April 26, 2024, 04:44:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Putokaz...  (Pročitano 9138 puta)

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Putokaz...
« Odgovor #30 poslato: April 03, 2010, 08:40:16 posle podne »
Dobijam ideju da se polako uvedem u režim izgradnje mišića, za ova tri meseca sam se postigao vrlo, vrlo korektan rezultat u skinutoj masti. Praktično, sad se mogu definisati kao mršav  ;) 

Sutra ću iščitavati teme o režimu dobijanja mase, što se tiče težine imam "slobodnih" 5 kg gore sa ovom količinom masti koja je ostala. Dobijam glad za još mišića. Samo preliminarno bih pitao- da li pametan pristup nastaviti sada sa režimom izgradnje mišića? Ne znam kakva je metodologija periodizacije treninga, svaki link je dobro došao jer će uštedeti puno energije...

Izvinjavam se na konfuznosti i nepreciznosti pitanja, obično prvo napravim gotovu logičnu postavku (bilo čega, u ovom slučaju režima života, jel..), pa onda pitam za korekcije. Sada bih pitao za savet kako dalje-  opaliti po kvalitetnoj masi narednih meseci pre sledećeg topljenja, i tako u krug? Kakva je periodizacija preporučljiva?

Ono što sam siguran je da ne želim da se iskustvo koje sam načeo u bb završi ispunjenjem cilja koji sam postavio. Cilj jeste ispunjen, ali ono što želim je da idem dalje-  navučen sam  ;D I to je nešto vrlo, vrlo pozitivno. Sada molim za instant savet- šta ćemo dalje?

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Putokaz...
« Odgovor #31 poslato: April 03, 2010, 10:11:18 posle podne »
Trening nema veze sa masom i definicijom

ihsrana je ta koja se menja
For me , life is continously being hungry.

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Putokaz...
« Odgovor #32 poslato: April 03, 2010, 11:51:12 posle podne »
Ok. Recimo da sam bio konfuzan i zbrljao pitanje do daske.  Taj deo- relacija ishrane i svega što je njena posledica mi je kristalno jasan, time sam bio zaokupljen poslednjih 15-ak nedelja koliko sam na forumu, i sve što mi je bilo nejasno bilo mi je razjašnjeno. Osećam da sa filozofijom ishrane i suplementacije mogu da se kvalitetno nosim, i mogu da kažem da u zadovoljavajućoj meri razumem šta, kada, i zašto. U dobroj meri i treningom, na nivou na kome sam trenutno.

Fokusirao bih pitanje- ono što ne znam je: kada je vreme za režim dobijanja, a kada za režim gubljenja. Na režimu gubljenja sam od N. Godine, i količina viška masti nije značajna. Postoji li neko pravilo, ili neki empirijski kvalitetan sistem periodizacije tokom godine- kada raditi masu, a kada defku?

Primer- " raditi 3 meseca defku, pa 3 meseca masu, pa opet u krug" , ili... " 8 meseci masa, 3 meseca defka, mesec offf, pa opet u krug..." Pod "periodizacijom treninga" sam se malo nesretno izrazio- nisam mislio na trening, već ceo režim (dobijanje ili gubljenje- koliko sam shvatio, nema trećeg).

Sada sam na 15% bf, sa
a) količinom kvalitetnog mišića koja slooobodno može da ide gore, 
b) masnoće koja slobodno može da ide dole još nekoliko % - opaliti sada keto i isušiti se totalno


Rudimentarno pitanje- šta je bolje prvo? Pomozite da ne lutam i ne gubim vreme na mogućim greškama. To bi mi pomoglo da napravim trasu za naredni period, i kratkoročno i dugoročno.  Osećam da je odgovor da je sve individualno, ali se nadam da će neko ispaliti makar svoj sezonski režim. U međuvremenu dalje kopam po forumu, gde je odgovor sigurno na milion mesta, samo je trenutna lenjost rezultovala ovakvim pitanjima.  ;D Recimo da je cilj od ovog momenta dugoročan ( i univerzalan)- graditi dalje mišić, i spuštati %bf do 10%. Dugoročan u smislu... bez ikakvog vremenskog ograničenja, sad je pitanje šta prvo odrediti kao kratkoročan cilj- raditi na masi, ili oguliti skroz naskroz ovo što ima, pa odatle krenuti na izgradnju mišića.

Sad sam zatrpao gomilom reči, nadam se da će biti strpljenja da se pročita  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Putokaz...
« Odgovor #33 poslato: April 04, 2010, 09:20:57 pre podne »
..ne da si zatprao nego je ovo blagi uzas
neznas ni ti sam sta hoces a ne da ti bilo ko od nas odgovori
probaj na srpskom da postavis pitanje..
ali bojim se da je..JEL MOGU DA RADIM MASU I DEFINICJU SKUPA..
odgovr ti je odmah..NA TOM NIVOU NA KOJEM SE TI SADA NALZIS...NE..
mislim..da se ne zamarmo mnogo sa strucnim terminima sa kojima si poceo da se gajdas tipa RUDIMENTARNO,EXPLICITNO,FUNDAMENTALNO.CILJ OVOG MOMENTA...itd itd itd i

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Putokaz...
« Odgovor #34 poslato: April 04, 2010, 11:06:54 pre podne »
Ok. Peđa, hvala što si pročitao pitanje i pomogao mi odgovorom.

Dalje zamaranje stručnim terminima ne vodi nikuda, i rok trajanja ove teme je izgleda istekao... Hvala svima na uputima i odgovorima, želim vam puno daljeg uspeha!!!

Pozdrav!!!