April 20, 2024, 06:27:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Bruh, kila ili hernija!  (Pročitano 171839 puta)

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #120 poslato: Decembar 16, 2014, 01:59:59 posle podne »
Au druze, svaka ti cast 6 dana nakon operacije. Ako si ti u redu valjda sam i ja, ja se vec tripujem da odem na kontrolu... Ja sam popustio 5 dana nakon skidanja konaca to je 2 sedmice od operacije. Mozda je drugacije posto sam ja imao preponsku kilu, osjetim neka peckanja i po nekad kad naglo ustanem malo ostriji bol, ovako na izgled je sve ok.  I brate sav mi je mgnogo ljepsi od tvoga, neki kasapin pravi je bio :)

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #121 poslato: Decembar 16, 2014, 02:47:25 posle podne »
Citat
hvala :) ako se iko od vas bude operisao na vma da gleda da izbegne kasapina Dejana Zeljkovica :D (mamu mu jebem)

Хаххахахахахахах како се пресмијах овоме :Д

Van mreže gmns

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
    • Orthodox Celts
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #122 poslato: Septembar 24, 2015, 12:26:53 pre podne »
Neka preporuka gde operisati kilu? Osim ove antipreporuke :D

Van mreže feniks

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #123 poslato: Januar 14, 2019, 06:57:35 posle podne »
Pre mesec i po dana usled podizanje tereta osetio bol u testisima a narednih dana i u donjoj desnoj strani stomaka prema preponama. Bio sam u opštoj bolnici u Vršcu i reče doca da se radi o kili. Otišao i na Vma gde me pregledao načelnik hirurgije i kaže da nije kila već otvoren ingvinalni kanal i da nisam za operaciju vec da mirujem dve nedelje pa da nastavim sa svojim aktivnostima kao i do tada. Zna li neko da li mogu da trenira kao i pre toga ili da smanjim opterećenja?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #124 poslato: Januar 14, 2019, 09:33:13 posle podne »
Pre mesec i po dana usled podizanje tereta osetio bol u testisima a narednih dana i u donjoj desnoj strani stomaka prema preponama. Bio sam u opštoj bolnici u Vršcu i reče doca da se radi o kili. Otišao i na Vma gde me pregledao načelnik hirurgije i kaže da nije kila već otvoren ingvinalni kanal i da nisam za operaciju vec da mirujem dve nedelje pa da nastavim sa svojim aktivnostima kao i do tada. Zna li neko da li mogu da trenira kao i pre toga ili da smanjim opterećenja?
Ako je neko imao iskustva sa gore navedenim javice se ali je malo nezahvalno traziti savete u vezi toga ovde jer niko nece uzeti odgovornost na sebe i reci ti da treniras a pri tome ne zna o cemu se radi ....

Van mreže feniks

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #125 poslato: Januar 14, 2019, 10:09:17 posle podne »
Pre mesec i po dana usled podizanje tereta osetio bol u testisima a narednih dana i u donjoj desnoj strani stomaka prema preponama. Bio sam u opštoj bolnici u Vršcu i reče doca da se radi o kili. Otišao i na Vma gde me pregledao načelnik hirurgije i kaže da nije kila već otvoren ingvinalni kanal i da nisam za operaciju vec da mirujem dve nedelje pa da nastavim sa svojim aktivnostima kao i do tada. Zna li neko da li mogu da trenira kao i pre toga ili da smanjim opterećenja?
Ako je neko imao iskustva sa gore navedenim javice se ali je malo nezahvalno traziti savete u vezi toga ovde jer niko nece uzeti odgovornost na sebe i reci ti da treniras a pri tome ne zna o cemu se radi ....
Razumem, ali mislio sam da je neko ovde imao taj problem pa zna nešto o tome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #126 poslato: Januar 15, 2019, 05:47:31 pre podne »
Pre mesec i po dana usled podizanje tereta osetio bol u testisima a narednih dana i u donjoj desnoj strani stomaka prema preponama. Bio sam u opštoj bolnici u Vršcu i reče doca da se radi o kili. Otišao i na Vma gde me pregledao načelnik hirurgije i kaže da nije kila već otvoren ingvinalni kanal i da nisam za operaciju vec da mirujem dve nedelje pa da nastavim sa svojim aktivnostima kao i do tada. Zna li neko da li mogu da trenira kao i pre toga ili da smanjim opterećenja?


Poslusaj lekara i uradi pauzu min 2 ned
neces NISTA izgubiti.

