April 17, 2024, 01:10:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko treninga  (Pročitano 10487 puta)

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #15 poslato: Mart 16, 2010, 05:31:48 posle podne »
ma kakvi kratko, to je super! :)
meni nekad trening traje i 40 minuta. nema tu sta dugo da traje, posebno ako po jednu misicnu partiju radis.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #16 poslato: Mart 16, 2010, 05:33:57 posle podne »
Meni trening sa tegovima skoro nikada ne traje duze od 45 minuta...to mi je dovoljno da "ubijem" jednu misicnu grupu...

Van mreže go hard

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2010, 05:41:49 posle podne »
što se tiče vremena trajanja treninga je dobro..nije bitno koliko trening traje(meni je osobno bolje kad je kraći oko sat vremena) samo da je intezivan..ako misliš da ti je pre malo 4 vježbe po 4 serije, to je dovoljno po mom ukusu ja bi ubacio i po 3 serije bar 1- 2 vježbe, bitno je da slušaš tijelo i radi kako ti najbolje odgovara.
mišići rastu dok odmaraš a ne dok treniraš to zapamti.

Van mreže goran13

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #18 poslato: Mart 16, 2010, 05:43:13 posle podne »
 i ja mislim da je to ok ni meni trening nikad ne traje duze od 50 min
uvek mi je vazniji kvalitet nego kvantitet treninga

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #19 poslato: Mart 16, 2010, 05:47:59 posle podne »
Hvala ljudi...samo da znam da ne gresim. :D
Posto ovi treninzi budu intezivni,i dajem sve od sebe i stvarno bude super osecaj kad zavrsim.

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #20 poslato: Mart 16, 2010, 05:51:16 posle podne »
Pa tebi onda pauze i nisu tako kratke ako ti trening traje 45-50 min

Naravno da to nije kratko....

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #21 poslato: Mart 16, 2010, 06:12:17 posle podne »
Pa tebi onda pauze i nisu tako kratke ako ti trening traje 45-50 min

Naravno da to nije kratko....
Gledam da ne budu duze od 30-60sekundi
U ovih 50min. sam uracunao i trbusnjake 4 serije (po 40 trbusnjaka).

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #22 poslato: Mart 16, 2010, 06:16:58 posle podne »
pauze po meni treba bar 90 do 120 sekundi i sve zavisi koju misicnu partiju radis,jer nemoze ista pauza za noge i biceps ;)
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #23 poslato: Mart 16, 2010, 06:32:18 posle podne »
pauze po meni treba bar 90 do 120 sekundi i sve zavisi koju misicnu partiju radis,jer nemoze ista pauza za noge i biceps ;)
Dobro to razumem...meni su najduze pauze kod cucnjeva-tu uzmem koliko mi treba...a najkrace kad radim triceps :D

Van mreže go hard

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #24 poslato: Mart 16, 2010, 06:32:53 posle podne »
Odmor između serija: 6-8 ponavljanja = 90-120sec(snaga),9-12 ponavljanja =60-75sec(masa),13-15ponavljanja=30-45sec(izdržljivost)...sad ovako je u mom slučaju i toga se ne treba držati ko pijan plota,ja se toga striktno ne držim to mi je samo smjernica.
što se tiče trbušnjaka njih radiš ko svaki mišić mnogi griješe pa ih pretreniraju i misle da je to dobro.možeš ti imati trbušnjake ko kornjačin oklop ali ako su ispod sala oni se neće vidjeti.po nekom pravilu moraš imati ispod 15 posto masnoće da bi se vidjeli. ako ih radiš pravilno i da ti je 1 serija 40 trbušnjaka malo sam skeptičan da možeš pravilno napraviti 4 serije.za moj ukus malo previše trbušnih.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2010, 06:36:20 posle podne go hard »

Van mreže goran13

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #25 poslato: Mart 16, 2010, 06:37:26 posle podne »
mislim da su pauze individualne i zavise od mnogo faktora,ja recimo uvek po smirivanju pulsa krecem u novu seriju

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #26 poslato: Mart 16, 2010, 06:39:20 posle podne »
. ako ih radiš pravilno i da ti je 1 serija 40 trbušnjaka malo sam skeptičan da možeš pravilno napraviti 4 serije.za moj ukus malo previše trbušnih.
osim ako nisi mojke! :)
a sa goranom se slazem,onda kad osetis da si spreman za naredni seriju tad je vreme da se uvatis sipke.
Jedi Master

Van mreže go hard

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #27 poslato: Mart 16, 2010, 06:41:24 posle podne »
tako i ja radim kad osjetim da sam spreman za težinu koja slijedi....ali opet ak zujiš više od 3 min. nema smisla

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #28 poslato: Mart 16, 2010, 06:44:33 posle podne »

što se tiče trbušnjaka njih radiš ko svaki mišić mnogi griješe pa ih pretreniraju i misle da je to dobro.možeš ti imati trbušnjake ko kornjačin oklop ali ako su ispod sala oni se neće vidjeti.po nekom pravilu moraš imati ispod 15 posto masnoće da bi se vidjeli. ako ih radiš pravilno i da ti je 1 serija 40 trbušnjaka malo sam skeptičan da možeš pravilno napraviti 4 serije.za moj ukus malo previše trbušnih.
što se tiče trbušnjaka njih radiš ko svaki mišić mnogi griješe pa ih pretreniraju i misle da je to dobro.možeš ti imati trbušnjake ko kornjačin oklop ali ako su ispod sala oni se neće vidjeti.po nekom pravilu moraš imati ispod 15 posto masnoće da bi se vidjeli. ako ih radiš pravilno i da ti je 1 serija 40 trbušnjaka malo sam skeptičan da možeš pravilno napraviti 4 serije.
Ja ih radim uglavnom 2 puta nedeljno,nekad 3 puta.
Ovo za masnocu se slazem,meni se prvom ne vide dok u potpunosti ne sredim ishranu i ne ubacim kardio.A sad u fazi mase tj.tovljenja se samo naziru.
Jbg,ja gledam da ih radim koliko god mogu pravilno...3 serije u sustini idu glatko,4-ta bude zajebana.Nju skratim po potrebi,kad osetim da ne mogu vise prestanem,pa to bilo na 10,20 ili 40.

osim ako nisi mojke! :)
Hahahahahha,nisam definitivno :D

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2010, 06:45:17 posle podne »
Pa ja kada bi cekao na bioloski sat onda bi meni pauza izmedju rotacija giga serije u treningu za noge trajale naj manje 5 min ali onda to nije to...