Mart 28, 2024, 07:34:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: ABSCES SAVET  (Pročitano 39071 puta)

Van mreže Puter

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
ABSCES SAVET
« poslato: Januar 08, 2010, 02:31:07 posle podne »
IMAM BEZBOLAN CVOR U GLUTEUSU PROMERA OKO 2CM. PRI ASPIRACIJI SAM IZVUKAO 2ML SADRZAJA KOJI LICI NA GNOJ. NEMAM TEMPERATURU NITI BILO KAKVE TEGOBE. SUMNJAM NA STERILNI APSCES. CVOR SE NIJE UVECAVAO VEC 10DANA NITI JE MENJAO TVRDOCU, A MESTO UBODA OD TADA NISAM PONAVLJAO. HITNO POTREBAN SAVET!

Van mreže Puter

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2010, 02:32:03 posle podne »
MOLIM DA ME POSAVETUJU ONI SA LICNIM ISKUSTVOM

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2010, 04:55:58 posle podne »
kupi kremu u veterinarskoj apoteci koja se zove flogocid
mada ako je nastao gnoj tesko da ce pomoci..ali nista te ne kosta da probas..meni je pomoglo ..hvala bogu..

Van mreže Puter

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2010, 05:01:30 posle podne »
Zar niko na forumu nema slicno iskustvo? Sve sam radio potpuno sterilno, ruber je obrisan alkoholom, igla je ubacena u ampulu i nije vadjena. Pri svakom ubadanju korsten je sterilan spric i sterilna igla, a mesto aplikacije je predhodno obrisano alkoholom, svaki put sam asprirao. Sumnjam da mi je propi DP napravio problem i izazvao sterilan absces. Da li da cekam ili da panicim? Savet bi mi dobro dosao. Ne bih da idem da me rezu i stavljaju dren ako se absces nece dalje siriti, i ako nije izazvan bakteriom, cvor mi zaista ne smaeta.  MOLIM ZA SAVET! Hvala.

Van mreže Puter

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2010, 05:04:00 posle podne »
Kupi cu flogocid.  ;D  Nadam se da necu morati na otvaranje guza ::)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2010, 07:00:45 posle podne »
Ja sam imao i morao da operisem prvi put a drugi put je sam pukao. Prvi put posle operacije morao sam da pijem i antibiotike jer je na nezgodnom mestu i isao sam na previjane 4 dana i nisam imao dren. Imas vise vrsta abscesa moj je konkretno bio od urasle dlake(razbio sam dupe u ladi nivi posle par dana terenske voznje a bio sam suvozac) a moze da bude i od ciste.

Van mreže Puter

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #6 poslato: Januar 08, 2010, 09:12:47 posle podne »
Stavio sam topao oblog od kamilice, mozda se tripujem ali osecam da je cvor meksi. Ponavljam ne boli i koza na tom mestu nije promenila boju, cvor je u dubini gluteusa. Uzecu sad i flogocid pa cu i sa tim namazati. Kako da provalim da prolazi?

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2010, 09:30:29 posle podne »
povuci ce se za 2-3 dana ako funkcionise..

Van mreže Puter

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2010, 09:53:40 posle podne »
HVALA! ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #9 poslato: Januar 09, 2010, 12:49:35 pre podne »
hemija?
koja?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #10 poslato: Januar 09, 2010, 01:02:23 pre podne »
Valjda Diamond propionat koliko sam ga shvatio
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #11 poslato: Januar 09, 2010, 01:07:40 pre podne »
kupi kremu u veterinarskoj apoteci koja se zove flogocid
mada ako je nastao gnoj tesko da ce pomoci..ali nista te ne kosta da probas..meni je pomoglo ..hvala bogu..

laki
kada nastane upalni proces.............nema te kreme na zalost.....bilo bi lepo...al jbg....govrim ako je u pitanju UPALNI PROCES GDE SU NAZNAKE IZVLACNJEA GNOJA...
to so je tebi pomogblo a neznam sta si uzimao je smao bila rekacija na BEZNIL ALCHOL..sledcei put se cuvaj!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #12 poslato: Januar 09, 2010, 01:08:23 pre podne »
Valjda Diamond propionat koliko sam ga shvatio

ok...nisam skontao

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #13 poslato: Januar 09, 2010, 01:11:16 pre podne »
Citat
Sumnjam da mi je propi DP napravio problem i izazvao sterilan absces. Da li da cekam ili da panicim? Sa

a sada vidim....

nemoj da panicis ako nemas temp i ako se ne siri...
ono sto se dogadja je upalna rekacija na BEZNIL ALCHOOL koji u velikoj meri sadzi taj preparat...
toliko

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: ABSCES SAVET
« Odgovor #14 poslato: Januar 09, 2010, 07:47:44 pre podne »
kupi kremu u veterinarskoj apoteci koja se zove flogocid
mada ako je nastao gnoj tesko da ce pomoci..ali nista te ne kosta da probas..meni je pomoglo ..hvala bogu..

laki
kada nastane upalni proces.............nema te kreme na zalost.....bilo bi lepo...al jbg....govrim ako je u pitanju UPALNI PROCES GDE SU NAZNAKE IZVLACNJEA GNOJA...
to so je tebi pomogblo a neznam sta si uzimao je smao bila rekacija na BEZNIL ALCHOL..sledcei put se cuvaj!!!
krenuo je gnojni proces..poslacu ti sliku..verovao ili ne nastao je na nesto neocekivano..ali nisam cekao 10 dana..prva 2-3 dana mazao svasta ..nije se povlacio, sta vise raslo je ..na guzici sam imao guzicu :)
otisao kod doce..rekao secemo..uh
slucajno dobijem taj predolog od osobe koja nema veze sa time...nista me ne kosta da probam...posle prvog mazanja sam bio radostan kao malo dete..
zato sam mu i rekao da ne znam da li ce njemu pomoci posto je toliko proslo..neka proba..ako pomogne, pomoglo je ako ne..sta da se radi..

evo cisto tt podaci..namenjeno je za zivotinje , mogu i ljudi da koriste..nadao sam se ako pomaze zivotinjama pomoci ce i meni :)

Citat

Naziv:  FLOGOCID
antiflogistik
ad us. vet.

Upotrebljava se za lokalnu terapiju kod mnogih zapaljenja i infekcija kože i sluzokože.

Sastav: 1g masti sadrži:

sterilnog polivalentnog bakterijskog filtrata 500 mg
borne kiseline 10 mg
kiniofona(8-hidroksi-7-iodokinolin-5-sulfonska kis.) 0,5 mg
Dejstvo: Polivalentni bakterijski filtrat sadrži baktericidne materije, produkte metabolizma autolize bakterija: E. coli, B. pyocianeus, Streptococcus beta haemoliticus, Staphylococcus aureus i albus. Ove baktericidne materije u kombinaciji sa kiniofonom i antiseptikom, deluju antiflogistički, antibakterijski i antimikotički i u onim slučajevima kada se sa mnogim antibioticima širokog spektra ne postiže zadovoljavajući terapijski efekat.

Indikacije: Flogocid se upotrebljava za lokalnu terapiju kod mnogih zapaljenja kože i sluzokože, dekubitusa, inficiranih rana, opekotina, ozeblina, ulkusa, fistula, flegmona, panaricijuma, ekcema, mastitisa, limfadenitisa, gnojnih otitisa, gljivičnih infekcija kože.