januar 04, 2010, 06:56:52 posle podne »
hvala na informacijama..nasao sam vecinu informacija iz pedjinih postova...sad tek shvatam koliko ja u stvari nista nisam znao sto se tice teretane :):)izvinjavam se josh jedanput na ovoliko glupih pitanja :):)
...untile you puke...

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #7 poslato: Januar 05, 2010, 12:46:42 posle podne »
to je bila i poenta  ;)
pozz

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2010, 06:28:13 posle podne »
evo napokon sam napravio neke novije slike...ove prethodne su bile pre 4 meseca,tj od leta....e sad krecem sa ovim pedjinim programom sa amino kiselinama pa posle na definiciju..kacim nove slike kad zavrsim turu :):)
...untile you puke...

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2010, 06:29:35 posle podne »
evo josh jedna...
...untile you puke...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2010, 07:37:27 posle podne »
Samo naprijed, hrani se ovako sto ti je aleksandar84 napisao i pravilno treniraj i rezultati moraju doci.Samo polako..... ;)

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2010, 09:06:42 posle podne »
sve ovo sto sam napravio, napravio sam sa krs hranom...mislim bilo je tu proteina ali malo i bilo je tu ugljenih hidrata ali losih...sad sam naucio neke stvari oko ishrane i oko svega ostalog pa da vidimo :):)krivo mi je samo sto sam tek posle dve-dve ipo godine treninga shvatio neke stvari..al polako :):)
...untile you puke...

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #12 poslato: Januar 10, 2010, 11:53:12 pre podne »
6gr.uh po kg težine,kvalitetnijih(krompir,pirinač,grašak..),uzmi tablicu nutritivnih vrednosti,digitron i računaj,to ti je dnevni unos odprilike,glupo je da pitaš koliko treba hleba jesti danas,ja kad bi mogao bez hleba nebi ga ni jeo uopšte(prosti uh),i izbegavaj uh posle 18h,vidim da ti se lepi na struk..poz

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Marko Petrovic
« Odgovor #13 poslato: Januar 10, 2010, 04:14:23 posle podne »
ma saznao sam sve sto me zanima...hvala u svakom slucaju...nego ne znam kako da izbrisem tekst da ostavim samo slike...
...untile you puke...