Van mreže feniks

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #127 poslato: Januar 15, 2019, 10:31:06 pre podne »
Pre mesec i po dana usled podizanje tereta osetio bol u testisima a narednih dana i u donjoj desnoj strani stomaka prema preponama. Bio sam u opštoj bolnici u Vršcu i reče doca da se radi o kili. Otišao i na Vma gde me pregledao načelnik hirurgije i kaže da nije kila već otvoren ingvinalni kanal i da nisam za operaciju vec da mirujem dve nedelje pa da nastavim sa svojim aktivnostima kao i do tada. Zna li neko da li mogu da trenira kao i pre toga ili da smanjim opterećenja?


Poslusaj lekara i uradi pauzu min 2 ned
neces NISTA izgubiti.
Napravio sam pauzu mesec dana nego zanima me da li postoji povećana mogućnost da se, zbog tog kanala,  dobije kila,  jer ne bih pod nož ako ne moram 😦 Da li se on zatvara ili ne? To ne znam

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #128 poslato: Januar 15, 2019, 11:23:45 pre podne »
Sta je preventiva da uopste  ne dodje do kile?
Negde na internetu sam dosao do informacije da je jednorucno veslanje sa bucicom na klupi cest razlog pojave kile, ali ne znam koliko je tacno...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #129 poslato: Januar 15, 2019, 11:37:25 pre podne »
preventiva ti je da ne juris tezine... mozes ti da jacas i core itd, ali pre svega ovo prvo....

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #130 poslato: Januar 15, 2019, 08:01:47 posle podne »
@nakee

Osim saveta oko preventive koji ti je Pirat dao i Peđinog saveta da odmoriš, samo bih dodao da je, na žalost, ovde genetika presudni faktor.

Elem, mesto na kome iskace preponska hernija je izuzetno osetljivo obzirom da su testisi u detinjstvu tim putem stigli na mesto gde sada stoje ( po rodjenju su negde u ravni grudi ). Bukvalno  prolaze kroz taj deo trbusnog zida na putu do skrotuma a trag tome ostaje ceo zivot u vidu oslabljenog dela zida koji je sklon pucanju kod napora. Tako nastaje preponska kila. Iz istih razloga, kod zena je ova vrsta hernije jako retka, dok je ovaj mehanizam spustanja testisa donekle slican procesu u kome beba ima grceve zbog formiranja digestivnog trakta.

Ja sam moju herjiju  vukao vise godina, doveo sebe u stanje da sam umalo ostao na stolu posle skoro pet sati operacije ( pucanje tkiva stvara gnojne polipe koje vode sepsi ), a gore navedeno mi je pojasnio doca koji me je operisao.

Razuman predlog je da sadasnje stanje shvatis kao opomenu i promenis pristup treningu u pravcu koji ti Peda i Pirat predlozise.

Pozdrav

“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #131 poslato: Januar 15, 2019, 08:41:49 posle podne »
Visezglobne vezbe , gde ima mnogo napinjanja, skokovi , doskoci tu sve moze da te strefi to sranje...  dok su male i nisu probile zid, ima sanse da se zalece ali treba puno vremena... ja bih to malo vise iskulirao od preporucenog... ne moze da skodi

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #132 poslato: Mart 17, 2021, 11:19:34 pre podne »
Jel imao neko zeludcanu kilu, da je otisao dio zeludca u jednjak? To se ne vidi vani. Odradio sam ultrazvuk s tom idejom i doktor tvrdi da je nemam, da bi je sigurno vidio na uzv a ja mu nesto ne vjerujem
Pocelo je da me boli polovinom decembra, uzmem poslije treninga sa tegovima malo trcanje u mjestu, malo marinci, malo udaranje vrece i zaboli me i ne pusta. Nije to jaka bol al je neugodna, kao da ima nesto tu. Kao da je grc, od grudne kosti desno 10cm, ispod rebara gdje pocinju trbusnjaci. Kad napnem trbusnjake ili kad ih istezem osjetim, ako udahnem na max osjetim, smeta dok sexam...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #133 poslato: Mart 17, 2021, 11:45:57 pre podne »
Odradi gastroskopiju

Van mreže west

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Bruh, kila ili hernija!
« Odgovor #134 poslato: Mart 17, 2021, 11:55:34 pre podne »
U planu je ali trenutno imam nekih problema sa djecom pa sam stalno s njima kod doktora i nikako ja na red da dodjem

A dal bi mogao biti grc u misicu da drzi 3 mjeseca, u stvari ne grc nego ono kad opteretis pa kao upala. Pitam jer sam se vratio na plank, nisam radio nista za trbusne nekoliko mjeseci zbog gastritisa, gerba ili sta je vec ovaj refluks. Sad je to popustilo od lijekova pa sam krenuo s plankom. Poslije prvog dana dobijem upalu u gornjim trbusnjacima, identicno kao ovo, s tim da me lijeva strana pustila odmah sutradan a ova desna i dalje boli...