April 28, 2024, 05:01:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Izmena pravila foruma  (Pročitano 3566 puta)

Van mreže Mortar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Izmena pravila foruma
« poslato: Januar 13, 2010, 12:29:47 posle podne »
Zar ne bi trebali izmeniti pravilnik foruma jer se na njemu itekako krse autorska prava, pogledajte samo teme o downloadu filmova?
A u pravilniku lepo pise:
Nećete narušavati autorska prava, ni posredno ni neposredno

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2010, 12:47:15 posle podne »
Treba u sekciji download filmova da se napise POSLE 24H OBRISATI SADRZAJ SA HD-a

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2010, 05:49:35 posle podne »
Zar ne bi trebali izmeniti pravilnik foruma jer se na njemu itekako krse autorska prava, pogledajte samo teme o downloadu filmova?
A u pravilniku lepo pise:
Nećete narušavati autorska prava, ni posredno ni neposredno


A sto bas tebi ovo smeta? Mislim pored toliko domacih foruma koji imaju hiljade filmova, pesama, programa, igrica, muzike, knjiga i sl za skidanje...mislis da je problem ova nasa mala temica za download filmova? Mislim ona je tu SAMO zbog clanova, ali ako vam smeta lako cemo je obrisati...

Treba u sekciji download filmova da se napise POSLE 24H OBRISATI SADRZAJ SA HD-a

Ako ovo resava problem, mi cemo dodati, ali mislim da to u ocima naseg zakona nema veze..ili mozda gresim?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2010, 05:59:50 posle podne »
Buldog to kazem da bi se opravdalo postojanje linkova za piratski download. Youtube je recimo tuzen od strane nekih kompanija i ljudi jer dozvolio upload fajlova od strane ljudi koji nemaju za to autorsko pravo. Ovo sto ja napisao oko brisanja sadrzaja sa HD-a je praksa na svim forumima i sajtovima koji se bave downloadom.....

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2010, 06:01:45 posle podne »
Ne rekoh da ne zavisi gde smo mi vec gde je server foruma. U srbiji mozda ne vazi zakon o autorskim pravima ili postoji ali se ne primenjuje ali je drugo npr. Kanada i SAD

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2010, 06:06:22 posle podne »
Ajde ne izmisljajte toplu vodu!! Nemoj buldog da brises temu pusti ove filozofe...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2010, 06:19:32 posle podne »
Buldog to kazem da bi se opravdalo postojanje linkova za piratski download.

Razumem ja da si ti ovo dobronamerno...nego rekoh, ako to stvarno ima smisla staviti da bi sa nasim zakonom to bilo negde manje vise "ispeglano"..najmanji je problem to napisati...

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2010, 06:29:43 posle podne »
Tako svi pisu. Evo sad cu da pogledam neke sajtove koji imaju muziku za download kako tacno ide teht tog uvodnog dela za download

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2010, 06:31:36 posle podne »
@ buldog
Vidi kako je to satj domaci.de resio
http://www.domaci.de/download

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #9 poslato: Januar 19, 2010, 06:52:29 posle podne »
Ma je.e mi se vise za usrane zakone ove usrane drzave!!!

Ako ce da se bave jednom temom na kojoj su linkovi ka par filmova,neka...Mada me od tih idiota nista ne bi zacudilo
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #10 poslato: Januar 19, 2010, 10:59:57 posle podne »
@ buldog
Vidi kako je to satj domaci.de resio
http://www.domaci.de/download

Znam..tako je na jos nekima...samo ne znam da li to pije vodu...pogledacu ovih dana malo po nasem zakonu...pa ako uspem nesto da iskopam, mada kao sto Sale kaze...ako neko bas zacrta da pored toliko vecih foruma po tom pitanju, nas nategnu za par filmova i knjiga..onda nek' im je alal...nema drzava preca posla.

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Izmena pravila foruma
« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2010, 11:12:57 posle podne »
Demonoid najveci torrent tracker ikada je imao problem cak je i zatvaran. Ja ne znam gde je baza sajta i na kom od servera ali ako nije u srbiji moze dobiti tuzbu. Ovo mene ne moze da pogodi vec onoga kome je JMBG upisan kod ISP-a.
Ne vidim zasto je p roblem da se napise to sto treba. Znate i sami da Microsoft ne daje upotrebu nelicenciranih softvera. Sve u svemu buldog proveri ali postoji zakon o privatnoj svojini i autorskim pravima. Pogledajte neke emisije kada na kraju moraju potpisati one cije su pesme koristili......